- x
Perhidrol hakkında
75 Cevap1721 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1267 Mesaj
18 Mayıs 2013; 2:15:58 

quote:

Orijinalden alıntı: gs1991apo

arkadaşlar kafayı yedirck bana bu karışım suna bir bakın 1saattir tüm oranları denedim. olmadı.

rengi turuncu ya dönüyor . asit ile tuz ruhunu yere döktüm kopüruyo . asit saf asitmis tuz ruhu daha bu senenin üretilmi . asit i bir fabrika dan aldırmıştm . erimiyo
0

Eğer asit perhidrol ise tuzruhu uçmuş olabilir benimde başıma birçokkez geldi

..:: DH Elektronik Kulübü ::..

Genç Otomasyoncu :))

1248 Mesaj
18 Mayıs 2013; 2:34:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ASiL35

asit dediğin perhidrolmü?

evet kardeşim asit bir sanayieden aldım kapağını açtığım zaman duman çıkıyor . şişesi eriyor gibi . çıt çıt ses geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1248 Mesaj
18 Mayıs 2013; 2:35:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Dehhani.

Eğer asit perhidrol ise tuzruhu uçmuş olabilir benimde başıma birçokkez geldi

yarın değiştircm sanırım tuz ruhunu öyle deneme yapacağım 1saat beklettim. ancak . çizdiğim yollar gitti :)

618 Mesaj
18 Mayıs 2013; 8:40:08 

quote:

arkadaşlar kafayı yedirck bana bu karışım suna bir bakın 1saattir tüm oranları denedim. olmadı.

rengi turuncu ya dönüyor . asit ile tuz ruhunu yere döktüm kopüruyo . asit saf asitmis tuz ruhu daha bu senenin üretilmi . asit i bir fabrika dan aldırmıştm . erimiyo
0

perhidrolün etkisi kaçmış olabilir.
başka bir perhidrol almayı deneyin.

not:bu arada o asit diğil perhidrol.

1248 Mesaj
18 Mayıs 2013; 9:25:55 

quote:

Orijinalden alıntı: rakimalar

perhidrolün etkisi kaçmış olabilir.
başka bir perhidrol almayı deneyin.

not:bu arada o asit diğil perhidrol.

ama şişeyi bile eritecek kadar kuvvetli ya .bak mesala kapağını açınca acayip bir duman çıkıyor

2991 Mesaj
18 Mayıs 2013; 12:51:26 

perhidrolün öyle bir etkisi yok. elindeki muhtemelen perhidrol değildir. fabrikadan aldığın saflık derecesi yüksek hidroklorik asit olabilir, çok tehlikelidir seyreltmeden sakın perhidrolle karıştırmayın.

1248 Mesaj
18 Mayıs 2013; 12:57:01 

quote:

perhidrolün öyle bir etkisi yok. elindeki muhtemelen perhidrol değildir. fabrikadan aldığın saflık derecesi yüksek hidroklorik asit olabilir, çok tehlikelidir seyreltmeden sakın perhidrolle karıştırmayın.

valla bilmiyorum kardeşim şimdi bir bayan kuaföründen . aldım şimdi bununla deneyeceğim.

sanırım o asit ... o dediğinden
0

2991 Mesaj
18 Mayıs 2013; 13:10:49 

Evet o perhidrol işini görücektir. mutlaka açık ortamda yap ve eldiven giy.

Bu mesajda bahsedilenler: @gs1991apo Bu mesaja 1 cevap geldi.

3742 Mesaj
18 Mayıs 2013; 14:11:52 

quote:

valla bilmiyorum kardeşim şimdi bir bayan kuaföründen . aldım şimdi bununla deneyeceğim.

sanırım o asit ... o dediğinden
0

Ne güzel şişesi varmış

Tek başına CS:GO oynamaktan sıkıldın mı ? CS:GO Topluluk gecelerini dene!
CS:GO Topluluk Geceleri / Tüm Topluluk Üyeleri / CS:GO Etkinlik Takvimi
“Below the surface of the machine, the program moves.
Without effort, it expands and contracts. In great harmony, electrons scatter and regroup.
The forms on the monitor are but ripples on the water. The essence stays invisibly below.”

1248 Mesaj
18 Mayıs 2013; 16:36:18 

quote:

Evet o perhidrol işini görücektir. mutlaka açık ortamda yap ve eldiven giy.

sonunda be . diğer asit neyin nesiymis deli etti beni işlem. 1,e 3 oranında.tamam dir sağolun arkadaş'lar bayan kuaföründen alınca şişe güzel oluyor
0

dier 2.5 litrelik asit e benzer seyi nasıl yok etmeliym arkadaslar sizce lavaboda bol su ile kanalizasyona mı göndereym ne yapaym :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gs1991apo -- 18 Mayıs 2013; 16:40:27 >

1575 Mesaj
18 Mayıs 2013; 19:42:59 

oranları nedir yani derişimleri kaç ?
eğer asit safsa suyu sonuna kadar açıp tuvalet giderinden dökün(başka bir giderden dökmeyin diğer giderdeki sular arıtılıp sulama gibi şeylerde kullanılıyor fakat tuvalet gideri direk atık olarak başka bir yere gider)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wert95 -- 18 Mayıs 2013; 19:47:15 >

Bu mesajda bahsedilenler: @gs1991apo

Asus N56VZ S4037V - Intel® Core™ i7-3610QM - NVIDIA® GeForce® GT 650M 2GB - 8GB DDR3 1600MHz - 15,6" FHD LED
750GB 7200RPM HDD - Bluray - Audio by Bang & Olufsen ICEpower - Windows 7 Home Premium 64Bit

2586 Mesaj
18 Mayıs 2013; 20:59:06 

asidi bol suyla seyreltilip dökmeniz daha güvenilir olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dergul -- 18 Mayıs 2013; 20:58:53 >

Eğer bir şey öğrenemediysen, sınavın bir anlamı yoktur.(Kral Bumi, Avatar The Last Airbender)

[DH] Öğretmenler Odasi!

1248 Mesaj
18 Mayıs 2013; 21:58:18 

yarın deneyeceğim arkadaşlar. asit adana . da bir fabrika dan alınmış.

dumanı çıkıyor . şişeyi yamultu. korkuyorum işin asli :-D

1781 Mesaj
19 Mayıs 2013; 22:40:05 

Bizim DETSAN sağolsun %50lilik perhidrolün 1litresini 7TLden satıyordu, 3 yıl oldu hala bitiremedim, çatır çatır kullanıyorum, Tuz ruhuda Güleç marka, 2.5Litresi 2 liramı 3 liramı ne öyle bişey :D İsmarda falan bulursunuz. 1 kapak perhidrole 4 kapak tuz ruhu fazla geliyor 5- 6 kapak tuz ruhu kullanıyorum mecburen :D
siz ne zahmet çekmişiniz öyle ya, yok eczaneden al yok 4 lira ver, kuaföre git, yok çözmüyor falan. Kimyasal ürünleri satan veya üreten firmalardan tedarik etmeye çalışın. Eczanelerdekilerin derişimi hem düşük, hem pahalı, cebe zarar açıkçası.

işlemci & Anakart; Intel Core i7 4820K & Asus P9X79 PRO, Ram; Corsair XMS3 2x4GB 2133MHz CL10, 2x4GB bekleniyor, Ekran kartı; Sapphire R9 290 Tri-x,
Soğutucu; Cooler Master Hyper 212EVO push-pull, SSD & Harddisk; Corsair Force 3 120GB & Seagate Barracuda Green 2TB 5900rpm,
Kasa; Aerocool Xpredator 2x White, Kasa içi Fanlar; 4x12cm, 2x8cm, 2x23cm, Güç kaynağı; Cooler Master GX750 80+

Aslında hiç kaybetmedim, sadece sistemin istedikleri kazandı. Meteliksiz olabilirim, Ama niteliksiz değilim...

69 Mesaj
20 Mayıs 2013; 0:40:39 

quote:

Orijinalden alıntı: apparel

arkadaşlar perhidrolü nerden alabilirim
birmilyonculara sordum adamlar ne olduğunu bilmiyor vede yok
eczanede 5 TL ye var %20 derişimli sizce alimmi küçücük bi şişede
yetermi sizce ilk defa yapıcam

kuaförlere sor böyle bir litrelik şişede satıyolar %20-25 civarı 5 liraya almıştım .Bir de eldivensiz bulaşma elini bembeyaz yapar bikaç saatliğine,yara varsa çok pis yakar
bide şunu söyliyim hidrojen pereoksit, zamanla,güneş ışığıyla,şişenin özelliklerinden dolayı bozunur. eğer uzun bi süre kullanmıcaksan küçük al derim

BİM Fan Club

539 Mesaj
20 Mayıs 2013; 1:00:02 

quote:

Orijinalden alıntı: dgscnd

kuaförlere sor böyle bir litrelik şişede satıyolar %20-25 civarı 5 liraya almıştım .Bir de eldivensiz bulaşma elini bembeyaz yapar bikaç saatliğine,yara varsa çok pis yakar
bide şunu söyliyim hidrojen pereoksit, zamanla,güneş ışığıyla,şişenin özelliklerinden dolayı bozunur. eğer uzun bi süre kullanmıcaksan küçük al derim

elektronikçiden aldım hocam 5 tl idi sanırım baya oldu alalı bitmedi hala duruyo

Teşekkürler cevabınız için

Sayfa:   <<      [2]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Elektronik » Perhidrol hakkında
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500