Şimdi Ara

XPEİRA U ADIM ADIM BOOTLOADER AÇMA ve KAPATMA, ROOT, CWM, STOCK ROM, CUSTOM ROM YÜKLEME (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
429
Cevap
5
Favori
28.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JohnRambo55

Osmandeha kardeşim farklı bi yolla cyanogen yüklemeyi deneyecektin denedin mi?

denedi molmadı :DD
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

quote:

Orijinalden alıntı: osmandeha

üzerine başka stock rom kısmını tam anlamadım. üzerine başka stock rom atalım dersek eskisi gider yeni yüklediğimiz gelir. yani C sürümünü flashladıktan sonra GB flashlarsanız C sürümü gider GB gelir. güncellemeleri alabilrsiniz ewet. zaten GB yüklerseniz de pc companionda size ICS güncelleme olarak görünecektir.

Flaslayarak C sürümünü yüklemek için ses kısma tuşuna basılı tutarak usbyi pcye taktım fakat Device Connected 'dan 30-40 saniye sonra Disconnected yazısı geliyor neden acaba ?

EDİT : Çözüldü C sürümünü yükledim

hadi hayırlı olsun. telefonu erken baağladığınız için öyle oluyor. bağlamanız istendiğinde bağlayın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Krone

quote:

üzerine başka stock rom kısmını tam anlamadım. üzerine başka stock rom atalım dersek eskisi gider yeni yüklediğimiz gelir. yani C sürümünü flashladıktan sonra GB flashlarsanız C sürümü gider GB gelir. güncellemeleri alabilrsiniz ewet. zaten GB yüklerseniz de pc companionda size ICS güncelleme olarak görünecektir.

Flaslayarak C sürümünü yüklemek için ses kısma tuşuna basılı tutarak usbyi pcye taktım fakat Device Connected 'dan 30-40 saniye sonra Disconnected yazısı geliyor neden acaba ?

EDİT : Çözüldü C sürümünü yükledim

hadi hayırlı olsun. telefonu erken baağladığınız için öyle oluyor. bağlamanız istendiğinde bağlayın.

Sağol sonradan farkettim bende. C sürümü yağ gibi akıyor şimdilik. Bir kaç facebook güncelleme yeniliği gelmiş o kadar.

• Merhaba @osmandeha TheBarinsRom v2yi eklersen roma daha iyi olur diye düsünüyorum. Suan da sanirim en stabil rom :)
  • Ayrica sunu da eklersen sevinirim @osman deha :)

Merhaba arkadaslar @Reliq adli arkadasimizin kendi ugrasarak yapmis olugu bir calisma sonucunda Xperia U cihazimizin RAMin 1GB olmasina katki saglamistir..

Bunun icin telefonumuzun rootlu olmasi gerekir.

Telefonu root yapmak icin TIKLAYIN

Daha sonra BURDAN dosyayi indiriyoru ve iste
    @reliq adli arkadasimizin anlatimi

Önce telefonu root yapıyorsunuz, ardından uygulamayı kurup hafıza kartından istediğiniz kadarını mesela xperia u da 512 olmasına rağmen 300 küsür kullanılıyor. Bende 700 mb hafıza kartından çaldım. Sonuçta hafıza kartı 3.3 gb oldu ve ram 1 gb olduğu için telefon yağ gibi akıyor

Gözlemlerime göre telefonun ramini pek kurcalamıyor bu işlem sonucunda yani mesela bir işlem yapıcaksınız hafıza kartından çaldığınız kısma öncelik tanıyor, bu dolarsa(çok zor) telefonun gerçek ramını kullanmaya başlıyor.

Telefonda ram miktarina baktiginizda yine 128MB kullanabilir fakat hafiza baktignizda anlarsiniz..

umarim @Reliq arkadasim bana bu anlatimdan dolayi kirilmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: ultraturk

Ayrica sunu da eklersen sevinirim @osman deha :)

Merhaba arkadaslar @Reliq adli arkadasimizin kendi ugrasarak yapmis olugu bir calisma sonucunda Xperia U cihazimizin RAMin 1GB olmasina katki saglamistir..

Önce telefonu root yapıyorsunuz, ardından uygulamayı kurup hafıza kartından istediğiniz kadarını mesela xperia u da 512 olmasına rağmen 300 küsür kullanılıyor. Bende 700 mb hafıza kartından çaldım. Sonuçta hafıza kartı 3.3 gb oldu ve ram 1 gb olduğu için telefon yağ gibi akıyor

Gözlemlerime göre telefonun ramini pek kurcalamıyor bu işlem sonucunda yani mesela bir işlem yapıcaksınız hafıza kartından çaldığınız kısma öncelik tanıyor, bu dolarsa(çok zor) telefonun gerçek ramını kullanmaya başlıyor.

Telefonda ram miktarina baktiginizda yine 128MB kullanabilir fakat hafiza baktignizda anlarsiniz..

harika görünüyor ve mantıklı bilgisayarda da bu şekilde ram artırabiliyoruz zaten. deneyip önerdiğim uygulamalara ekleyeyim. bi de telefonun kendi ram kullanım oranını kontrol edebilirsiniz kernel le oynayarak. rom tool box ta da bazı ayarlar var.harika görünüyor ve mantıklı bilgisayarda da bu şekilde ram artırabiliyoruz zaten. deneyip önerdiğim uygulamalara ekleyeyim. bi de telefonun kendi ram kullanım oranını kontrol edebilirsiniz kernel le oynayarak. rom tool box ta da bazı ayarlar var.
    hafızayı ram olarak kullanmanın tek sakıncası hafıza ömrünü olumsuz etkilemesi. çünkü sürekli olarak anlık yazıp silme işlemine maruz kalıyor

deniyorum bakalım hadi hayırlısı. sen denedin mi pil tüketimini nasıl etkiliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmandeha -- 10 Şubat 2013; 22:41:42 >

• quote:

Merhaba @osmandeha TheBarinsRom v2yi eklersen roma daha iyi olur diye düsünüyorum. Suan da sanirim en stabil rom :)

öneri için tşekkürler. verdiğim brain rom v10. yani v2 nin 8 kez güncellenmiş sürümüdür linki geliştiricinin kendi anlatımından aldım.
    brain rom gelişim geçmişine buradan bakabilirsiniz:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32541274&postcount=3
    bide v10 dan önceki sürümler ICS C.10 üzerine kurulamıyor diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmandeha -- 10 Şubat 2013; 22:32:18 >

• kardeş ben C.1.10 için kernel i attım sonra denedm telefn 2 kere açılıp kapanıyo ce root olmuyo??
  • Dostum benim sana bir kaç sorum var ben telefonu 1 ay önce garantiye gönderdim ve geri geldiğinde gb yüklüydü 6.0.B.3.184 bu sürümdeki tek hata tel günde bir kere kapanıp pın gırmemı istiyor ve senn dediğin su c sürümünü yüklemeyi düşünüyorum yanlız sürümde hata varmı gece modu flas olsun veya kasma falan yasıyomusun yüklemekten korkuyorum biraz aslında bide garnti dısı kalmıyor bu romla dimi

bide bu romdan geriye yanı suanki 6.0.B.3.184 yüklemek istesem nerden bulucam aynısını cevaplarını bekliyorm
  • quote:

quote:

Ayrica sunu da eklersen sevinirim @osman deha :)

harika görünüyor ve mantıklı bilgisayarda da bu şekilde ram artırabiliyoruz zaten. deneyip önerdiğim uygulamalara ekleyeyim. bi de telefonun kendi ram kullanım oranını kontrol edebilirsiniz kernel le oynayarak. rom tool box ta da bazı ayarlar var.harika görünüyor ve mantıklı bilgisayarda da bu şekilde ram artırabiliyoruz zaten. deneyip önerdiğim uygulamalara ekleyeyim. bi de telefonun kendi ram kullanım oranını kontrol edebilirsiniz kernel le oynayarak. rom tool box ta da bazı ayarlar var.
    hafızayı ram olarak kullanmanın tek sakıncası hafıza ömrünü olumsuz etkilemesi. çünkü sürekli olarak anlık yazıp silme işlemine maruz kalıyor

deniyorum bakalım hadi hayırlısı. sen denedin mi pil tüketimini nasıl etkiliyor?

Merhaba Hocam.
    biliyorsun benim tel Romlu degil dolayisi ile denemedim ama sanirim senin Romun benim rom linkinden daha iyi ve gelismis gibi yarin halledelim ama su kodu almayalim yani rom atalim sadece veya root atacaksakta direk atalim sonra garantiye alma islemini de yapmamz bilmemiz gerek ögretirsin onu da :)

Iyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MoonLight.st

kardeş ben C.1.10 için kernel i attım sonra denedm telefn 2 kere açılıp kapanıyo ce root olmuyo??

flashtool ekranındaki yazıyı gönderirseniz problemi anlarız. ilk sayfada ikinci mesaja göz atın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmandeha -- 11 Şubat 2013; 1:06:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet-53

Dostum benim sana bir kaç sorum var ben telefonu 1 ay önce garantiye gönderdim ve geri geldiğinde gb yüklüydü 6.0.B.3.184 bu sürümdeki tek hata tel günde bir kere kapanıp pın gırmemı istiyor ve senn dediğin su c sürümünü yüklemeyi düşünüyorum yanlız sürümde hata varmı gece modu flas olsun veya kasma falan yasıyomusun yüklemekten korkuyorum biraz aslında bide garnti dısı kalmıyor bu romla dimi

bide bu romdan geriye yanı suanki 6.0.B.3.184 yüklemek istesem nerden bulucam aynısını cevaplarını bekliyorm

o sürümde böyle bi hata olmaması lazım. c sürümü yükleyenler memnun. gece modunda uzak çekim mantığı olduğu için flash çalışmaz. yakın çekimlerde gece portre modunu kullan. aradığın sürümü ilk mesajda verdim zaten stock rom yükleme başlığında. yüklemekten korkma en fazla telefon patlar daha da bişey olmaz :))) şaka tabii ki. bootloader açmadıkça tekrar eskiye dönüp hiç yüklememiş gibi yapabilirsin.

bu arada garantiye neden göndermiştin sorun neydi?

• quote:

quote:

Dostum benim sana bir kaç sorum var ben telefonu 1 ay önce garantiye gönderdim ve geri geldiğinde gb yüklüydü 6.0.B.3.184 bu sürümdeki tek hata tel günde bir kere kapanıp pın gırmemı istiyor ve senn dediğin su c sürümünü yüklemeyi düşünüyorum yanlız sürümde hata varmı gece modu flas olsun veya kasma falan yasıyomusun yüklemekten korkuyorum biraz aslında bide garnti dısı kalmıyor bu romla dimi

o sürümde böyle bi hata olmaması lazım. c sürümü yükleyenler memnun. gece modunda uzak çekim mantığı olduğu için flash çalışmaz. yakın çekimlerde gece portre modunu kullan. aradığın sürümü ilk mesajda verdim zaten stock rom yükleme başlığında. yüklemekten korkma en fazla telefon patlar daha da bişey olmaz :))) şaka tabii ki. bootloader açmadıkça tekrar eskiye dönüp hiç yüklememiş gibi yapabilirsin.

Cevabın için teşekkürler akşam yükleyecegim c sürümünü garantiye gnderme nedenim de telefonun ekranını ezdim yanlışlıkla çok zor çalışıyordu bende garantiye gönderdim ekran değiştiler korkuyodum eskisi gibi olmaz diye ama 0 gibi geldi telefon gayet güzl çalışıyor ekranı değişmiş diye anlasılmıyor yani

• dostum yükledim c sürümünü ama açılışı xperia diye degil yanlış bir yükleme mi yaptım yada o sekildemi acılıyor ve telefon açıldıgında power of diye bir yazı geliyor bunlar bir sorun mu düzelir mi?
  • @osmandeha kardeşim açılış animasyonu telefonun nasıl ben yapmak istiyorum da :) sonunda kararımı verdım yapıcam ama açılış animasyonu şöyle olsun istiyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=nQrLmbDeYtY
  • quote:

@osmandeha kardeşim açılış animasyonu telefonun nasıl ben yapmak istiyorum da :) sonunda kararımı verdım yapıcam ama açılış animasyonu şöyle olsun istiyorum
    http://www.youtube.com/watch?v=nQrLmbDeYtY

bu şekilde açılız animasyonu varsa yüklenir. rpm toolbox programı açılış animasyonu yükleyebiliyor. başka yolu da vardır belki ama en kolayı bu program. root tan sonra tabiiki.
  • quote:

dostum yükledim c sürümünü ama açılışı xperia diye degil yanlış bir yükleme mi yaptım yada o sekildemi acılıyor ve telefon açıldıgında power of diye bir yazı geliyor bunlar bir sorun mu düzelir mi?

T-Mobile için yayınlanmış sürüm olduğu için T mabile simgesiyle açılır bu sürüm. en kolay rom toolbox la kaldırabilirsin. poweroff ilk yükleden sonra normal zaten şimdiye kadar bitmiştir bile.
  • quote:

quote:

quote:

Cevabın için teşekkürler akşam yükleyecegim c sürümünü garantiye gnderme nedenim de telefonun ekranını ezdim yanlışlıkla çok zor çalışıyordu bende garantiye gönderdim ekran değiştiler korkuyodum eskisi gibi olmaz diye ama 0 gibi geldi telefon gayet güzl çalışıyor ekranı değişmiş diye anlasılmıyor yani

ok. sadece telefon kendi mi bozuldu diye merak etmiştim. sağda solda sony bozulmaz diyorum da

• quote:

quote:

dostum yükledim c sürümünü ama açılışı xperia diye degil yanlış bir yükleme mi yaptım yada o sekildemi acılıyor ve telefon açıldıgında power of diye bir yazı geliyor bunlar bir sorun mu düzelir mi?

T-Mobile için yayınlanmış sürüm olduğu için T mabile simgesiyle açılır bu sürüm. en kolay rom toolbox la kaldırabilirsin. poweroff ilk yükleden sonra normal zaten şimdiye kadar bitmiştir bile.

Tamm hallettim saolasn emegine saglık herşey çok güzl anlatlmış fakat digr sürümde oynadğm oynları oynamdm bi bakıcam kasma yapıyomu diye ona gre paylaşırm burada kolay glsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dostum yapalım bunu gün içinde :) bootloader açmaya gerek olmasa olmaz mı :) Korkuyorum da :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.