Şimdi Ara

Akıllı cihazları şarj etmek için en ilginç yol,'onE Puck'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı cihazları şarj etmek için en ilginç yol,'onE Puck'

Kickstarter, birbirinden ilginç yaratıcı fikir ve proje ile büyümeye devam ediyor. Bu projelerin arasındaki en ilginç ürünlerden biri olan onE Puck, akıllı cihazların şarj işlemi için en ilginç yolu sunuyor.

Epiphany Labs tarafında geliştirilen onE Puck, ısı farklarından güç üretebilen Stirling Motoru işleyişi üzerine kurulu bir teknoloji. Oldukça portatif bir yapıda hazırlanmış olan cihaz, üzerine konan kahve gibi sıcak ya da buzlu su gibi soğuk objelerden enerji üreterek, üzerindeki USB bağlantı sayesinde piyasadaki bütün cep telefonlarını ve 1000 mA altındaki bütün cihazları şarj edebiliyor. Yeterli güce ulaştığında cep telefonlarını tam olarak doldurabilen cihaz, resmi satış fiyatı belli olmasa da, Kickstarter üzerinden yapılacak 99$'lık bağış ile Mayıs 2014 tarihinde elde edilebiliyor.

Projeye başlanırken hedeflenen 100,000$ değerinin 354 bağış ile 38,286$ kadarlık kısmını toplayan projenin bitimine daha 57 gün var. Başarıya ulaşmasına büyük şans verilen onE Puck hakkında hazırlanmış tanıtım videolarına aşağıdan ulaşarak, ürünün gerçekte nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

http://www.kickstarter.com/projects/epiphanylabs/epiphany-one-puck?ref=recently_launched

• değişik bi düşünce ama benim gibi sakarlar çayı, kahveyi telefona dökebilir, dikkat :)

• Güzel bir şey. Tatile giderken, evde, kafede otururken işe yarar bir şey gibi duruyor. USB ile aşağı yukarı benzer hızda şarj edebilir desek pek de yanlış olmaz. Fiyatının bir miktar ucuzlaması talebi ciddi şekilde arttıracaktır.

• Böyle yaratıcı güzel şeyler üretilse hep keşke yok masada çalışken spor yap yok mıknatıslı kutu sayesinde eşyalarınız kaybolmasın bilmem ne

• efsane bir alet olmuş iyi reklamını yaparlarsa bayağı satış yapar.
  • Nokia'nın zamanında kola ile şarj olan bir prototipi vardı

• güzel olmuş
  • Dahice olmuş
  • Dahice falan diyenler olmuş. Ben burada dahilik yerine işe yaramaz, piyasaya sürülecek değeri bile olmayan bir alet görüyorum.
    Birincisi bi insan kahve içerken neden cihazını şarj etsin veya şarj etmesi için kahve veya soğuk bir şey içmesi neden gereksin. Matematiksel olarak 2 koşulda anlamsız. Kısacası beş para etmez. Microsoft yapsa şaşırmazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTeknolojist

Dahice falan diyenler olmuş. Ben burada dahilik yerine işe yaramaz, piyasaya sürülecek değeri bile olmayan bir alet görüyorum.
    Birincisi bi insan kahve içerken neden cihazını şarj etsin veya şarj etmesi için kahve veya soğuk bir şey içmesi neden gereksin. Matematiksel olarak 2 koşulda anlamsız. Kısacası beş para etmez. Microsoft yapsa şaşırmazdım.

Yıl olmuş 2013 hala akıllı telefonu olmayan var.Eğer öyle bir aletin olsa idi işin farkına varabilirdin.
  • düşünce güzel ama sıcak bir çay ile şarj olayı çok uzun süreceğini sanmam kıse sürede sıcaklık eşitlenir. Yazın buzlu içecekler için ideal bir çözüm ama çok da gerekli değil öyle bir ortamda şarj problemi nadir yaşanır. ayrıca alet o kadar ufak tefek bişey değil telefon kadar bunun yerine yedek pil taşı daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MxFxOx -- 8 Şubat 2013; 17:56:02 >
  • Düşünce güzel olabilir ama verimlilik yerlerde. Bilmem ney motoru demişler peltier diyememişler mi :)

• Güzel bir düşünce.
    stirling motorunun mantığıyla çalışıyor merak edenler you tube de arayabilir bazı arkadaşlar peltier demiş çünkü.
    bende bir stirling motoru yaptım elektrik üretmeye çalıştım fakat verim alamadım 2 veya 3 ledi zor yaktım. birde bu ufak ürüne bakınca "allah allah nasıl şarj edecek bu telefonu" demeden edemiyor insan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Düşünce güzel olabilir ama verimlilik yerlerde. Bilmem ney motoru demişler peltier diyememişler mi :)

Peltier ile bu aynı şey değil. Yani ben öyle biliyorum. Peltier sistemde belirli bir akım verilir. Bir taraf soğurken diğer taraf ısınır. Kimyasal enerjiyi ısı enerjisine çeviriyor. Burada tam tersi.

• 1000ma altındaki cihazları şarj edebiliyor diyor. Yani 1000 liranın üzerindeki birçok telefonu şarj edemez bu...

Yanılmıyorsam günümüzün süper akıllı telefonları 2000mah'ın üzerindeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 8 Şubat 2013; 20:07:42 >
  • 1000mah ve daha düşük kapasiteli cihazlarda zaten şarj sorunu yok.geliştirilirse olabilir ama şu haliyle para etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

quote:

Orijinalden alıntı: ezimuseDüşünce güzel olabilir ama verimlilik yerlerde. Bilmem ney motoru demişler peltier diyememişler mi :)
    Peltier ile bu aynı şey değil. Yani ben öyle biliyorum. Peltier sistemde belirli bir akım verilir. Bir taraf soğurken diğer taraf ısınır. Kimyasal enerjiyi ısı enerjisine çeviriyor. Burada tam tersi.

Aynı maddeye ısı verince de (daha doğrusu iki tarafı arasında sıcaklık farkı oluşturunca) akım veriyor. Bu da ezimuse nin dediği gibi Peltier'dir çok büyük ihtimalle ve verebildiği akım da düşüktür.

• Düşünce güzel. Şu an belki günümüz akıllı cihazlarının hepsine yetecek kadar güç vermeyebilir ama bir yerden başlamak gerek. Kim bilir belki bir kaç sene sonra laptoplarımızı bile bu yolla şarj edebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnTopOfTheWORLD

quote:

Orijinalden alıntı: TheTeknolojist

Dahice falan diyenler olmuş. Ben burada dahilik yerine işe yaramaz, piyasaya sürülecek değeri bile olmayan bir alet görüyorum.

Yıl olmuş 2013 hala akıllı telefonu olmayan var.Eğer öyle bir aletin olsa idi işin farkına varabilirdin.

Olmadığını nereden biliyorsun? Profilinde google'ın resmi olmamasına şaşmamalı. Kim olduğumu tanımadan yorum yapma.

• Adamınaklı orda olur sürekli ya telefonun üstüne dökülürse diye :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.