Şimdi Ara

Alcatel'in yeni akıllı telefonu One Touch Star gün yüzüne çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alcatel'in yeni akıllı telefonu One Touch Star gün yüzüne çıktı

Alcatel, Google'ın mobil işletim sistemi Android desteğini arkasına alan çözümlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Firmanın yeni hamlesi One Touch Star oldu.

Fiziksel detaylarla başlayacak olursak, 117.9 mm uzunluğunda, 60.8 mm genişliğinde, 9.7 mm kalınlığında ve 119.5 gram ağırlığında tasarlanan One Touch Star'ın arka yüzeyinde zımparalanmış alüminyum kullanılmış. Zımparalanmış alüminyum arka yüzeyin şık bir görünüm kazandırdığı akıllı telefonun dört farklı renk seçeneği söz konusu. Ekranın hemen altına ise Android'e özel dokunmaya duyarlı menü tuşları yerleştirilmiş.

Tek sim kart girişli ve çift sim kart girişli olmak üzere iki farklı modeli bulunan One Touch Star'a, 1 GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli işlemci (çipset belirtilmemiş), 512 MB RAM, 4 GB eMMC dahili depolama alanı (2.4 GB'lık bölüm kullanıcılara ayrılmış) ve Android 4.1 ''Jelly Bean'' işletim sistemi eşlik ediyor. Akıllı telefonun kapasitesi, microSD kartlar yardımıyla arttırılabiliyor.

One Touch Star, 4.0-inç büyüklüğünde ve 480 x 800 piksel (WVGA) çözünürlüğünde dokunmatik kapasitif AMOLED ekrana sahip. Çizilmelere karşı koruma altına alınan ekrana ''Oleophobic'' kaplama uygulanmış. Bu sayede ekranda oluşacak parmak izleri minimum düzeye indirgenmiş.

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Bluetooth 4.0 ve GPS / A-GPS gibi teknolojilere destek veren One Touch Star'ın ön yüzünde VGA çözünürlüğünde, arka yüzünde ise 5 megapiksel çözünürlüğünde kamera var. Otomatik odaklama ve LED flaş özellikli ana kamera, 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde saniyede 30 kare hareketli görüntü yapabiliyor.

HSPA (HSDPA: 7.2 Mbps / HSUPA: 5.76 Mbps) alt yapısı desteği sunan akıllı telefon için 1.500 mAh kapasiteli batarya yeterli görülmüş durumda. Firmaya göre batarya, 300 saate varan bekleme süresi ve 4.5 saate varan konuşma süresi vadediyor. Bataryanın şarj olması ortalama 2 saat 10 dakika sürüyor.

Alcatel One Touch Star'ın vergiler hariç fiyatının 2000 İsveç Kronu yani yaklaşık 557 TL olması bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Alcatel One Touch Star
    Alcatel One Touch Star
    Alcatel One Touch Star
    Alcatel One Touch Star

• tasarım başarılı...özelikler vasat...fiyat yüksek özelliklere göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 12 Şubat 2013; 21:38:01 >
  • Bir iphone kopyacılığı sezdim sanki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vagabond Warrior

Bir iphone kopyacılığı sezdim sanki...

bütün araçlardada 4 teker var hepsi birbirinimi kopyalamış..
  • önden ve yandan iphone 5 arkadan s3:)

• quote:

Orijinalden alıntı: kanatkanat

önden ve yandan iphone 5 arkadan s3:)

bir kalınlıktan kurtarmış sanırsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalaraz

quote:

Butun araclarin on yuzu ve kapak tasarimi da ayni miymis? Ayrica arkadan bakinca da s3'u andiriyor hatta tam s3. Kopyalayacaklarina ozgun olsalardi daha iyi olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram 1 gb olsaydı o fiyata iyiydi.

• quote:

quote:

quote:

Butun araclarin on yuzu ve kapak tasarimi da ayni miymis? Ayrica arkadan bakinca da s3'u andiriyor hatta tam s3. Kopyalayacaklarina ozgun olsalardi daha iyi olurdu.

abicim şuanda bütün tlf markalarına bir bakarsak zaten hepsi bir birine benzer. birde bir tlf tasarımı nasıl olabilir... üçgen mi çıkartmalı daha farklı bir şekilmi ya 4 köşeli çıkartacak o köşelere ya ovallik verecek yada dik açı.... yani benzeyecek bana bir tlf tasarla desem sana 4 inç boyutunda nasıl bir şey çizersin acaba...

• Görünümüyle S3 ten daha pahalı bir telefon gibi :D

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Vagabond Warrior Bir iphone kopyacılığı sezdim sanki...
    Butun araclarin on yuzu ve kapak tasarimi da ayni miymis? Ayrica arkadan bakinca da s3u andiriyor hatta tam s3. Kopyalayacaklarina ozgun olsalardi daha iyi olurdu.
    abicim şuanda bütün tlf markalarına bir bakarsak zaten hepsi bir birine benzer. birde bir tlf tasarımı nasıl olabilir... üçgen mi çıkartmalı daha farklı bir şekilmi ya 4 köşeli çıkartacak o köşelere ya ovallik verecek yada dik açı.... yani benzeyecek bana bir tlf tasarla desem sana 4 inç boyutunda nasıl bir şey çizersin acaba...

arkadaşım iyi güzel demişsin de şu iki fotografın üst kısmına bak bu telefon ile iphone'un güç tuşu (tasarımı bile aynı) ve kulaklık girişi aynı yerlerde ler üçgen telefon yapmasını kimse beklemiyor ama tıpa tıp kopyalamanın felsefesini ve mantığını bizlere açıklarsan sana hak vereceğiz resimler altta sen de karşılaştır.

• Batarya vede ram biraz daha iyi olsaydı çok başarılı olurdu

• İphone a benzese ne olur benzemese ne... arabalar da birbirine benziyor. Sırf Troll muhabetinden başka birşey değil. Aşın şu ; o buna , bu buna benzedi olayını. Avrupadaki forumlarda çok nadiren bu muhabetler dönüyor.

• hava durumu widgetı güzelmiş
  • 557 tl lik bir telefondan bahsediyoruz özelliklerine göre gayet iyi bir fiyat 5 megapixel kamera olması da gayet iyi ram düşük geldi bana biraz ancak çift ve tek sim iPhone göre daha çok renk seçeneği ve de sd kartla arttırılabilir hafıza . Jailbean da birçok yenilik sunuluyor ve bence piyasaya göre gayet iyi telefon iPhone a benzetmişler bence güzel olmuş dışardan bakanlar iPhone zannederken sen elinde 557 tllik kaliteli bi telefon taşımış oluyorsun .

• quote:

Orijinalden alıntı: kanatkanat

önden ve yandan iphone 5 arkadan s3:)

Aynen öyle olmuş, bunu mesela Samsung yapamaz, Sony ve diğer büyük firmalar yapamaz. Alcatel yapar, dava açsalar bile Alcatele reklam olur. Kaybedecekleri fazla bir şey yok.

• Sanki Türkiyeye gelecekmiş gibi tartışıyoruz ya, boşuboşuna....

• iPhone tasarimini begenmemek ve etkilenmemek mumkun degil.Alcatel tasaricimlarina kizmamak gerekir.
  • özellikler philips w536 ile aynı

fiyat pahalı diyenler neye göre demiş onuda öğrenmek gerek

hepsiburadada 1 gb dual core 512 ram en düşük sony xperia u 600tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derbederxl -- 13 Şubat 2013; 15:57:05 >
  • Biraz özgünlük iyi olurdu. Bir de özellikleri fiyatına göre vasat bence.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.