- x
V.I.P Taksi geliyor...
55 Cevap5247 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2310 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:04:49 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin aldığı karar göre 50 otomobili olan filo taşımacılığı (ne demekse anlamadım ) 2.0 motor üzeri en az 30 aracı olanda v.ı.p taşımacılık yapacakmış. Taksi esnafı bu karara tepkiliymiş.
(haberin altındaki yorumlar taksicilerden pek de hoşlanılmadığı yönünde )

haberin linki;
http://gundem.milliyet....013/1669987/default.htm

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

2129 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:07:12 

ülkemiz zenginlere hizmet ettiğinden bu gibi olaylar daha da çoğalacak. bu ülkede zenginler yaşıyor çünkü

SAGA Virtual Airlines - IVAO

7762 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:08:35 

Fazlasıyla yerinde bir karar.

Haftada ortalama 1-2 defa taksi kullanırım.Şimdiye kadar sadece 1 tane insan evladı taksiciye denk geldim.

Umarım taksicilik işi toptan şirketlerin tekeline girer.Bir hizmet standartı olur hiç olmazsa.

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa...

3356 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:11:43 

Zaten yıllardır olan bir taşımacılık türüydü, özellikle havaalanı transferlerinde çok sık kullanılıyordu. Sadece ek vergi ve bir standart getirme amaçlı yapılmış bir düzenleme.

Hilti. Outperform. Outlast.

3763 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:20:28 

quote:

Orijinalden alıntı: tLqA

ülkemiz zenginlere hizmet ettiğinden bu gibi olaylar daha da çoğalacak. bu ülkede zenginler yaşıyor çünkü

Bu böyle gitmez, kriz patlak verince görürüm ben onları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2310 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:21:01 

İstanbul'u bilmiyorum ama birkaç kişiden duydum Ank. aşti deki elemanlar bayağı bir kişiyi kazıklamış. Ayıp be kardeşim ne zaman öğreneceğiz insana saygıyı, dürüst esnaflığı....

1997 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:23:29 

Bilindik ingilizce ismi ile Shuttle...
Taksilere acımıyorum bin beter olsunlar...
Ama bu servis şirketlerine en çokta ALTUR'a yarayacak çünkü korsan yasası kapsamında onların shuttle hizmetide engellenmişti bir çok servis şirketinin shuttle aracına bundan dolayı ceza kesildi ve bundan dolayı bu kapı onlar için kapanmıştı şimdi bu piyasa içinde araç sayısı bakımından en yüksek ALTUR olduğu için en fazla etkilenende bu şirketti ve bu kapı tekrar açılmış oldu...
Bizim şirketinde servisini çeken firmanında shuttle hizmeti durmuştu muhtemelen şimdi tekrar başlatırlar... Ama emin olun bu işten etkilenenlerin başında ALtur gelmese bu karar çıkmazdı...

1132 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:28:42 

İyi olmuş

Zafer, "Zafer benimdir" diyebilenindir. Başarı ise, "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilenindir..

848 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:31:48 

Taksicilerin %99 undan nefret ediyorum. İyi olmuş.

Yazilim Gelistirme Uzmani
Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD : Web Applications)
Microsoft Certified Professional Developer (MCPD)
( MVC / C# / Oracle / SQL / ASP.NET / Telerik / Ajax / Jquery / Java / Android )

3903 Mesaj
17 Şubat 2013; 15:08:29 

Kimler doyacak gene aceba?

VW Scirocco 1.4 TSI 160 PS Man. Sportline black oak brown
Citröen DS4 1.6 e-HDİ 112 HP DSPORT MCP Black

6666 Mesaj
17 Şubat 2013; 15:23:40 

En azından belli bir standart gelir,iyi olmuş.

psn:bkose24
Engelli araçları (alım,satım,uygunluk vs) hakkındaki her türlü sorunuzu özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz...

...Jack_Daniel's...
...more Jack_ Daniel's...
...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...

7762 Mesaj
17 Şubat 2013; 15:34:06 

quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

En azından belli bir standart gelir,iyi olmuş.

Dünyanın parasını kazanıp da yıkık dökük Albea'larla gezdiriyorlar milleti.

Hele arka koltukta şoförün arkasına denk gelen adam yandı zaten,malum genelde koltuğu en arkaya getirip yatırıyorlar bi de.

Yeni arabalar nasıl olacak acaba

Hayat kötü kahve içmek için çok kısa...

6666 Mesaj
17 Şubat 2013; 15:39:42 

quote:

Orijinalden alıntı: causeandeffect

Dünyanın parasını kazanıp da yıkık dökük Albea'larla gezdiriyorlar milleti.

Hele arka koltukta şoförün arkasına denk gelen adam yandı zaten,malum genelde koltuğu en arkaya getirip yatırıyorlar bi de.

Yeni arabalar nasıl olacak acaba

Ben araç kötüyse binmem diyorum,her yer taksi kaynıyor başkasını çeviririm.

Para verip eski püskü arabaya niye bineyim

Engelli araçları (alım,satım,uygunluk vs) hakkındaki her türlü sorunuzu özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz...

...Jack_Daniel's...

572 Mesaj
17 Şubat 2013; 15:44:10 

Gelsin baba, Ankaraya da gelsin, Ankara İstanbuldan daha kötü. 30 tane araba alıp VIP taksiye başlarım. En azından sevdiğim işi yaparım, yapan mutlu, binen mutlu olur.

14'Insignia 1.6T Cosmo AT

2310 Mesaj
17 Şubat 2013; 15:50:28 

quote:

Orijinalden alıntı: esenlik

Bilindik ingilizce ismi ile Shuttle...
Taksilere acımıyorum bin beter olsunlar...
Ama bu servis şirketlerine en çokta ALTUR'a yarayacak çünkü korsan yasası kapsamında onların shuttle hizmetide engellenmişti bir çok servis şirketinin shuttle aracına bundan dolayı ceza kesildi ve bundan dolayı bu kapı onlar için kapanmıştı şimdi bu piyasa içinde araç sayısı bakımından en yüksek ALTUR olduğu için en fazla etkilenende bu şirketti ve bu kapı tekrar açılmış oldu...
Bizim şirketinde servisini çeken firmanında shuttle hizmeti durmuştu muhtemelen şimdi tekrar başlatırlar... Ama emin olun bu işten etkilenenlerin başında ALtur gelmese bu karar çıkmazdı...

Yazdıklarında haklı olabilirsin. bu altur albayrakların değil mi? geçenlerde bunların halka açılma işinde yaptıkları reklamlarda "filo kiralama" kısmında bir resim gösterdiler zannettim Renault un fabrika teslim sahası + stok fazlasının olduğu yer

639 Mesaj
17 Şubat 2013; 16:02:46 

hayırlı olsun o zaman :D

4359 Mesaj
17 Şubat 2013; 16:05:10 

Korsan taksiyi yasalastirmak gibi bir sey olmus bu. Bence iyi de olmus. Yalniz bu tasariyi yapan insanlar aracin 2.0 motoru olunca luks oldugunu saniyorlar ki boyle sacma bir kistas getirmisler. Bunun yerine deri koltuk klima tv ekrani vs zorunlu gibi bir sey olsa daha mantikli olurmus. Motor isterse 5.0 olsun aracin yolcusu icin ne farkedecek.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

6666 Mesaj
17 Şubat 2013; 16:07:27 

quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Korsan taksiyi yasalastirmak gibi bir sey olmus bu. Bence iyi de olmus. Yalniz bu tasariyi yapan insanlar aracin 2.0 motoru olunca luks oldugunu saniyorlar ki boyle sacma bir kistas getirmisler. Bunun yerine deri koltuk klima tv ekrani vs zorunlu gibi bir sey olsa daha mantikli olurmus. Motor isterse 5.0 olsun aracin yolcusu icin ne farkedecek.

2.0 üzeri araçlardan aldıkları fahiş ötvye sahip çıkıp,buna da lüks demişler

...Jack_Daniel's...

4359 Mesaj
17 Şubat 2013; 16:10:51 

quote:

Orijinalden alıntı: jack_daniel's

2.0 üzeri araçlardan aldıkları fahiş ötvye sahip çıkıp,buna da lüks demişler

Aynen oyle ama kendileri ile celisiyorlar. Sen 2.0 ustune fahis OTV + MTV koy millet alamasin diye cari acik de yakit tuketimi de. Sonra yeni sirket kuracak olup bu ise girecek adami zorla 2.0 ustune yonlendir. Sehirici tasimaciliginda fazla akaryakit harcanmasina sebep ol. Hic bir konuda dogru duzgun bir stratejimiz olmadigi icin boyle sacma seyler ortaya cikiyor iste.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

91 Mesaj
26 Eylül 2013; 1:15:00 

Ben bu işe girdim eskiden korsan durak işletiyordum. Hem m.köy hem bakırköy'de 2 durak sahibiydim. Valla bir bakıma çok güzel oldu Thy gidememe sorunu olmuyor bağlanma riski tamamen kalktı ortadan taxiyle hemen hemen aynı fiyatlara taşıtmama rağmen insanlar genede bizi tercih ediyor temiz güvenli ve konforlu bir hizmet sonuçta Araçlar chevrole cruze 2.0 cc 2013 model sıfır km 25 araçlık filo ile yapılabiliyor oh mis

BEŞİKTAŞ

10127 Mesaj
26 Eylül 2013; 1:21:13 

quote:

Orijinalden alıntı: ucan_kasap

Ben bu işe girdim eskiden korsan durak işletiyordum. Hem m.köy hem bakırköy'de 2 durak sahibiydim. Valla bir bakıma çok güzel oldu Thy gidememe sorunu olmuyor bağlanma riski tamamen kalktı ortadan taxiyle hemen hemen aynı fiyatlara taşıtmama rağmen insanlar genede bizi tercih ediyor temiz güvenli ve konforlu bir hizmet sonuçta Araçlar chevrole cruze 2.0 cc 2013 model sıfır km 25 araçlık filo ile yapılabiliyor oh mis

2.000 lirayla size ortak olayım hocam

Yüzde kaç hisse düşer

I fought wars in Afghanistan, Mozambique, Eritrea, and Chad. Among the Mujahaddin guerillas, I was known and feared as 'Shalashaska'. I was trained by Russian GRU. I am not like one of these KGB slugs. To me, this isn't torture...It's a sport.

5212 Mesaj
26 Eylül 2013; 1:28:57 

Kımler doyacak kımler bılmemne hıc umrumda degıl buyuk baskanı karsılamak ıcın bedava gıderlerken dusunselermıs

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

258 Mesaj
26 Eylül 2013; 13:55:33 

quote:

Çok iyi olmuş. Eskiden korsan denmesine ben de karşıydım. Elbette taksiciler de plaka sahiplerine para yetiştiren kimseler ama plaka sahipleri sefa sürecek diye büyük şehir insanı özellikle İstanbullular çok rezil oldu taksilerde. Tüketiciye en düşük kaliteden hizmeti, yasalarla korunarak ve tekeliz nasıl olsa diyerek kaktırmalarını hiç sevmiyordum.

Daim olsun. İş hayatınızda başarılar dilerim.

İleride kendinizi, insanları, çocuklarımızı, doğayı da düşünerek lojistik ilminin kurallarını uygulayarak araç paylaşımı gibi seçenekler de sunabilirseniz tüketiciler çok memnun olacaklardır. Araç paylaşım uygulaması geliştirmek istiyorum ama bürokrasi bir yana millet birbirini boğazlar diye girişemiyorum bir türlü. En azından sizin araçların hangi yoldan nereye gideceği belli ve şoförler bu işten sorumlu olacaklar. Belki yolda başka yolcular da akıllı telefonuyla ve giden kişinin de masrafı düşeceği için rızasıyla araç paylaşımına katılabilirler. Dilerim bunun gibi başka çevreci çözümler de üretilir.

91 Mesaj
26 Eylül 2013; 22:15:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

2.000 lirayla size ortak olayım hocam

Yüzde kaç hisse düşer

4 trilyon luk bir yatırım hesap et konuşalım :D asdfasdfsadf

BEŞİKTAŞ

91 Mesaj
26 Eylül 2013; 22:23:34 

quote:

Orijinalden alıntı: tefo42

Çok iyi olmuş. Eskiden korsan denmesine ben de karşıydım. Elbette taksiciler de plaka sahiplerine para yetiştiren kimseler ama plaka sahipleri sefa sürecek diye büyük şehir insanı özellikle İstanbullular çok rezil oldu taksilerde. Tüketiciye en düşük kaliteden hizmeti, yasalarla korunarak ve tekeliz nasıl olsa diyerek kaktırmalarını hiç sevmiyordum.

Daim olsun. İş hayatınızda başarılar dilerim.

İleride kendinizi, insanları, çocuklarımızı, doğayı da düşünerek lojistik ilminin kurallarını uygulayarak araç paylaşımı gibi seçenekler de sunabilirseniz tüketiciler çok memnun olacaklardır. Araç paylaşım uygulaması geliştirmek istiyorum ama bürokrasi bir yana millet birbirini boğazlar diye girişemiyorum bir türlü. En azından sizin araçların hangi yoldan nereye gideceği belli ve şoförler bu işten sorumlu olacaklar. Belki yolda başka yolcular da akıllı telefonuyla ve giden kişinin de masrafı düşeceği için rızasıyla araç paylaşımına katılabilirler. Dilerim bunun gibi başka çevreci çözümler de üretilir.

Ne dediğinizi pek anlayamadım. Fakat şöyle bir şey var şu an ibb D sınıfı araçların yetki belgesini durdurdu sene sonu bitecek. Arabalar fln yalan oluyor yani. E segment e geçilecek mercedes bmw volvo s80 gibi daha lüks araçlar bakalım sonu nereye varacak. Ama şunu söylemeden edemiyeceğim bu insanlara iyilik asla yaramıyor arkadaş bu işlerin içine girdimde 21 yaşındaydım şuan 25 oldum şunu gördüm müşteriye mercedes de yollasan Banane arabadan beni ucuz götür yeter diyor şahinle götür yada ferrariyle ilgilenmem ben diyor adam resmen. Taxiyle trafikte n.taşından ipark a 63tl veren hanım ablamız telefon açıyor 30 tl diyorum ayyy çokmuş diyor taxide bindiği en fazla linea ben yolluyorum chevrolet cruze 2.0cc 0km araç.

BEŞİKTAŞ

258 Mesaj
27 Eylül 2013; 10:21:00 

quote:

Ne dediğinizi pek anlayamadım. Fakat şöyle bir şey var şu an ibb D sınıfı araçların yetki belgesini durdurdu sene sonu bitecek. Arabalar fln yalan oluyor yani. E segment e geçilecek mercedes bmw volvo s80 gibi daha lüks araçlar bakalım sonu nereye varacak. Ama şunu söylemeden edemiyeceğim bu insanlara iyilik asla yaramıyor arkadaş bu işlerin içine girdimde 21 yaşındaydım şuan 25 oldum şunu gördüm müşteriye mercedes de yollasan Banane arabadan beni ucuz götür yeter diyor şahinle götür yada ferrariyle ilgilenmem ben diyor adam resmen. Taxiyle trafikte n.taşından ipark a 63tl veren hanım ablamız telefon açıyor 30 tl diyorum ayyy çokmuş diyor taxide bindiği en fazla linea ben yolluyorum chevrolet cruze 2.0cc 0km araç.

Şöyle yazayım:

- İstanbulda taksi ücretlerine göre aldığımız hizmet kalitesi düşük. Araçlar kötü, şoförlerin hafife alınmayacak bir kısmı mesleği icra etmemesi gereken insanlar. Sebebi ise 4000 TL plaka parası. Yani plaka sahipleri gıdıklarını büyütürken parasıyla rezil olan taksi müşterisi. Bunu söyleyince o da onun hakkı diyenler oluyor ama kusura bakmasınlar idareciler büyük gıdıklılardan çekinmeseler taksi plakası işini çözerler. Ki bu işin buralara varmaması gerekirdi. Sonra taksi için standart koysalar bu konforsuz araçlarla milletin canına okuyamazlardı.

- "Korsan" yanlış bir kelime. Bir kere tüketicinin alternatif tüketme hakkını elinden almış tekelcilere karşı alternatif iş geliştirmiş kimselere korsan denmesini benim aklım almıyor. Aradan HAKSIZ BESİN ZİNCİRLERİ de kalktığı için hatta daha ucuza tüketiciye hizmet sunanlara korsan denmesi de acayip bir haksızlık. Vergi diyecek birileri taksiler götürü çalışıyordu yanlış bilmiyorsam. Bu arada vergi akaryakıttan alınıyor ya.

- Bir de derim ki bu filo işi gelirse araç paylaşımı mümkün olsa. Mesela bir aracınız Mecidiyeköyden D-100 Bakırköye gidiyor. Bunu internetten bir başkası görebilse ve atıyorum Ayvansaray'da yine oraya giden bir yolcu araca katılsa. (Elbette o anda giden yolcu da razıysa.) Yolun kalan kısmında ücretlendirme farklı olsa. Hem yolcular için maliyetler düşer, böylece uzun mesafelerde tercih eden yolcu sayısı da artar. Hem de aynı yolda 2 araç gideceğine 1 araç gider. Son derece çevreci bir çözüm olur.

Yalnız söylediklerinizden anladığım kadarıyla filo işi lüks olacak. Dolayısıyla yolculuk maliyetine bakmayan beyaz tenlilere hizmet edecek. Keşke HALK adına da birşeyler yapılabilse. Ki bu dediğim bu kara düzen sarı taksilere bile yapılabilir.

2152 Mesaj
27 Eylül 2013; 10:26:32 

Yerinde bir uygulama detekliyorum. Birkaç tane taksi plakası sahibi kaymak yiyor olan şöföre ve müşterilere oluyordu.

1605 Mesaj
27 Eylül 2013; 10:36:08 

Bütün taksi plakalarını kamulaştırıp, taksici olmak için uzun bir eğitim ve sınava tabi tutulsun.
Her önüne gelen ya da her parası olan bu işe girmesin. Taksicilik rant kapısı olmaktan çıkarılsın trafik zaten çekilmez bide bunlar yüzünden iyice berbatlaşıyor. Şikayetler sonucu taksici sertifikaları da ellerinden alınsın. Saygısız, köyde yaşadığını sanan insanlara tahammül edemiyorum.

Bu dediklerimi yapsın Topbaş, yerel seçimde oy verecem. Bakalım zengine hizmet vermekten ne zaman vazgeçecekler.

524 Mesaj
27 Eylül 2013; 11:46:54 

neden bu zenginlere düşmanlık.bir gün zengin olursanız kriz gelsede batsam mı diceksiniz :)

5172 Mesaj
27 Eylül 2013; 11:52:35 

zenginlikle alakası yok. bu korsan taksileri yasallaştırma yöntemi. sanıyormusunuz ki bir babayiğit 50 araba alıp 2000 motor üstü lüks araçlarla bu işi yapacak ? hayır.

20 korsan taksi birleşti, 30 tane de servis minübüsü olan (2000 cc üstü vito, partner, travego,caravelle falan) ile beraber 50 aracı tamamladılar , boylece korsanlıklarını yasal hale dönüştürdüler.

Taksiciler elbette karara tepkili olacaklar. zamanında bedava verilen taksi plakasının değerini kendi kurdukları borsada bir milyon tl nin üzerine çıkarttılar, hatta bazıları bu plakaları hisselendirip bile sattı, bunu fazlasıyla hakettiler. ve sonucta korsanlar türedi. eh şimdi korsanlar da yasallaştı.

bu işten devlet ne kazandı ? zaten hiç vergi alamadığı korsan tasksi ve servisçilerden , az da olsa vergi alabilme şansını yakaladı.

drrah diyorum başka birşey demiyorum.

3763 Mesaj
27 Eylül 2013; 13:39:27 

quote:

Orijinalden alıntı: FehreR

neden bu zenginlere düşmanlık.bir gün zengin olursanız kriz gelsede batsam mı diceksiniz :)

Bu ülkede zenginler parasının tadını çıkarsın ama en az okadar da vatana millete insanlara hayrı olsun. İnsanları köle görmesinler.

3557 Mesaj
27 Eylül 2013; 14:42:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

zenginlikle alakası yok. bu korsan taksileri yasallaştırma yöntemi. sanıyormusunuz ki bir babayiğit 50 araba alıp 2000 motor üstü lüks araçlarla bu işi yapacak ? hayır.

20 korsan taksi birleşti, 30 tane de servis minübüsü olan (2000 cc üstü vito, partner, travego,caravelle falan) ile beraber 50 aracı tamamladılar , boylece korsanlıklarını yasal hale dönüştürdüler.

Taksiciler elbette karara tepkili olacaklar. zamanında bedava verilen taksi plakasının değerini kendi kurdukları borsada bir milyon tl nin üzerine çıkarttılar, hatta bazıları bu plakaları hisselendirip bile sattı, bunu fazlasıyla hakettiler. ve sonucta korsanlar türedi. eh şimdi korsanlar da yasallaştı.

bu işten devlet ne kazandı ? zaten hiç vergi alamadığı korsan tasksi ve servisçilerden , az da olsa vergi alabilme şansını yakaladı.

aynen öyle +1

GALATASARAY MANCHESTER UNITED

1225 Mesaj
27 Eylül 2013; 15:12:18 

quote:

Nişantaşından İstinyepark'a 63 lira yazdığı nerede görülmüş? 30 lira yazıyor taksiyle.Sizde müşteriye 30 lira demişsiniz.Korsan taşımacılık yapıyorsanız taksiden daha ucuza götürmeniz lazım.

"Doğru kulağa hoş gelmez. Kulağa hoş gelen doğru değildir. İyi insanlar tartışmaz. Tartışan insanlar iyi değildir.Bilen kişi öğrenmemiştir. Öğrenmiş kişi bilmez." Lao Tsu

2084 Mesaj
27 Eylül 2013; 15:54:10 

taksiler yurtdışı standartlara ulaşıncaya kadar, korsan taksiye sonuna kadar evet. taksi sürücüsüne yazın klimayı aç diyorsun, tüm sülalesine küfretmişsin gibi bakıyor.

4786 Mesaj
27 Eylül 2013; 16:13:17 

Vip taksi yerine vip taksici tercih ederim. Büyük bir kısmı saygı yoksunu ve trafik canavarı.

Psn : EkinTR
Xbox Gamertag : EkinTR

3387 Mesaj
27 Eylül 2013; 16:14:34 

Bugûn 2 defa üsküdar - Numune Hastanesi arasını taksi ile gidip geldim. Yanımda 21 aylık kızım da olmasına rağmen bindiğim 4 taksinin dördü de hız sınırını beni tedirgin edecek dûzeyde aştı, ışık ve şerit ihlali yaptı. İlerde ışık kırmızı yanarken zorlaya zorlaya önündeki dolmuşu geçti ve sert sayılacak bir fren ile ışıkta durmak zorunda kaldı biri.

Zaten son bindiğime sordum araba sizin değil sanırım diye, gerçekten de değilmiş. 😊

Son 10 yıldır toplamda 10 defa bile taksiye binmemişimdir. (bugün bindiğim 4 taksi de dahil bu rakama) sanırım bundan sonra da aynen devam edecek bu durum. Ticari taksilerde inanın mavi minibüslerden daha fazla geriliyorum.

The donkey dıgıdak dıgıdak dıgıdak, cup... gulu gulu gulu!

Tercümesi: Eşek koştu koştu koştu, suya düştü... Boğuldu!

91 Mesaj
27 Eylül 2013; 16:32:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Salih

Nişantaşından İstinyepark'a 63 lira yazdığı nerede görülmüş? 30 lira yazıyor taksiyle.Sizde müşteriye 30 lira demişsiniz.Korsan taşımacılık yapıyorsanız taksiden daha ucuza götürmeniz lazım.

Akşam trafik saati ntaşından bin taxiye ama tam trafik saati 6da 6buçuk ta akşam git ntaşına 30tl yazsın mköy e gel ben vericem paranı bu 1. 2. olarak eskiden korsandı zaten 10 liraya gidiyorduk şuan korsan değil 4trilyon luk bir yatırım ucuz gitme gibi bir şeyimiz yok kardeşim önce araştır oku anla sonra cevap ver.

BEŞİKTAŞ

1225 Mesaj
27 Eylül 2013; 17:49:15 

Binmeme gerek yok taksiciyim zaten.En yoğun saatte en sıkışık trafikte bile 33 lira bekleme yazmaz.En azından ben yazdıramadım şimdiye kadar.Korsan kisvesi altında çalışan araçlar için 4 milyon liralık yatırım yaptıysanız yazık size.Yarın öbür gün ne olacağı bile belli değil.Madem o kadar paranız var 3 tane ticari plaka alsaydınız bari.

Bu mesajda bahsedilenler: ucan_kasap

"Doğru kulağa hoş gelmez. Kulağa hoş gelen doğru değildir. İyi insanlar tartışmaz. Tartışan insanlar iyi değildir.Bilen kişi öğrenmemiştir. Öğrenmiş kişi bilmez." Lao Tsu

524 Mesaj
28 Eylül 2013; 10:31:07 

zengin var zengin var bazılarına göre haklısınız bazılarına gore yanlıs düşünüyorsunuz bunu sizde farkındasınızdır emınım her neyse.

2590 Mesaj
28 Eylül 2013; 11:29:01 

taksici değilim taksimde yok peşim peşin belirteyim,

insanlar varını yoğunu biriktiriyor ortaya döküyor birkaç aile birleşiyor gece gündüz değişimli çalışıyor bütün çeşit hırlısının hırsızının çilesini çekiyor evine çoluk çocuğuna üç beş kuruş para getirsin diye, sizde kalkıyorsunuz devlet eli ile yapılan bu korsan taksi işine girerek onların bu sisteme yatırdığı bütün paraya ortak oluyorsunuz, yok öyle yağma bunun hesabı elbet bir gün sorulur kul sormazsa Allah sorar onca insanın ahı ile bedduası ile iş kurulmaz...

3096 Mesaj
28 Eylül 2013; 12:10:26 

Garip bir ülkedeyiz.

Belediye rant oluşturur. Dükkân kiraya verir, hem de 49 yıllık kontratla. Piyasadan çok daha uygun paraya...Hatta kaldırımın üstüne büfe kondurur. Tam karşısındaki yüksek kiralı bakkalın ekmeğine ortak eder.

3 kuruş paraya taksi, dolmuş, otobüs hattı dağıtılır. Sonra bunlar kıymete biner. Artık bazı insanlar evlerinden çıkmadan, emek harcamadan, kafa patlatmadan tatlı hayat yaşamaya başlarlar. Bundan sonra bu hayat bu vatandaşların ve çocuklarının doğal hakkıdır. Bu hakka dokunmaya kalkarsan...Mesela dolmuş hattına rakip otobüs falan koyarsan, hemen taşlar ,sopalar...

Küçük bir şehir olan , Balıkesir'de bile taksi dolmuş ve minübüs hatları 600 000 lirayı bulmuş durumda. O taksi-dolmuşların plakasını belediye 500 liraya vermişti diye hatırlıyorum. Kampüs hattında plaka sahibi arkadaşım var. Ömrü okey masasında taş dizmek ve bira içmekle geçti. Ama sadece şanslı olduğu için, 6 yıl tıp okumuş adamdan çok kazanıyor. Hem de 60 İQ'luk performansla ...Klimasız, turşu bidonu gibi J10'la.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bir zamanlar, İstanbul Taksiciler Odası Başkanı hapisteyken , tekrar seçilmişti. 200-300 hattı var diye bir haber de hatırlıyorum. Şu an kim başkan bilemem.

3763 Mesaj
28 Eylül 2013; 13:43:47 

quote:

Orijinalden alıntı: FehreR

zengin var zengin var bazılarına göre haklısınız bazılarına gore yanlıs düşünüyorsunuz bunu sizde farkındasınızdır emınım her neyse.

hayır hepsi için geçerli, mutlaka her zengin varlığını bir şekilde hayrına değerlendirmeli..

2310 Mesaj
28 Eylül 2013; 22:51:28 

quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Garip bir ülkedeyiz.

Belediye rant oluşturur. Dükkân kiraya verir, hem de 49 yıllık kontratla. Piyasadan çok daha uygun paraya...Hatta kaldırımın üstüne büfe kondurur. Tam karşısındaki yüksek kiralı bakkalın ekmeğine ortak eder.

3 kuruş paraya taksi, dolmuş, otobüs hattı dağıtılır. Sonra bunlar kıymete biner. Artık bazı insanlar evlerinden çıkmadan, emek harcamadan, kafa patlatmadan tatlı hayat yaşamaya başlarlar. Bundan sonra bu hayat bu vatandaşların ve çocuklarının doğal hakkıdır. Bu hakka dokunmaya kalkarsan...Mesela dolmuş hattına rakip otobüs falan koyarsan, hemen taşlar ,sopalar...

Küçük bir şehir olan , Balıkesir'de bile taksi dolmuş ve minübüs hatları 600 000 lirayı bulmuş durumda. O taksi-dolmuşların plakasını belediye 500 liraya vermişti diye hatırlıyorum. Kampüs hattında plaka sahibi arkadaşım var. Ömrü okey masasında taş dizmek ve bira içmekle geçti. Ama sadece şanslı olduğu için, 6 yıl tıp okumuş adamdan çok kazanıyor. Hem de 60 İQ'luk performansla ...Klimasız, turşu bidonu gibi J10'la.

Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam bir zamanlar, İstanbul Taksiciler Odası Başkanı hapisteyken , tekrar seçilmişti. 200-300 hattı var diye bir haber de hatırlıyorum. Şu an kim başkan bilemem.

Hocam 10 numara tespitler yapmışsın bravo (J10 lar bir yana Magıruslar ayrı bir olay. yani 2 basamak çıkıp da neden kambur vaziyette seyahat ediyoruz, tek basamak yapında kambur gitmeyelim

1813 Mesaj
28 Eylül 2013; 23:10:48 

quote:

Garip bir ülkedeyiz.

Özet: buna şans diyoruz

Olamaz mı Olabilir ...

I gotta Power ///M3

Mükemmel olan müslümanlar değil İslamiyettir

2221 Mesaj
29 Eylül 2013; 8:20:40 

altur gibi torpilliler bu işe girecekse 2.0 motorlu araçlara bir dafaya mahsus!! ötv muafiyeti ya da indirimi getirirler

313 Mesaj
29 Eylül 2013; 14:06:59 

gene birileri para kazanacak

COMINGSOON
Ne Mutlu "Türküm" Diyene.

210 Mesaj
28 Kasım 2013; 13:32:25 

quote:

4 trilyon luk bir yatırım hesap et konuşalım :D asdfasdfsadf

araç lazım olduğunda tlf veya linkin varmı

G E M İ C İ K L E R

6039 Mesaj
28 Kasım 2013; 21:14:55 

quote:

Garip bir ülkedeyiz.

Bilinçsizce yaparsanız şans, bilinçli yaparsanız geleceği görmek denir..
Nüfusun hızla arttığı yerlerde nelerin prim yapacağı az çok bellidir.. Örneğin şehrin genişlediği yöndeki bir arsayı alırsanız, zamanla oranın da şehir olacağı bellidir.. Ama yok arsa yerine iPhone alırsanız birkaç yıl sonra çöp olur..

Benim rahmetli babamın işten çıkış parasıyla taksi plakası aldığı dönemde (1979) arkadaşları aynı parayla buzdolabı ve televizyon almış.. Biz küçükken televizyonu sokaktan milletin penceresinden içeri bakarak seyrederdik.. şimdi o kişilerin "vay efendim üç kuruşa taksi aldı zengin oldu" demeye hakkı var mı? Bence yok..

Fırsatı kaçırmadınız.. Halen ortalık arsa dolu, tarla dolu.. Taksi plakası sahiplerini eleştiren arkadaşlar buyursunlar alsınlar gayet ucuza..
Satıp parasını yemeden 30 yıl sabredebilecekler mi bakalım..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

3096 Mesaj
28 Kasım 2013; 21:37:18 

Arsa ,tarla işi ayrı...Gerçi orada da geçmişte ,büyükşehirlerde dönmüş işler pek de ahlaki değildir de neyse...

Fakat benim anlattığım olayların yaşandığı yer olan Balıkesir'deki durum başka. O taksi dolmuş plakalarını herkes alamadı diye biliyorum. Sadece bir kişinin 50 plaka aldığını duymuştum. Taksi dolmuş nedir bir kere? 5 kişi kucak kucağa , daha askerliğini yapmamış bir apaçinin aracında.

Bahsettiğim minübüs hatları derseniz, ayrı hikaye...Sen devlet yurdunu, şehrin bir tarafına 5 km uzağa, kampüsü ise tam tersi yöne 26 km uzağa kurarsan...Oraya okumaya gelmiş garibanları da peşkeş çekersin. Bir anda düne kadar o arazide inek güdenler ağa olur.

Denetim de yok nasılsa...İlk duraktan silme doldururlar, yapış yapış...Yolda beklersin, o araba dolacak da hareket edecek diye. Sonra mecburen ayakta gidersin.

2967 Mesaj
28 Kasım 2013; 21:46:18 

Taksicilerin kurduğu "tekel" bir yerde bozulunca keyifleri kaçmış anlaşılan...

6039 Mesaj
28 Kasım 2013; 22:03:22 

Peşkeş çekme konusunda size katılıyorum..

Bizim istanbulda da halk otobüsleri hep bitlislilerin elinde.. Zamanında ihaleye başkalarının giremediği açık..

Hatta paranın kaynağı konusunda da "bi çuval toz, bi otoboz" diye ünlü bir laf vardır..

Bu mesajda bahsedilenler: bende345

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

6784 Mesaj
28 Kasım 2013; 22:05:01 

Taksi helikopterde devreye girmişti artık

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
28 Kasım 2013; 22:21:31 

quote:

Orijinalden alıntı: algebraic

Fazlasıyla yerinde bir karar.

Haftada ortalama 1-2 defa taksi kullanırım.Şimdiye kadar sadece 1 tane insan evladı taksiciye denk geldim.

Umarım taksicilik işi toptan şirketlerin tekeline girer.Bir hizmet standartı olur hiç olmazsa.

+1