Şimdi Ara

Nvidia'nın yeni ekran kartı GeForce Titan görüntülendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
2.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia'nın yeni ekran kartı GeForce Titan görüntülendi

Nvidia'nın yakın zamanda lanse etmeyi planladığı GeForce Titan kod adlı yüksek performans sınıfı yeni ekran kartına ait ilk görüntü ortaya çıktı. Tesla serisi haricinde hiç bir grafik çözümünde kullanılmayan GK110 kodlu grafik biriminin güç verdiği GeForce Titan'ın, Nvidia tarafından dünyanın en hızlı tek grafik birimine sahip ekran kartı olarak tanıtılması bekleniyor. Kimi iddialara göre GeForce Titan, iki adet GK104 grafik birimine sahip GeForce GTX 690'dan daha hızlı bir çözüm de olabilir ancak bu henüz resmi olarak doğrulanmış ya da detaylı test sonuçlarıyla kanıtlanmış bir bilgi değil. 

PlayStation 4 ile Sony'nin de donanım üreticisi olarak AMD ile çalışmaya başlamasının ardından konsol dünyasının dışında kalan Nvidia'nın bir yandan Project Shield ile mobil konsol alanında iddialı olmayı planladığı diğer taraftan da GeForce Titan gibi günümüz grafik kartlarından çok daha hızlı modeller ile PC oyunculuğunu, konsollara karşı farklı bir noktaya taşımak istediği konuşuluyor. 384-bit bellek veri yolu desteğine ve 6GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olacağı belirtilen GeForce Titan, GeForce GTX 680'den farklı olarak özelleştirilmiş bir baskılı devre kartı kullanıyor. 

Ortaya çıkan görüntüden anlaşılabildiği kadarı ile 8+2 fazlı güç tasarımı ile beslenen kart, GK110 grafik biriminin sahip olduğu 2688 adet paralel işlem birimi yani CUDA çekirdeği ile performans noktasındaki iddiasını da gözler önüne seriyor. Hatta daha da fazlasını isteyenler GeForce Titan'ın iki tanesini SLI konfigürasyonunda da çalıştırabilecekler. Isıl tasarım gücünün 230-250 Watt seviyesinde olması beklenen GeForce Titan, 1000 dolar civarında bir fiyatla muhtemelen bu ayın sonuna doğru piyasaya çıkacak.

• AMD ciler Yıkar Burayı.

• 2688 core 1100 boost ile 1200 mhz de calismali ki denildigi kadar performans farki olsun. Tabiki bu GTX 680 den yola cikilarak yapilan kabaca bir hesap , ben sonuclari merakla bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 8 Şubat 2013; 13:31:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000 dolar m dedi o?

• quote:

Orijinalden alıntı: BabaanGemugune

AMD ciler Yıkar Burayı.

biz yapılana saygı duyarız hemen bi düşüş haberi gelince firmaya batcak demeyiz biz sizin gibi değiliz.

• Türkiye fiyatı ne olucak o görüntülense keşke ilk önce gizlice.
  • Tek gpulu kartlarda 1000 dolar olacaksa yandık yahu
  • Eğer doğruysa, G80 gpu'lu 8800 GTX efsanesinin yerini alıcak kart geliyor diyebiliriz.
  • 6gb
  • Performansı ne olursa olsun 1.000 Dolar çok !
  • quote:

Orijinalden alıntı: BabaanGemugune

AMD ciler Yıkar Burayı.

'yıkarlar' demiyorum "yıkarlar"

• son zamanlarda cep telefonu = teknoloji imajı yanında DHta bir ekran kartı haberi çok güzel duruyor...

• Çıktığı gibi alacağım umarım 16smx olur olmazsa oda artık 780e kısmet

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir onceki aciklamada p4 disinda kaldiklari icin kuskun ve piyasaya yeni bir yon vermeye calisan mesajlarda bulunmuslardi. Simdi ise masaustu sistem sevenleri sevindirecek isler pesindeler. Bu haber benim de hosuma gitti. Kendisini sevenlerin sempatisine ek olarak beni bile hyecanlandirdirdilar. Ama zaten var olan gk110 u kulkanacak olmalari ne yazk ki hem yeterli hem de heyecanin zirve yapmasina engel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gtx780 1000 dolar 790 2000 dolar gtx890'da artık bir 5000 dolar olur

• Nvidia kendi PCI Express slotuna taksın 1000 usd kart mı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 8 Şubat 2013; 13:52:03 >
  • valla konsollara kızıp ortalığı ateşe verecek galiba nvidia
  • isterlerse gtx690'dan yüzkat iyi olsun...çıkan oyunlar optimize edilmemiş oldukça ve dx11 olup dx9 kalitesinde oldukça o ekran kartlarının krallığı pek hüküm sürmüyor..

• çıkmasına çıksında 1000 dolar nedir yahu heleki bizim memleketteki satış fiyatını düşünemiyorum
  • 11 gün içinde çıkması gerekiyor. Fiyatlar düşerse memlekete dönmeden yeni kartımı alıp gelirim.

Bu kartı alacağımdan değil, fiyatlar biraz düşerse GTX670 falan alırım. Bir karta servet ödeyecek kadar akli dengemi yitirmedim henüz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.