Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS
1200 Cevap42076 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4192 Mesaj
9 Temmuz 2013; 0:35:03 

quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Garanti benim umurumda değil. Götürecek olmamın tek sebebi ilk kurulumu adam akıllı olsun. Ayrıca burada güvenebileceğim bisikletçi yok hepsi baştan sağma iş yapar. Güvendiğin bisikletçi varsa götürme tabi servise falan ne gerek var.

Yalnız hala ağırlık konısundayım ben. Nasıl bu kadar ağıt olur bu bisiklet ya lastikler kaç kg acaba?

Kafaya takma kullanan arkadaşım yağ gibi akıyor yolda diyor.

Cihaz: Xiaomi Redmi Note WCDMA ROM: ColorOS 2.0

5809 Mesaj
9 Temmuz 2013; 0:43:03 

quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

Kafaya takma kullanan arkadaşım yağ gibi akıyor yolda diyor.

Daha bir heyecanlandım şimdi gelsin bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1089 Mesaj
9 Temmuz 2013; 0:46:19 

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Çok teşekkür ederim.

Tecrübelerinizde faydalanacam. Sanırım 10 sene sonra İlk defa bisiklet aldım.

Araba merakım olduğundan ve onlara gözüm gibi baktığımdan bunun bakımınıda eksik etmem.

Ayrıca birkaç şey kafama takıldı.

1-Ön amortisör gerçekten çok keyifli, Şehir içinde kullanmama rağmen İstanbulda düzgün yer olmadığı için bence olmalı. Yalnız fıs fıs diye ses çıkarması normalmidir?

2-Bisikletimi dışarıda bırakacağım genelde. Zincir ve vites sistemini nasıl koruyabilirim? WD40 en iyi oksit koruyucudur ama o da çok toz toprak toplar.

1-Normaldir ses çıkarması.
2-Güneş geçirmeyen bir branda atarsanız üstüne hem rengi solmaz hem de koruyucuya gerek kalmaz. (Bu arada dışarı derken balkonu kastediyorsunuz değil mi ? Eğer değilse sokağa falan bırakmayın derim şu sıralar bisiklet hırsızlığı artmış durumda.)

Bir de ilaveten bir püf noktası söyleyeyim hazır konusu açılmışken. Zincirleri daha güzel temizlemek için benzin kullanın. Benzinlikten yarım litrelik benzini alıp bununla temizlerseniz daha iyi bir temizleme işlemi yapmış olursunuz ve üstüne yeni bir yağ sürebilirsiniz.

Avrupa Yakası Pedal Grubu™

1089 Mesaj
9 Temmuz 2013; 0:48:18 

quote:

Orijinalden alıntı: bisiklet06

Merhaba arkadaşlar.
Mayıs ayında aldım. Ng 650 29 HD. 60 km kadar kullandım. ufak tefek aksaklıklar oldu. Aldığım yere gösterdim. Önemli değil dediler. Ruble pedal çevirirken hafif dalgalanıyordu.

Pedalları iyi sık. Büyük ihtimal ondan yapıyordur. Hatta gerekirse bi çıkar tak.

5809 Mesaj
9 Temmuz 2013; 1:03:10 

quote:

Orijinalden alıntı: noktape

1-Normaldir ses çıkarması.
2-Güneş geçirmeyen bir branda atarsanız üstüne hem rengi solmaz hem de koruyucuya gerek kalmaz. (Bu arada dışarı derken balkonu kastediyorsunuz değil mi ? Eğer değilse sokağa falan bırakmayın derim şu sıralar bisiklet hırsızlığı artmış durumda.)

Bir de ilaveten bir püf noktası söyleyeyim hazır konusu açılmışken. Zincirleri daha güzel temizlemek için benzin kullanın. Benzinlikten yarım litrelik benzini alıp bununla temizlerseniz daha iyi bir temizleme işlemi yapmış olursunuz ve üstüne yeni bir yağ sürebilirsiniz.

Peki rubleyi ve zinciri benzinle nasıl temizleyebiliriz ortalığı batırmadan? Bezle silsek sanki heryeri temizleyemeyiz gibi geliyor bana.

1089 Mesaj
9 Temmuz 2013; 1:16:21 

Bunların özel aletleri var.
0

0

Bunlar gibi. Cidden çok güzel temizliyorlar. 40-50 TL gibi bi fiyata sayılıyor. İçine benzin koyuyorsunuz.

Ya da daha ev yapımı bir şey olsun isterseniz diş fırçasıyla da gayet iyi temizleyebilirsiniz. Biraz zamanınızı alır ama aynı işi yapar. Benzin bulamazsanız balata spreyi ile de halledebilirsiniz. Yalnız temizledikten sonra yağlamanız gerekmektedir. Çünkü benzin ya da balata spreyi kiri götürdüğü gibi zincirin üzerindeki yağı da alıyor.

Bu mesajda bahsedilenler: @frt-_-ctn Bu mesaja 1 cevap geldi.

1089 Mesaj
9 Temmuz 2013; 1:21:11 

quote:

Daha bir heyecanlandım şimdi gelsin bakalım.

Bisiklet ağırlığı 15,5 kilo civarında. Ama cidden xxSpecter'ın dediği gibi akıyor

5809 Mesaj
9 Temmuz 2013; 1:23:07 

quote:

Bunların özel aletleri var.
0

0

Bunlar gibi. Cidden çok güzel temizliyorlar. 40-50 TL gibi bi fiyata sayılıyor. İçine benzin koyuyorsunuz.

Ya da daha ev yapımı bir şey olsun isterseniz diş fırçasıyla da gayet iyi temizleyebilirsiniz. Biraz zamanınızı alır ama aynı işi yapar. Benzin bulamazsanız balata spreyi ile de halledebilirsiniz. Yalnız temizledikten sonra yağlamanız gerekmektedir. Çünkü benzin ya da balata spreyi kiri götürdüğü gibi zincirin üzerindeki yağı da alıyor.

Dün gözlük vs. alırken şu parçayı görmüştüm 13$ civarındaydı keşke alsaydım. Neyse diş fırçası aynı işi yapıyorsa sorun yok. Her temizliktr diş fırçası kullanmaya alıştım. Hem rubleyi temizlerken diş fırçası daha avantajlı sanki. Bir de şu kadroda zincirin altında kalan jants giden boruya sanırım yağlanmaması için bir bez, sünger gibi bir parça takıyorlar onun adı nedir? adını bilmediğimden alamadım. En uygun fiyatlısını almayı düşünüyorum.

15,5 kg çok fazla anlamadığım o ağırlığı hangi parça yapıyor? kadro değil ondan eminim. İlginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frt-_-ctn -- 9 Temmuz 2013; 1:24:47 >

1089 Mesaj
9 Temmuz 2013; 2:03:13 

Kadro koruyucusu diye geçiyor. 5 tl gibi bir fiyatı var hatta bazen hediye bile ediyorlar. Yağ için değilde bir yerden atladığınızda kaldırımdan indiğinizde ya da engebeli bir yerde gittiğinizde zincir oraya çarpıp çizer boyayı falan söker o yüzden takılması gereken bir parça.

Bu mesajda bahsedilenler: @frt-_-ctn

4192 Mesaj
9 Temmuz 2013; 2:06:00 

Az önce hepsiburada.com'dan sipariş vermiş bulunmaktayım. İnşallah bir sorun ve arıza çıkmaz yoksa kafayı sıyırırım.

1089 Mesaj
9 Temmuz 2013; 2:07:12 

quote:

Az önce hepsiburada.com'dan sipariş vermiş bulunmaktayım. İnşallah bir sorun ve arıza çıkmaz yoksa kafayı sıyırırım.

O zaman şimdiden hayırlı olsun diyelim

4192 Mesaj
9 Temmuz 2013; 2:08:07 

quote:

O zaman şimdiden hayırlı olsun diyelim

Teşekkür ederim sağolun. Şimdi tek dert montajı yaptırmak.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
9 Temmuz 2013; 4:14:14 

bende aldım 3 gündür karar veremediydim.

eksikleri olsada hem kadro hem shimano vites hemde süspansiyon olarak cezbedici birde 29 inch :)

46 Mesaj
9 Temmuz 2013; 10:35:58 

arkadaşlar hepsiburadada kalmamış.ben dünden sepete eklemiştim halen sepetimde görünüyor.ama almak istediğimde kargo ücreti görünüyor.alınabilirmi sizce ?

7131 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:00:23 

quote:

Bir montaj için 70-80 km yol gidemem. Zaten garantisi gitmemesi için 4 ayda 1 ücretli bakım yaptırmak şartmış. Bakımını falan kendim yaparım garanti şart değil. Bisikletçinin birinde montaj yaptırırım.

Ben kurulumu tanıdık bisikletçide yaptırdım.
Sıfır aldığım aracımı bile servise ilk bakımdan sonra sokmadım. Sorun oldumu zaten hep kullanıcı hatasıdır.
Alt tarafı bisiklet üzerinde kaç tane parça varki, eli biraz yatkın olan birisi herşeyini kendiside yapabilir..

4192 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:03:12 

Jant göbeği çok dandik diyorlar. Servise ihtiyaç olabiliyormuş. Jant göbeği nasıl?

Bu mesajda bahsedilenler: @lokosit Bu mesaja 1 cevap geldi.

7131 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:05:58 

quote:

Orijinalden alıntı: mahbekar

arkadaşlar hepsiburadada kalmamış.ben dünden sepete eklemiştim halen sepetimde görünüyor.ama almak istediğimde kargo ücreti görünüyor.alınabilirmi sizce ?

ödeme sayfasında anlaşmalı kartlarınızdan varsa 6 ay taksiti seçerseniz kargo bedava oluyor.

7131 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:10:01 

quote:

Garanti benim umurumda değil. Götürecek olmamın tek sebebi ilk kurulumu adam akıllı olsun. Ayrıca burada güvenebileceğim bisikletçi yok hepsi baştan sağma iş yapar. Güvendiğin bisikletçi varsa götürme tabi servise falan ne gerek var.

Yalnız hala ağırlık konısundayım ben. Nasıl bu kadar ağıt olur bu bisiklet ya lastikler kaç kg acaba?

Bence ağırlığı artıran gidon ve lastikler
Linkteki gidon neredeyse yarı ağırlığında
http://www.aliexpress.com/snapshot/233526896.html

7131 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:12:08 

quote:

Jant göbeği çok dandik diyorlar. Servise ihtiyaç olabiliyormuş. Jant göbeği nasıl?

Beni taşıyabildiğine göre iyidir herhalde
Bu soruyu Noktape yanıtlasa daha doğru olur..

46 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:26:15 

quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

ödeme sayfasında anlaşmalı kartlarınızdan varsa 6 ay taksiti seçerseniz kargo bedava oluyor.

sepetimdeki ng 650 nin fiyatı 313,55 tl görünüyor.garip değilmi?napsamki alsammı acaba?

2459 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:32:23 

quote:

sepetimdeki ng 650 nin fiyatı 313,55 tl görünüyor.garip değilmi?napsamki alsammı acaba?

313 Lira ise Uçarak al bence :D

Biz kampanyada 370e aldık 3 gün önce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edarguner -- 9 Temmuz 2013; 11:51:17 >

199 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:34:35 

boyum 1.47 salcano ng 650 26 almayı düşünüyorum sizce uygun mu?

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_88405016/f_//tm.htm

7131 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:37:49 

quote:

313 KDV hariç fiyat olmasın?
Dün akşam ben bir telefon siparişi verdim ödeme sayfasında taksit sayısını belirtene kadar kargo ücreti var görünüyordu. Taksit sayısını seçerken 6 taksitin yanında kargo beleş yazısı vardı. Bence alım yapın dediğim sayfada kargo beleş olan seçeneği işaretlersiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lokosit -- 9 Temmuz 2013; 11:38:51 >

4192 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:40:04 

quote:

Dün akşam ben bir telefon siparişi verdim ödeme sayfasında taksit sayısını belirtene kadar kargo ücreti var görünüyordu. Taksit sayısını seçerken 6 taksitin yanında kargo beleş yazısı vardı. Bence alım yapın dediğim sayfada kargo beleş olan seçeneği işaretlersiniz..

Benim kart asyacard ama taksit seçeneği yoktu. Kargo bedava yazıyordu. Bence arkadaş kdv'yi kargo ücreti olarak görüyor.

46 Mesaj
9 Temmuz 2013; 11:41:51 

quote:

evet doğru kadv hariçmiş.

1068 Mesaj
9 Temmuz 2013; 12:18:38 

mrb arkadaslar hayirli ramazanlar...relaigh dunyanin en eski bisiklet uretici firmasidir yaklasik 125 senelik gecmisi var. bilginiz olsun diye soyluyorum ... birde benim almak istedigim relaigh talus 29 un ozellliklerini yaziyorum ... donanim hakkinda da bilgi verirseniz sevinirim fiyati 2000 tl bu fiyata bu donanimda bir bisiklet alinir mi ilginiz icin simdiden tskler. ... BOY:LG
KADRO: Amic 13 SL Custom Butted
Aluminum Formed Downtube, CNC Machined
Headtube
MAŞA: Carbon Cross w/Alloy Steerer
VİTES KOLU: Shimano Alivio 9spd
ÖN ATTIRICI: Shimano Alivio
ARKA ATTIRICI: Shimano Shadow Deore
AYNAKOL: Shimano Alivio MC430 Octalink
22/32/44t
VİTES TAKIMI: Shimano HG30 9spd (11/34t)
ZİNCİR: Shimano HG53
PEDAL: Avenir ATB Resin Platform
ORTA MİL: Shimano Octalink ES25
ÖN HAZNE: Joytech Disc QR 32H
ARKA HAZNE: Joytech Disc QR 32H Cassette
JANT TELİ:14g Stainless Steel Paslanmaz
Çelik
JANT: Weinmann XM280
LASTİK: Geax AKA 29x2,2
GİDON BOĞAZI: Avenir 200 series Alloy
Ahead 4-Bolt 10
GİDON: Avenir 100 Series Alloy 15mm Riser
31,8
ELCİK: Avenir Single Moto
FREN: Tektro Draco Hydraulic Disc, 180/160
mm Rotors
FREN KOLLARI: Tektro Draco Hidrolik
SELE: Avenir 200 Series Mountain
SELE BORUSU: Avenir 200 Series ..

yukselg

5809 Mesaj
9 Temmuz 2013; 12:19:32 

quote:

Bence ağırlığı artıran gidon ve lastikler
Linkteki gidon neredeyse yarı ağırlığında
http://www.aliexpress.com/snapshot/233526896.html

Aslında değişmişken gidon maşa ve lastikleri toptan değişsem diyorum da çok kararsız kaldım. Tura falan çıkarken değişirim galiba. Sabit maşa yok zaten piyasada.

26 Mesaj
9 Temmuz 2013; 19:46:55 

Arkadaşlar salcano ng 650 29 hd (Hidrolik disk) ürününü nevşehirdeki salcano bayilerinden birine site fiyatı 730 tl ama 650 ye veren buldum netde sen verebilirsen senden alıcam diyerek 2 bayiden birine fiyatı kabul etdirip aldım sahibindende malatyada bi yer veriyordu kargo ücreti yokdu ama kutudan çıkarıp toplatmak falan nevşehirden alalım dedik oda yaklaşık 2 ay sürdü gelmesi fabrikanın elinde yokmuş. bende boyum 1,65 olması ve bisikletin 29 inç olması nedeniyle 15 inçlik Kadro istememe rağmen 21inçlik kadro beyaz üstünde mavi çizgili renk istememe rağmen kırmızı renk olanı geldi birde sitede yazan özelliklerde
29md manuel kilitli
29hd Gidondan kilitli maşa yazmasına rağmen bana tamamen kilitsiz maşa geldi bu renk boy ve maşadan oluşan üçlü hayal kırıklığı ve beklediğim 2 aya değmemesi beni tamamen salcanodan soğuttu baharın en güzel günlerinde 2 ay binememem cabası hepsinede biraz boyun eğmem bayiliği olan arkadaşla aramızdaki samimiyet ve onun isteği dışında olan bi durum olmasıydı.
Şimdi gelelim bisiklete önceki satdığım ümit evulutıon modeli 12 kg di bu ise 16kg.
ön aynakol 29hd lerde 48 lik haliyle öyle olunca aynakolun en küçük dişlisiyle rublenin 26 dişden oluşan en büyük dişlisi bide bisikletin ağırlığı vede tekerlerin 29 jant olması rampa yukarı kesinlikle çekilmiyor 500 km oldu inanın bacak kaslarımın ağrısı bu kompenentle başladı halada bitmedi ramazandan sonra ilk fırsatta shımano megarange 14-34 dişliden taktıracağım yoksa iki bisiklet yanyana aynı rampada arkadaş ön dişli 2 de arka dişli 4 de çıkarken ben ikiside birdeyken aynı hızla yani onun sekizinci vitesiyle rampa çıkıyorum bende kilolu sayılırım gerisini siz hesap edin.
sadece düz yolda ve rampa aşşağı herkese fark atıyorum hatta öbür bisikletimle 55 km de pedal boşa dönerken bunla 75 km hıza kadar pedal daha doluydu.
bi arkadaşımız tekerinde 28 inç yazdığını belirtmiş benimkinde 29 inç yazıyor ön amortisörünün kalitesi iyi ama ilk günlerde daha iyiydi biraz temizlemek gerekiyor heralde lastiğini yada ben alışdım amortisöre sanki önce daha iyi çalışıyordu. tekerlerede şerit ve slim marka 17,5tl lik sıvıdan koydum dün patladı arka tekere orta dişlerin arasından keserek bir şey girmiş iç lastiği yanyana 3 lü kesmiş şeritde sıvıda kapatamadı ve yolda kaldım akşam yaptırdım. Garaja koydum ve ramazandan sonra bineceğim artık. birde bisikletime spd taktım bu bisikletle devamlı gitdiğim 1 saatlik yolda 5 dk kadar artısı oldu şimdilik gözlemlerim bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah_9700 -- 9 Temmuz 2013; 20:00:16 >

7131 Mesaj
9 Temmuz 2013; 21:25:33 

quote:

Orijinalden alıntı: kaiser şoze

bende aldım 3 gündür karar veremediydim.

eksikleri olsada hem kadro hem shimano vites hemde süspansiyon olarak cezbedici birde 29 inch :)

Güle güle kullanın, aramıza hoş geldin..

1089 Mesaj
9 Temmuz 2013; 21:47:48 

quote:

Beni taşıyabildiğine göre iyidir herhalde
Bu soruyu Noktape yanıtlasa daha doğru olur..

Jant göbekleri eski bilyeli sistemdir. Asfaltta iş görür hafif arazi şartları altında sıkıntı çıkarmaz ama zorlandığında sıkıntı çıkarır. Rubleli sistem olmadığı için sert kullanımda kırılabilir.. Kırıldığını şu şekilde anlayabilirsiniz: tekeri elinizle sağa sola oynatmak istediğinizde hareket ediyorsa jant göbeğinizde sıkıntı var demektir. Değiştirilmelidir. Yoksa tekeriniz zig zag çizerek döner.

Rubleli sisteme çevirebilirsiniz. Bir teker için orta halli bir ruble 35 TL civarındadır. Rublenin bilyeli sisteme göre avantajı: daha akıcıdır ve kırılmazlar. Ön-arka göbek ve orta aynakol göbeğini işçilikle beraber yaklaşık 120 tl civarında bir fiyata değiştirebilirsiniz.

Ama asfaltta göbek kırmak ayrı bir marifet ister. Düz yolda bir sıkıntı olmadan gidebilirsiniz.

1089 Mesaj
9 Temmuz 2013; 21:57:03 

quote:

Orijinalden alıntı: yukselg

mrb arkadaslar hayirli ramazanlar...relaigh dunyanin en eski bisiklet uretici firmasidir yaklasik 125 senelik gecmisi var. bilginiz olsun diye soyluyorum ... birde benim almak istedigim relaigh talus 29 un ozellliklerini yaziyorum ... donanim hakkinda da bilgi verirseniz sevinirim fiyati 2000 tl bu fiyata bu donanimda bir bisiklet alinir mi ilginiz icin simdiden tskler. ... BOY:LG
KADRO: Amic 13 SL Custom Butted
Aluminum Formed Downtube, CNC Machined
Headtube
MAŞA: Carbon Cross w/Alloy Steerer
VİTES KOLU: Shimano Alivio 9spd
ÖN ATTIRICI: Shimano Alivio
ARKA ATTIRICI: Shimano Shadow Deore
AYNAKOL: Shimano Alivio MC430 Octalink
22/32/44t
VİTES TAKIMI: Shimano HG30 9spd (11/34t)
ZİNCİR: Shimano HG53
PEDAL: Avenir ATB Resin Platform
ORTA MİL: Shimano Octalink ES25
ÖN HAZNE: Joytech Disc QR 32H
ARKA HAZNE: Joytech Disc QR 32H Cassette
JANT TELİ:14g Stainless Steel Paslanmaz
Çelik
JANT: Weinmann XM280
LASTİK: Geax AKA 29x2,2
GİDON BOĞAZI: Avenir 200 series Alloy
Ahead 4-Bolt 10
GİDON: Avenir 100 Series Alloy 15mm Riser
31,8
ELCİK: Avenir Single Moto
FREN: Tektro Draco Hydraulic Disc, 180/160
mm Rotors
FREN KOLLARI: Tektro Draco Hidrolik
SELE: Avenir 200 Series Mountain
SELE BORUSU: Avenir 200 Series ..

Sedona 759
Üzerinde sram x5 vardır ve shimano deore seviyesindedir. Sizin bahsettiğiniz bisiklette alivio vardır ve bunun altında bir sistemdir. Bu bisikletin fiyatını peşin olarak 1800-1850 TL civarında bir fiyata alabilirsiniz.

Raleigh İngiliz markasıdır kalitelidir. 100-150 TL benim için farketmez derseniz talus u alabilirsiniz. Ama şöyle kafa karıştırıcı bir seçenek daha sunayım.

Salcano 293 Sram
Bu bisiklette yukarıda bisikletlerle aynı özelliktedir ve peşin fiyatı yaklaşık 1100 TL dir.

Arada marka farkından dolayı fiyat farklılığı vardır. Marka takıntınız yoksa salcano almanızı tavsiye ederim 800-900 TL niz cebinizde kalır.

28 Mesaj
9 Temmuz 2013; 22:26:24 

quote:

Jant göbekleri eski bilyeli sistemdir. Asfaltta iş görür hafif arazi şartları altında sıkıntı çıkarmaz ama zorlandığında sıkıntı çıkarır. Rubleli sistem olmadığı için sert kullanımda kırılabilir.. Kırıldığını şu şekilde anlayabilirsiniz: tekeri elinizle sağa sola oynatmak istediğinizde hareket ediyorsa jant göbeğinizde sıkıntı var demektir. Değiştirilmelidir. Yoksa tekeriniz zig zag çizerek döner.

Rubleli sisteme çevirebilirsiniz. Bir teker için orta halli bir ruble 35 TL civarındadır. Rublenin bilyeli sisteme göre avantajı: daha akıcıdır ve kırılmazlar. Ön-arka göbek ve orta aynakol göbeğini işçilikle beraber yaklaşık 120 tl civarında bir fiyata değiştirebilirsiniz.

Ama asfaltta göbek kırmak ayrı bir marifet ister. Düz yolda bir sıkıntı olmadan gidebilirsiniz.

yukaridaki arkadasin tum rubleli dedigi yerleri rulmana cevirseniz daha dogru bilgi almis olursunuz.
ruble:arka tekerin gobeindeki zincirle temas eden disli.

1089 Mesaj
9 Temmuz 2013; 23:10:24 

quote:

Orijinalden alıntı: alpig99

boyum 1.47 salcano ng 650 26 almayı düşünüyorum sizce uygun mu?

Hayır uygun değil.
24" lik jant boyu olan NG 650'yi tavsiye ederim.

1089 Mesaj
9 Temmuz 2013; 23:30:10 

quote:

Orijinalden alıntı: xvso

yukaridaki arkadasin tum rubleli dedigi yerleri rulmana cevirseniz daha dogru bilgi almis olursunuz.
ruble:arka tekerin gobeindeki zincirle temas eden disli.

İftarı geç yaptım. Kafa gitti benim.

Evet ruble değil rulman olacak.

Düzeltme için teşekkürler xvso

1068 Mesaj
10 Temmuz 2013; 0:57:47 

quote:

Sedona 759
Üzerinde sram x5 vardır ve shimano deore seviyesindedir. Sizin bahsettiğiniz bisiklette alivio vardır ve bunun altında bir sistemdir. Bu bisikletin fiyatını peşin olarak 1800-1850 TL civarında bir fiyata alabilirsiniz.

Raleigh İngiliz markasıdır kalitelidir. 100-150 TL benim için farketmez derseniz talus u alabilirsiniz. Ama şöyle kafa karıştırıcı bir seçenek daha sunayım.

Salcano 293 Sram
Bu bisiklette yukarıda bisikletlerle aynı özelliktedir ve peşin fiyatı yaklaşık 1100 TL dir.

Arada marka farkından dolayı fiyat farklılığı vardır. Marka takıntınız yoksa salcano almanızı tavsiye ederim 800-900 TL niz cebinizde kalır.

relaigh talus 29 un ozelliklerinden daha ustun bir bisiklet onerirmisiniz. ben professional dag bisikleti almak istiyorum aslinda ama bu relaigh in tarihini duyunca bu kadar sene ayakta kalmis olmasi kaliteli urun sunmasina bagliyorum onun icin relaigh ilgimi cekti ozelliklerinden anladigimdan degil... peki bana kaliteli dayanikli professional dag bisikleti olarak ne onerirsiniz ..

yukselg

199 Mesaj
10 Temmuz 2013; 1:26:12 

o da çok alcak

Bu mesajda bahsedilenler: noktape

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_88405016/f_//tm.htm

1089 Mesaj
10 Temmuz 2013; 17:38:17 

quote:

Orijinalden alıntı: yukselg

relaigh talus 29 un ozelliklerinden daha ustun bir bisiklet onerirmisiniz. ben professional dag bisikleti almak istiyorum aslinda ama bu relaigh in tarihini duyunca bu kadar sene ayakta kalmis olmasi kaliteli urun sunmasina bagliyorum onun icin relaigh ilgimi cekti ozelliklerinden anladigimdan degil... peki bana kaliteli dayanikli professional dag bisikleti olarak ne onerirsiniz ..

Sedona 759 veya Merida TFS 300 Senin attığın Talus'da gayet iyi. Sen hangisini beğenirsen ve hangisi bütçene uygunsa alabilirsin. Bu 3 bisiklette de kolay kolay sıkıntı çıkarmaz. Bunlardan en iyisi hangisi dersen bana göre Merida'dır. Üzerinde Deore XT vites sistemi vardır. Daha iyileri de vardır elbet bunun için bütçeni arttırman gerekir ama bana sorarsan yarışa girmeyeceksen Sedona 759'da Talus'da TFS'de aynıdır. İçine sinen hangisiyse onu alabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noktape -- 10 Temmuz 2013; 17:42:11 >

1068 Mesaj
10 Temmuz 2013; 17:53:44 

quote:

Sedona 759 veya Merida TFS 300 Senin attığın Talus'da gayet iyi. Sen hangisini beğenirsen ve hangisi bütçene uygunsa alabilirsin. Bu 3 bisiklette de kolay kolay sıkıntı çıkarmaz. Bunlardan en iyisi hangisi dersen bana göre Merida'dır. Üzerinde Deore XT vites sistemi vardır. Daha iyileri de vardır elbet bunun için bütçeni arttırman gerekir ama bana sorarsan yarışa girmeyeceksen Sedona 759'da Talus'da TFS'de aynıdır. İçine sinen hangisiyse onu alabilirsin.

ben talus u begendin ama vites sistemi simanonun en kotuymus dogru mu.. birde talusu begenme sebeplerinden biride gereksiz yere yazilar olmamasi cok sade bir sekilde yapmislr. salcona sedona falan bol yazili. tabi onemli degil de bir ayrinti... realigh talus 29 comp 1700 lira verilir mi.. bu fiyata daha donanimli bir bike var mi..

yukselg

5809 Mesaj
10 Temmuz 2013; 19:36:28 

Bisiklet öğlen geldi. Bin bir güçlükle yetkili servise götürdüm. İçine faturasını vs. koymuşlar. 3 saatte montajı yaptılar. 3 saate montajlamışlar ama iyiki kontrol ettim bisikleti önde bir pabuç tekere sürtüyordu. Öyle gelseydim lastik biterdi. Adam bedavaya almışssın en düşük donanımlısı olmasına rağmen dedi. Kutuyu minibüsle götürdüm bisiklet kurulunca sığmaz hem de ufak ısınma olsun diye 25km'lik dönüş yolunu bisikletle yaptım. 7 yıl ara ve selenin vasat olmasından dolayı popom acıdı yer yer. Bisiklet düşündüğüm gibi ağır ama ilk bindiğimde öyle bir atak geldi ki yanlışlıkla ön kaldıracağım sandım. Ama yola devam ettikçe fikrim biraz değişti. Shimano Turney kadar kötü arka aktarıcı görmedim ucuz çin malları dışında bunu söyleyeyim. Çocukken babamın aldığı bianchi dragonda acera vardı. Kaya gibiydi. Bu turneyde şöyle bir sıkıntı var bazı dişlilerde aktarıcı sekiyor. Biraz inceledim. Ortadaki ufak dişli ile alttaki dişli arası düz değil. Yani zincir orada biraz çapraz gidiyor ondan olduğunu düşünüyorum. Acaba aktarıcı ayarıyla ilgili bir durum mu pek anlamam aktarıcı ayarından. Yani şu 2 tane vidadan ayarlanabiliyorsa yapayım onu.

1089 Mesaj
11 Temmuz 2013; 2:03:50 

Shimano alivio sistem iyidir. Eğer 1700 TL ye alabiliyorsanız sıfırını şimdiden hayırlı olsun.

Bu mesajda bahsedilenler: @yukselg

1089 Mesaj
11 Temmuz 2013; 2:06:53 

quote:

Bisiklet öğlen geldi. Bin bir güçlükle yetkili servise götürdüm. İçine faturasını vs. koymuşlar. 3 saatte montajı yaptılar. 3 saate montajlamışlar ama iyiki kontrol ettim bisikleti önde bir pabuç tekere sürtüyordu. Öyle gelseydim lastik biterdi. Adam bedavaya almışssın en düşük donanımlısı olmasına rağmen dedi. Kutuyu minibüsle götürdüm bisiklet kurulunca sığmaz hem de ufak ısınma olsun diye 25km'lik dönüş yolunu bisikletle yaptım. 7 yıl ara ve selenin vasat olmasından dolayı popom acıdı yer yer. Bisiklet düşündüğüm gibi ağır ama ilk bindiğimde öyle bir atak geldi ki yanlışlıkla ön kaldıracağım sandım. Ama yola devam ettikçe fikrim biraz değişti. Shimano Turney kadar kötü arka aktarıcı görmedim ucuz çin malları dışında bunu söyleyeyim. Çocukken babamın aldığı bianchi dragonda acera vardı. Kaya gibiydi. Bu turneyde şöyle bir sıkıntı var bazı dişlilerde aktarıcı sekiyor. Biraz inceledim. Ortadaki ufak dişli ile alttaki dişli arası düz değil. Yani zincir orada biraz çapraz gidiyor ondan olduğunu düşünüyorum. Acaba aktarıcı ayarıyla ilgili bir durum mu pek anlamam aktarıcı ayarından. Yani şu 2 tane vidadan ayarlanabiliyorsa yapayım onu.

Paralel durmuyorsa ayar sıkıntısından dolayıdır. Ben hiç bir sıkıntı çekmedim vites sistemiyle ilgili. Evet o iki vidadan yapabiliyorsunuz. İki dişli ile rubledeki dişlinin tam aynı hizaya getirin bunları yaparken vitesiniz 1. ve 7. viteste olsun. Aradaki viteslerde vidanın hangi yöne etki ettiğini göremezsiniz.

5809 Mesaj
11 Temmuz 2013; 2:12:44 

quote:

Paralel durmuyorsa ayar sıkıntısından dolayıdır. Ben hiç bir sıkıntı çekmedim vites sistemiyle ilgili. Evet o iki vidadan yapabiliyorsunuz. İki dişli ile rubledeki dişlinin tam aynı hizaya getirin bunları yaparken vitesiniz 1. ve 7. viteste olsun. Aradaki viteslerde vidanın hangi yöne etki ettiğini göremezsiniz.

Anladım hocam yarın bir el atacağım. Bisikleti biraz daha inceleyince arka teker dönerken ruble yuvarlak çizer bir şekilde oynuyor sanki göbek mili yamuk gibi. Ama göbek mili dönmüyor ruble niye hareket ediyor anlamadım yarın bir daha servise gitmek durumunda kalacağım nedenini anlamazsam. Bu olayla ilgili bir fikriniz var mı?

1089 Mesaj
11 Temmuz 2013; 2:58:41 

quote:

Anladım hocam yarın bir el atacağım. Bisikleti biraz daha inceleyince arka teker dönerken ruble yuvarlak çizer bir şekilde oynuyor sanki göbek mili yamuk gibi. Ama göbek mili dönmüyor ruble niye hareket ediyor anlamadım yarın bir daha servise gitmek durumunda kalacağım nedenini anlamazsam. Bu olayla ilgili bir fikriniz var mı?

Doğrudur. Yukarıda önceki mesajlarda bir arkadaş yazmıştı göbekler dandikmiş diye. İşte bu sorun tamamen göbeğin kalitesizliğinden kaynaklanıyor. Benimde öyle yapıyor. Eksisi nedir bu işin dersen hiç bir eksisi yok görsellikten başka. Pedalı çevirmeyi bıraktığında hafif bir dans ediyormuş görüntüsü olur onun dışında bir zararı yoktur.

5809 Mesaj
11 Temmuz 2013; 3:12:28 

quote:

Doğrudur. Yukarıda önceki mesajlarda bir arkadaş yazmıştı göbekler dandikmiş diye. İşte bu sorun tamamen göbeğin kalitesizliğinden kaynaklanıyor. Benimde öyle yapıyor. Eksisi nedir bu işin dersen hiç bir eksisi yok görsellikten başka. Pedalı çevirmeyi bıraktığında hafif bir dans ediyormuş görüntüsü olur onun dışında bir zararı yoktur.

Ha iyi ya. Dedim aldığım gibi dağınık göbek mi geldi acaba diye ama ne tekerlek sağa sola oynuyor ne de ruble bilye eksikmiş gibi hareket ediyor. Her şey yolunda o hareket dışında. Göbek kalitesizliğinden olacağını düşünemedim. Teşekkür ederim.

1089 Mesaj
11 Temmuz 2013; 3:16:30 

quote:

Ha iyi ya. Dedim aldığım gibi dağınık göbek mi geldi acaba diye ama ne tekerlek sağa sola oynuyor ne de ruble bilye eksikmiş gibi hareket ediyor. Her şey yolunda o hareket dışında. Göbek kalitesizliğinden olacağını düşünemedim. Teşekkür ederim.

Kafaya takılcak bir sorun değil. Akışa veya sürüşe bir etkisi yok sadece görsel bozukluk o kadar Rica ederim.

4192 Mesaj
11 Temmuz 2013; 3:27:06 

Benim ki dün kargoya verildi. Bugün gelir mi arkadaşlar?

5809 Mesaj
11 Temmuz 2013; 4:16:08 

quote:

Benim ki dün kargoya verildi. Bugün gelir mi arkadaşlar?

Marmara bölgesindeysen kesin gelir. Değilsen büyük ihtimalle gelir.

605 Mesaj
11 Temmuz 2013; 12:37:25 

Bende 15 dk önce sipariş geçtim.Hadi hayırlısı Şuanki Ümit bisikletimi satılığa cıkarıyorum.

Manuel Fernandes...

351 Mesaj
11 Temmuz 2013; 12:48:09 

Merhaba. İki gün önce hb dan sipariş verdiğim Salcano ng650 29V ürünüm bugün kargodan geldi, akşam kendim kuracağım sanırım Kırıkkalede salcano servisi yok.
Geçen ay oğluma da 24" aldım kurulumu kendim yaptım. Bunu da kendim kurarım. Varsın garanti dışı olsun canım sağolsun napayım. İlk izlenimlerden sonra foto
koymaya çalışacağım. Saygılar ve iyi forumlar dilerim...

2012 Peugeot 5008 Premium Pack- 1.6 e-hdi 112 hp, Start-Stop
2001 Fiat Marea 1.6 ELX, 103 HP, Otm.
Samsung GALAXY NOTE 3 Siyah
LG 42 LW 5500
PS3, Nintendo Wii, 64gb ipad2 wifi+cellular

295 Mesaj
11 Temmuz 2013; 13:09:44 

alan arkadaşlar illa yetkili servise götürcem diyorlarsa SARIYERdeki salcano yetkili servisine sakın götürmeyin. "ben neden bedava kurulum yapayım enayi miyim salcano zaten bana al paranı kardeşim diyo işine geliyorsa" dedi herif bana. bu kadar laubali bu kadar müşteri memnuniyetini hiçe sayan bi servis görmedim valla. üzerine bide bakım ücreti olarak 20 tl alacak. bisikleti bıraktım "akşam gelip al bi sürü markanın yetkili servisiyim o yüzden çok iş var" dedi.

kutudan garanti belgesi ve ücretsiz kurulum+bakım kagıtları çıkacakmış diyorum. "nerde gördün derler öyle hep" dedi adam. fazla uzatmadım muhabbeti akşam 20 lira verip alıcam. garanti belgesi vs çkmazsa içinden salcanoyu arayıp iyice giydirmeyi düşünüyorum. bakalım akşam bi gidip alayım ona göre hareket edicez. ama acayip sinirlerim bozuldu

May the Force be with you

2459 Mesaj
11 Temmuz 2013; 13:27:24 

quote:

Orijinalden alıntı: dobermann

alan arkadaşlar illa yetkili servise götürcem diyorlarsa SARIYERdeki salcano yetkili servisine sakın götürmeyin. "ben neden bedava kurulum yapayım enayi miyim salcano zaten bana al paranı kardeşim diyo işine geliyorsa" dedi herif bana. bu kadar laubali bu kadar müşteri memnuniyetini hiçe sayan bi servis görmedim valla. üzerine bide bakım ücreti olarak 20 tl alacak. bisikleti bıraktım "akşam gelip al bi sürü markanın yetkili servisiyim o yüzden çok iş var" dedi.

kutudan garanti belgesi ve ücretsiz kurulum+bakım kagıtları çıkacakmış diyorum. "nerde gördün derler öyle hep" dedi adam. fazla uzatmadım muhabbeti akşam 20 lira verip alıcam. garanti belgesi vs çkmazsa içinden salcanoyu arayıp iyice giydirmeyi düşünüyorum. bakalım akşam bi gidip alayım ona göre hareket edicez. ama acayip sinirlerim bozuldu

Salcano firmasının ne kadar ciddiyetsiz olduğu zaten yüzlerce kişiye o evrakları göndermemesiyle anlaşıldı.

Ülkemizde neden Dünya'nın tanıdığı marka yok bu yüzden işte. Milletçe hep kolayına kaçarız, günü kurtarmaya çalışırız.

Benim servis Allah'tan anlayışlı biriydi, bedavaya kurulumu yaptı evrakların gelince getirirsin dedi , Bugün gelmiş evraklarım

Akşama kısmet olursa gidip imzalatacam. Ben ne yaptım bu jestine karşılık 40 Liralık alışveriş yaptım adamdan, kendi kazandı birşey kaybetmedi.

2459 Mesaj
11 Temmuz 2013; 13:29:26 

Ayrıca bu garanti dahilinde servis olayınıda anlamadım.

4 ayda bir servise gidecek bana bakım için 30 TL dedi. senede git geli ile 100 Lira eder.

Ben arabamın bakımını zaten 150-160 liraya yaptırıyorum .Bisiklete bu kadar bakım parasımı olurmuş