Şimdi Ara

Pioneer BCS-424 Ev Sinema Sistemi Bağlantılar hakkında... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
17.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ne tür cızırtı problemi yaşadınız tam anlatır mısınız? uzun zamandır kullanıyorum hatta çekmeyen kanallar hariç radyoda bile bahsettiğiniz cızırtı seslerini duymadım. dlna ile hiç kullanmadım O yüzden sorunuza cevap veremeyeceğim. Hdmı ile bağlantıda ses tv gitmemesini istiyorsanız HDMI ayarlarında audıo out ayarını off yaparsanız TV ses gimeyecektir.
    .
  • ferbay1 F kullanıcısına yanıt
    http://www.youtube.com/watch?v=hKJu_u2OAAo
    ses tam olarak ve daha fazlası bu şekilde.DLNA ile Xperia Z3 ile tam senkron çalışıyordu.Windows 8 in zaten ağ paylaşımları genelde pamuk ipliğine bağlıdır ayarlamak zaman aldı ama videolarda seside tv ye aktardı,dediğinizi de bir deneyeceğim.
    Ayrıca USB den oynattığım mkv 720p-dts ses sorunsuz oynatıyor ama allah korusun uzun bir film izlerken elektiriğiniz gitmesin,lakin 4x hızında ileri sarıyor ve belirli bir zamana atlamak için hiç bir ayar bulamadım oturup başına ağlarsınız milenyumdaki dvd playerın gelecek kuşağı olamaz bu alet.Ayrıca 90 dklık ileri sarmadan sonra da izlemeye başladığım film 15 dk sonra tak diye kapandı,hemen pc ye geri bağladım o şekilde devam ettim izlemeye olumlu olumsuz bir çok şey yazılır ama olumlu kısımları pek az gelir kullanışlı pratik bir cihaz değil açıkcası bence.

• biraycaglar kullanıcısına yanıt
    ses için bir şey diyemem çünkü bende bahsettiğiniz sorun yok. TV den sesi alırken ne tür bağlantı ile alıyorsunuz arc ile mi alıyorsunuz HDMI kablo 1,4 destekliyor mu? USB ileri sarma sorunu yok kumandadan 32x hızına kadar ileri sarabiliyorsunuz. ayrıca >>I tuşuna basınca 10dk ileri alıyor. Film kapanma sorunu bende hiç olmadı sizin Harici harrdiskte sorun olabilir. açıkcası ben cihazı ilk aldığım gün sizin gibi düşünüyordum fakat ayarlarını yapmayı öğrenince haksızlık ettiğime karar verdim şu an çok memnunum. son olarak cızırtı tv de mi geliyor sizin verdiğiniz video tv sesi normal kullanımlarda bu cızırtı geliyor mu? başka Tv' de denediniz mi merak ettim kardeş?
    arc tv de mevcut özelliik değil, 32x ile sarıyor evet sıkıntı yok ama sanırım yüksek boyutlu bluray filmleri 4x den hızlı sardıramıyor >>| bu tuştada herhangi bir işlev olmuyor.Bluray disk te oluyordur belki bilemem zaten benim işin usb ve hdmi lar ile.Bende de ileri sardırdıktan sonra bir kere oldu filmin kapanması olayı başka bir filmde yaşamadım,Cızırtı bariz hoparlörlerden geliyor tv ile ilgisi yok.Ses cihaz açık beklerken 5-6 dk sonra gelmeye başlıyor,rahatsız edici bir cızırtı zaten videodaki arkadaşınkinden anlaşılıyor.Almadan öncede izlemiştim o video yu ama riske girdim belki olmaz denk gelmitir dedim ama bende de oldu ayrıca forumdan başka birinde de olmuş çıkışlarda bir sıkıntı olduğunu söylenmiş bende bi servis ile görüşeceğim.
    arc tv de mevcut özelliik değil, 32x ile sarıyor evet sıkıntı yok ama sanırım yüksek boyutlu bluray filmleri 4x den hızlı sardıramıyor >>| bu tuştada herhangi bir işlev olmuyor.Bluray disk te oluyordur belki bilemem zaten benim işin usb ve hdmi lar ile.Bende de ileri sardırdıktan sonra bir kere oldu filmin kapanması olayı başka bir filmde yaşamadım,Cızırtı bariz hoparlörlerden geliyor tv ile ilgisi yok.Ses cihaz açık beklerken 5-6 dk sonra gelmeye başlıyor,rahatsız edici bir cızırtı zaten videodaki arkadaşınkinden anlaşılıyor.Bu arada cızırtı sadece ön sağ ve sol hoparlörlerden geliyor.Almadan öncede izlemiştim o video yu ama riske girdim belki olmaz denk gelmitir dedim ama bende de oldu ayrıca forumdan başka birinde de olmuş çıkışlarda bir sıkıntı olduğunu söylenmiş bende bi servis ile görüşeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biraycaglar -- 5 Ocak 2015; 20:53:56 >
    Anlaşıldı kardeş öncelikle 23/12/2014 tarihinde güncelleme çıktı onu yapmanızı öneririm. Bluray olsun normal filmleri olsun USB den oynat farketmez 32x hızında sarabiliyor. >>I tuşunu güncelleme yaptıktan sonra denerseniz belki faydalı olur bende işlev görmektedir ve de çok iyi bir özellik benim için. Cızırtı sadece TV den ses alırken mi geliyor yoksa normal kullanımda da geliyor mu onu merak etmiştim verdiğiniz cevap ile anlaşılmış oldu. tüm ayarları yaptığınız ve kabloları doğru taktığınız anlaşıldığından durduk yere sürekli bir cızırtı geliyorsa servise götürmekten başka ihtimaliniz kalmıyor geçmiş olsun diyelim size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferbay1

Anlaşıldı kardeş öncelikle 23/12/2014 tarihinde güncelleme çıktı onu yapmanızı öneririm. ....

@ferbay1 güncelleme linkini yazabilir misiniz acaba?
  • Beyler selam

Benim bcs424 arc ile tv ye bağlı. Sesi dolby olarak alamıyorum. Arc ile ses almanın şartı 1.4 hdmi mıdır? Yoksa 5.1 ses almanın şartı 1.4 hdmi mıdır?

Arc ile playstationdan 5.1 ses alamıyorum. Ben de optik ile bağladım playstation u bcs424 e. Bu sefer de hem arc hdmi ile hem de optik ile bağlandığından mıdır nedir. Playstation u açtığımda otomatik olarak arc ye geçiyor sistem.
    Function dan opical 1 seçmeme rağmen yine arc oluyor çıkış?

Bunun bir sebebi var mıdır? Nasıl 5.1 ses alırım playstationla?
    Tşk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_47610381/tm.htm link işinize yarar mı acaba? Benim tv arc olayını desteklemediği için deneme şansım yok malesef, umarım pratik bir şekilde sorununuz çözülür.
  • mefce77 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yönlendirme için.

• merhabalar,
    2 gün önce ben de bu üründen aldım. kurulumu sorunsuz hallettik fakat şimdi de şöyle bir problem var: bas muhteşemin de ötesinde... çok kuvvetli o kadar kuvvetli ki en düşük seste bile komşuları rahatsız edecek derecede inletiyor (ortalama bir sinema salonu kadar). Acaba bu bas ayarını kısmaya yarayacak bir panel var mıdır? kullananlar yardımcı olabilir mi?
    http://www.youtube.com/watch?v=hKJu_u2OAAo Bu videodaki aynı ses sorununu bende yaşıyorum. Arkadaşım çazüm bulabildiysen paylaşırsan sevinirim.
  • Yabancı sitelerden araştırdım, hoparlörden değil, elektriksel bir problem gibi görünüyor.

En başta hoparlörleri TV/PC den daha uzağa koymayı deneyin olmuyorsa aşağıdakileri deneyin..

Cızırtının ne zaman ortaya çıktığını tespit etmek için, diğer tüm elektrikli cihazların fişini çekin (buzdolabı dahil) ve teker teker açın, hangisiyle etkileşime giriyorsa onların kullandıkları prizlerin yerini değiştirin, ayrıca prizlerim haricinde bunların kullandıkları elektrik hattını ayırmak/birleştirmek denenebilir. 2-3 odanın prizleri tek bir elektrik hattında olabilir.

En çok karşılaşılan cızırtı sebepleri şunlarmış:
    -Hoparlör cihazı ile bağlı olduğu tv vs nin farklı prizlere takılı olmasından dolayı, küçük voltaj farklarında cızırtı yapabilir ("ground loop" sorunu )(çözüm kaliteli, akım koruyuculu grup priz alıp, bütün fişleri buna takmak)

-Dandik (40-50 liralık) uydu alıcıların sisteme bağlı olması, (HDMI kablo yerine scart vs ürünler kullanılması)

-Hoparlörlerin TV/Bilgisayar/buzdolabi/cep telefonu gibi cihazlara yakın durması.

-buzdolabı, klima gibi uzakta duran cihazların durmasında veya çalışmaya başlaması da hoparlörünüzde cızırtıya sebep olabilir.

-Etraftaki dimmer anahtarlar ve florasan lambalar Ses kablolarının yanında olan güç kabloları

-5 yılın üstündeki cihazların içindeki güç kaynaklarının kapasitörlerinin hasar görmüş olması.

Akım korumalı priz olarak "TUNÇMATİK POWER SURGE" alabilirsiniz. 30 Lira civarına, eski tip, (açma kapama anahtarı ince-kırmızı renk olanlar) yenilerinden daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sıfır desibel -- 7 Nisan 2015; 13:41:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yalnizca

Egreat media playerimin HDMI çıkışını bunun girişine bağlasam, Egreat HDMI ses ayarını Raw seçsem, egreat üzerinden mkv açsam, DTS, TRUHD vs sesi bu cihaz çözüp kendi hoparlörlerinden verir mi?

Kısacası AVR gibi bir işlevi var mıdır?

geç olmuş olacak ama yine de ben cevap vermiş olayım. çünkü aynı düşünceyle almıştım. bende himedia hd900b var. hdmi üzerinden truehd konser film vs izleyebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biraycaglar

http://www.youtube.com/watch?v=hKJu_u2OAAo
    ses tam olarak ve daha fazlası bu şekilde.DLNA ile Xperia Z3 ile tam senkron çalışıyordu.Windows 8 in zaten ağ paylaşımları genelde pamuk ipliğine bağlıdır ayarlamak zaman aldı ama videolarda seside tv ye aktardı,dediğinizi de bir deneyeceğim.
    Ayrıca USB den oynattığım mkv 720p-dts ses sorunsuz oynatıyor ama allah korusun uzun bir film izlerken elektiriğiniz gitmesin,lakin 4x hızında ileri sarıyor ve belirli bir zamana atlamak için hiç bir ayar bulamadım oturup başına ağlarsınız milenyumdaki dvd playerın gelecek kuşağı olamaz bu alet.Ayrıca 90 dklık ileri sarmadan sonra da izlemeye başladığım film 15 dk sonra tak diye kapandı,hemen pc ye geri bağladım o şekilde devam ettim izlemeye olumlu olumsuz bir çok şey yazılır ama olumlu kısımları pek az gelir kullanışlı pratik bir cihaz değil açıkcası bence.

Arkadaşlar bu problemi yaşayan başka kimse yokmu? Sorun hdmi, optik giriş hepsinde mevcut. Tv den sesi alırken ilk 2-3 dakika sorun olmuyor ama bu süreden sonra cihazdan bu tiz ses geliyor. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden tesekkurler .
    - Son güncelleme yapıldı.
    - Cihaz Ups cihazına bagli.
    - Cihaz akım koruyuculu prize bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lampetia -- 6 Mayıs 2015; 20:34:28 >

• dostum servise gönder sadece akım koruyucu prizle dene istersen ups e gerek yok
  • Lampetia L kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu yaşamaya bende devam ediyorum. Cihazı üç aydır kullanıyorum. Cihazım akım koruyucu prize bağlı. Bende sorun sürekli olmuyor, bazen cihazı çalıştırdıktan 30 dk. sonra bazen 2 saat sonra , bazı günler hiç olmuyor, sorun başladımı bi süre sonra kendiliğinden geçiyor, cihazı açıp kapadımmı yada kanal değiştirdimmi sorun düzeliyor, ancak bi süre sonra tekrar başlıyor. Birde bu sorunla sadece tv izlerken karşılaştım. Tv ye bağlı Hdd ten film izlerken bu sorun hiç olmadı. Servise henüz göndermedim.
  • Arkadaşlar sorunu çözdüm sanırım. Cihaza optik kablo, hdmi kablo ikisi birden bağlıydı. Televizyonum Lg ve arc desteği mevcuttu. Öncelikle gittim hdmi kablo aldım eyeq 1.4v daha sonra optik kabloyu çıkardım. (Lg tvde sadece optik veya optik, arc girişini ortak seçilebiliyor. Bu yüzden çakışma olabilir diyerek optik kabloyu söktüm) Sonuç: Artık o ses hiç gelmiyor. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lampetia -- 18 Mayıs 2015; 20:22:21 >
  • Lampetia L kullanıcısına yanıt
    Dostum ben cihazımı ilk aldığımda sadece hdmı kablo ile bağladım. Sorun vardı. Sonra bu sorunu optik kablo ile çözebileceğimi düşünerek hem hdmı hemde optik kablo ile bağladım. Ancak sorun yine devam ediyor. Bu ses sorunu önce yavaş başlıyor ve gittikçe artıyor, sonrasında hiç birşey yapmazsam kendiliğinden ve gittikçe azalan bi şekilde 3 , 4 dakika içersinde normale dönüyor. Yada başka kanallara geçiş yaptığımda yada tv yi veya ses sistemini açıp kapayınca düzeliyor. Cihazım akım koruyucu prize bağlı. Bu sorun sürekli ve hergün olmuyor. ama olunca çok rahatsız edici bir durum. Bu arada cihazdan bu ses sorunu dışında çok memnunum.
  • neden hiç kimse bu sorunla ilgili servise yönelmek istemiyor ?belliki anfi ile ilgili bir durum söz konusu.sistemi toplayıp çuvala doldurmanıza gerek yok,amfiyi alıp servise götürün.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.