Şimdi Ara

Apple, görüntü tabanlı kimlik doğrulama sistemi için patent başvurusunda bulundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, görüntü tabanlı kimlik doğrulama sistemi için patent başvurusunda bulundu

Apple, mobil cihazların güvenliğini arttırmak adına kilit ekranı üzerinde sunacağı yeni bir yöntem için patent başvurusunda bulundu.

PIN kodu veya şifrelerden farklı olarak kullanıcının özel hayatını ilgilendiren bu yöntem, cihazın kilit ekranında bir görsel göstererek kullanıcının bu resmi kendi hayatıyla ilişkilendirmesi isteniyor. Yani bir arkadaşınız, evcil hayvanınız veya sevdiğiniz bir eşya kilit ekranında yer alabiliyor. Cihazın kullanıcısı için eğlenceli bir test niteliğinde olan bu kilitte yer alan görsel her seferinde değişerek, güvenlik bir adım daha ileri götürülmüş oluyor. 

Patent başvurusunda yer alan bu yöntem aslında çok da yeni bir yöntem sayılmaz. Ancak, mobil cihazlarda kullanılması açısından önemli bir adım olduğu söylenebilir. Apple'ın mobil cihazların kilit ekranını değiştirebilecek olan patent başvurusunun nasıl sonuçlanacağını ilerleyen dönemlerde hep birlikte göreceğiz.

• Samsungta arkasından herhalde bunun için dava açar. :)

• 0.99$ lik uygulamanin patentini almaya calisan yegane firma..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • her seferinde farklı bir seçeneği dereyerek açılmaz mı peki o ekran??? mesela anladığım kadarıyla resimdeki kişi aşağıdakilerden hangisidir gibi bir soruya her seferinde farklı bir cevap verilebilir.. bir ikincisi bir kilit ekranını açmak için çok zahmetli bir işlem olur açıkcası...

• quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

0.99$ lik uygulamanin patentini almaya calisan yegane firma..

Uygulamanın fiyatı ile cirosu arasındaki farktan, hatta patentin işlevinden bihaber forum kullanıcısı.

• quote:

Orijinalden alıntı: berdush

quote:

Uygulamanın fiyatı ile cirosu arasındaki farktan, hatta patentin işlevinden bihaber forum kullanıcısı.

Asil sen benim ne demek iatedigimden bihabersin..Apple'in boyle sacmaliklarla degil daha ciddi yazilimlarla ugrasmasi lazim ki guncellemelerini goruyoruz hala FOOSSSS..

Kilit ekraninda yok kedisini soracakmis kopegini soracakmis anasini soracakmis danasini soracakmis test yapacakmis..
    Birbirinin herseyini bilenler alsinlar aninda acsinlar kilit ekranini bu mu guvenlik ??
    Bir de dikkat ceksin, klas gorunsun,bisey zannetsinler diye "Goruntu tabanli kimlik sorgulama" demisler..

• Patente bak masallah devrim niteliginde... Apple bu kafayla giderse rakipleri iPhone'u geride birakacak. Hergun bir patent aliyor ama icraat goremiyoruz. Herhalde iphone 10'da falan gorucez bu patentleri. Not: iphone 5 kullanicisiyim.

• bir 10 yıl sonra telefonlar retina taraması dna analizi parmak izi damar haritası çıkarma vs vs de yaparlar. sanki telefonu açmıyoruz da CIA'in Langley'deki üssüne girmeye çalışıyoruz

• kimsenin kilit ekranı açmak için bunlarla uğraşacağını sanmıyorum. son dönemlerde firmalar çok farklı kilit açma yöntemleri getirdiler ama hala en çok kullanılan kilit rakam girilen tuş kilididir eminim.

• Hangi uygulamaymış o?

• Ice cream sandwich den beri android'de olan uygulamanın adını değiştirip patent almışlar helal olsun

Apple zaten cihazlardan para kazanmaktan öte patentlerden kazanmayı planlıyor
  • Bu kadar patenti var ama hiç birini kullanmıyorlar garip bir şirket.

kaç senedir yerinde sayıyor.

• Başlıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Bu kadar patenti var ama hiç birini kullanmıyorlar garip bir şirket.

kaç senedir yerinde sayıyor.

Adamların elinde telefona projektör koyacak teknoloji var ama parayı yavaş yavaş sömürüyorlar.
  • apple yeter otur götünün üstüne herşeyi patentleme bıktık yaww elma ağacı nasıl dikilir onun patentinide alır yakında

• Kiişisel bilgileri fişlemekte daha nekadar ileri gidecekler acaba..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berdush

quote:

Asil sen benim ne demek iatedigimden bihabersin..Apple'in boyle sacmaliklarla degil daha ciddi yazilimlarla ugrasmasi lazim ki guncellemelerini goruyoruz hala FOOSSSS..

Kilit ekraninda yok kedisini soracakmis kopegini soracakmis anasini soracakmis danasini soracakmis test yapacakmis..
    Birbirinin herseyini bilenler alsinlar aninda acsinlar kilit ekranini bu mu guvenlik ??
    Bir de dikkat ceksin, klas gorunsun,bisey zannetsinler diye "Goruntu tabanli kimlik sorgulama" demisler..

Güncellemeler FOSS Çünkü En Başından Mükemmel olarak geldi
    Abi Birde IOS'a Güvenlik Konusunda laf etdin ya. Ben sana hiçbir halt demiyorum artık.
    Susuyorum sadece. IOS O Hor Gördüğünüz AppStore ve Kısıtlamalar sayesinde Mükemmel bir Stabilite ve Güvenilirlik yakalıyor.
    Google Play nasıl bir Facia abi ya. Telefonu Beton yapma şansın bile var yanlış bir İşlemde
    Telefonu Çaldırınca biri Bilgisayara bağlayana kadar en yakın Mağazaya gidersin Find my iPhone Indirirsin Uzaktan Telefonu Kitlersin. Hırsızda bir halt yapamaz.
    Android'de Nasıl bir Güvenlik var bana anlatırmısın ? Doğru bak O Çizdiğimiz Şekiller sayesinde Çok Güvenli oluyor

• Boş işler müdürü Apple.

• seni patentçi seni....
  • tekelci zihniyet kendinden başka firmalar şans tanımıyor yarın birgün şirket batsa patentlerinde doğar :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.