Şimdi Ara

Bizi Reklamlarla Aldatanlara Verilen Cezalar Burada!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
2.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Reklam Kurulu, tüketiciyi aldatmaya yönelik reklam yapan firmalara ceza veren, devlete ait bir kuruldur. Bu kurulun kararları arasında arama yaparak firmaların bizi nasıl kandırdıklarını, yani yapılan sahtekarlıkları görebilirsiniz.

Reklam Kurulu'nun kararlarıwww.tuketici.gov.tr adresinde yayınlıyor. Bu siteden indirdiğim karar dosyalarını birleştirdim ve 2004-2012 yılları arasındaki tüm Reklam Kurulu kararlarını PDF olarak 2 dosya haline getirdim. Bu dosyaları açıp CTRL+F ile istediğiniz kelimeleri aratabilirsiniz.

Örneğin tasarruf kelimesini aratınca, tasarruf adı altında bizi kandıran firmalara verilen cezalara-açıklamalara ulaşabiliyorsunuz. Aynı şekilde panax, Ömer , Eraslan gibi istediğiniz kelimeleri arayabilir ve nasıl kandırıldığınızı görebilirsiniz...

2004-2012 YILLARINA AİT TÜM KARARLARI PDF OLARAK İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Alternatif link için TIKLAYINIZ!

Başka bir alternatif lin için TIKLAYINIZ!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedektif -- 10 Mart 2013; 20:57:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dedektif

Reklam Kurulu, tüketiciyi aldatmaya yönelik reklam yapan firmalara ceza veren, devlete ait bir kuruldur. Bu kurulun kararları arasında arama yaparak firmaların bizi nasıl kandırdıklarını, yani yapılan sahtekarlıkları görebilirsiniz.

Reklam Kurulu'nun kararlarıwww.tuketici.gov.tr adresinde yayınlıyor. Bu siteden indirdiğim karar dosyalarını birleştirdim ve 2004-2012 yılları arasındaki tüm Reklam Kurulu kararlarını PDF olarak 2 dosya haline getirdim. Bu dosyaları açıp CTRL+F ile istediğiniz kelimeleri aratabilirsiniz.

Örneğin tasarruf kelimesini aratınca, tasarruf adı altında bizi kandıran firmalara verilen cezalara-açıklamalara ulaşabiliyorsunuz. Aynı şekilde panax, Ömer , Eraslan gibi istediğiniz kelimeleri arayabilir ve nasıl kandırıldığınızı görebilirsiniz...

2004-2012 YILLARINA AİT TÜM KARARLARI PDF OLARAK İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

Alternatif link için TIKLAYINIZ!

Başka bir alternatif lin için TIKLAYINIZ!
    Yorum yapın lea!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dedektif -- 17 Şubat 2013; 16:42:30 >

• çağrı öztürk var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Risk Budur

çağrı öztürk var mı?

gına eldi o adamdan.Bir de espri yapıyor arayamayanlar çağrı atabilir benim ismim gibi dedi ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhisarlee

quote:

Orijinalden alıntı: Risk Budur

çağrı öztürk var mı?

gına eldi o adamdan.Bir de espri yapıyor arayamayanlar çağrı atabilir benim ismim gibi dedi ya

evlat olsan sevilmez derler ya
    bu söz bunun için söylenmiş bence

deli ediyor beni 2000 liralık tabletler ile aynı işi görüyormuş concord
  • quote:

Yorum yapın lea!

Cidden dedektif misin hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reasonable

quote:

Yorum yapın lea!

Cidden dedektif misin hocam?

• Güncel kalsın!
  • Teşekkürler
  • Önemli bir konu.
  • yararlı konu. teşekkürler
  • Reklam seyretmiyorum daha doğrusu televizyon seyreederek beynimi düşüncelerimi yaşam tarzımı başkalarının arzu ve heveslerine açmıyorum.

Hele hele çocuğum olursa hiç seyrettirmicem, sokaklar katy perry gibi süslü püslü gezinip fok balığı gibi gezinen 12 yaşında çocuk kızlarla dolu.

14 -16 arasıda berk beni öptü biliyomusun okulun en populer çocuğuyla çıkıyorurum gibi muhabbetler döndürüyor kızlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CODY

Reklam seyretmiyorum daha doğrusu televizyon seyreederek beynimi düşüncelerimi yaşam tarzımı başkalarının arzu ve heveslerine açmıyorum.

Hele hele çocuğum olursa hiç seyrettirmicem, sokaklar katy perry gibi süslü püslü gezinip fok balığı gibi gezinen 12 yaşında çocuk kızlarla dolu.

14 -16 arasıda berk beni öptü biliyomusun okulun en populer çocuğuyla çıkıyorurum gibi muhabbetler döndürüyor kızlar.

ben 2003 gibi azalttım tv izlemeyi, 2005 de bıraktım tamamen. 2009 da da TV yi tamamen evden çıkardım (daha doğrusu taşındım, ve tv yi taşıma gereği duymadım)

bu halimle çocuğuma tv konusunda nasıl yaklaşacağımı bende düşünürdüm hep, ama kesinlikle olamayacak (daha doğrusu olmaması gereken) bişey varsa, o da çocuğun varken evde tv diye bişey olmamasıdır. bu iş bu şekilde çözülemez diye düşünüyorum. tv günümüzün bi gerçeği ve tv siz evde büyüyen çocuk zamanla insanlarda bunu görünce garipseyecek.

tv sanırım vazgeçilmez bişey ve evlendiğimde evimdeki yerini alacak, çocuk konusunda başka önlemler almak gerek, çünkü ben de çocuğun en büyük düşmanlarından biri olacak görüyorum televizyonu.

tabi günümüzde çocuk için tv den önce kontrol altına alınması gereken başka şeyler var artık, gencecik çocukların onca rezilliklerini sosyal aleme taşıdığına üzülerek şahit oluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 10 Mart 2013; 21:34:36 >

• yararlı
  • çok yararlı
  • şu deterjan ve diş fırçası reklamlarını bi araştırsınlar la
  • Asil ceza fastfood isletmelerine gelmeli. Ornek olarak Burger King ve Mc Donalds... Gosterdikleri burgerle verilen burger arasinda 3. Kopru var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha düzenli olabilirdi çok fazla yazı var , bilgiye ulaşılmıyor.
  • dedektif D kullanıcısına yanıt
    Yapmayan halt yesin. Açtığın konu çok güzel. Sağolasın teşekkür ederiz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.