Şimdi Ara

Rocksmith [ANA KONU] (Realtone Cable - NoCable, DLC, Custom Songs) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.177
Cevap
44
Favori
98.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: airclimber

Birsey soracagim ses kartim kaliteli degil real tine cable alsam zevk verir mi yinede

Hiç bir şey farketmez. Oyunun içindeki pedallar, distortionlar, amfiler istediğin sesi almana yardımcı olacaktır.
  • rocksmithle gitar ogrenilir mi arkadaslar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amon Amarth

rocksmithle gitar ogrenilir mi arkadaslar?

Belki tutus bozuklugu ve genel gitar bilgisi orun olabilir ama sarki ogretecegi kesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: realthing

quote:

Birsey soracagim ses kartim kaliteli degil real tine cable alsam zevk verir mi yinede

Hiç bir şey farketmez. Oyunun içindeki pedallar, distortionlar, amfiler istediğin sesi almana yardımcı olacaktır.

Peki sadece kablo alsam oyunu internetten indirsem bir eksisi olur mu?

• quote:

quote:

Belki tutus bozuklugu ve genel gitar bilgisi orun olabilir ama sarki ogretecegi kesin.

klasik gitar çalmıştım küçükken biraz
    tabi tırnakla çalmaktan nefret ederdim orası ayrı
    rocksmith ve cort x2 nasıl olur
  • quote:

quote:

quote:

Habgi gitarlar uyuyor diye bilgim yok ama zaten sadece rocksmith te calacaksaniz amfi almayacakdaniz gitarin onemi yok
  • quote:

quote:

quote:

Gitarın hiçbir önemi yok. Elektronik manada sorunu olmayan her türlü gitarla çalınır. Jack kablosu gitarın hangisi olduğunu anlayıp buna izin vereyim buna izin vermeyeyim tarzı bir teknolojiye sahip değil sadece gelen sinyali iletir. Kısaca her çalışan gitar rocksmithdede çalışır.

Oyunda efektler dijital mantıken. Bu nedenle kullandığınız gitarın ses tonuna etkisi çok küçük olacaktır. Gitarlar arasında tek farkı klavye rahatlığı vs olur. Birde humbucker manyetik (çift olan) olursa gitarda daha iyi olur sert tonlar açısından. Cort x2 başlangıç için fena gitar sayılmaz ama ben senin yerine olsam onu almadan önce ikinci el bir ibanez grg170 bakardım bulamazsam cort x2 yi alırdım.

• Şuan 2014 rocksmith +son DLC'ler iniyor. %32 de şuan. Kablo olmadan deneyeceğim bakalım.
  • http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2008&gid=646
    Gitar düşünenlere bunu öneririm. ikinci elini 300 e kadar bulursunuz. Tremolo kolu şart değil. artistik bir iki vıy vıy diye ses çıkaracağım diye bir sürü şeyden ödün veriyorsunuz. Sustain daha düşük, tel değiştirmesi zor, akord daha kolay bozuluyor ve tellerden birinin akordunu değiştirince (bazı şarkılarda üst teli drop d yapmanız gerekebilir mesela) diğerlerini de etkileyebiliyor. Sapı kilitli olduğundan alyanları da gevşetmek gerekiyor. Edge zero II gibi bir kaliteli tremolo sistemleri hariç akordun durduk yere bozulması da söz konusu. Bende de edge zero II tremolosu olan bir gitar var. Bahsettiğim kısıtlamaların bazıları onda da mevcut üstelik kullanmıyorum bile doğru düzgün.

şu eleman güzel kullanıyor mesela tremoluyu ama yeni başlayan adam zor yapar onu.
    http://www.youtube.com/watch?v=wyoNnMO3zFk#t=18

Manyetik konusunu da çok dert etmeyin. Zaten çoğu zaman köprü manyetiğini kullanacaksınız. Oyunun bundle paketindeki gitar oyunun oynanabileceği en düzgün gitarlardan biri bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 5 Ocak 2014; 19:39:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2008&gid=646
    Gitar düşünenlere bunu öneririm. ikinci elini 300 e kadar bulursunuz. Tremolo kolu şart değil. artistik bir iki vıy vıy diye ses çıkaracağım diye bir sürü şeyden ödün veriyorsunuz. Sustain daha düşük, tel değiştirmesi zor, akord daha kolay bozuluyor ve tellerden birinin akordunu değiştirince (bazı şarkılarda üst teli drop d yapmanız gerekebilir mesela) diğerlerini de etkileyebiliyor. Sapı kilitli olduğundan alyanları da gevşetmek gerekiyor. Edge zero II gibi bir kaliteli tremolo sistemleri hariç akordun durduk yere bozulması da söz konusu. Bende de edge zero II tremolosu olan bir gitar var. Bahsettiğim kısıtlamaların bazıları onda da mevcut üstelik kullanmıyorum bile doğru düzgün.

şu eleman güzel kullanıyor mesela tremoluyu ama yeni başlayan adam zor yapar onu.
    http://www.youtube.com/watch?v=wyoNnMO3zFk#t=18

Manyetik konusunu da çok dert etmeyin. Zaten çoğu zaman köprü manyetiğini kullanacaksınız. Oyunun bundle paketindeki gitar oyunun oynanabileceği en düzgün gitarlardan biri bence.

peki hocam arastirayim biraz sagolasin

• quote:

Orijinalden alıntı: Troiler

quote:

quote:

quote:

Gitarın hiçbir önemi yok. Elektronik manada sorunu olmayan her türlü gitarla çalınır. Jack kablosu gitarın hangisi olduğunu anlayıp buna izin vereyim buna izin vermeyeyim tarzı bir teknolojiye sahip değil sadece gelen sinyali iletir. Kısaca her çalışan gitar rocksmithdede çalışır.

Oyunda efektler dijital mantıken. Bu nedenle kullandığınız gitarın ses tonuna etkisi çok küçük olacaktır. Gitarlar arasında tek farkı klavye rahatlığı vs olur. Birde humbucker manyetik (çift olan) olursa gitarda daha iyi olur sert tonlar açısından. Cort x2 başlangıç için fena gitar sayılmaz ama ben senin yerine olsam onu almadan önce ikinci el bir ibanez grg170 bakardım bulamazsam cort x2 yi alırdım.

Tesekkurler hocam

• Arkadaşlar oyunu 2 haftadır oynuyorum. Çok eskiden klasik gitar çalmışlığım var ama şimdi 0'dan başlamış gibi başladım. Oyun orijinal ve Epiphone Les Paul Special II kullanıyorum. Herhangi sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışırım
  • Selamlar,
    İş stresi vs der iken kafayı sıyırmışız. Terapist bir arkadaş dedi ki ya tenis oyna yada müzikle uğraş. O gazla dün GG'da orijinal PC için 2014 with cable aldım, bugün geldi. Öğlen yemeğe giderken yolda müzik evine girdim en ucuzundan sar bir bass gitar dedim . Oydu buydu Ashton'dı, SX'ti derken adam Schecter bir şeyler verdi :) Kesin kazıklandım, olsun. İş yerinde steame girmek yasak güncellemeleri yapamadım. Akşam eve gidince yapıcaz bakalım. Ubisoft'un yaptığı oyunun benim gibi kazmaya gitar öğreteceğini sanmıyorum. 1-2 aya kabloyu kelepir fiyatla satışa çıkartırım herhalde...

Youtube ve internet online gitar dersleri ile dolu. En kazmasına şu bir şeyler katar dediğiniz link verebilir misiniz? Teşekkürler, herkese bol bol distortionlar

• quote:

Orijinalden alıntı: BiyikliJedi

Selamlar,
    İş stresi vs der iken kafayı sıyırmışız. Terapist bir arkadaş dedi ki ya tenis oyna yada müzikle uğraş. O gazla dün GG'da orijinal PC için 2014 with cable aldım, bugün geldi. Öğlen yemeğe giderken yolda müzik evine girdim en ucuzundan sar bir bass gitar dedim . Oydu buydu Ashton'dı, SX'ti derken adam Schecter bir şeyler verdi :) Kesin kazıklandım, olsun. İş yerinde steame girmek yasak güncellemeleri yapamadım. Akşam eve gidince yapıcaz bakalım. Ubisoft'un yaptığı oyunun benim gibi kazmaya gitar öğreteceğini sanmıyorum. 1-2 aya kabloyu kelepir fiyatla satışa çıkartırım herhalde...

Youtube ve internet online gitar dersleri ile dolu. En kazmasına şu bir şeyler katar dediğiniz link verebilir misiniz? Teşekkürler, herkese bol bol distortionlar

Üstadım, eğer zaman ayırırsan rocksmith gerçekten birşeyler öğretiyor. Elimde halihazırda bir bas gitar vardı. Onunla başladım. Çok eğlendim gittim bir de elektro gitar aldım. Özellikle Lessons bölümü insana birşeyler katıyor.

Eğer bir şeyler katacak site arıyorsan jammmz.com tavsiye edebilirim.
    1 dk lık parçalar veriyor. Bu parçalara eşlik etmeni, eşlik ederken kayıt yapıp, upload etmeni istiyor.
    Kaydını upload ediyorsun ve diğer üyeler çaldığın parçayı yorumluyor, yol gösteriyor.
    Tavsiye ederim.

• quote:

quote:

quote:

Peki sadece kablo alsam oyunu internetten indirsem bir eksisi olur mu?

Bende Rocksmith 2014 orjinal var ve ilk Rocksmitihi de torrentten indirdim.
    İkisini de aynı şekilde sorunsuzca oynuyorum. Hiç bir eksisi yok.
  • Oyun güzel olmuş.Alışma süreci biraz sıkıntılı oldu ama olsun.
  • Bu oyun ile gitar çalmayı hiç bilmeyen biri öğrenebilir mi? Bende ps3 var, en güncel konu bu, ondan burda soruyorum
  • realthing kullanıcısına yanıt
    Hocam ben guitar Hero'nun hallicesidir diyordum. Hiç alakası yokmuş. Direk "Learn a Song" başladım. O bile bir sürü şey öğretiyor. Sen ilerledikçe zorlaşması, hata yaptıkça sana tüyolar vermesi çok iyi olmuş. Guitar Hero güncellenmeyecek bilgisinden sonra parsa boşaldı ne toplarsak kardır dememiş Ubisoft ve bomba bir simülasyon YAZILIMI gerçekleştirmiş. oyundan bir kademe üstte bence.

Ama o kadar müzisyen arkadaş var iken gidip kendi kafasına göre "Siyah renk güzeldir" diyip gitar almamalı imiş insan: Gitarım bozuk çıktı. :( Müzikevinde iken farketmemişim. Teller Özellikle E teli(lan 2 saat Rocksmith oynadık bizdeki havalara bak ) ilk 3 frete değiyormuş. Bir türlü akord etmiyordu sonradan çakozladım olayı. Köprüden kaldıramadım telleri. Bende sapın en sonuna kürdan sıkıştırdım kaldırdım telleri, akord edebildim ve daldım oyuna. Bugün öğleden sonra işten erken çıkacağım ve gitarı adamın kafasında parçalamaya gideceğim ve adam da büyük ihtimal bana daha pahalı bir gitar satacak

• quote:

Orijinalden alıntı: westblood

Bu oyun ile gitar çalmayı hiç bilmeyen biri öğrenebilir mi? Bende ps3 var, en güncel konu bu, ondan burda soruyorum

Hocam, bir önceki mesajımda bahsettim: Kesinlikle Guitar Hero'dan kat kat üstün bir simülasyon yazılımı. PS3'te tahminim HDMI'dan ötürü seste gecikme olabilir. Guitar Hero davulda oluyordu zira.

PC için oyunu orijinal aldım, PS3 için torrent'ten indiriyorum. oyunları PC'ye orijinal alıp PS3'te kırık oynamak gibi bir huyum var benim de :)

- PS3'te gecikme olur mu? konulu şüpheye yarın, bilemedin pazar günü,
    - Yeni başlayan 36 yaşında müzikal anlamda bir oduna Rockmith bir şeyler öğretebilir mi soruna ise 1-1,5 ay sonra cevap verebilirim.

Yalnız eline aldın mı bıraktırmıyor

• quote:

Arkadaşlar, oyunu bass gitarla orijinal olarak oynuyorum. Sormak istediğim bir şey var; oyun şarkıları yürütürken, benim enstrümanıma (bas gitar) ait bölümleri de çalıyor. Haliyle gitara hiç dokunmasam bile şarkının bassları çalmaya deva ediyor. Evet "miss" yazıyor ama bas sesi duyuluyor. Bu nedenle hata yaptığım anlarda bile çoğu kez haa yapmadığımı sanıyorum, şarkının ritmi bozulmuyor. Kısacası, şarkıda benim çalacağım bölümler hiç çalmasın istiyorum. Derdimi tam anlatabildim mi bilemiyorum. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Selam, bu probleme çözüm var mı hakkaten?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.