Şimdi Ara

Opera, aylık 300 milyonluk kullanıcı sayısına ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Opera, aylık 300 milyonluk kullanıcı sayısına ulaştı

Opera, web sayfası üzerinden yapmış olduğu bir açıklamayla aylık kullanıcı sayısının 300 milyonluk bir sayıya ulaştığını açıkladı. Bu açıklamanın yanı sıra, kullanıcılarının ihtiyaçlarına daha iyi çözümler sunmak isteyen Opera, mevcut rendering motoru Presto yerine WebKit kullanmaya başlayacağı bilgisini de paylaştı.

Bu değişimle birlikte, Opera'da Chrome, Internet Explorer ve Safari gibi tarayıcılar üzerinde şekillenen internet akımına ayak uydurmuş oldu. WebKit kullanımıyla birlikte mevcut ürünlerini yenileme yoluna gidecek olan Opera'nın daha önce de sergilediği ICE adlı tarayıcı ile iOS ve Android platformlarında WebKit tabanlı bir deneyim sunması bekleniyor. Mobil Dünya Kongresinde detaylanması beklenen ICE'ın gelecek Opera ürünlerinin neler sunacağı hakkında ipuçları vermesi bekleniyor.

Aylık 300 milyon kullanıcı sayısına ulaşan ve Presto yerine WebKit kullanmaya başlayacak olan Opera'nın tarayıcı pazarında ne gibi işler yapacağını ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz.

• opera yükselişte chrome düşüşte
  • Maşallah allah daha çok versin gerçekden hakediyor

• Bir ara kullandım ancak pek tatmin edici performans gösterdiğini söyleyemem.Tabii şimdi ki hali ne durumda bilmiyorum belkide yeni güncelleştirmelerle çok daha iyi bir hale gelmiş olabilir ancak Chrome gibi birden yüksek bir çıkış yapacağını düşünmüyorum.

• yıllardır ve şu an kullandığım birinci internet tarayıcım

• Operanın kullandığı motor kullanıcı dostu değil.Yeni çıkacak olan opera ice browseri bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • IE varken bu ne idüğü belirsiz üçüncü sınıf tarayıcılara paranızı kaptırmayın!

• 6300 kullandigimdam beri benim için vazgeçilmez bir tarayıcı şimdi galaxy minide ve pc dede kullanıyorum.bence iyi devam ettikçe daha güzel olacak birde force start olayı olmasa daha iyi olur.firefox zaten geriye düştü.zamanında oda güzeldi.

• Opera yükselişte Chrome düşüşte diyen metin2017. Analizlerden bir haber gelmiş yorum yapıyorsun. Bak bakalım IE mi düşüşte Firefox mu düşüşte yoksa Chrome mi.

DH Misafiri, yine fake hesaptan girip saçmalamışsın. Her zamanki gibi. Paranızı kaptırmayın demişsin. Yazık ne diyeyim. Kafayı para ile bozmuşsun galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

IE varken bu ne idüğü belirsiz üçüncü sınıf tarayıcılara paranızı kaptırmayın!

Kendi hesabından yaz bir daha ki sefer misafir.

• şuanda opera kullanıyorum internet üzerinden videolar diğer tarayıcılarda kasarken operada kasmıyor memnunum umarım böyle devam eder güzel bir tarayıcı :)

• Uzun bir aradan sonra kurdum dün denemek için ilk göz ağrımı. Hiç iyi gelmedi. Chrome denen klostrofobik kabir azabından daha iyi ama bir firefox değil bence.

• Uzun zamandan beri ilk defa opera kullandım. Sadece daha az internet harcadığı için kullanıyorum. Yoksa androidin kendi tarayıcısı bide Chrome bundan daha iyi ve daha hızlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

IE varken bu ne idüğü belirsiz üçüncü sınıf tarayıcılara paranızı kaptırmayın!

Ne parasından bahsediyorsunuz. 8-9 senedir bedava kullanıyorum, bugünkü tarayıcıların pek çoğu bu tarayıcının seneler önce ortaya çıkardığı pek çok özelliği kopyaladılar.

• eski telefonundaki en hızlı tarayiciydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bendeki Evo 3D de nedense Chrome stabil çalışmadığı için Opera kullanıyorum. Firefox' tan ve telin kendi tarayıcısından çok daha iyi.

• Kaç yıldır Opera kullanırım, bu haber üzerine artık Chrome'a geçebilirim. :) Fark yaratamıyorsa ne farkı var...

• Opera gayet güzel ve kullanışlı, umarım yeni özelliklerle daha iyi hale gelir. Ice adlı başka bir tarayıcı ismi sunmasını ise yanlış buluyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.