Şimdi Ara

Colorful GeForce GTX 660 Glorious Mission tasarımıyla dikkat çekiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Colorful GeForce GTX 660 Glorious Mission tasarımıyla dikkat çekiyor

Çin merkezli ekran kartı üreticisi Colorful, farklı tasarım özelliklerine sahip ekran kartı modelleriyle adından söz ettirmeyi sürdürüyor. Resmi tanıtımı henüz yapılmayan ancak bazı detayları ortaya çıkan GeForce GTX 660 Glorious Misson isimli yeni model de Colorful'un, tasarım özelleştirmelerindeki uzmanlığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kaslı bir görünüme sahip olan ekran kartı hem sahip olduğu güçlü soğutma hem de yüksek kaliteli bileşenleriyle GeForce GTX 660 arenasının en iddialı temsilcisi olmaya aday görünüyor. 8mm kalınlığında beş  adet bakır ısı borusuna ek olarak 92mm çapında iki adet fan ile donatılan soğutucuya aynı zamanda metal bir arka plaka eşlik ediyor. Yüksek soğutma performansı sunduğu ve bu sayede hız aşırtma başarımının da yüksek olduğu ifade edilen kart üzerinde iki adet 6pin PCIe güç konnektörüne yer verildiğini görmekteyiz.

Nvidia'nın 28nm GK106 grafik yongasından güç alan kartın saat hızları şu an için bilinmiyor ancak iddialı tasarımı dikkate alındığında fabrika çıkışı hız aşırtmalı olarak gelmesi kuvvetle muhtemel görünüyor. 192-bit bellek veri yolu desteğine, 960 adet paralel işlem birimine ve 80 adet doku ünitesine sahip olan ekran kartı, daha fazla performans isteyenler için SLI teknolojisi ile çift GPU'lu kurulumlara da olanak tanıyor. Çıkış tarihi henüz açıklanmayan kartın en kötü ihtimalle Computex 2013 Fuarı'nda lanse edilmesi bekleniyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Colorful GeForce GTX 660 Glorious Mission

• Resimler gerçek bile değil, henüz bilgisayar tasarımı :)

O zaman bende size yollıyım, benimkileri de haber yapın. Bende acayip tasarımlar yapıyorum Solidworks'le.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

Resimler gerçek bile değil, henüz bilgisayar tasarımı :)

O zaman bende size yollıyım, benimkileri de haber yapın. Bende acayip tasarımlar yapıyorum Solidworks'le.

Merhaba,

Üretime giren bütün ekran kartları önce bilgisayar ortamında tasarlanır.

Colorful firması da üretim süreci öncesinde bu tasarımları paylaşarak ön gösterim yapmayı tercih etmiş.

İyi forumlar dilerim.
  • tasarımı daha çok valizi andırdı.

• Başlığı okumadan fotoğrafa baktığımda GTX 790 falan sandım... O derece güçlü bir görüntüsü var.

• Nedense kaset çalarlar aklıma geldi birden :)

• Tasarım mükemmel

• Eşek, bildiğimiz eşek, semeri farklı..

• Hip hopcularin omuzlarinda tasidigi kaset calar gibi olmus :D

• kapalı tasarımlar güzel duruyor buda fena değil

• Hoparlör gibi duruyo

• Üzerinde GTS660 yazıyor siz GTX660 diyorsunuz bu bir çelişkimidir ?

• yav piyasada pc ye oyun cıkarmıyolar hepsi konsolda bıtıo korsan ayagına bunlar hala kart cıkarıyo merak edıorum mıllet kapısıyor mu bu kartları oyun yokken bn bi hd6790 alıp pcyi bırakıcam zamnında en iyi kartı aldımda noldu oyunu konsolcular oynadı. kart satacakalrına önce oyun fırmalarıyla anlassınlar ettıklerı kardan pay versinlerde her oyun pcye cıksın bızde kart alalım.

• tipe bak ne güzel kartda kötü bir kart değil zaten

• tasarım sanal olduğu için dandik duruyo ama gerçeği daha güzel olacak gibi

• Ekran kartları her ne kadar inanılmaz tasarımlara da sahip olsalar, göze hoş da görünseler, almak için bizi etkileseler de kasaya kartların tasarımından faydalanamayacak şekilde kartları ters çevirip takmamız benim için her zaman üzücü bir durum olmuştur.

• iyice abartıyorlar bu tasarımları kasa içinde kim görecekse
  • Standart soldan açılan kasalarda ekran kartları ters durduğu için bu güzel tasarımların hiçbir anlamı olmuyor. Soğutucu yerine zaten kartın pcb'sinin arkasındaki lehimleri yada varsa backplate'i görüyorsunuz.

• Kasalarını modlayanlar için güzel bir ekran kartı tercihi olabilir.Tasarım olarak gerçekten güzel.

• İşin kötüsü kasanın içinde bu mükemmel tasarımlar hep alt tarafa geliyor. Bu olaydan nefret ediyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.