Şimdi Ara

ASUS 23' MX239H

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
6
Favori
15.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen hafta sonu vatandan yeni bir sistem aldım.
    27" monitör alma niyetiyle gitmiştim ama gözüme çok büyük geldi 23" veya 24" almaya karar verdim..
    Ama monitöre bir türlü karar veremediğim için alamadım.
    Asus 23 MX239H monitörünü çalışanlar baya methetti ama stoklarda kalmadığı için göremedim..

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-mx239h-23-mx239h-genis-ekran-ah-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64393

Monitör bu siz ne dersiniz?
    Oyun ve film izlemek için kullanacağım..

Ekran kartım ASUS 7950 3 GB 384 bit overclocked

• güzel monitördür ama kendisi IPS panel(dir) olmasına rağmen IPS panellere göre oyunlarda en iyi performans veren monitörler arasında yani iyi bir ms seviyesi var oyun için..güzel seçim olur..çok canlı renklere sahip monitörler bu IPS panel olanlar TN panellere göre..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Soin

güzel monitördür ama kendisi IPS panel(dir) olmasına rağmen IPS panellere göre oyunlarda en iyi performans veren monitörler arasında yani iyi bir ms seviyesi var oyun için..güzel seçim olur..çok canlı renklere sahip monitörler bu IPS panel olanlar TN panellere göre..
    Oyun ve film için 24 uymaz hocam pek. 23 ya da 27 almalısın. Eğer kullandığın ortamda monitöre çok yakınsan 23 alman daha iyi olur. Tasarıma fazladan para vermene gerek yok bence Dell 2312 düşünebilirsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: V1CT0RY

Oyun ve film için 24 uymaz hocam pek. 23 ya da 27 almalısın. Eğer kullandığın ortamda monitöre çok yakınsan 23 alman daha iyi olur. Tasarıma fazladan para vermene gerek yok bence Dell 2312 düşünebilirsin...

Alıntıları Göster
    nasıl uymaz ? :) 23 ve 27'nin ortası 24 :) o zaman diğerleride uymamalı.
  • quote:

nasıl uymaz ? :) 23 ve 27'nin ortası 24 :) o zaman diğerleride uymamalı.

23 ile aralarında panel olarak çok ufak bir fark olmasına karşın fiyatları çok daha pahalı oluyor genelde 24 lerin o yüzden söyledim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: brsaltnc

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ben dün aldım monitör gerçekten güzel renk canlılığı çok iyi fps oyunlarda bir sorun yaşamadım şimdilik yani görmedim ghosting filan :)
  • quote:

Ben dün aldım monitör gerçekten güzel renk canlılığı çok iyi fps oyunlarda bir sorun yaşamadım şimdilik yani görmedim ghosting filan :)

Alıntıları Göster
    bugün vatandan ASUS MX239H monitörü aldım tasarım olarak gayet hoş bir monitör..
    dahili sesi gerçekten beklentilerimin üzerinde çıktı kullanım aşamasında da inşallah üzmez.

yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: anotherbrick55

bugün vatandan ASUS MX239H monitörü aldım tasarım olarak gayet hoş bir monitör..
    dahili sesi gerçekten beklentilerimin üzerinde çıktı kullanım aşamasında da inşallah üzmez.

yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim..

Alıntıları Göster
    Tracer Free ayarı nasıl olmalı deneyen oldumu
    SMART View Splendid renk sıcaklığı ayarları vs....
  • 23" ten büyüğü kullanılmaz, benim kanaatim 21,5 inç daha kullanışlı. Biraz daha büyük olsun düşüncesi bir yere kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmania06

23" ten büyüğü kullanılmaz, benim kanaatim 21,5 inç daha kullanışlı. Biraz daha büyük olsun düşüncesi bir yere kadar.
    Ben de bugün aldım vatan'dan. Orada gerçekten küçük duran monitör odada gözümde büyüdü şimdi. Allahtan daha büyük almamışım :).

Yalnız bu fiks scenery theater standart gibi ayarlardan hiç birini tam beğenemedim.

Kullananlar hangi fiks ayar, ya da özel yaptılarsa hangi brightness contrast kullandılar söyleyebilirler mi ?

Trace free 20 ye düşürdüm bir öneri üzerine başka bir sıkıntım da yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohzman

Ben de bugün aldım vatan'dan. Orada gerçekten küçük duran monitör odada gözümde büyüdü şimdi. Allahtan daha büyük almamışım :).

Yalnız bu fiks scenery theater standart gibi ayarlardan hiç birini tam beğenemedim.

Kullananlar hangi fiks ayar, ya da özel yaptılarsa hangi brightness contrast kullandılar söyleyebilirler mi ?

Trace free 20 ye düşürdüm bir öneri üzerine başka bir sıkıntım da yok

Alıntıları Göster
    Bugün kartaldan metrl ile kadıköy yönünde giderken , bostancı istasyonundan elinde MX239H ile biri girdi metroya..Büyük ihtimal VATAN dan almış Bostancıda..Karşıma oturdu..Bende MX279H almayı düşünüyorum dikkatimi çekti kutusu falan..Neyse aradan 2,5-3 saat sonra Bostancı Vatana gittim bende başka bir iş için..Yine metroya giderken aynı insanı elinde monitörün kutusuyla vatan a dogru giderken gördüm.Ya bir sorun çıktı monitöründe yada başka bir olayı vardı anlayamadım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi errddm -- 27 Şubat 2013; 21:10:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: errddm

Bugün kartaldan metrl ile kadıköy yönünde giderken , bostancı istasyonundan elinde MX239H ile biri girdi metroya..Büyük ihtimal VATAN dan almış Bostancıda..Karşıma oturdu..Bende MX279H almayı düşünüyorum dikkatimi çekti kutusu falan..Neyse aradan 2,5-3 saat sonra Bostancı Vatana gittim bende başka bir iş için..Yine metroya giderken aynı insanı elinde monitörün kutusuyla vatan a dogru giderken gördüm.Ya bir sorun çıktı monitöründe yada başka bir olayı vardı anlayamadım..

Alıntıları Göster
    Bugün Bostancı Vatan'dan ben de Mx239h aldım. Metroya da bindim ama geri getirmedim :D. Oturmadım ama ben ayakta en ön vagondaydım

Elimde eski sony Hx-93 ile otobüsle gidip ptt kargoya bırakıp, Bostancı Vatan'dan Mx239H aldım metroya bindim Acıbadem'de indim ama herhalde başka birisi daha aynı rotada aynı monitörü almış çünkü aynı monitörle geri dönmedim, şu an gayet çatır çatır kullanıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohzman -- 27 Şubat 2013; 21:29:19 >
  • quote:

Bugün Bostancı Vatan'dan ben de Mx239h aldım. Metroya da bindim ama geri getirmedim :D. Oturmadım ama ben ayakta en ön vagondaydım

Elimde eski sony Hx-93 ile otobüsle gidip ptt kargoya bırakıp, Bostancı Vatan'dan Mx239H aldım metroya bindim Acıbadem'de indim ama herhalde başka birisi daha aynı rotada aynı monitörü almış çünkü aynı monitörle geri dönmedim, şu an gayet çatır çatır kullanıyorum :)

Valla bende Mx279H ile Philips 27'' arasında kararsızdım bugun vatanda kararımı verdim ve Asus alicam..Az önce bahsettiğim olaydan sonra içime bir kurt düştü ,ama umarım ciddi birşey değildir..Kararımdan vazgeçmek istemiyorum..Bugun Bostancı Vatan alt katta ASUS un Republic For Gamers Kasa bilgisayarına bağlı MX279 u yakından inceleyince ve kullanınca aşık oldum monitöre..En kısa zamanda almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: errddm

quote:

Valla bende Mx279H ile Philips 27'' arasında kararsızdım bugun vatanda kararımı verdim ve Asus alicam..Az önce bahsettiğim olaydan sonra içime bir kurt düştü ,ama umarım ciddi birşey değildir..Kararımdan vazgeçmek istemiyorum..Bugun Bostancı Vatan alt katta ASUS un Republic For Gamers Kasa bilgisayarına bağlı MX279 u yakından inceleyince ve kullanınca aşık oldum monitöre..En kısa zamanda almayı düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Bu arada en gerçekçi renkler sRGB modunda. ICC profili bulamadım yüklemek için ama bulursam daha da detay yazarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohzman -- 1 Mart 2013; 1:20:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamelemre

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Konu başlığını Bostancı'dan Mx2739 alıp Metro'ya Binenler olarak değiştirelim beyler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wampire^^ -- 9 Nisan 2013; 0:49:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wampire^^

Konu başlığını Bostancı'dan Mx2739 alıp Metro'ya Binenler olarak değiştirelim beyler...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bu monitörde kendinden hoparlörü var bir de hdmi girişi var monitöre ps3 falan bağlasam rahatça oyun oynayabilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brsaltnc

Oyun oynuyacaksan heleki multi oyunlar
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vx238h-23-vx238h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64400
    Bu daha güzel seçenek olur Yorumlarda IPS panel kadar renkleri övülmüş + 1 ms tepki süreli diğeri 5 ms fatrk olmaz diyenler yanılıyorlar.Bizzat 5 ms 2 ms kullanan biri olarak diyorum

yorumlara da baksana bi. full hd de 19 a 10 da bişeyler oluyomuş
  • Monitoru alan arkadaslar gule gule kullanin , ozellikle fps ve racing turu oyunlarda ghosting sorunuyla karsilastiniz mi? Ben de ips panelli ve oyun oynayabilecegim bir monitor ariyorum ve asus mx ozellikle tasarimiyla one cikiyor ama 2ms lik benq oyun monitorunden gecis yapacagim icin ghosting biraz endiselendiriyor.
    Bir de vatan bilgisayar hala olu pixel de degisim yapiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: der Rebell

Monitoru alan arkadaslar gule gule kullanin , ozellikle fps ve racing turu oyunlarda ghosting sorunuyla karsilastiniz mi? Ben de ips panelli ve oyun oynayabilecegim bir monitor ariyorum ve asus mx ozellikle tasarimiyla one cikiyor ama 2ms lik benq oyun monitorunden gecis yapacagim icin ghosting biraz endiselendiriyor.
    Bir de vatan bilgisayar hala olu pixel de degisim yapiyor mu?
    Valla hardcore oyun odaklı değil monitör, çok güzel bir multimedialık ürün bu. Ghosting 12 ms e kadar çıkıyor gerçek testlerde ama beni rahatsız eden birşey olmadı çünkü 25ms lik aletten geçtim. 25ms i de fabrika değeri belki de daha yüksektir.

Vatan halen 30 gün değişimi yapıyor ölü pikselde. ben de alırken sordum
  • quote:

Valla hardcore oyun odaklı değil monitör, çok güzel bir multimedialık ürün bu. Ghosting 12 ms e kadar çıkıyor gerçek testlerde ama beni rahatsız eden birşey olmadı çünkü 25ms lik aletten geçtim. 25ms i de fabrika değeri belki de daha yüksektir.

Vatan halen 30 gün değişimi yapıyor ölü pikselde. ben de alırken sordum

Alıntıları Göster
    Bende aldım bakalım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.