Şimdi Ara

Bedava Wireless !!!!!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben dükkanımda (cafe,bar,restorant,vs vs) ttwinet nemidir nedir .... o saçmalıkla uğraşmasam gidip 1024 lük sınırsız bağlantıyla dükkana hayrat açsam (hem ben hemde musteri memnun olsa ) ne olur ki??

TT nin kurumsal adsl sozleşmesini bulamadım ama.....
    Superonline ın kurumsal adsl sözleşmesinde aykırı bi maddeye rastlamadım

acaba sizler ne düşünüyorsunuz......?????

• abi cafe nerde ya bi söde bilelm :)
    baya müşteri çekersin özellikle nezih bi yerdeyse cafe millet laptop unu alır gelir.
  • Konu komşu bakkal makkal falan hepside yararlanır hatta çay içecek parası olmayan adam bi masa atar karşı kaldırıma falan filan işte
  • walla fıkır superrr!!!tebrıkler fakatt net ıçin kayfe fıyatına zam gelcekk olsun bence karlı..yaparsan tebrıklerr ...aa bıde uygularsan haberımız olsunn bıde yaralanalımm değılmı yahuu!!!!
  • arkadaşlar 400 yarı capımdaki butun internetlerde n faydalanıyorummm kablosuz bağlanıyorum fakat ufaktan sorun var anlayan yadmcı lolabilirmi
  • tabikide yardımcı oluruz pm at
  • arkadaşlar, herkess saolsun teknik ve mali yönünü düşünmüş!!
    işletmeci olarak ben onları çoktaaan düşündüm eksik olmayın yinede...
    fikir beyaan eden bütün arkadaşlara tekrar tekrar teşekkür ediyorum....

fakat ben işin hukuksal boyutunu sormuştum, kimse de o konuda birşey söylememiş ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: samplus

Konu komşu bakkal makkal falan hepside yararlanır hatta çay içecek parası olmayan adam bi masa atar karşı kaldırıma falan filan işte

pratik Türk zekası
  • yasa dışı olmaması lazım sonuçta sen parasını ödüyosun ve istediğin herekesde yararlanabilir die düşünüorum sonucta ticari amaç olmıcak ortada.
    gerçi ticari bi amaç var ama internet baglantısında bi ücret talep etmicen müşterilerden
  • Hukuksal olarak TT izin vermeyecektir. Ama mantık olarak bana ayırdığın bir bant genişliği var ve ben onu istediğim gibi kullanırım. Yani sen bana 1024 veriyorsun ve ben onu 50 kişi ile paylaşıyorsam bu TT ye yük getirmez lakin o bant genişliğine para ödemişim. Burada TT üç kağıtçılık yapıyor. Mantık olarak almış olduğunuz bant genişliği sonuna kadar sizin hakkınızdır ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Tüketici dernekleri bu konuyla biraz olsun ilgilenseler TT'nin haksız olduğu ortaya çıkacaktır..

quote:

Orjinalden alıntı: 2fast4u

yasa dışı olmaması lazım sonuçta sen parasını ödüyosun ve istediğin herekesde yararlanabilir die düşünüorum sonucta ticari amaç olmıcak ortada.
    gerçi ticari bi amaç var ama internet baglantısında bi ücret talep etmicen müşterilerden

• arkadaşlar 1-1.5 km mesafede ki wireless sinyali almak için usb mi yoksa pci adaptörmü daha performanslı olur yoksa ikiside aynımıdır. usb nin daha zayıf olduğunu ayrıca işlemciye yük getirdiğini duydum (işlemci eski biraz) tabi pci kart antenli olmak kaydiyla sanırım ikisinede reflektör benzeri bişey yapıcam zaten pci kartların daha performanslı olduğunu söyleyenler var .. aslındna usb çok kullanışlı
    bu yüzden çok parada vermek istemiyorum 25 usd +kdv lik pci kartlar var alsam işimi görürmü ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: casual

arkadaşlar 1-1.5 km mesafede ki wireless sinyali almak için usb mi yoksa pci adaptörmü daha performanslı olur yoksa ikiside aynımıdır. usb nin daha zayıf olduğunu ayrıca işlemciye yük getirdiğini duydum (işlemci eski biraz) tabi pci kart antenli olmak kaydiyla sanırım ikisinede reflektör benzeri bişey yapıcam zaten pci kartların daha performanslı olduğunu söyleyenler var .. aslındna usb çok kullanışlı
    bu yüzden çok parada vermek istemiyorum 25 usd +kdv lik pci kartlar var alsam işimi görürmü ?

1-1.5 km. (1.500 metreden bahsediyorsunuz...) mesafedeki bir wireless sinyali alabilmek bunların her ikisi de bir işe yaramaz ve bildiğim kadarıyla da sizin dediğiniz gibi "ucuz yollu" hiçbir yöntemi yoktur!

• http://www.usr-emea.com/products/p-wireless-product.asp?prod=net-5417&loc=trky

ve

http://www.usr-emea.com/products/p-wireless-product.asp?prod=net-5483&loc=trky

beraber kullanman gerekir yansıtıcı ile de kullanabilirsin fakat 1,5km gbi bi mesafe oldugundan dolayı arada bi engel olmamalı

Edit:Yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LostNdumb -- 22 Mayıs 2006; 10:48:26 >

• Kadıköy de birkaç internet kafede gördüm wireless internet bedava diye camlarına yazmışlar.Onlarda araştırmıştır herhalde Yasal olmasa yazmazlardı.
  • Ben de bir zaman bu konuya kafa yormuştum. Siz bedava hizmet sunuyorsanız sorun yok. Ama şifresiz bir bağlantı kullanmak eğer sinyali yayan kişi şikayet ederse suç oluyor yeni bilişim suçları yasa tasarısına göre. Yani bir bağlantı buldum, şifresiz diye hurra bağlanamıyorsunuz...

Benim daha değişik bir önerim var. Artık neredeyse tüm okullarda ADSL var. Bunlara kablosuz ADSL modem alsalar da en azından okulun açık olmadığı akşam saatlerinde wireless'i açıp etraftaki evlere hizmet versele nasıl olur sizce... Aynı durum devlet daireleri için de geçerli olabilir...
  • hocam dediğin şey güzel ama kim yaparki bunu??
  • beşiktaşta tiyatro cafe isimli bilardo salonu cafe restoran bar karışımı bir mekan var.orası yapıyor aynı uygulamayı.müşteriler şifreyi kasadan alıyor ve uygulama gayet başarılı bence.tabii her yere radyasyon yayıyorlar o ayrı::)
  • vala burada sivasin gobeeende adam basmis wireleesi kokusu rahat 50 600 metre oteden duyuluyor canavar gibi bağlanabiliyoruz tabii allah bu qeqlerden rasi olsun

şaka şuka bir yana bence bunda hiç bir yasal engel olmamalıdır düşünsene bakkala gidiyosun bir çikolata alıyosun arkaşına yarsını veremiyorsun yane paylaşamıyorsun oda yeni birtane alması lazım varmı lan öle qeq hiç bir suçu yok bence

edit:space tambasmıyoo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamy392 -- 22 Mayıs 2006; 23:41:20 >
  • Ankarada bir çok yerde wireless lı cafe var

Ama buraya gelenler genelde sırf artizlik olsun diye lep topunu getirior msn e girior
  • quote:

Orjinalden alıntı: snsnc

hocam dediğin şey güzel ama kim yaparki bunu??

yapıcak ki soruyo
    ayrıca yapan yerler var
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.