- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yabancı Şarkı İsmi Bulma Programları Tunatic Midomi Shazam Nedir?Nasıl kullanılır?
34 Cevap20160 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: YuSuFBuLDu
1 kayıtlı üye, 0 misafir
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

511 Mesaj
8 Şubat 2013; 19:12:16 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

2015 güncel
Bu konuyu açma gereği duydum çünkü bende yabancı şarkı isimlerini bulmak için zamanında çok uğraşıyordum.Fakat artık öyle değil, çok kolay bir şekilde şarkıların isimlerini bulabiliyorum ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle şunu belirtmek isterim bahsedeceğim şarkı bulma yolları şarkı elinizde varsa ve adını bilmiyorsanız,radyoda yada bir videoda çalıyorsa ve adını merak ediyorsanız, yada kayıt altına aldığınız bir şarkının adını bulabileceğimiz yöntemler.Bunun dışında telefonunuza şarkıyı dinleterek her yerde ismini bulabilirsiniz.

Şimdi Tunatic'den biraz bahsedelim.Tunatic'e microfon yardımı ile çalmak da olan yada önceden kaydettiğimiz şarkıyı dinletiyoruz.Max 45-60 sn ye içinde şarkının ismini verir ki genelde 5-10 saniye şarkıyı dinletmeniz onun için yeterlidir.Fakat sadece yabancı şarkıları bulur.Türkçe şarkıları dinletmeyin bulmaz.Kullanımı kolay zaten, fakat çok başarılı bir program değil bu yüzden aşağıyı da okumanızı tavsiye ederim.İndirmek için TIKLA

http://www.midomi.com < soldaki siteye girin üstteki "Client and Sing or Hum" yazan yere tıklayın, sizden microfonunuzu kullanma izni isteyecektir izin ver diyin ve Tunatic deki gibi kullaklığa yada hoparlöre micki dayayın.Sadece 10 saniye şarkıyı dinler ve size hemen şarkının adını verir.Bende %85 şarkının adını söyledi.Unutmadan şarkının sesini biraz çok acmayı unutmayın :)

Microfonu olmuyanlar
Microfonunuz olmasa bile alttaki adımları izleyerek şarkı adlarını bulabilirsiniz.Hatta microfonu olanlarda bu yöntemi kullansalar daha iyi olur çünkü microfondaki gürültüden kurtulursunuz buda şarkıyı bulmanızı kolaylaştırır.
1-Windows 7 de sağ altta hoparlör simgesi vardır oraya sağ tıklayın
2-Daha sonra kayıt aygıtları diyin ve açılan pencereden yukarıdan kayıt seçeceğini seçin
3-Penceredeki boş bir alana(beyaz kısım) sağ tıklayıp devre dışı bırakılmış aygıtları göster diyin ve stereo karışımını aktif edin.
Stereo karışımı ile microfonunuz olmadan midomi, tunatic ve teamspeak 3 gibi yerlerde bilgisayarınızda hoparlörden sizin duyduğunuz sesin aynısını microfondan iletiyormuş gibi karşıya iletir.Bu sayede microfonunuz olmadan şarkıyı midomi ve tunatic'e dinlete bilirsiniz.

Shazam
Shazam Ios , Android ve Windows Phone'daki bir uygulama.Shazam'ın bilgisayar için olan versiyonu yok.Kullanımı kolay zaten halledersiniz.Max 20, min 3-4 sn ye içinde şarkının ismini size gösteriyor.Shazam Türkçe şarkıları buluyor mu hiç denemedim.

Birde Shazama alternatif olarak SoundHound adlı uygulama var oda shazam ile aynı işlevi görüyo bazı yerlerde daha iyi olduğu bile söyleniyor buna kendiniz deneyip karar verirsiniz.

Şimdi biz şarkıların ismini bulduk nasıl indircez diyenler olmuş onuda şöyle anlatalım.Adını bulduğunuz şarkıyı youtube'da bulun daha sonra BU veya BU siteye girin videonun linkini yapıştırın mp3'e dönüştürüp indirin.

Yazının tamamı bana aittir.Olumlu ve olumsuz yorumlarınızı lütfen yazın.Bende bu yönde konuya şekil veriyim.

ÖNEMLİ Not:Konuyu siz bulamadığınız şarkıları atın biz adlarını bulalım diye açmadım böyle bir amacı yoktur konunun.Bu konuya rağmen hala daha şarkı isimlerini bulamıyorsanız linkteki konulara bakın.TIKLA

Yabancı şarkı ismi bulma programları Tunatic nedir Midomi nedir Shazam nedir Tunatic nasıl kullanılır Midomi nasıl kullanılır Shazam nasıl kullanılır Mp3 indirme Radyoda çalan şarkı ismi bulma İsmi bilinmeyen şarkıyı bulma Sadece melodisini hatırladığınız bir şarkıyı bulma Bilinmeyen şarkıları bulan program Çalan müziği bulmak Adını bilmediğim şarkıyı bulma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BabyYourLost -- 4 Mart 2015; 20:03:32 >

Yabancı şarkı ismi bulma programları

312 Mesaj
8 Şubat 2013; 20:02:30 

bulunsun sonra bakıcam

135 Mesaj
8 Şubat 2013; 20:55:20 

https://play.google.com...S5zaGF6YW0uYW5kcm9pZCJd

Android cihazlar için dostum. Direkt dinletip şarkının ismini youtube fizy lyric ve download linkini bulabiliyor. Emeğine sağlık tekrardan.

467 Mesaj
8 Şubat 2013; 20:57:18 

konu için teşekkürler
bende ne mikrofon var ne iphone alacak paramda yok.
tek bir şarkıyı 2 aydır arıyorum siz yardımcı olurmusunuz

http://www.youtube.com/...KMoj7Q&feature=youtu.be

sizin imkanlarınız varsa lütfen bulabilirmisiniz

511 Mesaj
9 Şubat 2013; 13:30:15 

quote:

Orijinalden alıntı: KaLaaa

konu için teşekkürler
bende ne mikrofon var ne iphone alacak paramda yok.
tek bir şarkıyı 2 aydır arıyorum siz yardımcı olurmusunuz

http://www.youtube.com/...KMoj7Q&feature=youtu.be

sizin imkanlarınız varsa lütfen bulabilirmisiniz

Don't Stop the Rock http://www.youtube.com/watch?v=LfXKkNo7YZ8

511 Mesaj
9 Şubat 2013; 13:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: limonkilobimilyon

https://play.google.com...S5zaGF6YW0uYW5kcm9pZCJd

Android cihazlar için dostum. Direkt dinletip şarkının ismini youtube fizy lyric ve download linkini bulabiliyor. Emeğine sağlık tekrardan.

yorum için çok teşekkür ederim kardeşim

670 Mesaj
9 Şubat 2013; 13:51:26 

sony telefonlarda da track id var çoğu yabancı şarkıyı buluyor . midomiyide kullanıyorum işe yarıyor

- Sence blöf mü yapıyorum?

235 Mesaj
9 Şubat 2013; 14:32:25 

çok makbule geçti hocam sağolasın. millet ne zamandır boş yere topic açıyordu şarkı isimlerini bulmak için. böylece boşuna açılan topic sayısı azalmış olur...

aşkın gücü, güç aşkını aştığı zaman dünya barışı görecektir..

1676 Mesaj
24 Aralık 2013; 16:22:06 

Bunlar çok yavaş yöntemler,
Eskiden winamp 'ın özelliği vardı, direk olarak şarkıları etiketliyebiliyordu,
Bunun gibi stabil çalışan bir uygulama bilen var mı ?
Elimde 500 kadar şarkı var ve isimlerini böyle tek tek dinleterek bulmak işkence gibi.

9 Mesaj
4 Şubat 2014; 19:41:44 

saçma sapan bi site benim parçanın içinde sadece melodi var nasıl mırıldanacam

265 Mesaj
4 Şubat 2014; 19:46:41 

Hocalarım Konu Kirliliği Olmaması Açısından Buraya Yazmak İstedim Bu Şarkılarda Mesela Hayko Cepkim-Ölüyorum , Pentagram-Gündüz Gece Gibi Şarkılarda Sözsüz Olarak Arkada Çalan Şarkıya Ne Deniyor? Bulunabilirmi?

6 Mesaj
11 Mayıs 2014; 19:42:42 

http://www.youtube.com/watch?v=1jdeFX2YPps bu vıdeodaki ilk 10 sn sinde çalan müziğin adını arıyorum yardımcı olabilirmisiniz?

1 Mesaj
4 Temmuz 2014; 1:44:50 

https://www.facebook.co...06154711&type=2&theater

slm arkadaşlar bu videodaki parçayı 1 aydır arıyom bulamadım yarımcı olabilir misiniz

3 Mesaj
5 Temmuz 2014; 15:59:09 

http://www.youtube.com/watch?v=LGdGl3Acxjg bu videodaki ilk şarkıyı bulamıyorum yardım eder misiniz? sitenin başka bir müzik bulma bölümüne yazdım 1 haftadır cevap veren yok

511 Mesaj
5 Temmuz 2014; 19:48:18 

hocam konuda bulamadığınız şarkıların isimlerini buluyoruz diye bir şey göremedim ben.

her neyse şarkınız bu http://www.youtube.com/watch?v=r4GjaOb6GsY

yukarda nasıl bulunacağı anlatılıyo biraz okusanız yada uğraşsanız eminim bulursuz.

Bu mesajda bahsedilenler: hrndgn57

279 Mesaj
5 Temmuz 2014; 23:26:40 

Bu mesajda bahsedilenler: @hrndgn57

215 Mesaj
6 Temmuz 2014; 20:03:09 

dostum aynı tarzda muzikleride buluyormu veya muzigin tarzını ?

511 Mesaj
6 Temmuz 2014; 21:09:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Venoms701

dostum aynı tarzda muzikleride buluyormu veya muzigin tarzını ?

midomi ve tunatic dediklerini yapmıyo shazam şarkıların tarzınıfalan buluyomu bilmiyorum fakat pandora diye bir rando var kendi radyonu tasarlıyosun mesala sevdiğin 5-10 müziği yada sanatcıyı ekliyosun pandorada sana eklediğin şarkıların ve sanatcıların tarzında şarkılar çalıyo şarkıların isminide görüyosun.Pandoraya ülkemizden giriş yasak fakat chrome a mediahint ekliyerek girebilirsiniz.

215 Mesaj
6 Temmuz 2014; 21:27:11 

Teşekkür ederim :)

Bu mesajda bahsedilenler: BeratChief

3 Mesaj
7 Temmuz 2014; 17:06:41 

beratchief ıchyn teşekkür ederim tunatic'i indirmiştim ama çalışmadı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrndgn57 -- 7 Temmuz 2014; 17:07:08 >

511 Mesaj
7 Temmuz 2014; 17:50:45 

quote:

Orijinalden alıntı: hrndgn57

beratchief ıchyn teşekkür ederim tunatic'i indirmiştim ama çalışmadı :)

microfonun sesi aldığından eminmisiniz ? bir teamspeak gibi bir programa girip hoparlörden çıkan sesi karşıya veriyomu diye test edin.Realtek falan kullanıyosanız yankıyı acın aynı şeyi ts içinde yapın.Yankı ve gürültü gibi şeyler kapalıysa hoparlörden çıkan sesi microfon almaz yok sayar sadece sizin sesiniz gider bu yüzden çalışmamış olabilir.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Temmuz 2014; 19:26:17 

Şarkıya dikkat kesilip çıkarabildiğiniz kadarını dinleyin.Bazen tekrar edilen kelimeler şarkının kendisi (adı) olabiliyor.Google'da aratınca çıkıyor

0 Mesaj
9 Eylül 2014; 15:59:38 

Buradaki hiç bir yöntemle çözülemeyecek bir sorunum var benim. Şarkının sadece klibini hatırlıyorum. Ne bir ezgi, ne bir söz.
Klip şöyle, uzak doğulu (tahminen japon olduğunu düşündüğüm) bir çift eskrim - ya da normal bir kılıçla, doğunun harika manzarasında dans-dövüş (danışıklı dövüş) tarzı bir eylem içindeler. Üzerlerinde yöresel kıyafet olan bu kız ve oğlan aynı zamanda birbirlerine tutkuyla aşıktırlar. Klibin sonunda kız, oğlanı göğsünden yaralar ve öldürür.
Bu şarkıyı bulabilecek bir programınız var mı acaba:)
PS. 2000'lerin başında ve ingilizce bir şarkı.

511 Mesaj
20 Ekim 2014; 20:26:51 

Bu mesajda bahsedilenler: opheliahus

6 Mesaj
23 Ekim 2014; 0:46:01 

konu olmuş eline sağlık

1248 Mesaj
23 Ekim 2014; 0:53:08 

Ben SoundHound kullanıyorum. Bu zamana dek bulamadığı şarkı olmadı.

" Just one word. Yes or no. "
-Lorne Malvo

511 Mesaj
23 Ekim 2014; 15:19:15 

@berat73 Sağolasın

@aseriousman Teşekkürler konuya söylediğiniz yazılımıda ekledim

Bu mesajda bahsedilenler: @aseriousman, berat73 Bu mesaja 1 cevap geldi.

909 Mesaj
6 Kasım 2014; 22:19:16 

soundhound ve shazam da denedim ama bi türlü bulamadım arkadaşlar bu parçanın ismini bulabilir misiniz lütfen ?

511 Mesaj
6 Kasım 2014; 23:19:01 

Konudada yazan alttaki kısmı okursan daha iyi olurdu

Edit:Konuyu siz bulamadığınız şarkıları atın biz adlarını bulalım diye açmadım arkadaşlar böyle bir amacı yoktur konunun.Bu konuya rağmen hala daha bir sorundan dolayı şarkı isimlerini bulamıyosanız burdaki konuya yazın arkadaşlar size yardımcı olurlar TIKLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BabyYourLost -- 4 Mart 2015; 19:33:31 >

Bu mesajda bahsedilenler: orhuntus81

234 Mesaj
24 Kasım 2014; 15:50:39 

Yararlı bir konu olmus tesekkürler.

275 Mesaj
5 Mart 2015; 16:01:36 

Üstadım peki sözettiğiniz uygulama sadece ingilizce şarkılar için mi geçerli veya başka dillerde olan şarkılar içinde örn. Arapça veya japonca parçalar içinde mümkün mü ?? değilse eğer İngilizceden farklı diller için bildiğiniz bir uygulama var mı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KurtalanEkspres -- 5 Mart 2015; 16:14:05 >

Bu mesajda bahsedilenler: @BabyYourLost Bu mesaja 1 cevap geldi.

1517 Mesaj
28 Nisan 2015; 8:37:24 

quote:

Orijinalden alıntı: KurtalanEkspres

Üstadım peki sözettiğiniz uygulama sadece ingilizce şarkılar için mi geçerli veya başka dillerde olan şarkılar içinde örn. Arapça veya japonca parçalar içinde mümkün mü ?? değilse eğer İngilizceden farklı diller için bildiğiniz bir uygulama var mı ??

Bildiğim kadarıyla shazam'ın çalışma mantığı dil ile değil şarkıları notalardan tanımlıyor yani müzikten algılıyor. Nihayetinde fransızca ve almanca şarkıları tanıyor arapça ve japonca neden olmasın ? dinleteceğiniz şarkının populeritesiyle biraz alakalı sanırım.

1 Mesaj
22 Haziran 2015; 21:02:21 

https://vine.co/v/eiU3DHIMQVm
Lütfen biri bu müziğin adını bulabilir mi 6 uygulamaya dinlettim bulamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emptydarkness -- 22 Haziran 2015; 21:07:43 >

1 Mesaj
15 Temmuz 2015; 1:16:31 

Arkadaşlar ,

Aşağıda lınkını paylastıgım vıdeonun son 10 sn sınde ki muzıgı hıc bır programda bulamadım. yardımcı olabılır mısınız ?

https://www.youtube.com/watch?v=N5eGndaSyvM

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap] » Müzik » Müzik genel » Yabancı Şarkı İsmi Bulma Programları Tunatic Midomi Shazam Nedir?Nasıl kullanılır?
Sayfa: [1]

Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.523