Şimdi Ara

Rocksmith [ANA KONU] (Realtone Cable - NoCable, DLC, Custom Songs)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.177
Cevap
44
Favori
98.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Rocksmith [ANA KONU] (Realtone Cable - NoCable, DLC, Custom Songs)

Oyunun Linki:
    Rocksmith 2014:http://store.steampowered.com/app/221680/
    Rocksmith: http://store.steampowered.com/app/205190/

Merhabalar müzik severler!
    Rocksmith, Ubisoft tarafından piyasa sürülmüş bir gitar, bas gitar simülasyonu oyunudur. Gitarı eline yeni almış müzisyen adaylarından tecrübeli müzisyenlere kadar her kitleye hitap eder. Yeni kullanıcılara gitarın temel, gelişmiş tekniklerini öğretip yeteneklerinin gelişmesini sağlamaya çalışır. Guitar Hero'yu anımsatmış olabilir fakat bu oyun oyuncak gitarla değil gerçek elektro gitarla, bas gitarla (manyetiği olan her gitarı kullanabilirsiniz, akustik dahil) ve orjinal şarkı notalarıyla oynanıyor :) Tabiki başlar başlamaz tableri önünüze fırlatıp çal ben kontrol etcem demiyor. Şarkının basitleştirilmiş halini siz ne kadar doğru çalarsanız doğru çaldığınız bölümleri seviye seviye orjinale yakın hale getiriyor. Ve tüm bunlar gerçek zamanlı oluyor. Videolar ile demek istediğimi tam olarak anlayabilirsiniz.

Rocksmith oyunu tam tadında oynayabilmek için RealTone adı verilen bir kabloya ihtiyacımız var. Bu kablo oyun kutusuyla beraber geldiği gibi ebayde ayrı olarak 45 dolar civarında satışı da yapılıyor. Bu kablo gitarınızdan çıkan sinyali bilgisayarınıza temiz ve linein seviyesinde aktarmanıza yarıyor. Aynı zamanda bu kabloyu kayıt almada da kullanabilirsiniz.
     Rocksmith [ANA KONU] (Realtone Cable - NoCable, DLC, Custom Songs)

RealTone Kablosu Olmadan Oynamak (Rocksmith 2011)

Kablonun ülkemizdeki fiyatları çok yüksek. Getirtme imkanı olmayanlar için de tabiki çözümümüz var. Kablo ile olduğu kadar kaliteli olmasa da onboard kart ile olduğu kadar oynanıyor. Ses kartınız var ise devredışı bırakıp realtech kartınızı kullanmanız gerekmekte.

NoCable crack dosyası: link

Gecikmeleri azaltmak için asio4all u indirinhttp://www.asio4all.com/ . Krulumu yaparken offline ayarları aktive etmeyi unutmayın. Kurulum bittikten sonra gitarı line in girişine takın. Kayıt aygıtları menüsünden tek aktif aygıtı line in olarak bırakın.

Rocksmith 2014 NoCable (Grasshead'e teşekkürler)

1) Oyunu yükleyin. Malum yerlerde dlcler ile birlikte iner kuruluma gerek olmaz kopyala yapıştır ile yüklenir.
    2) 2014 nocable fix dosyasını linkten indirin. Bu dosyayı rocksmith 2014'ün içine yapıştır ve bu dosyadan run as adminsitrator ile çalıştırın. NOCABLE FIX
    4)http://speedy.sh/y28H5/Rocksmith.ini adresinden Rocksmith.ini dosyasını indirin ve klasöre yapıştırın.
    5) Mikrofon girişine takarak 48000mhz olarak seç ve diğer ses efektlerini iptal edin.
    6) Gitarı küçültücü ile birlikte bilgisayarınıza bağlayın.

Hepsi bu.

Rocksmith 2014 Custom Song Ekleme "Troiler'a teşekkürler"

Öncelikle bunu yapmak için bir dlc yüklemiş olmanız gerekiyor. DLC yi direk Content'in içine atınca zaten görecektir onda sorun yok. DLC yüklemiş iseniz devam edelim. Klasör halinde değil direk ".dat" uzantısı ile.

Şarkıları indireceğiniz site:http://forums.smithyanvil.com/index.php

O forumları görmek için bile siteye üye olmanız gerekiyor. Üye olun ondan sonra ana sayfada "Rocksmith 2012 Customs" yazan kategoridekilerden indirebilirsiniz.

İkiye ayrılıyorlar:
    Approved Packages: Bunlar ordaki ekip tarafından onaylanmış şarkılar. Yani kontrol edilmişler ve bariz hataları hiç yok denecek kadar az ve şarkıların bilgileri tam ve düzenli. Zorluk dereceleri bir derece var şarkı içerisinde phase olayı vs.
    Submitted Packages: Burasıda şarkıyı hazırlayıp direk koydukları yer. İyi yapan kötü yapan herkes buraya koyuyor aradığınız şarkı approved kısımda varsa önce ordan indirin buraya mecbur kalırsanız girin.

Önce linkten "Rocksmith Custom Song Toolkit" in son versiyonunu indiriyoruz. Link

Bir yere klasöre çıkartın ve içindeki "RocksmithToolkitGui.exe" ile programı başlatın.
    Daha sonra "DLC Packer/Unpacker" sekmesine gidiyoruz ve oradaki listeden biz hangi DLC yi kurmuş isek onu seçiyoruz.

DLC yi listeden seçtikten sonra Choose DLC ye basıyoruz. Fakat burda DLC dosyasını seçmiyoruz. Custom Song olarak indirdiğimiz ekstra şarkının ".dat" uzantılı dosyasını seçiyoruz.
    Bilgisayar hızına göre bir dakikayı bulabilecek bir süre sonrası başarılı raporu çıkıyor ekrana.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Teşekkür ettim ama dosyayı tekrar upload edebilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeRKeChi

Teşekkür ettim ama dosyayı tekrar upload edebilir misin?

yeniledim linki
  • quote:

Orijinalden alıntı: EyesOnYou-TR

quote:

Orijinalden alıntı: BeRKeChi

Teşekkür ettim ama dosyayı tekrar upload edebilir misin?

yeniledim linki

Çok teşekkürler! +Repppp
  • windows 7 de oymaya çalışıyorum notebookta. fakat usb hoparlör den vermiyor sesi oyun aygıtı devre dışı bıraktım tek çıkış hoparlör fakat hala inatla kendi hoparlöründen vermeye çalışıyor sesi. var mı bir çözümü ?
  • ya tamam güzel çalışıyorda şarkının yarısında gitarındsesi duyuluyor notalar basmıyor aga gitarımın sesini duyuyorum puan alamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bora Kandır

ya tamam güzel çalışıyorda şarkının yarısında gitarındsesi duyuluyor notalar basmıyor aga gitarımın sesini duyuyorum puan alamıyorum

oyunu kapatıp açınca çözülüyordu. aynı sorunu yaşıyorum arada
  • ya o değil evente çıkamıyorum her seferinde aynı sorunu veriyor
  • Aynı sorun bendede var çözemedim bir türlü
  • Ben bu olayı m-audio fasttrack 2 ie denemeye calıstım.En basta gitarın sesini aldı ama konser alanın da boyuna jagı kontrol et sesi yukselt dedi.Bneim kartta line girişi yok direk gitarın jagını sokabileceğim yer var.O yuzden realtek ses kartının line girişinden denesem bir sonuc alabilirmiyim?

• Maalesef.. Forumda 90 tlye satan arkadaş var bende vazgeçtim cracklerle uğraşmaktan 2014e crack beklemekten. Alıcam bir tane :)
  • quote:

Maalesef.. Forumda 90 tlye satan arkadaş var bende vazgeçtim cracklerle uğraşmaktan 2014e crack beklemekten. Alıcam bir tane :)

nerde hocam bir link atar mısın banada
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=69897827&p=1#69897827
    zam gelmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EyesOnYou-TR -- 6 Kasım 2013; 16:05:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aşırı cızırtı yapıyor hoparlör ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stationary Traveller -- 6 Kasım 2013; 6:18:40 >
  • EyesOnYou-TR kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi no cable dosyasını attım oyun dizinine patch de attı. kürekli halini açtım ama gitarı algılamıyo oyun. ilk oyunda denedim acaba jakta bi sorun var mı diye onda çalıştı ama 2014 de algılamıyo. napabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsewiir

dediğiniz gibi no cable dosyasını attım oyun dizinine patch de attı. kürekli halini açtım ama gitarı algılamıyo oyun. ilk oyunda denedim acaba jakta bi sorun var mı diye onda çalıştı ama 2014 de algılamıyo. napabilirim ?

Rocksmith2014_nocable'ı açtıktan hemen sonra kürekten oyuna girceksin, o exe'yi kapamadan yani.
  • Ben direk harici ses kartından bağlamayı düşünüyorum çalışmaması mantıken çok saçma ama bakalım olmadı alırım kablo :D
    -

Bir de bu rocksmith 1 i ben oynamadım, 2014 ten çok mu geri? Yani şarkılar dışında 2014 te oyunla ilgili çok eklenen özellikler varsa bunla vakit kaybetmeden direk 2014 e geçiyim diyorum?
  • 2014 bendede aşırı cızırtılı çıktı. Prealpha crack diye olabilir.
    İlk sürümündeki şarkıları indirip 2014e atabilirsiniz 2014 çok daha gelişmiş bir çok konuda.

http://www.ebay.com/itm/231090737923?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Bu linkten aldım 1 adet kablo. 45 dolar ücretsiz kargo.
  • quote:

2014 bendede aşırı cızırtılı çıktı. Prealpha crack diye olabilir.
    İlk sürümündeki şarkıları indirip 2014e atabilirsiniz 2014 çok daha gelişmiş bir çok konuda.

http://www.ebay.com/itm/231090737923?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Bu linkten aldım 1 adet kablo. 45 dolar ücretsiz kargo.

Artık sanırım mecbur alıcam o kablodan bir tane. Ama şu ebaydeki free shipping olayını çözebilmiş değilim hala eve kadar gelicek ve kendi parası dışında hiç para vermeyecek miyim yani? Yoksa gümrükten falan mı alıcam?

Gerçi hallettim sayılır birinci oyunu oynuyorum şuan. Harici ses kartından takıp oynıyım dedim ilk önce kaliteli olsun diye ama sanırım 2 kanallı olduğundan dolayı başta düzgünken şarkının ortasında bir anda algılamayı kesiyor oyun. Bende Line-in girişinden taktım şuan düzgün gidiyor.
    Birin bitiminde hala memnunsam 2014 ü oynarsam orjinal alırım diye düşünüyorum o zamana kadar önce biri bitiririm :D

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.