Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.421
Cevap
14
Favori
88.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam çok hoşuma gitti turunuz. Açıkçası imrendim ama o yola çıkabilecek kadar kondisyonum yok ki olsa bile bana bu rota da eşlik edecek kimse de yok.

Bisikletinize de ayrı bir parantez açmak lazım. 8.000 kilometreden sonra bile bu turu çıkarabilmiş. Maşallah :)

Tebrik ederim kazasız sürüşler.
  • Vespapa41 : Bisikleti güzel kullanıp bakımını yaptıktan sonra km'si önemli değil. Bisikletin akıcılığında az bir şey azalma var fakat kondüsyon ile onu kapatıyorum

xxSpecter : Kamplı uzun turlarda güvenli sürüş için en az 4-5 kişi olmalı. Hem daha zevkli geçiyor hem de daha güvenli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aizanoi -- 26 Mart 2014; 15:16:54 >
  • Salcano NG 650 var. Vites sorunu yaşıyorum geçişler sorunlu çok sesli bazen zor geçiyor bazı viteslerde kullanırken sürekli ses geliyor. Bakımda yetkili servise söyledim olur öyle şeyler normal dedi Ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoldaTr

Salcano NG 650 var. Vites sorunu yaşıyorum geçişler sorunlu çok sesli bazen zor geçiyor bazı viteslerde kullanırken sürekli ses geliyor. Bakımda yetkili servise söyledim olur öyle şeyler normal dedi Ne yapmalıyım?

Vites ayarında sıkıntı vardır. Aşağıdaki fotoğrafta kırmızı yuvarlak içine aldığım vidayı zinciri 1.vitese getirdikten sonra zincir dişlileri ortalayacak şekilde sık ya da gevşet. Hemen yanındaki diğer vidayı ise zinciri son dişliye alıp yine zinciri dişliyi ortalayacak şekilde sık ya da gevşet.

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS

• Sağ olun deneyince sonucu yazarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamün Alayküm arkadaşlar 2 Gün önce bisiklet almaya karar verdim ama isin içinden bir turlu cikamadim 450-500 TLccivarinda sağlam dag-gezi turu bir bisiklet bakiyorum. Boyum 183 kilom 72 bana uygun hangi marka ve modeli onerirsiniz şimdiden tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: byaslan3838

Selamün Alayküm arkadaşlar 2 Gün önce bisiklet almaya karar verdim ama isin içinden bir turlu cikamadim 450-500 TLccivarinda sağlam dag-gezi turu bir bisiklet bakiyorum. Boyum 183 kilom 72 bana uygun hangi marka ve modeli onerirsiniz şimdiden tesekkurler

600 TL ve altı bütçelerde ben NG 650'yi tavsiye ederim. Alternatif olarak XC 150 var aynı özelliklerde fakat o daha pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

Selamün Alayküm arkadaşlar 2 Gün önce bisiklet almaya karar verdim ama isin içinden bir turlu cikamadim 450-500 TLccivarinda sağlam dag-gezi turu bir bisiklet bakiyorum. Boyum 183 kilom 72 bana uygun hangi marka ve modeli onerirsiniz şimdiden tesekkurler

600 TL ve altı bütçelerde ben NG 650'yi tavsiye ederim. Alternatif olarak XC 150 var aynı özelliklerde fakat o daha pahalı.

460 tl ye ng 650 26 v alındı. Elime ulaşınca izlenimlerimi yazmaya çalışırım. iyi günler.tavsiyeniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byaslan3838 -- 29 Mart 2014; 0:18:06 >
  • HogwartsMeade kullanıcısına yanıt
    teşekkürler Allah razı olsun cümlemize kazasız pedallar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

460 tl ye ng 650 26 v alındı. Teşekkürler tavsiyen için. Elime ulaşınca izlenimlerimi yazmaya çalışırım. iyi günler.tavsiyeniz için teşekkürler.

Rica ederim.

• O vidalar neyin ayarını hizasını değiştiriyor anlamadım bayağı oynadım fakat bir şey değişmedi.

Buna göre tarif ediyorum tespit ettiğime göre 4 sorunum var.
    1- Arka aktarıcıda titreme, hafif atma gibi bir şey oluyor ve bundan dolayı tık tık gibi bir ses geliyor. (zincirin tamamen atması durumu değil. el titremesi gibi bir şey oluyor ama el titremesine göre şiddetli)
    2- Ön ayna koldan da ses geliyor fakat tam yerini çözemedim.
    3- Zincir ön aktarıcıya yakın bir bölgede yalpalıyor ve bu sürtünmeye sebep oluyor ve sesi geliyor.
    4- Soğuk ve yağmurlu havalarda filan arka freni sıkınca vıııyk gibi bir ses geliyor. (çok azda olsa sıcak havalarda da bu sesin geldiği oldu)

Bisiklet daha 5 aylık ve periyodik bakımları yapıldı fazlada kullanmıyorum zaten her hafta 1 er saat filan. Sorunları çözmek için öneriniz var mı? Etkinliklere katılmak istiyorum ama bu sorunlar korkutuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SoldaTr -- 29 Mart 2014; 22:13:19 >

• Aslında büyütecek sorun yok ortada. Pabuçlar sağlamsa açılarını değiştir. Orta göbekten ses bende de geliyor sanırım yağlamak lazım. Zor değil anahtar varsa.
    1 ve 3 numaraları anlamadım görmeden bir şey diyemem.
    Benim de bir sorum var. Benim ön tekerlek sağa sola yalpalıyor yarım santimetre kadar. İnce 14-15 anahtar lazım sanırım sıkabilmem için nerede bulabilirim? Sıksam düzelir mi yoksa göbekte bir sorun mı var?

• O vidalar vitesi ayarlama yarayan vidalar. 1 numaralı sorunun çözümü vidalarda.

5 aylık bisiklette aynakoldan ses gelmesi ender bulunan bir sorundur muhtemelen senin pedalın gevşemiştir. Tık tık diye ses geliyorsa o aynakoldan değil pedaldandır. Sök tekrar tak düzelir.

Ön vites kolunun orda bir vida şeklinde plastik dönen bir şey olması lazım. Kablo ile vites kolunun birleştiği yerde. Onu sağa çevirirsen teli gerek sola çevirirsen teli gevşetir.Ön vites kolunun ordaki vida ile oynayarak arttırıcıyı ortala. Zincir sürtmesin. Hem arttırıcının hem zincirin ömrünü azaltırsın

Fren sesini sıkıntı etme. Olur öyle.
  • SoldaTr kullanıcısına yanıt
    bende vites ayarını o küçük vidalardan yapmayı denedim ama nafile nerdeyse hiç etki etmiyordu vitese, sonradan vites telinin arka aktarıcıya bağlandığı yerdeki plastik vida somununa benzeyen şeyi sıkıp-gevşettim 1-2 deneme yaptıktan sonra ilk günkü gibi oldu. Denemende fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arkadaşım O Eli Bi İndir!

bende vites ayarını o küçük vidalardan yapmayı denedim ama nafile nerdeyse hiç etki etmiyordu vitese, sonradan vites telinin arka aktarıcıya bağlandığı yerdeki plastik vida somununa benzeyen şeyi sıkıp-gevşettim 1-2 deneme yaptıktan sonra ilk günkü gibi oldu. Denemende fayda var.

Evet o dediğinde oluyor. Ama önce vidalar ile vitesin çalışacağı aralığı ayarlıyoruz sonra senin dediğin plastik vida ile ince ayar yapıyoruz.
  • Bu da benim 26V

• quote:

Bu da benim 26V

Fren kolları yukarıda gibi geldi bana. Biraz aşağıya doğru indirirsen bileklerine düşen baskıyı azaltırsın.
  • Ya şu fotoğraflara bakınca içim gidiyor yaşım elverse de bende böyle uzun turlara çıkabilsem...Şimdilik en uzun turum 80 km o da şehir içi.Çok bir mesafe değil yani.Bakalım ileride belki ben de böyle turlara çıkarım...
  • Arkadaşlar maksimum 650 liralık bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum. Dağ bisikleti olursa daha iyi olur, bizim burası yokuşlu yollar da bozuk. Kawasakiler nasıl mesela şu modeli:

http://www.hizlial.com/kawasaki-relax-26-jant-21-vites-erkek-dag-bisikleti-kirmizi/10271458?OM.zn=ProductView_ZoneNew&OM.zpc=10273148
  • quote:

Orijinalden alıntı: mudeb

Arkadaşlar maksimum 650 liralık bisiklet tavsiyelerinizi bekliyorum. Dağ bisikleti olursa daha iyi olur, bizim burası yokuşlu yollar da bozuk. Kawasakiler nasıl mesela şu modeli:

http://www.hizlial.com/kawasaki-relax-26-jant-21-vites-erkek-dag-bisikleti-kirmizi/10271458?OM.zn=ProductView_ZoneNew&OM.zpc=10273148

ng 650 29 hd 650 tl zaten 700 deseler bile pesin 650 ye verirler ben pesin 600 e aldim...

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.