Şimdi Ara

Galaxy S4 Mini ve Galaxy Watch akıllı saatine ilişkin yeni detaylar paylaşıldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Galaxy S4 Mini ve Galaxy Watch akıllı saatine ilişkin yeni detaylar paylaşıldı

Samsung'un kısa süre önce sızan aksesuar listesinde Galaxy S4 modelini içerisinde bulunduran Project J adlı konseptin üç farklı cihaz barındırdığı ortaya çıkmıştı. Bunlardan biri Galaxy S4 mini iken, diğeri de akıllı saat veya fitness takip cihazı şeklinde Active Fortius kod adlı biri üründü.

Dün bazı kaynaklardan elde edilen bilgiler diğer iki ürünle ilgili yeni detayları gün ışığına çıkardı.

Samsung'un Galaxy S4 Mini modelini hazırladığı teyit edilirken, modelin çıkış tarihi olarak ise Mayıs ayının ortaları gösteriliyor. Galaxy S3 Mini ile başlattığı trendi Galaxy S4 Mini ile devam ettireceği görülen Samsung'un bu modeli Galaxy S4 tanıtımında görücüye çıkarması bekleniyor. Haliyle daha düşük bir donanım sunacak olan modelin kesin detayları bilinmiyor.

Diğer ürün ise ekran görüntülerinin elde edildiği iddia edilen Samsung akıllı saati. Galaxy Watch veya Galaxy Altius şeklinde isimlendirileceği belirtilen ürün ile ilgili bazı ekran görüntüleri sızdırılmış durumda. 

Görsellerde Samsung'un Altius OS şeklinde yeni bir işletim sistemine bu üründe yer vereceği görülüyor. Ana ekranda batarya simgesi ve operatör desteği sağlayacağı görülen sinyal simgesi bulunuyor. Ürün ayrıca müzik oynatıcı veya ana cihazdaki oynatıcıya erişim, mail veya mesaj erişimi ve harita desteği şeklinde ikonlara sahip. Cihazın hangi yol ile akıllı telefon veya tabletlere bağlanacağı bilinmiyor. Ancak Apple'ın da bir akıllı saat iddialarının gündeme geldiği bugünlerde, firmaların akıllı saatlerin yükselen trendini göz ardı etmediği anlaşılıyor.

Bunlar şimdilik iddia seviyesinde olsa da gelecek ay ki muhtemel Unpacked etkinliğinde ortaya çıkabilir. 

• Normal saat kullanmıyorum. Ancak tasarım ve yazılım anlamında güzel birşey olursa alınabilir. Tabi şarj konusuda önemli. En az 2 hafta gitmeli bence.

• Bir yandan akıllı telefon.bir yandan bluetooth kulaklık diger yandan akıllı saat.yahu robot gibi olucagız ileride :)

• Birileri "Apple yapıyor samsung kopyalıyor" demeden şunu yetiştireyim:

• Fiyatı uygun olursa saat alınır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple uygun fiyatlarda piyasaya surerse buyuk ihtimal samsung unki elde kalir. İpod nano6th boyutlarinfan daha buyuk olmaz umarim.

• yiğidi öldür ama hakkını ver. gerçi lg nin yiğitliği sorgulanır ama neyse
    ne sony ne de apple lg 3g'li saat telefonu (GD910)2008 yılının sonunda tanıtmıştı. yani ilk lg yaptı kimse havaya girmesin

ürünü incelemek isteyenler içinhttp://www.lg.com/tr/cep-telefonu/lg-GD910

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 15 Şubat 2013; 16:22:20 >
  • Saattaki gorsel WP nin saat versiyonu gibi olmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: A.F. ASLAN

Birileri Apple yapıyor samsung kopyalıyor demeden şunu yetiştireyim:Galaxy S4 Mini ve Galaxy Watch akıllı saatine ilişkin yeni detaylar paylaşıldı

Daha fazla katılamazdım, tabi liveview gibi bir atası da var bunun, unutmamak lazım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: erci501

yiğidi öldür ama hakkını ver. gerçi lg nin yiğitliği sorgulanır ama neyse ne sony ne de apple lg 3gli saat telefonu (GD910)2008 yılının sonunda tanıtmıştı. Galaxy S4 Mini ve Galaxy Watch akıllı saatine ilişkin yeni detaylar paylaşıldı ürünü incelemek isteyenler içinhttp://www.lg.com/tr/cep-telefonu/lg-GD910

iwatch'un ne işe yaradığını bilmiyorum ama sony'nin yaptığı şey zaten telefon değil; android cihazınızla senkronize çalışan bir aksesuar.

• Sony smartwatch ı incelemeleri için her seferinde yazıp rica ediyorum. Bi kaale alsalar..Herkesin işinede yarayacak. !

• Samsung eğer bükülebilir ekran ile bir saat yaptı ise cep telefonundan sonraki devrime hazır olabiliriz.

Değişik fikirler geliyor sürekli aklıma. Parmak ucuna takılabilen mikrofon ve kulaklık aksesuarlar, şu klasik serçe baş parmak hareketi ile konuşmayı mümkün kılan bir aksesuar. Ya da parmak uçuna iliştirilebilen bir kulaklık ile sol elinizdeki bir parmağınızı kulağınıza dayayıp saat üzerindeki mikrofon ile konuşabilme (casus gibi). Değişik kalınlıklarda ekran ile değişik modeller sunabilme. Kol ya da bacaktaki hareketlerle şarj takviyesi sunabilen icatlar.

Bakalım eğer bu düşündüklerim olursa "ahanda buraya yazmıştım" diyeceğim. Olmazsa gelecekteki bir kaç seneyi bekleyeceğim. Eninde sonunda bu yazdıklarım yapılacak. Belki yapılmıştır bilemem.

• Saatler artık moda olmaya başladı

• Saatleri telefonlarla birlikte verseler güzel olur ayrıca almaya değmez bence.

• Ya zaten hepsi Jetgiller'den çalıntı değil mi?

• 7/24 internetli,bluetooth'lu saat takmak, bence hiç sağlıklı değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evetbenim

bir şeyide kopyalama samsung
    korelilerden nefret ediyorum
    japon,kore,çin o pis çekik gözlü insanlar katletmek istiyorum
    suratları midemi bulandırıyor

O çekik gözlüler olmasaydı teknoloji bugün bu seviyede olmayacaktı. Japonya tarihini, Japonların 2. dünya savaşı sonra ülkelerinin küllerinden doğup tekrar nasıl bu seviyeye geldiğini ve çalışkanlıklarını bir araştırın. Adamlar abd ve avrupa ülkeleri gibi ortadoğu petrolünü sömürerek değil sürekli çalışıp birşeyler geliştirerek, üreterek bu kadar hızlı ilerledi. Ülkece örnek almamız gereken bir millet/ülke varsa o da uzak doğu ülkeleri, özellikle de japonyadır.
  • Fiyat iyi olursa saat alınabilir

• offf ya napıcaklarını şaşırdılar

• Galaxy S4 Mini ve Galaxy Watch akıllı saatine ilişkin yeni detaylar paylaşıldı

Öncelik sırasını bilmiyorum ama bu da var dimi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.