Şimdi Ara

[SORU] Wissen akademi 'Web Programlama Uzmanlığı Eğitimleri' kursları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
6
Favori
43.425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merab arkadaslar oncelikle konuyu yanlıs yere actıysam affedin sizlere sormak istediklerim var
    wissen akademiyi aranızda daha once duyan bilen varmı acaba bu akademide "Web Programlama Uzmanlığı Eğitimleri" programına gıtsem faydalı olabılırmı bu ısı 6 ay gıbı kısa bı surede ogretebılırlermı pıyasada web tasarımcı olarak calısıcak kadar bı egıtımı gercekten verırlermı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssLh -- 19 Şubat 2014; 14:50:18 >

• yardımcı olacak kımse yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssLh

yardımcı olacak kımse yokmu

yardımcı olamam ama bende yarın gideceğim katılcam bu kursa bende senin gibi merak ediyorum işkur un kursları pek tavsiye etmiyorlar ama Bahçeşehir üni ve Wissen olduğu için katılmak istiyorum.
  • arkadaslar bende ocak ayında genel yetenek sınavına girdim (şişli kampusunde) daha sonrasın mulakat için çağrıldım(beşiktaş wissen merkezinde) kabul edilenler için kursun subat sonunda veya mart başında olacağını söylediler halen beklemekteyim olumlu veya olmusuz dönüş yapmadılar.size verilen bilgiler neler biraz bahsedermisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: computerus

arkadaslar bende ocak ayında genel yetenek sınavına girdim (şişli kampusunde) daha sonrasın mulakat için çağrıldım(beşiktaş wissen merkezinde) kabul edilenler için kursun subat sonunda veya mart başında olacağını söylediler halen beklemekteyim olumlu veya olmusuz dönüş yapmadılar.size verilen bilgiler neler biraz bahsedermisiniz

vallahı ben dusundum ve gıtmemeye karar verdım ama yakın bır arkadasım kursa gıdıcek ıstersenız onada bır sorayım gordugumde ama kafanızda soru ısaretı varsa arayıp ogrenın
  • bende computerus la aynı durumdayım gecen hafta aradım henüz süreç tamamlanmadı dediler.Mart başında başlıyacakmış ama artık beklemek canımı sıktı gelen iş fırsatlarını değerlendirmeye aldım
  • beni yanlışlıkla bi aradılar gecen hafta ; dediler ki nisanın ilk haftası sınıflar belli olacak biz size haber vereceğiz ikinci haftası başlayacak bu gun nisan 1 beklemeye başladım bakalım
  • beni 2-3 hafta önce aradılar ankaradan haber bekliyoruz dediler o yüzden süreç uzadı nisanda başlıcak dediler hala ses seda yok
  • Beni de mart ayının sonlarında aramışlardı, nisan ayında tarihler netleşince size haber vericez dediler. Normalde katalogda 6 Nisanda eğitimler başlıyacak diye yazıyordu. Bu hafta niye aramadılar anlamadım. Belki bu hafta ararlar. Arananlar varsa belirtsin lütfen.
  • Hala bir cevap yok, işkur dan onay bekliyoruz diyorlar...

Cevap alan var mı arakadaşlar??
  • Ben de nette gezinirken tesadüfen gördüm wissen akademi'yi... Aklımda bir ton soru oluştu, ben zaten bayağı bir eğitimli-kıdemliyim, başlangıç eğitimlerine ihtiyacım yok da Almanya'da çalışma olayı ilgimi çekti, senelik 50.000 oyro diyor yau güzel para...

Onu bunu bilmem ama Avrupa'nın birçok ülkesinde -Almanya da dahil- hasbelkader bulundum, tam yaşanacak yerler. Eğer bekarsanız kaçmaz fırsat, oradaki yaşam, medeniyet bambaşka, hele ki iş-yaşam dengesi TR'nin tam tersi, buradaki yamyamlık yok orada... Tabi ki daha disiplinli ama ben disiplini severim, yeter ki hakkımı alabileyim...

Akademi'ye gidenler/gitmeyi düşünenler TR için mi düşünüyor DE için mi? Acaba Almanya'da buldukları işler nasıl, 70'lerin işçileri gibi rezil olmayalım biz de

• cevap yok tabi, ben de istanbul işkur müdürlüğünün telefonunu aldım. İsterseniz sizlerle paylaşayım tel 02122492987. Yarın arayacam. Almanya şansı olduğu için ben de başvurdum zaten buna. Tabi microsoft yazılım ve veritabanı kursu için. Tabi Almanya'ya gitmek içinde almanca sınavına girip c1 seviyesinde almak lazım. Bunu aldıktan sonra yitp ile paylaşılıyor cv'in. Arananlar varsa mutlaka belirtsin. Beklemekten yoruldum be!
  • Yok bence yanlış öğrenmişin demirali, anlaşma yaptılar sadece ihalenin onaylanmasını bekliyorlar. Başlangıç tarihi belirlenecek. Ben de bilmiyom ne zaman başlayacak?
  • Selam arkadaşlar ben de tesadüfen gördüm bu olayı. eğitim almanyada ve eğitim ile birlikte sözleşmeniz de başlıyor diyor. ne kadar doğru emin olamadım. size eğitim yeri için neresi dediler?? sitede bir de işkur yazmışlar günde 20 tl ödenir falan diyor. kafam karıştı. önce işkur kursu sonra almanyada 2. kurs mu olacak? bilginiz var mı süreç nasıl işliyor?
  • hayır kardeş öyle değil. Almanya'daki eğitimı farklı bir şey. Kurs yeri Bahçeşehir üniv. ya da beşiktaş wissen. Bu kurslar için sınav ve mülakat yapıldı. Sınav ise Ocak ayının sonlarıydı. Mülakat ise şubat ayının başlarında oldu. Maalesef süreç uzadı. Martta başlayacakken Nisan'a ertelendi. Şimdi ise ihalenin sonuçlanmasını bekliyorlar. Eğitimde teknik eğitim dışında ya ingilizceyi ya da almanca eğitimini seçilecek. Almanca için ileride bir almanca sınavı olucak. Bu sınavdan CFER A2 seviyesinda aldıktan sonra Almanyadaki YITP kuruluşuyla Almanya'da bilişim sektöründe iş bulabilirsin. Ayrıca Türkiye'de de CV in paylaşılıyor. Sana link veriyim bak.http://www.wissenakademie.com/haber/almanya_da_istihdam

• arkadaşlar ihalenin sonuç linkini buldum. Burdan kontrol edebilirsiniz. Bilmiyorum ne kadarı dogru?
    Link:http://www.ihalebulteni.com/result-detail.php?id=440372
  • muhammedk1987 gönderdiğin site üyelik istiyor sanırım.

Detaylı bilgi paylaşabilir misin müsait sen eğer.

teşekkürler
  • Arkadaşlar bende wissen akademiyi bekliyorum, geçen aradım dedim yani sürekli erteleniyor ben sizi bekliyorum falan. Finansör işkur olduğu için imzalar mı dedi, anlaşmalar mı dedi gecikti gibi şeyler söyledi. Ama eğitimler olacak, büyük olasılıkla nisan sonu gibi başlayacak, nisan ortasında biz arayacağız dedi. Beklemedeyim bakalım. Almanya süreci şöyle oluyormuş, sen bu eğitimi alıyorsun sonra almanca bildiğinide ispatlarsan bir sınav olur heralde ordaki şirketlere cv'in gönderiliyor. Öyle bişeyler demişlerdi bana...
  • bu iş mayıs sonuna ordanda haziran sonuna ..... uzar gider böyle ocak ayından beri bekliyorum el-insaf!
    İnternet de okuduğum yorumlardan işkura haksızlık yapıldığını düşünüyordum yanılmışım hakkını teslim etmişler
  • bence de böyle devam eder. Ben umudumu kestim. İş görüşmelerine devam.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.