Yabancı Şarkı İsimleri Bulma. Şarkı İsmi Bulma Programları. Tunatic Midomi Shazam Ne
10 Cevap7967 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

202 Mesaj
8 Şubat 2013; 19:12:16 

Yabancı Şarkı İsimleri Bulma. Şarkı İsmi Aramaya Son. Tunatic Midomi Shazam Nedir?Ne İşe Yarar? Radyolardaki Videolardaki Şarkı İsimlerini bulma. Aradığı Müziğin İsmini Bulamayanlar İçin Programlar.

Bu konuyu acma gereği duydum çünkü bende yabancı şarkı isimlerini bulmak için zamanında çok uğraşıyodum.Fakat artık öyle değil,Çok daha kolay bir şekilde şarkıların isimlerini bulabiliyorum.Ve bunu sizlerlede paylaşmak istedim.

Öncelikle şunu belirtmek isterim bahsetceğim şarkı bulma yolları tamamen şarkı elinizde warsa ve adını bilmiyosanız,radyoda yada bir videoda çalıyosa ve adını merak ediyosanız, yada kayıt altına aldığınız bir şarkının adını bulabileceğimiz yöntemler.Bunun dışında bu konunun sadece alt kısmındaki shazam size yardımcı olacaktır ortası ile zaman kaybetmeyin.Çünkü shazam bilgisayar için değil telefonlar için.

Şimdi öncelikle "Tunatic" den biraz bahsedelim.Tunatic'e microfon yardımı ile çalan yada kaydettiğimiz şarkıyı dinletiyoruz.Max 45-60 sn ye içinde şarkının ismini verir ki genelde 5-10 snyelik bir zaman şarkıyı dinletmeniz onun için yeterlidir.Fakat sadece yabancı şarkıları bulur.Türkçe şarkıları dinletmeyin bulmaz.Googleye Tunatic indir yazarsanız karşınıza cıkacakdır.Kullanımı kolay zaten.Fakat çok başarılı bir program değil bu yüzden aşşağıyıda okumanızı tavsiye ederim.

Eyer ben Tunatic kullanamadım yada kullanamıyorum hatta internetim kotalı onu indiremem derseniz ki çok az bir yer kapladığını zannediyorum hatta ve hatta Tunatici başarılı bulmuyorum diyosanız, size Tunatic dende iyi bir yoldan bahsetcem.

http://www.midomi.com < soldaki siteye girin üstteki "Client and Sing or Hum" adlı yere tıklayın, sizden microfonunuzu kullanma izni isteyecektir izin ver diyin ve Tunatic deki gibi kullaklığa yada hoparlöre micki dayayın.Sadece 10 sn. lik şarkının bir kısmını kayıt altına alır ve size hemen şarkının adını verir.Bende %85 şarkının adını söyledi.Unutmadan şarkının sesini biraz çok acmayı unutmayın :)

SHAZAM
Gel gelelim microfonu olmayanlara :) benim microfonum yok yukarıdaki yöntemlerin hiç birini kullanamıyorum diyosanız size iphone lardaki shazam uygulamasından bahsetcem.Simdi öncelikle shazamın bilgisayar için olan versiyonu yok boşuna aramayın.shazam telefonlar için yapılmış olan bir uygulama ve iphone,ipad,android olan telefonlara indirip yüklüyosunuz.Ve microfona gerek duymadan telefondan bu uygulamayı acıp nerde olursanız olun şarkıyı telefona dinletiyosunuz ve max 20 sn ye içinde ki genelde 7-8 saniyede şarkının ismini size verecekdir.Fakat iphone gibi telefon modelleri pahalı olduğundan dolayı gidip bir tane microfon almanız sizin için daha karlı olacakdır.Fakat eyer iphonuz falan warsa kesinlikle shazamı kullanın çünkü %99 şarkının ismini veriyo.

NOT:Shazam ve midomi türkçe şarkıları buluyomu hiç denemedim,Yani bulup bulmadığını bilmiyorum türkçe şarkıları bulmazsa bana kızmayın :)

Emeğe saygı.TAMAMI BANA AİTTİR YAZININ HİÇ BİR YERİ ALINTI DEĞİLDİR!!!. bir kusurum warsa affedin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeratChief -- 11 Eylül 2013; 19:57:10 >

League Of Legends Klan Ar�yanlar TeamSpeak 3 Adres: 188.132.242.99:2012

300 Mesaj
8 Şubat 2013; 20:02:30 

bulunsun sonra bakıcam

137 Mesaj
8 Şubat 2013; 20:55:20 

https://play.google.com...S5zaGF6YW0uYW5kcm9pZCJd

Android cihazlar için dostum. Direkt dinletip şarkının ismini youtube fizy lyric ve download linkini bulabiliyor. Emeğine sağlık tekrardan.

100 Mesaj
8 Şubat 2013; 20:57:18 

konu için teşekkürler
bende ne mikrofon var ne iphone alacak paramda yok.
tek bir şarkıyı 2 aydır arıyorum siz yardımcı olurmusunuz

http://www.youtube.com/...KMoj7Q&feature=youtu.be

sizin imkanlarınız varsa lütfen bulabilirmisiniz

.d

202 Mesaj
9 Şubat 2013; 13:30:15 

quote:

Orijinalden alıntı: KaLaaa

konu için teşekkürler
bende ne mikrofon var ne iphone alacak paramda yok.
tek bir şarkıyı 2 aydır arıyorum siz yardımcı olurmusunuz

http://www.youtube.com/...KMoj7Q&feature=youtu.be

sizin imkanlarınız varsa lütfen bulabilirmisiniz

Don't Stop the Rock http://www.youtube.com/watch?v=LfXKkNo7YZ8

202 Mesaj
9 Şubat 2013; 13:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: limonkilobimilyon

https://play.google.com...S5zaGF6YW0uYW5kcm9pZCJd

Android cihazlar için dostum. Direkt dinletip şarkının ismini youtube fizy lyric ve download linkini bulabiliyor. Emeğine sağlık tekrardan.

yorum için çok teşekkür ederim kardeşim

186 Mesaj
9 Şubat 2013; 13:51:26 

sony telefonlarda da track id var çoğu yabancı şarkıyı buluyor . midomiyide kullanıyorum işe yarıyor

BASTILLE FAN CLUB
"Yaşamımız diyorum, nasıl olsa bulanık bir su...
Ne demeye onu daha da bulandırmak? "

234 Mesaj
9 Şubat 2013; 14:32:25 

çok makbule geçti hocam sağolasın. millet ne zamandır boş yere topic açıyordu şarkı isimlerini bulmak için. böylece boşuna açılan topic sayısı azalmış olur...

aşkın gücü, güç aşkını aştığı zaman dünya barışı görecektir..

1615 Mesaj
24 Aralık 2013; 16:22:06 

Bunlar çok yavaş yöntemler,
Eskiden winamp 'ın özelliği vardı, direk olarak şarkıları etiketliyebiliyordu,
Bunun gibi stabil çalışan bir uygulama bilen var mı ?
Elimde 500 kadar şarkı var ve isimlerini böyle tek tek dinleterek bulmak işkence gibi.

9 Mesaj
4 Şubat 2014; 19:41:44 

saçma sapan bi site benim parçanın içinde sadece melodi var nasıl mırıldanacam

245 Mesaj
4 Şubat 2014; 19:46:41 

Hocalarım Konu Kirliliği Olmaması Açısından Buraya Yazmak İstedim Bu Şarkılarda Mesela Hayko Cepkim-Ölüyorum , Pentagram-Gündüz Gece Gibi Şarkılarda Sözsüz Olarak Arkada Çalan Şarkıya Ne Deniyor? Bulunabilirmi?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap] » Müzik » Müzik genel » Yabancı Şarkı İsimleri Bulma. Şarkı İsmi Bulma Programları. Tunatic Midomi Shazam Ne
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.188