Şimdi Ara

DH Özel: Real Racing 3'ten ilk izlenimler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
1.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Mobil oyuncuların merakla beklediği yarış oyunu Real Racing 3'ü donanimhaber.com ailesi adına deneyerek oyunun genel yapısı hakkındaki merak edilen detayları gün yüzüne çıkardık.

Real Racing 3 ile birlikte tamamen farklı bir yola giren serinin, Free to Play mantığını ile oyuncuların beğenisine sunulacağını daha önce belirtmiştik. Görünen o ki Electronic Arts, ücretsiz olarak sunduğu yapımdan para kazanamama korkusuyla bu sistemi oyunun her alanına başarıyla dağıtmış. Yapımın en çok eleştirilecek yönlerinden biri olan bu durum, araç satın alma ve en ufak bir onarım işleminde bile kullanılıyor. Bir süre sonra oyuncuyu uzun bekleme sürelerine mahkum eden bu sistem, serinin ilk iki oyununu beğeniyle oynayan birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratacak gibi görünüyor.

Abartılı Free to Play yapısını kaliteli grafikleriyle az da olsa affettirmeyi başaran yapım, 45 farklı lisanslı aracıyla göz dolduruyor. Ancak, bu araçların birçoğunun da belirli bir ücret karşılığında alınabilen paketler içerisinde sunulduğunu da belirtelim. Mint 3 Engine grafik motoruyla geliştirilen yapım, araç modellemeleri konusunda oldukça başarılı bir görsellik sunarken, aynı başarıyı bazı çevre detaylarında gösteremiyor. Ancak, yapım sahip olduğu üst düzey dinamik ışıklandırmaları, başarılı araç hasar efektleri ve ayna yansımaları ile farklı kamera açılarında bile kaliteli bir görsel deneyim sunmayı başarıyor.

Serinin diğer yapımlarında da rastladığımız kontrol şeması sunan oyunda, tamamen özelleştirilebilir bir kontrol şeması bulunmuyor. Ancak, yapımın bünyesinde yer alan 7 farklı kontrol şeması ihtiyacı fazlasıyla karşılıyor. Real Racing serisine yakışan yarış dinamikleriyle mobil platformdaki en gerçekçi yarış deneyimini sunmayı başaran Real Racing 3'te her yeni aracın ve her yeni yükseltmenin farklı bir deneyim yaşattığını da belirtelim. Müzikleriyle aksiyon dolu yarış oyunlarının havasını yakalayamasa da, ses efektleriyle oyuncuları gerçek bir yarışın içinde olduklarına ikna eden yapım, işitsel anlamda kendisinden bekleneni fazlasıyla veriyor.

Kupa yarışları, eleme yarışları ve drag yarışları gibi birçok yarış türünü 900'ün üzerinde etkinlikte buluşturan Real Racing 3'te Free to Play'in getirmiş olduğu uzun bekleme sürelerinin yanı sıra oyuncular, "Time Shifted Multiplayer" adlı yeni bir çoklu oyuncu moduyla da tanışıyor. Aslında çok da yabancı olmadığımız Time Shifted Multiplayer, oyunculara sıra bazlı bir yarış gerçekleştirme imkanı da sunuyor. Yani, oyun rakiplerinizin ve sizin aynı pist içerisindeki sürüş tarzınızı bir araya getirerek, yansımanızı oluşturuyor. Bu yansımalar sayesinde, kayıt altına alınan sürücü verileri çevrimiçi veya oyunun başında olmasanız dahi rakibinizle mücadele edebilmenizi sağlıyor. Çoklu oyuncu modu 16 oyuncuya kadar destek veren Real Racing 3'ün Game Center ve Facebook üzerindeki arkadaşlarınız veya dünyadaki diğer oyuncularla sizi ortak bir noktada başarılı bir şekilde buluşturduğunu da belirtelim.

Oyunun her anında karşımıza çıkan Free to Play unsurlarını bir kenara bıraktığımızda, sunmuş olduğu gerçekçi yarış deneyimiyle mobil oyuncuların kesinlikle denemesi gereken bir yapım olan Real Racing 3'ün 28 Şubat tarihinde evrensel olarak Android ve iOS platformları için yayınlanacağını bir kez daha hatırlatalım. 

• iyiymiş
  • hani tarayıcı değişmişti yeaaaaaaaaa
  • Her seyde para istemesi cok sacma olmus. Ben jb ile 1200 tllik(para,altin) oyun parasi aldim. Yarisindan fazlasini bitirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • free to play ile uzun bekleme süresinin alakasını biri açıklayabilir mi?

• Süper olacak kesinlikle

Free to play olması güzel,paketlere gelecek olursak

iphone kullanıcıları iapcracker vb programlarla
    android kullanıcıları ise obb lerle işi götürür dert etmeyin
  • ios'de hangi cihazlardan itibaren destekliyor acaba çünkü bazı yerlerde iphone 5 ve ipad 3 üstü cihazlar için deniliyordu

• Android e hemen gelir umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

free to play ile uzun bekleme süresinin alakasını biri açıklayabilir mi?

Örnek vererek açıklayayım. Haberde de belirttiğimiz üzere araç yükseltme, araç alma ve onarım gibi işlemleri gerçekleştirdiğinizde oyun size iki seçenek sunuyor. Bunlardan biri parasını verip onarım süresini pas geçmek, diğeri ise belirtilen süre boyunca bekleyip oyun süresini uzatmak.

• vaay gerçek pist koymuşlar.
  • android e gelirse şimdi den hayırlısı olsun ama benim cihazımın kaldıracağını sanmıyorum :(

• quote:

Orijinalden alıntı: regaibyigit.

iosde hangi cihazlardan itibaren destekliyor acaba çünkü bazı yerlerde iphone 5 ve ipad 3 üstü cihazlar için deniliyordu

4. nesil ve üzeri iPhone ve iPod Touch'larda oynanabilecek. iPad cephesinde iPad 2 ve üzeri cihazlar oynatabilecek. Sizin dediğiniz ekstra efektleri verebilecek cihazlar.

• laguna seca'yı ipadde görelim bir de
  • Ya fizigi iyi olsunda iki oversteering olsun onlardan kurtmaya calisalim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAVİT

quote:

Orijinalden alıntı: regaibyigit.

iosde hangi cihazlardan itibaren destekliyor acaba çünkü bazı yerlerde iphone 5 ve ipad 3 üstü cihazlar için deniliyordu

4. nesil ve üzeri iPhone ve iPod Touch'larda oynanabilecek. iPad cephesinde iPad 2 ve üzeri cihazlar oynatabilecek. Sizin dediğiniz ekstra efektleri verebilecek cihazlar.

Bluetooth MP varmı oyunda ve WifiMP kaç kişi destekler
  • Adamlar bedava oyun yapıyorlar ,bazılarıda oyun içindeki şeyleri bile ilegal almaya çalışıyor. Bir de açık açık burada paylaşıyorlar.

• oyunu indirdim ve oynadım, bir başka konuda yazmıştım buraya da aynen alıyorum.

Bu oyunla real racing kendini bitirdi. Herhangi bir tamirde yada upgrade bekletmesi tam bir sacmalik. Daha fazla para icin oyunu ucretsiz yaptilar ama jb lilere yariyor. Benim gibi jb kullanmayanlar icin hic bir oynanabilir tarafi yok. Bu sacmaliktan vazgecmeleri lazim, yap ucretini rr2 de yaptigin gibi satin alip oynayalim nedir yani. Ben sahsen oyun ici alimlara para vermem zira cok gereksizler.

Bir diger konuda su ki, real racing 2 de local multiplayer vardi. Onu da kaldirmislar. Gene real racing 2 de apple tv destegi vardi onu da kaldirmislar. Ismine bakinca oyunun yenilik getirmesi gerekirken adamlar resmen geri gitmisler. Acikcasi bende hayal kirikligi uyandirdi. Tamam arabalarin grafikleri iyi falan filan ama yani birde kullanici deneyemini kismi var isin ve malesef onun icine etmisler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gduman

oyunu indirdim ve oynadım, bir başka konuda yazmıştım buraya da aynen alıyorum.

Bu oyunla real racing kendini bitirdi. Herhangi bir tamirde yada upgrade bekletmesi tam bir sacmalik. Daha fazla para icin oyunu ucretsiz yaptilar ama jb lilere yariyor. Benim gibi jb kullanmayanlar icin hic bir oynanabilir tarafi yok. Bu sacmaliktan vazgecmeleri lazim, yap ucretini rr2 de yaptigin gibi satin alip oynayalim nedir yani. Ben sahsen oyun ici alimlara para vermem zira cok gereksizler.

Bir diger konuda su ki, real racing 2 de local multiplayer vardi. Onu da kaldirmislar. Gene real racing 2 de apple tv destegi vardi onu da kaldirmislar. Ismine bakinca oyunun yenilik getirmesi gerekirken adamlar resmen geri gitmisler. Acikcasi bende hayal kirikligi uyandirdi. Tamam arabalarin grafikleri iyi falan filan ama yani birde kullanici deneyemini kismi var isin ve malesef onun icine etmisler.

Hocam Local multiplayerden yok derken ; arkadaşımla yada herhangi online olan birisi ile yarışamayacak mıyız yani ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ufuk_XT

quote:

Orijinalden alıntı: gduman

oyunu indirdim ve oynadım, bir başka konuda yazmıştım buraya da aynen alıyorum.

Hocam Local multiplayerden yok derken ; arkadaşımla yada herhangi online olan birisi ile yarışamayacak mıyız yani ?

Online da arkadas davet etme var onu denemedim. Ancak daha once yani rr2 de bluetooth multiplayer vardi, arkadaslarla yan yana gelip oynamak icin idealdi, o yok artik. Hatta apple tv desteginde ekran 4 e bolunuyor ve 4 kiside televizyona bakarak yarisabiliyordu rr2. Tabi apple tv desteginide kaldirdiklari icin artik o da mumkun degil. Yazik olmus bence oyuna.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Need for speed most wanted Xperia arc S'de kasıyordu :( buda öyle olacak 1 seneye kalmaz telefonu değiştiririm bende o zamana kadar vieolarla idare ederim

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.