Şimdi Ara

açık kalan teyp akü bitirir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
37.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni bir pioneer taktırıdm ford focus a. takan kişi bunları kontaksız takmak daha iyi dedi.

sabah arabanın aküsü bitmişti. gittim yeni akü aldım. gerçi 4 senelik aküydü. normal bitmiş de olabilir.

teyp sabaha kadar açık kalsa dolu aküyü de bitirir mi? bu tehlike varsa kontaklıya çevirteyim

• teyp, far vs açık kalırsa akünün bitmesi şaşırtıcı olmaz.
  • Elektrikçi yanlış yapmış bence.

Kontağa bağlamak en iyisi. Elektrikçi kolaya kaçmış. Ne güzel kontağı açınca teybiniz açılacak, kapatınca da kapanacaktı.
  • Bitirebilir.

Zaten akünüzün ömrü kısalmış.Üstüne teyp açık kaldığında bitmesi normal..
  • Biter , tecrübe yaşadım onla ilgili :D
  • Yeni aküde biter tabiiki ama şarj tutar yani akü şarj olunca tekrar kullanılabilir ,halbüki eski aküde böyle olmuyor bir kez böyle bitince bir daha zor şarj oluyor.Tecrübe ile sabittir
  • Tecrübeli bir oto elektrikçi halbuki.
    Neden kontaksiz bağladı o zaman
    Anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konunun cevabını bende merak ediyorum.kontaksiz bağlanan teyp açık olmadığı halde akü bitirir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizimki bitmemiş.. 1 gece açık kalmış..yaklaşık 10saat çalişmiş ama akü sağlam hala
  • Bende nedense kontaksız olmasını seviyorum. En azından boşuna kontağı açmak zorunda kalmıyorum . Ama unutursan o iş vahim . Aküyü bitirmese bile sabah gittiğinde akü marşı çeviremez büyük ihtimalle. Tek çözüm aracı vurdurup akünün kendini toparlamasını beklemek olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bykush99

Bende nedense kontaksız olmasını seviyorum. En azından boşuna kontağı açmak zorunda kalmıyorum . Ama unutursan o iş vahim . Aküyü bitirmese bile sabah gittiğinde akü marşı çeviremez büyük ihtimalle. Tek çözüm aracı vurdurup akünün kendini toparlamasını beklemek olur.

benim aracımda da teyp kontağa bağlı ama kontağı açmadan da çalışıyor. benim tavsiyem kontağa bağlı olması yönünde olacaktır.
  • eeee creative teknoloji bakbak teknolojiye bak arabanın kontagını cıkarttıgında 15 dk radyo çalar sonra çalmaz arabayı çalıştırman gerekir. yani açık bırakamıon ee creative bu be :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

eeee creative teknoloji bakbak teknolojiye bak arabanın kontagını cıkarttıgında 15 dk radyo çalar sonra çalmaz arabayı çalıştırman gerekir. yani açık bırakamıon ee creative bu be :D

Bu özelliği beğenmeyenleri ben hiç anlamıyorum. Unutsanız bile ne güzel yaklaşık 30dk içinde bütün iç elektriği kesiyor akü kabusu yaşamıyoruz.
  • tecrübeyle kanıtlanmıştır...biter..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

tecrübeyle kanıtlanmıştır...biter..

Şimdi teyp kontağa bağlı değil.Anahtarı çıkarttığımda ve teybin başlığını çıkardığımda arkadaki hafıza kartı girişinde mavi ışık yanıyor oluyor.Eğer ki kesin,garanti başınıza geldiyse götürüp kontağa bağlatacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüseyin.

quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

tecrübeyle kanıtlanmıştır...biter..

Şimdi teyp kontağa bağlı değil.Anahtarı çıkarttığımda ve teybin başlığını çıkardığımda arkadaki hafıza kartı girişinde mavi ışık yanıyor oluyor.Eğer ki kesin,garanti başınıza geldiyse götürüp kontağa bağlatacağım.

hocam teyp açık kalmıştı..sabah kalktım araba çalışmadı...ikinci ise far açık kalmış ..yine motor çalışmadı...2 ay sonrada akü mefta oldu..
  • Hocam Kontaksız Bağlanırsa Akü Bitmez.Açık unutursanız Biter Eğer Kapatırsanız Bitmez.
  • Çoğu araçta açık kalan teypler için oto kapatma sistemi var diye biliyordum... Bir saat felan açık kalınca kendinden kapanan...

Bu ve bu tarz durumlar için kontaktan bağlamak daha iyi...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _KoLCu_

Çoğu araçta açık kalan teypler için oto kapatma sistemi var diye biliyordum... Bir saat felan açık kalınca kendinden kapanan...

Bu ve bu tarz durumlar için kontaktan bağlamak daha iyi...

bizim 2010 model dobloda 15 dk açık kalınca kendi kendine kapanıyor hatta ilk seferinde kapanınca akümü bitti diye korkmuştum
  • 72 lik mutlu aküde teyip 24 saat gibi süre açık kaldı ardından tek marşda çalıstı araç tipo 1.6 ie
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.