Şimdi Ara

Sony geçen yıl son çeyrek rakamlarını açıkladı : 124 milyon dolar net kayıp, 8.7 milyon cihaz satışı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony geçen yıl son çeyrek rakamlarını açıkladı : 124 milyon dolar net kayıp, 8.7 milyon cihaz satışı

Geçen yıl yaşadığı mali düşüş ve yeniden yapılanmanın etkilerini, bu yıl mobil cihazlara ağırlık vererek azaltmayı planlayan Sony, geçen yılın son çeyreğine denk gelen mali yıl üçüncü çeyreğinde de kayıplara devam etti.

Firmadan yapılan duyuruda üçüncü mali çeyreğe göre 22 milyar dolar civarında gelir elde edilirken, faaliyet zararı 534 milyon dolar, vergi öncesi kayıp 338 milyon dolar, net kayıp ise 124 milyon dolar olarak gerçekleşti. Mobil cihaz bölümü ve ev eğlencesi bölümü 3.6 milyar dolar ve 3.7 milyar dolar olarak en yüksek geliri elde etti. Satılan toplam mobil cihaz sayısı 8.7 milyon, konsol sayısı 6.8 milyon, taşınabilir konsol sayısı ise 2.7 milyon oldu. 

31 Mart'ta sona erecek olan mali yılda ise Sony'nin beklentisi 70 milyar dolar civarında bir gelir ve yaklaşık 75 milyon dolar vergi öncesi kayıp. Toplam mobil cihaz satışı ise 34 milyon adet olacak.

Firmanın Xperia Z ve muhtemel PlayStation 4 lansmanı ile bu yıl biraz daha hareketlenmesi bekleniyor.

• 20 Şubatda, olası PS4 tanitimi ile hisseleri yukselise gececektir.

• Sony bu hiç bişey olmaz

• Gözünüzü seveyim başlamayın yine 'Sony batıyor' demeye.

• eğer xperia Z de sönük ekran alçak ses ile gelirse bi hayal kırıklığı yaratırsa bidaha zor toparlar kaçan balık çok büyük olur millet zaten note 2 one x s3 ünü satmaya başladı bunlar için bütün kullanıcıları galaxy s4 e kaptırır sonra sittin sene telefon satamazsın sony akıllı ol

• önceki senelerde milyarca dolar kayıp rakamları vardı demekki toparlamış biraz.Zararın yüzdesi az olursa birkaç hamle ile kara geçebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hazarRS

Gözünüzü seveyim başlamayın yine Sony batıyor demeye.

Sony batmaz ama eski Sony olmadığı kesin.

• Sony kalitesiz ürünleri de pahalıya sattığı sürece tabiki zarar edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Sony kalitesiz ürünleri de pahalıya sattığı sürece tabiki zarar edecek.

güldüm Bana bir tane Sony'nin kalitesiz ve pahalı ürününü gösterir misiniz?
  • Xperia serisi 30 milyon sattı diyenlere gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Pahalıya katılabilirim ama hiç bir Sony ürününün kalitesiz olduğunu görmedim.
  • quote:

s3ün plastik kasasıyla en ucuz sony telefonu karşılaştır bakalım hangisi daha kaliteli

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

Sony bu hiç bişey olmaz

çok doğru söylemişssin :) Sony üzerine düşeni yaparsa piyasadaki her alanda bütün markaları ezebilecek güçte :) Sony hakikaten birşey olmaz.

• Sony tökezledi ama tekrar toparlanıyor samsung u geride bırakacaklar yakında bana göre

• xperia neo v tam bir fiyasko gerek kasa kalitesi gerek işletim sistemi olarak bir daha almamayı düşünüyorum
  • Sony parayı kumara - kadına - gece hayatına mı harcıyor da zarar ediyor anlamıyorum... Ben inanamıyorum bunların zarar ettiğine... Bence ağlıyorlar...

Şaka bir yana da gerçekten Sony'nin zarar ettiğini açıklaması zam istenen patronun işçisine ağlaması gibi geldi gözümün önüne...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafaruk19

Xperia serisi 30 milyon sattı diyenlere gelsin

Otuz değil, 40 milyondan fazla Xperia satıldı 2012'de.
    Bkz: XperiaBlog

• quote:

Kalitesiz mi? Ne içtin sen?

• büyük bi net kar var ps4 ve xperia z işe daha da büyüyecek.
  • Japonlara birşey olmaz...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.