Şimdi Ara

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar (394. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38.465
Cevap
1.421
Favori
2.590.484
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilkmat40

arkadaşlar erkek bebek için isim önerisi olan var mı?:)

Oğlum olsaydı biz Mithat Emir koyacaktik :)

O kadar çok güzel isim var ki, Ömer olabilir, mehmet, Fatih, ihsan, yahya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hellori Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Bezi bağlayan Esim olduğu için siki gevşek olduğunu bilmiyorum rota virusunu 2 aylikken özel hastaneye goturdugumde 90 lira demişlerdi gerek görmemiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: ExZaL

wollex aldım memnunum almak isteyen arkadaslara yardımcı olurum.uygun ve konforlu tekerlekler şişme amaksör sistemi var ön taraftada bu fiyata bu araba yok zaten başka.
    Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak FırsatlarBebek İhtiyaçları İçin Sıcak FırsatlarBebek İhtiyaçları İçin Sıcak FırsatlarBebek İhtiyaçları İçin Sıcak FırsatlarBebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar

Erdal beye tesekkurler vollex sahibi oldum sayesinde cok kaliteli ve parasinin hakkini veriyor kurulumuda basit vollex i gorunce digerleri bana cok basit geldi

• wollex'in bu arabası çok güzel özellikle jantları çok güzel duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: pars3850

quote:

wollex aldım memnunum almak isteyen arkadaslara yardımcı olurum.uygun ve konforlu tekerlekler şişme amaksör sistemi var ön taraftada bu fiyata bu araba yok zaten başka.
    Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak FırsatlarBebek İhtiyaçları İçin Sıcak FırsatlarBebek İhtiyaçları İçin Sıcak FırsatlarBebek İhtiyaçları İçin Sıcak FırsatlarBebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar

Erdal beye tesekkurler vollex sahibi oldum sayesinde cok kaliteli ve parasinin hakkini veriyor kurulumuda basit vollex i gorunce digerleri bana cok basit geldi

Allah razi olsun gule gule kullanin allah anali babali buyutsun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pars3850

quote:

Allah razi olsun gule gule kullanin allah anali babali buyutsun

Fiyatiniz icinde tesekkurler

• Bizim ilk tercihimiz wollex ti fakat satıcı ilerde sıkıntı olabilir belki dedi bizde ikinci tercihimiz olan kraft bille yi aldık fakat wollex gerçekten çok kaliteli. Forumda herkes tarafından önerilen casual cadillac ve lite way in özellikle plastik kalitesini biz begenmedik ve vazgeçtik.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

quote:

Orijinalden alıntı: TurkeyStar

quote:

Orijinalden alıntı: sakarboy

açıkcası 2.5 yaşında oğlum var

1.5 yaşında yeğenim var ikisindede premium care ile başladık ikiside rahatsız oldu

sonras bildiğim yeşil prima ya döndük..

tavsiye ederim.. ama stok yapacagın bedeni cocugun gelişimine göre güzel ayarla sonra fazla alıpda dar gelmesin cocuga.

biz hep bim market in bebek bezinden kullanıyoruz hiç sorun yaşamadık pişik çok hafif bir kaç defa oldu sadece oda bezle alakalı değil 6 aydır kullanıyoruz . bebek bezinde sorun yaşayan arkadaşlara tavsiye ederim bir deneyin birşey kaybetmessiniz ucuzda fiyatı

ben soran arkadaş ile tecrübemi paylaştım sadece. benim bez ile bir sorunum yok... yada kimde ucuz diye bir arayışımda yok..

alıntınızı daha doğru yaparsanız daha verimli olur..

iyi forumlar..

burası paylaşım forumu bende sadece size özel yazmadım onu konu bez olunca faydası olur birilerine diye yazdım . iyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: mpolat35

Bizim ilk tercihimiz wollex ti fakat satıcı ilerde sıkıntı olabilir belki dedi bizde ikinci tercihimiz olan kraft bille yi aldık fakat wollex gerçekten çok kaliteli. Forumda herkes tarafından önerilen casual cadillac ve lite way in özellikle plastik kalitesini biz begenmedik ve vazgeçtik.

İlerde ne gibi sorun cikartir dedi peki size wollex
  • Arkadaslar butik pasta firsatlari ve/veya fiyatlarinin uyugn oldugu u bildiginiz anadolu yakasinda bir yer var mi? Adamlar ucmus 200 den asagi seker hamurundan figurlu pasta yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanAtas

Bezi bağlayan Esim olduğu için siki gevşek olduğunu bilmiyorum rota virusunu 2 aylikken özel hastaneye goturdugumde 90 lira demişlerdi gerek görmemiştim

Oncelikle allah sifa versin cok gecmis olsun hocam. Sakin beni yanlis anlamayin ama gerek gormemistim lafi biraz enteresan geldi bana. Sonucta anasi babasi sizsiniz ama eger maddiyatla ilgili bir sorun degilse bebeginizin sagligi acisindan son derece onemli birseyi gerekli bulmamaniz son derece ilginc gercekten.

• quote:

Ah be dostum. Böyle bir düşünce olabilirmi ya. Tabiki çocuk sizin çocuğunuz kararlar sizin bize susmak düşer ama tutamıyorum kendimi nasıl olur böyle bir düşünce ?

Rota aşısını o yok zamanımda 5 ay işsiz gezdikten sonra yeni işimin ilk aylığıyla yaptırmıştım geçtiğimiz yaz. Sonrada bir süre geçince ikinci Rota aşısını yaptırdık. Toplamda 300 lira para ödedim bu aşılar için. Şu anda bile kıt kanaat geçinecek bir maaşım var sanmaki öyle deli gibi para kazanıyorum. Bende bilmiyordum nedir ne değildir diye sonuçta erkeğiz bilmiyoruz bazı şeyleri. Eşim araştırmış risklerini artılarını eksilerini yaptıralım dedi koruduğu hastalıkları anlattı bir saniye bile düşünmedim yaptırdık iki kez.

Gerek duymamak ne demek abi bunu bana bir söyleyin ya. Gözümün bebeği için bir riski en aza indirgeyecek bir çözüm varsa bunu kredi çeker onu yapar bunu yapar sağlarım.

Sende gerçi haklısın bir yandan işe yaramaz devlet bu tür Avrupa'nın 20 senedir kullandığı ilaç türlerini kendi sağlık hala sistemine entegre edemediği için (maliyeti aşıyor beyefendileri çünkü , yoksa nerde yaptıracaklar o sarayları sonra) insanlarımızında haberi olmuyor bilimin yeniliklerinden. Dayasınlar anca bebeklere hepatit aşılarını başka bir işe yaradıkları yok. Sizde sanırım bu aşıyı devlet karşılamıyorsa demekki çok gerekli değil diye düşündünüz ama yanlış düşünmüşsünüz.

İnşallah bebişiniz virüsten muzdarip değildir. Sıradan bir ishaldir ve bir an önce geçer.

Saygılar ve sevgiler.

• ExZaL kullanıcısına yanıt
    merhabalar erdal bey wollex ürünlerini satıyorsunuz galıba arkadasın resımlerını payastıgı trave set ne kadar acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: tetova16

quote:

Ah be dostum. Böyle bir düşünce olabilirmi ya. Tabiki çocuk sizin çocuğunuz kararlar sizin bize susmak düşer ama tutamıyorum kendimi nasıl olur böyle bir düşünce ?

Rota aşısını o yok zamanımda 5 ay işsiz gezdikten sonra yeni işimin ilk aylığıyla yaptırmıştım geçtiğimiz yaz. Sonrada bir süre geçince ikinci Rota aşısını yaptırdık. Toplamda 300 lira para ödedim bu aşılar için. Şu anda bile kıt kanaat geçinecek bir maaşım var sanmaki öyle deli gibi para kazanıyorum. Bende bilmiyordum nedir ne değildir diye sonuçta erkeğiz bilmiyoruz bazı şeyleri. Eşim araştırmış risklerini artılarını eksilerini yaptıralım dedi koruduğu hastalıkları anlattı bir saniye bile düşünmedim yaptırdık iki kez.

Gerek duymamak ne demek abi bunu bana bir söyleyin ya. Gözümün bebeği için bir riski en aza indirgeyecek bir çözüm varsa bunu kredi çeker onu yapar bunu yapar sağlarım.

Sende gerçi haklısın bir yandan işe yaramaz devlet bu tür Avrupa'nın 20 senedir kullandığı ilaç türlerini kendi sağlık hala sistemine entegre edemediği için (maliyeti aşıyor beyefendileri çünkü , yoksa nerde yaptıracaklar o sarayları sonra) insanlarımızında haberi olmuyor bilimin yeniliklerinden. Dayasınlar anca bebeklere hepatit aşılarını başka bir işe yaradıkları yok. Sizde sanırım bu aşıyı devlet karşılamıyorsa demekki çok gerekli değil diye düşündünüz ama yanlış düşünmüşsünüz.

İnşallah bebişiniz virüsten muzdarip değildir. Sıradan bir ishaldir ve bir an önce geçer.

Saygılar ve sevgiler.

İshal nedenini arastiriyorum ve buldum gibi doktor bize kusma ve bronşit nedeniyle verdiği iğne den kaynaklanıyor sanirim unacefin olması lazim inşallah bundandir yarin doktoruna soracagim ve allaha şükür maddi durum bizi AC koymayacak durumdayim ama seninde belirrtigin gibi özel hastane olunca ve benden önce birisine rota virusunu tarif ederken surdaki eczaneden al demesi beni kuskulandirdi sadece orada bulursun dedi fiyatinida söyleyince insanin aklina başka şekilde geldi anlasmali asi satiyorlar diye yarar ve zararini arastirmadan gerek yok kalsin dedim yoksa kim ister çocuğunun bu şekilde olmasini orada agir konusmussun hocam ah bi bilsen nasil baktigimiza

• quote:

Orijinalden alıntı: karabey007

merhabalar erdal bey wollex ürünlerini satıyorsunuz galıba arkadasın resımlerını payastıgı trave set ne kadar acaba

pm
  • Rota aşısını ne denli araştırdınız bilmiyorum ancak yan etkileri benim gözümü korkuttu bende yaptırmadım. Kreşte öğretmen olan bir yakınımız kendi oğluna yaptırmamış ve oğlu bu virüse yakalanıp 10 gün kadar hastanede yatmıştı. Kendisiyle görüştük bu virüs bir kreşte veya okulda salgın şeklinde yayıldığında aşının kesinlikle korumadığını aşı olan çocuklarında bu virüse yakalandığını söylemişti bana. Kendi çocukları 10 gün hastanede yatarken aşılı çocukların 3 veya 4 gün yatıp taburcu olduklarını ancak 1 gün sonra yeniden nükseden rahatsızlık nedeniyle 3-4 gün daha hastanede yattıklarını söylemişti.

3. ayda doktora aylık kontrol için gittiğimizde rotayı yaptırın mutlaka demesine müteakib neden yaptıralım dediğimde %100 koruyor çocuğunuzu düşünmüyormusunuz demişti bana. Bende bu aşıyı olmasına rağmen çocukların bu virüse yakalanabildeklerini ve hastanede yattıklarını, aşının bir fonksiyonu varsa onun da belki hastalığı biraz hafif geçirttiğini ve hastanede biraz daha az yatırttığını söyleyip bunun için 3 aylık bebeğe labarotuar ortamında sentezlenmiş mikrop verip durduk yere ateşini yükseltip ishal yapmamıza değip değmeyeceğini sorduğumda siz yaptırın yok öyle birşey kesin korur bu aşı diye geçiştirip muhtemelen aldığı komisyon karşılığında elimize reklam broşürünü tutuşturmuştu. Aşı diye satılan birşey düşünün ki 3 damla 2 veya 3 aylık çocuğun ağzına damlatıyorsunuz. Bu çocuk öksürebilir, hapşırabilir veya kusabilir. Doktor bu sorumada olsun temas etmesi yeterli aşı korur demişti bana. Madem temas etmesi yeterli bu aşının neden 150 liraya 3 damla alıyoruz o zaman 1 damla yapın 50 liraya satın diyecektimde gereksiz polemiğe girip tartışmak istemedim doktorla. Sonra yenidoğan bebeklerin ebeveynlerinin %90-%95'nin bu aşıyı yaptırmayı bir kenara bırakın adını bile duymadıklarını düşünerek yaptırmadım aşıyı. Bana kalırsa kapitalizmin bir oyunu rota aşısı. Daha çoğu ülkenin aşı takvimlerinde bile yok. Ben hiç görmediğim ağabeyimi kanlı ishal hastalığı nedeniyle kaybetmiş biri olarak kendi evladıma yaptırmayı düşünmedim. Allah cümlemizin evlatlarını korusun, acılarını göstermesin inşallah.

Saygılarımla.

• Arkadaşlar hava nemlendirici kullanan varmı? Ne derece sağlıklıdır.
    Kızım 9 aylık gece burnu tıkanıyor, genzi doluyor. Sağlıklı bir uykusu yok bir kaç gündür.
    Sizce hava nemlendirici almalımı? Ne dersiniz?
  • Hellori Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam benim cevremde ayni hastaneye gidip yaptiranlarda var ayni şekilde hastalanıyor fakat ne kadar sure sürüyor hastaligi bilmiyorum bizimkisi 4-5 gündür sürüyor bir önceki mesajimda belirttiğim gibi doktorun ynimdaki sekreter her gelene ayni şeyi söylüyor devletin yaptigi asilarin arasında rota virüsu asidi var iste şöyle boyle koruma yapiyor diyerekten anlatiyor almak isterseniz su eczane diye belirtiyor bu beni kuskulandirdi belki doktorumuz anlatmis olsaydi o zaman farklı olurdu oda öyle birşey diyemezdi şuradan alin diye allahim tez zamanda iyilestirsin

• Bu aşı konusu araştırmaya ve inceleme yapmaya değer bir konu. Asıl husus aşıların zorla yaptırılmasıdır.
    Neden zorla?

Biz de mecburen zorla aşı yaptıranlardanız. O isteğe bağlı olanlara hiç bulaşmadık bile.
  • Murat006 kullanıcısına yanıt
    Şu mantıkla bakılırsa, soba yakılan evlerde genelde sobanın üstünde bir kap su hazır olurdu. Bu hem sıcak su ihtiyacı içindi hem de ortamın nemlenmesi içindi. O sıcaklığı bi nem gerekiyordu.

Ben de 2-3 ay önce annelütfenden uygun fiyata denk geitirince bi hava nemlendirici aldım. Ha çok elzem bir şey miydi? Açıkcası çok da gerek yoktu ancak çocuğun burnu tıkanınca da insan bu tür bir sıkıntıya düşüyor ve acaba nem cihazı olsaydı açar mıydı diye de düşünmüyor değil. Hem onun için hem de bir nebze de faydalı olacağına inandığım için bu cihazı aldım.

3-4 kez de kullandık. Fena değil diyebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 392393394395396
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.