Şimdi Ara

Galaxy NOTE 2 mi LG Nexus 4 mü ve NEDEN?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
4.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili dostlar konu başlığından da anlaşılacağı gibi bu iki cihaz arasında tercih yapmak zorunda kalsanız veya bu cihazları birbirleriyle değiş/tokuş yapmak isteseydiniz(neden ve niçinleri ile) tercihiniz ve tercihinizi etkileyecek sebepler neler olurdu?Teşekkürler...

Dipnot: Galaxy NOTE 2 kullanmaktayım ve açıkçası aklım LG Nexus 4'e kaymıyor değil,sizlerden ricam bu durumumu dikkate alarak ve kendinizi benim yerime de koyarak fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 9 Şubat 2013; 22:42:22 >

• Note II.

Daha büyük ekran, unique kalem, üstün batarya, incelik.

Nexus 4.

Uzun süreli destek, biraz daha güçlü işlemci (gerçek hayatta zor yakalarsınız bu farkı, hatta neredeyse imkansız, anca sentetik testler ile), daha iyi kamera.
  • hiç aklın nexus 4 e kaymasın kardeşim. bende S3 kullanıyorum, Nexusla karşılaştırmaları izledim, S3 browser hızında bariz farkla daha hızlı. onun dışında cpu hızlarında pek fark yok(ghz değerlerine takılmayın, örneğin xperia z 1.5ghz ama 20.500 antutu değeri alıyor, çünkü işlemci altyapısı üstün). GPU testinde nexus daha iyi, ama android sürümü farkından kaynaklanıyor olabilir, 4.1.2 de bende 30fps olan bi test 4.2.1 de 40fps çıkmıştı. kamera dersen arkadaş kamerası daha iyi demiş ama genel görüş kamerasının çok kötü olduğu yönünde(bende yazılanların yalancısıyım). ekranları arasındaki fark çok bariz, amoled varken ips kullanılcak bi panel değil, bende hem ips panelli ipad hemde amoled panelli S3 var ve S3 e baktından sonra ipadin ekranı çok çok kalitesiz hissi veriyor. ayrıca nexusta android konusunda alcağın desteği hiç bi telefonda alamassın. ben yakın zamanda 1400tl ye S3 aldım ve nexus almadığıma pişman değilim, karar senin

• Ben bir şey söylemiyorum, Phonedog editörü Aaron söylüyor:
    http://www.youtube.com/watch?v=49wiFWhdCPc
    http://www.youtube.com/watch?v=hKhPJN2FK8M
    Son karar tabi ki sizin,iyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seksenbes

Sevgili dostlar konu başlığından da anlaşılacağı gibi bu iki cihaz arasında tercih yapmak zorunda kalsanız veya bu cihazları birbirleriyle değiş/tokuş yapmak isteseydiniz(neden ve niçinleri ile) tercihiniz ve tercihinizi etkileyecek sebepler neler olurdu?Teşekkürler...

Dipnot: Galaxy NOTE 2 kullanmaktayım ve açıkçası aklım LG Nexus 4'e kaymıyor değil,sizlerden ricam bu durumumu dikkate alarak ve kendinizi benim yerime de koyarak fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

eğer elinizde galaxy note 2 varken aklınız başka bir telefona kayıyorsa note 2 ile ilgili bir sıkıntınız var galiba.iki telefonu karşılaştırırsak

işlemci:nexus 4>note 2
    ekran:note 2>nexus 4(bu biraz göreceli herkes amoledi sevmiyor)
    kamera:note 2>nexus 4
    pil ömrü:note 2>nexus 4
    taşınabilirlik:nexus 4>note 2
    yazılım kalitesi:note 2>nexus 4(nexus daha çabuk ve daha fazla güncelleme alıyor olabilir ancak arayüz olsun kalite olsun note 2 ile yarışamaz.arayüz akıcı o kadar)

eğer boyutu sıkıntı değilse özellikle bu zamanda telefon değiştirmek pişmanlık yaratabilir çünkü 2-3 aya piyasa full hd panelli,yeni nesil işlemcili,13 mp kameralı telefonlarla dolacak.onlardan birine geçiş yapabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum telefonun krallı sende daha kafam takılıyo diyosun :))
    Bende uzun süre n4 takip etim kulanıcı yorumlarını okudum N4 biraz sıkıntı var
    1.batarya
    2.kamera
    3.kutuda sadece şarz çıkıyo kulaklık kendin alacan
    4.4.7 ekranın hepsini kulanamıyosun ekran 4.5 oluyor.
    Bence not 2 süper bicihaz hiç kafan karışmasın.

• Eğer taşımak sizin için sıkıntı değilse değiştirince ne olacak onu anlayamadım. Küçük ekran ve güncellik dışında bir artısı var mı ? Varsa söyleyin gözden kaçmış olabilir.
  • Fikirlerini paylaşan dostlara çok çok teşekkürler,cihazımdan memnunum o açıdan problemimiz yok.Sadece google nexus yazılım desteği ve saf android kullanıyor olması merakımı uyandırdı o kadar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yclycl

hiç aklın nexus 4 e kaymasın kardeşim. bende S3 kullanıyorum, Nexusla karşılaştırmaları izledim, S3 browser hızında bariz farkla daha hızlı. onun dışında cpu hızlarında pek fark yok(ghz değerlerine takılmayın, örneğin xperia z 1.5ghz ama 20.500 antutu değeri alıyor, çünkü işlemci altyapısı üstün). GPU testinde nexus daha iyi, ama android sürümü farkından kaynaklanıyor olabilir, 4.1.2 de bende 30fps olan bi test 4.2.1 de 40fps çıkmıştı. kamera dersen arkadaş kamerası daha iyi demiş ama genel görüş kamerasının çok kötü olduğu yönünde(bende yazılanların yalancısıyım). ekranları arasındaki fark çok bariz, amoled varken ips kullanılcak bi panel değil, bende hem ips panelli ipad hemde amoled panelli S3 var ve S3 e baktından sonra ipadin ekranı çok çok kalitesiz hissi veriyor. ayrıca nexusta android konusunda alcağın desteği hiç bi telefonda alamassın. ben yakın zamanda 1400tl ye S3 aldım ve nexus almadığıma pişman değilim, karar senin

şöyle diyeyim kamera konusunda, n7100'de photosphere bulmak çok zor. nexus4 ise gayet kaliteli photosphere çekebiliyor.

• Forumda o kadar Nexus fanı var ancak gerçek hayatta 1 kişinin elinde göremedim bu cihazı , elektronik marketlerde bile görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Armelin

Forumda o kadar Nexus fanı var ancak gerçek hayatta 1 kişinin elinde göremedim bu cihazı , elektronik marketlerde bile görmedim.

Cunku stokta yok

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Premium

quote:

hiç aklın nexus 4 e kaymasın kardeşim. bende S3 kullanıyorum, Nexusla karşılaştırmaları izledim, S3 browser hızında bariz farkla daha hızlı. onun dışında cpu hızlarında pek fark yok(ghz değerlerine takılmayın, örneğin xperia z 1.5ghz ama 20.500 antutu değeri alıyor, çünkü işlemci altyapısı üstün). GPU testinde nexus daha iyi, ama android sürümü farkından kaynaklanıyor olabilir, 4.1.2 de bende 30fps olan bi test 4.2.1 de 40fps çıkmıştı. kamera dersen arkadaş kamerası daha iyi demiş ama genel görüş kamerasının çok kötü olduğu yönünde(bende yazılanların yalancısıyım). ekranları arasındaki fark çok bariz, amoled varken ips kullanılcak bi panel değil, bende hem ips panelli ipad hemde amoled panelli S3 var ve S3 e baktından sonra ipadin ekranı çok çok kalitesiz hissi veriyor. ayrıca nexusta android konusunda alcağın desteği hiç bi telefonda alamassın. ben yakın zamanda 1400tl ye S3 aldım ve nexus almadığıma pişman değilim, karar senin

şöyle diyeyim kamera konusunda, n7100'de photosphere bulmak çok zor. nexus4 ise gayet kaliteli photosphere çekebiliyor.

Ben S3 te gayet kaliteli sekilde 360 derece panoramik(photosphere) cekebiliyorum. Eger kalite farki var dersen zaten o teknik yazilimsal bi olay,ipadimde stock panorama yok ve sonradan yuklemek gerekiyor, yukledigim yazilimlar arasi kalite farki okadar fazla ki inanamazsiniz

• quote:

quote:

quote:

Ben S3 te gayet kaliteli sekilde 360 derece panoramik(photosphere) cekebiliyorum. Eger kalite farki var dersen zaten o teknik yazilimsal bi olay,ipadimde stock panorama yok ve sonradan yuklemek gerekiyor, yukledigim yazilimlar arasi kalite farki okadar fazla ki inanamazsiniz

rom kullanıyor musunuz yoksa stock mu?

ama ben noteII'nin kamerasını bu özelliklere sahip telefon için yakıştıramadım.

stock ise 360 derece panoramasını göremedim stock kamera'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saf köylü -- 10 Şubat 2013; 9:32:13 >

• yani kisacasi otur oturdugun yerde diyorsunuz :-)))

• Ekran konusunda nexus 4 daha üstün. Amoled ekran sadece daha canlı o kadar. Renkler asiri doydurulmus ve gerçeklikten oldukça uzak. Renkler canlı oldugu icin ekran parlıyor ve ayrıntıları görmek zorlaşıyor. Nexus 4 ekranı cansız gibi görünüyor fakat renkler gercege yakın oldugu icin öyle hissediliyor. İki telefonu kullandıkca nexus 4'un ekranının daha başarılı olduğunu anlıyorsunuz. Görüntüler daha keskin ve okunması kolay. Kamera konusunda nexus 4 başarılı çekimler yapsa da muadillerinin biraz gerisinde. Note 2 fotograf kalitesi olarak biraz daha onde. Ama panoramada nexus 4 kesinlikle daha başarılı. Video konusunda kafa kafaya gibiler. Batarya da note 2 daha basarili fakat nexus 4'un batarya performansi kesinlikle kotu degil ustelik yuklenen kernel ve romlar ile nexus 4'un batarya suresinde cok buyuk bir artis oldu. Yani ileride gelecek guncellemeler ile batarya performansinda bariz iyilesmeler gorulecektir nexus 4'te. Tarayıcı performansında hemen hemen aynı gibi gibiler fakat nexus 4 one geçiyor siteleri açmada. Oyun performanslarında aynı denebilirler. Arayüzde ise nexus 4 kesinlikle daha akıcı. Kim ne derse dersin note2'de takılmalar oluyor. Samsung'un bana göre sacma sapan arayüzü yüzünden stabillikten ödün verilmiş. Fakat nexus 4 yağ gibi desek yeridir arayüzde. En buyuk fark olan malzemeye gelirsek nexus 4 kesinlikle bu konuda onde. Samsung'un ucuz plastik kasası elde kalitesiz ve oyuncak hissi verirken nexus 4'un sıkıştırılmış can kullanılmış arka ve on kasası elde cok daha kaliteli bir his veriyor.
    Özetle büyük ekran ve kalem, arttirilarbilir hafıza ve degistirilebilir batarya sizin icin önemli ise note 2 duşunun. Ama güncelleme destegi, stabillik, kaliteli ekran ve kasa, daha guzel tasarım sizin icin kriterler icinde ise nexus 4 düşünün.
    Ben iki telefon arasında kalsam kesinlikle nexus 4 alırdım. Tercih sizin.

• sana sadece şunu söyleyeyim lg 100 çekirdeki en kral telefonu da çıkarsa sakın alma yazılım desteği hep palavra sakın bulaşma paranla rezillik yaşarsın .
  • Bence Nexus 4 hem daha fazla güncelleme desteği var hemde özellikleri daha ağır basıyor

• Açıkçası herşey biraz tercihlere,biraz cesarete ve maddiyata bakıyor arkadaşlar :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

rom kullanıyor musunuz yoksa stock mu?

ama ben noteII'nin kamerasını bu özelliklere sahip telefon için yakıştıramadım.

stock ise 360 derece panoramasını göremedim stock kamera'da.

Ben anono rom kullaniyorum, stock kamera kullaniyor, ama stock kamerayla panorama cekmedim hic, hyperx(oyle bisey) kamera modu kurmustum, mod sadece kontrast ve renk duzeni yapiyor diye biliyorum ama panoramayida gelistiriyo olabilir, o konuda hakli olabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Joyeux

Ekran konusunda nexus 4 daha üstün. Amoled ekran sadece daha canlı o kadar. Renkler asiri doydurulmus ve gerçeklikten oldukça uzak. Renkler canlı oldugu icin ekran parlıyor ve ayrıntıları görmek zorlaşıyor. Nexus 4 ekranı cansız gibi görünüyor fakat renkler gercege yakın oldugu icin öyle hissediliyor. İki telefonu kullandıkca nexus 4'un ekranının daha başarılı olduğunu anlıyorsunuz. Görüntüler daha keskin ve okunması kolay. Kamera konusunda nexus 4 başarılı çekimler yapsa da muadillerinin biraz gerisinde. Note 2 fotograf kalitesi olarak biraz daha onde. Ama panoramada nexus 4 kesinlikle daha başarılı. Video konusunda kafa kafaya gibiler. Batarya da note 2 daha basarili fakat nexus 4'un batarya performansi kesinlikle kotu degil ustelik yuklenen kernel ve romlar ile nexus 4'un batarya suresinde cok buyuk bir artis oldu. Yani ileride gelecek guncellemeler ile batarya performansinda bariz iyilesmeler gorulecektir nexus 4'te. Tarayıcı performansında hemen hemen aynı gibi gibiler fakat nexus 4 one geçiyor siteleri açmada. Oyun performanslarında aynı denebilirler. Arayüzde ise nexus 4 kesinlikle daha akıcı. Kim ne derse dersin note2'de takılmalar oluyor. Samsung'un bana göre sacma sapan arayüzü yüzünden stabillikten ödün verilmiş. Fakat nexus 4 yağ gibi desek yeridir arayüzde. En buyuk fark olan malzemeye gelirsek nexus 4 kesinlikle bu konuda onde. Samsung'un ucuz plastik kasası elde kalitesiz ve oyuncak hissi verirken nexus 4'un sıkıştırılmış can kullanılmış arka ve on kasası elde cok daha kaliteli bir his veriyor.
    Özetle büyük ekran ve kalem, arttirilarbilir hafıza ve degistirilebilir batarya sizin icin önemli ise note 2 duşunun. Ama güncelleme destegi, stabillik, kaliteli ekran ve kasa, daha guzel tasarım sizin icin kriterler icinde ise nexus 4 düşünün.
    Ben iki telefon arasında kalsam kesinlikle nexus 4 alırdım. Tercih sizin.

Siz ips lcd nin oledden daha iyi oldugunumu soyluyorsunuz ozaman butun teknoloji devleri oled oled diye bosuna ugrasiyor o parlaklik ekran moduna gore oluyor, dogal moda alirsaniz anlarsiniz farki. Ekranin parlamasinin nedeni lcd de panelin önunde 3 katman bulunur, bu katmanlar goruntuyu soldurur ama parlamayi önler, amoledde 1 katman bulunur, bu yuzden isik kirilmaz ve kaliteli goruntu olusturur, ama katman azaldigi icin disardaki isik direk panelden yansir ve goruntu solar, cunku gunes ve ekran 3.dalga boyu isik kullanir, ama dikkat ederseniz beyaz(florasan)isikta goruntu solmaz. Nexusta goruntunun daha net olmasinin sebebi ayni cozunurlukte daha ufak ekran kullanmasindan, bu yuzden ppi degeri artar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 10 Şubat 2013; 12:50:08 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.