- x
Yabancı Şarkı İsimleri Bulma Şarkı İsmi Bulma Programları Tunatic Midomi Shazam Nedi
26 Cevap12488 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

275 Mesaj
8 Şubat 2013; 19:12:16 

Yabancı Şarkı İsimleri Bulma Şarkı İsmi Aramaya Son Tunatic Nedir Midomi Nedir Shazam Nedir Ne İşe Yarar? Radyolardaki Videolardaki Şarkı İsimlerini bulma Aradığı Müziğin İsmini Bulamayanlar İçin Programlar Youtubedan şarkı indirme MP3 şarkı indirme

Bu konuyu acma gereği duydum çünkü bende yabancı şarkı isimlerini bulmak için zamanında çok uğraşıyodum.Fakat artık öyle değil,Çok daha kolay bir şekilde şarkıların isimlerini bulabiliyorum ve bunu sizlerle paylaşmak istedim.

Öncelikle şunu belirtmek isterim bahsetceğim şarkı bulma yolları şarkı elinizde varsa ve adını bilmiyosanız,radyoda yada bir videoda çalıyosa ve adını merak ediyosanız, yada kayıt altına aldığınız bir şarkının adını bulabileceğimiz yöntemler.Bunun dışında shazam ile telefonunuz yanınızda ise heryerde şarkıyı bulabilirisiniz.

Şimdi öncelikle "Tunatic" den biraz bahsedelim.Tunatic'e microfon yardımı ile çalmakda olan yada önceden kaydettiğimiz şarkıyı dinletiyoruz.Max 45-60 sn ye içinde şarkının ismini verir ki genelde 5-10 saniyelik bir zaman şarkıyı dinletmeniz onun için yeterlidir.Fakat sadece yabancı şarkıları bulur.Türkçe şarkıları dinletmeyin bulmaz.Google'a Tunatic indir yazarsanız karşınıza cıkacakdır.Kullanımı kolay zaten, fakat çok başarılı bir program değil bu yüzden aşağıyıda okumanızı tavsiye ederim.

Eğer ben Tunatic kullanamadım yada kullanamıyorum Tunatici başarılı bulmuyorum diyosanız, size Tunatic dende iyi bir yoldan bahsetcem.

http://www.midomi.com < soldaki siteye girin üstteki "Client and Sing or Hum" adlı yere tıklayın, sizden microfonunuzu kullanma izni isteyecektir izin ver diyin ve Tunatic deki gibi kullaklığa yada hoparlöre micki dayayın.Sadece 10 saniye şarkıyı dinler ve size hemen şarkının adını verir.Bende %85 şarkının adını söyledi.Unutmadan şarkının sesini biraz çok acmayı unutmayın :)

Gel gelelim microfonu olmayanlara :) benim microfonum yok yukarıdaki yöntemlerin hiç birini kullanamıyorum diyosanız win7 de sağ altta hoparlör simgesi vardır oraya sağ tıklayın daha sonra kayıt aygıtları diyin daha sonra yukardan kayıt seçeceğini seçin ardından penceredeki boş bir alana sağ tıklayıp devre dışı bırakılmış aygıtları göster diyin ve stereo karışımını aktif edin.Stereo karışımı ile microfonunuz olmadan midomi, tunatic ve teamspeak 3 gibi yerlerde bilgisayarınızda hoparlörden sizin duyduğunuz sesin aynısını karşıya iletir.Bu sayede microfonunuz olmadan şarkını midomi ve tunatic'e dinletebilirisiniz.

SHAZAM
Şimdi size Ios , Android ve Windows Phone'daki bir uygulamadan bahsetcem.Öncelikle shazam'ın bilgisayar için olan versiyonu yok.Shazam telefonlar için yapılmış olan bir uygulama telefondan bu uygulamayı açıp şarkıyı telefona dinletiyosunuz ve max 20, min 3-4 sn ye içinde şarkının ismini size gösteriyo.

Birde Shazama alternatif olarak SoundHound adlı uygulama var oda shazam ile aynı işlevi görüyo bazı yerlerde daha iyi olduğu bile söyleniyo buna kendiniz deneyip karar verirsiniz.

NOT:Shazam türkçe şarkıları buluyomu hiç denemedim,Yani bulup bulmadığını bilmiyorum türkçe şarkıları bulmayabilir.

Şimdi biz şarkıların ismini bulduk nasıl indircez diyenler olmuş onuda şöyle anlatalım.Adını bulduğunuz şarkıyı youtube'da bulun daha sonra >BU< siteye girin videonun linkini yapıştırın mp3'e dönüştürüp indirin.

Yazının tamamı bana aittir.Olumlu olumsuz yorumlarınızı yazarsanız konuyu düzenlerim.

Edit:Konuyu siz bulamadığınız şarkıları atın biz adlarını bulalım diye açmadım arkadaşlar böyle bir amacı yoktur konunun.Bu konuya rağmen hala daha bir sorundan dolayı şarkı isimlerini bulamıyosanız burdaki konuya yazın arkadaşlar size yardımcı olurlar TIKLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BabyYourLost -- 23 Ekim 2014; 15:12:42 >

Yabancı Şarkı İsimleri Bulma Şarkı İsmi Bulma Programları Tunatic Midomi Shazam

311 Mesaj
8 Şubat 2013; 20:02:30 

bulunsun sonra bakıcam

135 Mesaj
8 Şubat 2013; 20:55:20 

https://play.google.com...S5zaGF6YW0uYW5kcm9pZCJd

Android cihazlar için dostum. Direkt dinletip şarkının ismini youtube fizy lyric ve download linkini bulabiliyor. Emeğine sağlık tekrardan.

246 Mesaj
8 Şubat 2013; 20:57:18 

konu için teşekkürler
bende ne mikrofon var ne iphone alacak paramda yok.
tek bir şarkıyı 2 aydır arıyorum siz yardımcı olurmusunuz

http://www.youtube.com/...KMoj7Q&feature=youtu.be

sizin imkanlarınız varsa lütfen bulabilirmisiniz

YEAH BABY I AM THE LIZARD KING!

275 Mesaj
9 Şubat 2013; 13:30:15 

quote:

Orijinalden alıntı: KaLaaa

konu için teşekkürler
bende ne mikrofon var ne iphone alacak paramda yok.
tek bir şarkıyı 2 aydır arıyorum siz yardımcı olurmusunuz

http://www.youtube.com/...KMoj7Q&feature=youtu.be

sizin imkanlarınız varsa lütfen bulabilirmisiniz

Don't Stop the Rock http://www.youtube.com/watch?v=LfXKkNo7YZ8

275 Mesaj
9 Şubat 2013; 13:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: limonkilobimilyon

https://play.google.com...S5zaGF6YW0uYW5kcm9pZCJd

Android cihazlar için dostum. Direkt dinletip şarkının ismini youtube fizy lyric ve download linkini bulabiliyor. Emeğine sağlık tekrardan.

yorum için çok teşekkür ederim kardeşim

390 Mesaj
9 Şubat 2013; 13:51:26 

sony telefonlarda da track id var çoğu yabancı şarkıyı buluyor . midomiyide kullanıyorum işe yarıyor

"Yaşamımız diyorum, nasıl olsa bulanık bir su... Ne demeye onu daha da bulandırmak? "

235 Mesaj
9 Şubat 2013; 14:32:25 

çok makbule geçti hocam sağolasın. millet ne zamandır boş yere topic açıyordu şarkı isimlerini bulmak için. böylece boşuna açılan topic sayısı azalmış olur...

aşkın gücü, güç aşkını aştığı zaman dünya barışı görecektir..

1625 Mesaj
24 Aralık 2013; 16:22:06 

Bunlar çok yavaş yöntemler,
Eskiden winamp 'ın özelliği vardı, direk olarak şarkıları etiketliyebiliyordu,
Bunun gibi stabil çalışan bir uygulama bilen var mı ?
Elimde 500 kadar şarkı var ve isimlerini böyle tek tek dinleterek bulmak işkence gibi.

9 Mesaj
4 Şubat 2014; 19:41:44 

saçma sapan bi site benim parçanın içinde sadece melodi var nasıl mırıldanacam

265 Mesaj
4 Şubat 2014; 19:46:41 

Hocalarım Konu Kirliliği Olmaması Açısından Buraya Yazmak İstedim Bu Şarkılarda Mesela Hayko Cepkim-Ölüyorum , Pentagram-Gündüz Gece Gibi Şarkılarda Sözsüz Olarak Arkada Çalan Şarkıya Ne Deniyor? Bulunabilirmi?

6 Mesaj
11 Mayıs 2014; 19:42:42 

http://www.youtube.com/watch?v=1jdeFX2YPps bu vıdeodaki ilk 10 sn sinde çalan müziğin adını arıyorum yardımcı olabilirmisiniz?

1 Mesaj
4 Temmuz 2014; 1:44:50 

https://www.facebook.co...06154711&type=2&theater

slm arkadaşlar bu videodaki parçayı 1 aydır arıyom bulamadım yarımcı olabilir misiniz

3 Mesaj
5 Temmuz 2014; 15:59:09 

http://www.youtube.com/watch?v=LGdGl3Acxjg bu videodaki ilk şarkıyı bulamıyorum yardım eder misiniz? sitenin başka bir müzik bulma bölümüne yazdım 1 haftadır cevap veren yok

275 Mesaj
5 Temmuz 2014; 19:48:18 

hocam konuda bulamadığınız şarkıların isimlerini buluyoruz diye bir şey göremedim ben.

her neyse şarkınız bu http://www.youtube.com/watch?v=r4GjaOb6GsY

yukarda nasıl bulunacağı anlatılıyo biraz okusanız yada uğraşsanız eminim bulursuz.

Bu mesajda bahsedilenler: hrndgn57

211 Mesaj
5 Temmuz 2014; 23:26:40 

Bu mesajda bahsedilenler: @hrndgn57

200 Mesaj
6 Temmuz 2014; 20:03:09 

dostum aynı tarzda muzikleride buluyormu veya muzigin tarzını ?

275 Mesaj
6 Temmuz 2014; 21:09:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Venoms701

dostum aynı tarzda muzikleride buluyormu veya muzigin tarzını ?

midomi ve tunatic dediklerini yapmıyo shazam şarkıların tarzınıfalan buluyomu bilmiyorum fakat pandora diye bir rando var kendi radyonu tasarlıyosun mesala sevdiğin 5-10 müziği yada sanatcıyı ekliyosun pandorada sana eklediğin şarkıların ve sanatcıların tarzında şarkılar çalıyo şarkıların isminide görüyosun.Pandoraya ülkemizden giriş yasak fakat chrome a mediahint ekliyerek girebilirsiniz.

200 Mesaj
6 Temmuz 2014; 21:27:11 

Teşekkür ederim :)

Bu mesajda bahsedilenler: BeratChief

3 Mesaj
7 Temmuz 2014; 17:06:41 

beratchief ıchyn teşekkür ederim tunatic'i indirmiştim ama çalışmadı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hrndgn57 -- 7 Temmuz 2014; 17:07:08 >

275 Mesaj
7 Temmuz 2014; 17:50:45 

quote:

Orijinalden alıntı: hrndgn57

beratchief ıchyn teşekkür ederim tunatic'i indirmiştim ama çalışmadı :)

microfonun sesi aldığından eminmisiniz ? bir teamspeak gibi bir programa girip hoparlörden çıkan sesi karşıya veriyomu diye test edin.Realtek falan kullanıyosanız yankıyı acın aynı şeyi ts içinde yapın.Yankı ve gürültü gibi şeyler kapalıysa hoparlörden çıkan sesi microfon almaz yok sayar sadece sizin sesiniz gider bu yüzden çalışmamış olabilir.

7336 Mesaj
8 Temmuz 2014; 19:26:17 

Şarkıya dikkat kesilip çıkarabildiğiniz kadarını dinleyin.Bazen tekrar edilen kelimeler şarkının kendisi (adı) olabiliyor.Google'da aratınca çıkıyor

I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law. We are things that labor under the illusion of having a self; an accretion of sensory, experience and feeling, programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everybody is nobody. Maybe the honorable thing for our species to do is deny our programming, stop reproducing, walk hand in hand into extinction, one last midnight, brothers and sisters opting out of a raw deal

0 Mesaj
9 Eylül 2014; 15:59:38 

Buradaki hiç bir yöntemle çözülemeyecek bir sorunum var benim. Şarkının sadece klibini hatırlıyorum. Ne bir ezgi, ne bir söz.
Klip şöyle, uzak doğulu (tahminen japon olduğunu düşündüğüm) bir çift eskrim - ya da normal bir kılıçla, doğunun harika manzarasında dans-dövüş (danışıklı dövüş) tarzı bir eylem içindeler. Üzerlerinde yöresel kıyafet olan bu kız ve oğlan aynı zamanda birbirlerine tutkuyla aşıktırlar. Klibin sonunda kız, oğlanı göğsünden yaralar ve öldürür.
Bu şarkıyı bulabilecek bir programınız var mı acaba:)
PS. 2000'lerin başında ve ingilizce bir şarkı.

275 Mesaj
20 Ekim 2014; 20:26:51 

Bu mesajda bahsedilenler: opheliahus

3 Mesaj
Dün; 0:46:01 

konu olmuş eline sağlık

835 Mesaj
Dün; 0:53:08 

Ben SoundHound kullanıyorum. Bu zamana dek bulamadığı şarkı olmadı.

Türkiye bir maymun değildir. Hiçbir milleti taklit etmeyecektir.
Türkiye ne amerikanlaşacak, ne batılılaşacaktır.
O, sadece özleşecektir.

275 Mesaj
Dün; 15:19:15 

@berat73 Sağolasın

@aseriousman Teşekkürler konuya söylediğiniz yazılımıda ekledim

Bu mesajda bahsedilenler: @aseriousman, berat73

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap] » Müzik » Müzik genel » Yabancı Şarkı İsimleri Bulma Şarkı İsmi Bulma Programları Tunatic Midomi Shazam Nedi
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297