Şimdi Ara

Sigma, DP3 Merrill ile çekilmiş örnek fotoğrafları yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sigma, DP3 Merrill ile çekilmiş örnek fotoğrafları yayınlandı

Leica'dan sonra Sigma'da, 46MP çözünürlüğe sahip kompakt fotoğraf makinesi DP3 Merrill ile çekilmiş örnek fotoğrafları yayınladı.

Resmi sitesi üzerinden DP3 Merrill modeli ile çekilmiş örnek fotoğrafları yayınlayan Sigma, makinenin takipçilerini oldukça heyecanlandırdı. DP3 Merrill, 46MP çözünürlüğe sahip olması ve kompakt yapısı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Normal fotoğraf sensörlerine göre farklı teknik özelliklere sahip olan Foveon X3 görüntü sensörüne sahip olan cihaz, 3" 920 nokta LCD ekrana ve ISO 100 ile 6400 desteğine sahip. 9 noktada otomatik netleme ve yüz tanıma gibi teknolojilere sahip olan fotoğraf makinesi, harici flaş takmak için "Hot Shoe" yuvasına da sahip Üzerinde 50mm F/2.8 lens ile gelen DP3 Merrill, çift True II görüntü işleme motoruna sahip.

Sigma'nın DP3 Merrill modeli tarafından çekilmiş tam boyuttaki örnek fotoğraflara aşağıdaki bağlantı sayesinde ulaşabilirsiniz.

http://www.sigma-dp.com/DP3Merrill/samplephoto.html 

• quote:

Orijinalden alıntı: qökalp58

http://www.sigma-dp.com/DP3Merrill/samplephoto/SDIM1545.jpg

Şu resimdeki ayrıntılar mükemmel

Manzara ayrı bir güzel. Şahane hatta. Oturup her yerine baktım, hala da bakıyorum. Her yeri ayrı bir fotoğraf adeta. Katedral ise göz alıcı kesinlikle. Bu adamların saygı duyduğum taraflarından biri de, zamanında yaptıklarına, büyük bir özenle sahip çıkmaları. Bakılırsa, restorasyon çalışmaları da görülüyor. Sokaklar, insanlar...

Bu makineler bu işlere yarıyorsa, meraklılarının heyecanını anlamak zor değil.

• ayrıntılar mükemmel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 7 Şubat 2013; 14:09:40 >
  • Faveon algılayıcının özelliği bu zaten. Yeni 46MP'lik Faveon düşük ISO'da D800'e yakın detay verir ve keskinleştirmeye gerek olmaz.
  • bu nasıl bir ayrıntıdır, kafayı yedirtti bana. sonuçlar mükemmel

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Faveon algılayıcının özelliği bu zaten. Yeni 46MP'lik Faveon düşük ISO'da D800'e yakın detay verir ve keskinleştirmeye gerek olmaz.

Abi buna 5x büyütmeli bir makro lens ayarlayamaz mıyız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 7 Şubat 2013; 14:45:28 >
  • %100 de ayrıntılar muhteşem. ne nikon'da ne canon'da %100 de böyle bir ayrıntı göremezsin, istersen en pahalı makinasını kullan.

• 19mb jpeg'mi olur??! İnmesini bekliyorum, bakamadım daha.

Edit: Tekrardan !! Detaya bak. Bunların önüne koymak için çok sağlam lens lazım valla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi First_Person -- 7 Şubat 2013; 15:24:57 >
  • Fotoğraf çekmeye pek ilgim olmasa da ayrıntılar çok iyi. Hayran kaldım..

• Evvelden 14mp lik faveon algılayıcıların 10mp lik bayer algılayıcılara çözünürlük olarak eşit olduğu lafları söylenirdi. Bu hesaptan bakarsak aşağı yukarı D800 kalitesinde bir çözünürlük elde edilmiş diyebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musasm -- 7 Şubat 2013; 15:10:40 >
  • Bu nasıl bir fotoğraftır. her pikselinden kalite akıyor mükemmel bir ayrıntı var ağzım açık kaldı resmen.
  • Tek kelimeyle 'mükemmel'

• quote:

Orijinalden alıntı: musasm

Evvelden 14mp lik faveon algılayıcıların 10mp lik bayer algılayıcılara çözünürlük olarak eşit olduğu lafları söylenirdi. Bu hesaptan bakarsak aşağı yukarı D800 kalitesinde bir çözünürlük elde edilmiş diyebiliriz.

Sigma 32MP civari diyor, yani d800'e yakin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faevon olayı çıktığından beri zaten farklı geldi hep bana . SD14 gibi bir makinayı kullanmıştım 1 2 yıl evvel . Pentax K5 imden daha güzel renkler veriyordu . İso konusunda çok kötü ve video olayıda yok sd14 de ama resim kalitesi olayı bitiriyor zaten . Xpro 1 de aynı şekilde çok ilgimi çekiyordu algılayıcısı yüzünden . Onuda denedim . Şu ana kadar bu makinalar gibi yavaş video konusunda beceriksiz (isoda xpro1 zateb 12800 de bile noissiz) ama resim konusunda kullanıcıları fazlasıyla memnun eden gövdeler görmedim . FF de kullanma fırsatım olmuştu bu sene . Keza o bile nedense bu makinaların resim kalitelerinden geri kalıyordu . Bu ve buna benzer makinalar kafamızdaki FF herşeydir kalıbını atıyor resmen .

DP3 e gelirsek DP2 gibi bir gövdeyi dahi daha inceleyemesemde internet üzerindeki bir çok fotoğrafını incelediğimde sonuçları süper ötesiydi . Özellikle detaylar çok farklıydı . Bence DP2 ve DP3 gibi makinalar detay isteyen her şeyde kullanılabilirlet .

• resimler çok güzel.. iso değeri yüksek bir fotoğraf aradım maalesef yok.. sadece bir tane 200 değrine sahip bir tane var.. örnek olması açısından her değerden bir tane koyardı insan...

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

resimler çok güzel.. iso değeri yüksek bir fotoğraf aradım maalesef yok.. sadece bir tane 200 değrine sahip bir tane var.. örnek olması açısından her değerden bir tane koyardı insan...

Faveon algilayicilar yuksek ISO'da basarili degil o yuzden koymazlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

resimler çok güzel.. iso değeri yüksek bir fotoğraf aradım maalesef yok.. sadece bir tane 200 değrine sahip bir tane var.. örnek olması açısından her değerden bir tane koyardı insan...

o halde iç mekanlar için pek uygun seçenek değiller..
  • quote:

quote:

• quote:

quote:

quote:

o halde iç mekanlar için pek uygun seçenek değiller..

Tripot kameraları da denilebilir Sigmalar . Af hızları yavaş ve iso konusunda başarısızlar . Mesela ben iso konusuna hiç takılmıyorum (xpro1 im olduğu halde ) . En güzel fotoğraflar iso 100-800 arasında çekilenler oluyor .

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.