Şimdi Ara

SONUS FABER lerin ACCUPHASE lerle BULUŞTUKLARI AN (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
683
Cevap
2
Favori
26.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aticus3

bir gün bize de o tahta sandıklardan evimize bırakılması nasip olur inşallah

Ben de sandık isterim ....
  • by@li kullanıcısına yanıt
    Ben de sandık istedim Ali. Kimin ki önce gelir acep ...
  • Hayırdir boyaci sandığımi dağıtiliyor :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yaz geldi güneş çarpmasından beter bu sandıklar aman
  • Aida'nın sandığının boşunu anca alırım :)
  • piyango dışında çalışarak kazanılmış para ile benim açımdan alınabilecek hoparlörler değil malesef
    Mısırdaki paşa dedimizden felan miras kalırsa , ya da yılbaşı ikranmiyesi tam bilete 50 milyon tl felan vurursa o zaman dinlemeyi ve diğer benzer kategorideki hoparlörlerle karşılaştırma yapmayı deneyebilirim.
    Bu da zihnimde güzel bir hayal olarak kalsın ne yapalım

Bu yaz gidilebilecek benim de zamanıma uyan beklediğim bir sanatçıya rastlayamadım şöyle bir baktımda konser takvimine.
    Halbuki geçen sene bahar ayından P.Barber ile başlamış , C. Wilson ile devam etmiş sıcak bir yaz akşamı M.Gardot ile boğazda yaza veda etmiştik. Arada da Buika ve Monika Molina'yı da zamanları uymadığı için kaçırmıştım.
    Şöyle D.Krall , Caro Emerald , B. Streisand, Adele vs.. gelse de biraz yaz şenlense.
    Gerçi Luz Casal geldi , Bocelli da geldi bu sene yıl fena başlamadı ama sanki bu yaz bana biraz kısır gibi göründü.
    Var mı benim gözümden kaçan sizin bu yaz gidilecek konserler listenize aldığınız etkinlik?

• aticus3 kullanıcısına yanıt
    BUIKA 10 haziranda Mersin de.Bekleriz.
  • htokyay H kullanıcısına yanıt
    Buika ile Monika Molina neredeyse her sene gelmeye başladılar. Bir türlü denk getiremiyoruz.
    Mersine selamlar. İşler güçlerden oralara elimiz kolumuz uzanmıyor. Tatile denk gelse bahane eder tatilide Mersinde eda ederdik. Mersine hiç gitmek nasip olmadı merak ediyorum. Mersinde bir kaç dostda var onlar da hep çağırırlar. Kısmet
  • Atilla abi Barbra Streisand mı dedin plaklarından ötesini görmedim daha yakın zamanda anca Nana Mouskouri' yi görüp dinlemek nasip oldu bilmem sever misin..
    Başımızın üstünde yeriniz var her daim misafir ederiz.Ya da buralar da işi olan başka dostlar da varsa
    elimizden gelen birşey olursa çekinmeden ulaşabilirler.
  • Millet yazın tatil moduna girer
    biz de virüs genelde yaza denk geliyor.
    Hafta sonu sonus faberlerin üst seri tüm hoparlörlerini ucundan azıcık dinleme imkanım oldu.
    Amati,Stradivaria,Extrama ve rüya gibi Aidaları dinledim.
    Tabii asıl merak ettiğim benim Mcintoshlardı onları dinlemek istemiştim. Tesadüf ki Mcintoshlarda bu bahsettiğim Sonus Faber hoparlörlere bağlıydılar. Aidalar ikişer taneden toplam dört Mcintosh ile besleniyordu. Tabii pre ve kaynak olarakta Mcintosh CD/SACD çalar ile birleştirilince üstüne de "akustikhane" bir mekanda kısa ama nefis bir müzik ziyafeti oldu benim için.
    Bu büyülenmiş haldeyken de epey zamandır almayı düşündüğüm ama hep ertelediğim rack işini de o şarhoşluk halindeyken siparişini vermiş oldum
    Dün akşam kurdum. 3 saatimi alan kurma işinden sonra dinlemeye mecalim kalmadı. Sese katkısı oldu mu olmadı mı bu akşamki dinlemelerimde göreceğim. Ama kozmetik katkısı ve sistemi derleyip toplaması açısından çok işime yaradığını söylemeliyim. Modüler yapısı ile de ileride sistemi tekrar ortaya kurma düşüncesine kapılırsam bana yardımcı olacak bir rack sistemi. Montajı el ile yapılıyor gayet kolay. Benim için zor olan kısmı mevcut (10 cihaz) sistemi sökmek, temizlemek ve tekrardan tüm bağlantıları yapmak oldu.
    Şu sinema sistemini stereodan ayırmadıkça da kablo ve düzen karmaşasını tam olarak çözebilmek bizim gibi ne yardan ne serden vazgeçemeyenler için mümkün olamıyacak sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aticus3 -- 24 Haziran 2014; 17:50:24 >

• fotoğraf kaliteleri için özür. HTC cep telefonu ile foto kalitesi bu kadar malesef
  • hayırlı olsun, güle güle kullanın
    hayırlı olsun Atilla
  • Hayırlı olsun, bir de ortaya yerleşip bakmak lazım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi günlerde kullanın .
  • Hayırlı olsun güle güle kullan...

Aticus, merak ettim bu hali içine sindimi?
  • Güzel olmuş, iyi günlerde kullanın. Sadece öneri bşr alt tabla alıp yatay yerleşse belki daha hoş olabilir.
  • Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

Sehpalar yan yana olacak şekilde nasıl durur, projeksiyon perdesi altına sehpa düşünüyorumda? Fiyat nedir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi dileklerinize teşekkürler
    altanın önerisi içinde şimdilik elimizdeki avcumuzdakini buna yatırdık.
    ekstra bir tabla için daha bütçemiz kalmadı. Gerçi bu ürün özelinde aynı marka/modelin bir tablası da yok ürün gamında.
    Farklı ve renk ve ağaç dokusu benzer olan bir üründen üretmek veya edinmek lazım gelebilir. Bu öneriyi düşüneceğim.
    Kimbilir belki granit kestirir koyabilirimde

Bu hali evet içime sindi. son 6 aydır zaten elektronikleri bu bölgede toplamış şekilde kullanıyordum. Sadece eski bir tv sehpasında yığılı şekilde duruyordu.
    Rack edinme fikri epeydir vardı zaten. Bu haliyle de benim açımdan gayet derli toplu oldu. Tabii yukarda da bahsettiğim gibi hem sinema hem müzik ikisini bir arada bulundurma zorluğu ve güçlüğünden kaynaklı kablo karmaşası ve yığınının yarattığı görsel karmaşayı malesef kısa zamanda çözmem mümkün değil. İşin sonu sistemleri ayırmaktan geçiyor da öyle bir mekana sahip değiliz malesef. Burası bizim yaşam alanımız. Ben hariç evin diğer 3 elemanı daha bu aynı mekanda oturuyor, yemek yiyiyor, film izliyor ve epeyce bir vakit geçiriyoruz. O yüzden seçimler her zaman hif standartlarına göre belirlenemiyor.
    Bu haliyle yakın zamanda bir iki kablo denemelerim olacak. Sonrasında modüler yapısından da faydalanarak sistemi bir de ortada kurup deneme yapmak istiyorum. Son durumuna da ondan sonra karar vereceğim. Büyük patron tarafını da sistemi tekrar ortaya kurmak konusunda ikna etmek lazım ayrıca. Önce ben ikna olursam peşinden ikna etmek kolay olabilir belki.
    Sistemin bulunduğu girintiye ayrıca ileride raf veya bir dolap eklenecek ve CD ve Blutayler de bu raf/dolaba aktarılacak

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.