Şimdi Ara

'Apple, Alman devi Loewe'i almayı planlıyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Apple, Alman devi Loewe'i almayı planlıyor'

Bu iddia bugün Almanya gündeminde bomba etkisi yarattı: Almanya'nın köklü TV üreticisi Loewe AG, Apple tarafından satın alınacak.

1923 yılından bu yana Almanya'nın teknoloji alanındaki en güçlü isimlerinden olan ve özellikle lüks TV'leri ile yakından tanınan Loewe, son iddiaya göre, Apple'ın radarına girmiş durumda.

Uzun süredir hobi olarak TV alanında çalışmalar yapan Apple'ın 2013 sonu ya da 2014 başı itibariyle TV seti ile kullanıcıların karşısına çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. İddiaya göre Apple, bu süreçte, tıpkı yıllar önce P.A. Semi'yi satın alarak işlemci geliştirme konusunda kendisine deneyim kattığı gibi, Loewe'i alarak TV üretiminde kendisine deneyim kazandırmak istiyor. Bu doğrultuda Apple'ın Loewe'in her bir seyreltilmiş hissesi için 4 avroluk bir teklif yapacağı konuşuluyor.

İlk defa geçtiğimiz mayıs ayında ortaya atılan ancak Loewe tarafından yalanlanılan satın alım iddiasının bugün bir kez daha dillendirilmesiyle Loewe'in borsada işlem gören hisseleri, %43'e yakın artış ile 3,63 avroya kadar yükseldi. Loewe'in borsada %48'lik payı işlem görürken; geri kalan %28'lik pay Sharp, %13'ü firma yönetimi ve %11'i ise LaCie'nin elinde bulunuyor.

4.çeyrek itibariyle nakit varlığı 137 milyara yükselen Apple'ın icra kurulu başkanı Tim Cook dün katıldığı Goldman Sachs İnternet ve Teknoloji Konferansı'nda "neredeyse her ay küçük ölçüklü bir firmayı kendi bünyelerine kattıklarını; ancak büyük bazı firmaları izlediklerini ve bunu sürdüreceklerini" söyleyerek büyük ölçekli şirket alımlarının gerçekleşebileceğinin sinyalini vermişti.

• yazıda bazı hatalar var.

• Demekki gelecek apple tv epey bir pahalı olucak.

• Iyi bir hamle ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeminlen benim aklıma gelmişti

• Umarım almaz, Loewe böyle iyi. yani; populeriteye apple kadar önem veren bir firma değil,

• TV alanında dünyanın en iyi birkaç isminden biri. Samsung, Sony, LG falan demiyorum; onlar hikaye. Adamlar Loewe'ye dikmiş gözü. Şimdi işini çok iyi bilen iki firma bir araya gelecek ve ortaya harika bir cihaz çıkacak. TV demeyeceğim, muhtemelen daha farklı bir şey olacak. Bakalım, ilk görüntüler ne zaman sızacak. :)
  • gelsin retina tv ler.
  • I-Loewe

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • küçücük elmanın yaptığı ataklara bak ya
  • Offf Loewe dedin mi orada duracaksın hacı... Çünkü;

"German engineering never fails."

• Benim hosuma gitmiyor ben almanyada görüyorum sahsen ve gercekten fahis fiyatlari var gerci apel in da fahis fiyati var bir birlerini tamamlarlar

• İsmini bile duymadım

• Şimdi gelip samsung daha iyi yea derler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

İsmini bile duymadım

çünkü türkiyeye gelse araba fiyatında olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honanım Daber

quote:

İsmini bile duymadım

En iyi açıklama bu olsa gerek ama sıkıntı şu ki teknolojiye olağan üstü bir ilgim var ama bu firmaya hiç rastlamadım bile

• "Loewe"

1-Siyah&Beyaz da en iyisi
    2-CRT TV de en iyisi
    3-TFt-LCD de en iyis olarak halen yoluna devam eden ve bu işteki "Butik" panel üreticisi olarak

Danimarkalı B&O ile her devrin en iyisidir

Loewe bu iş de en eskisi,en kalitelisi ki bu "kalite" bu işi bilmeyenler için değil bizim gibi bilenler için bile
    insana kafa sıyırtan ama hayranlık bırakan tek panel üreticisidir,bunun içini açıp görenler veya işi
    bilenler ne demek istediğimi çok iyi anlarlar!

Loewe de Hi-End panellrdeki Modüller eskiden hepsi Sharp ihi,şimdiler de Samsung S_PVA ile LGD S_IPS(seviyelerine
    göre kullanılmaktadır)

Engine sistemi kendisine özeldir!

Her şeyiyle çok özel çok çok güzel ve de çok özel müşterileri vardır

Ancak bu herifler(Almanlar)hiç bir zaman sıradan veya uygun panel v.s v.s işleri yapmadılar! hep özel ve Butik gibi çalıştılar
    ancak yeni yapılanmalar ile birlikte durumları ne olur bilinmiyor ama Loewe ana firması olarak bu çizgilerini değiştireceklerini
    hiç sanmam,kaldıki değiş se bile işin içinde asıl ana üretci olarak SHARP vardır ki bunla rda zaten büyük ortakları arasındadır!

Absürt rakamlara Loewe ile B&O satılır ama bunların mal satma dertleri veya korkuları hiç bir zaman olmadı,ben TR de bir
    çok kişiye bu panelleri çok rahat aldırttım ve aldırıyorum! kısaca bunların müşterileri "özeldir"

Haber için teşekkürler Sn.Shady

++

• quote:

quote:

quote:

İsmini bile duymadım

En iyi açıklama bu olsa gerek ama sıkıntı şu ki teknolojiye olağan üstü bir ilgim var ama bu firmaya hiç rastlamadım bile

heralde türkiyede yaygn olmadığından.bende hiç duymamıştım.Google a yazdığımda hiç bir türkçe site çıkmadı.Teklonoji sitelerindede yok

• quote:

quote:

quote:

quote:

İsmini bile duymadım

heralde türkiyede yaygn olmadığından.bende hiç duymamıştım.Google a yazdığımda hiç bir türkçe site çıkmadı.Teklonoji sitelerindede yok

O zaman bizde sıkıntı yok hocam

• Şu tvler çıksada bir 32" alsak tabi fiyat ne olur bilinmez

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.