Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
844
Cevap
21
Favori
55.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kule tipi uygun fiyatlı hoparlör öneriniz var mıdır arkadaşlar AVR için? Sinema sistemi olarak 3D destekli kullanmayı düşünüyorum.

Almayı düşündüğüm AVR vsx 323 veya 528
  • Sinerfru kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam gsa elektronikte heco ve magnat setler var pio avrlerle onları inceleyin derim
  • Merhabalar. Bütçem şimdilik setler için yeterli değil. GSA 'dan sanırım 2 tane raf tipi hoparlör alıcam. Hoparlölerin bu kadar pahalı olabileceğini bilmiyordum. İleride Para oldukça da seti genişleteceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam gsa elektronikte heco ve magnat setler var pio avrlerle onları inceleyin derim

merhaba, insanlara yardımcı olmanız beni hoşnut ediyor.sizin gibi insanlar bulmak zor, herşey gönlünüze göre olsun diyorum...
    ben de acizane bir tavsiye vereyim belki yeri değil ama..
    pio 520 ile 921 i kullandım aralarında ses olarak çok fark yok bazı özellikler var o kadar,
    yani 520 den 921 e çıkıldığında ses yönünden bariz ses kalitesi farkı yok. ancak lx serilerinde fark ediyor ki bende bu yüzden lx76 aldım.
    sizlere kolay gelsin...yeni yılınız da kutlu ve hayırlı olsun...
  • Sinerfru kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam kendisi ile telefon ile görüşme yapıp fiyat alırsanız gerçek fiyatları ortaya çıkıyor site fiyatları temsili bilginiz olsun hoparlör işi en pahalıdır alıyorken iyisini almak lazım sürekli değişen bir ürün değil her şey gönlünüzce olsun iyi yıllar dilerim
  • merhaba hocam öncelikle iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim ben sadece bilgilerimi paylaşıyorum bilgi paylaştıkça güzeldir elimden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyorum sizinde herşey gönlünüze göre olsun tavsiyeniz iyi oldu bende 520 kullanıyorum ama 921 yada 923 düşünüyorum ama dediğiniz gibiyse başka markalara yöneleceğim gibi onkyo denon gibi o markalarında sesini denemek istiyorum belkide dediğiniz gibi lx serisinede geçebilirim daha vakit çok tavsiye için teşekkür ederim yeni yılınız istediğiniz gibi olsun kalın sağlıcakla
  • Şimdi malum seti aldık ama şimdi sıra geldi ayarlara kullanma klavuzunu inceledim ama insan işte belki farklı bişiler vardır diyor. Digitürkden hdmı ile çıkıp vsx 322 ye giriyorum buna göre film ve müzik de hangi ayalark tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 520 den 921 e daha yeni geçtim. İlk fark sesteki daha fazla ayrıntı oldu, aynı filmde duymadığım ses ayrıntılarını duydum. Müzikte aldığım daha da fazla...birde kule de aldım mı dadından yenmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sascha35 -- 31 Aralık 2013; 20:41:19 >
  • Birde ek olarak bundan önce stereo bağlamıştım şimdi hdmı baglayınca tv geçişlerinde yeşil oluyor, hdmı bağladığımda da vsx in ayarlarına girilmiyor

• Ben 520 ile 921 arasinda cokta fark olmadigini dusunenlerdenim...zira ben pure direct modunda zaten filmleri izlemeyi tercih ediyorum, haliyle eq devre disi kaliyor, bunun yaninda butun ses islemleri devre disi oluyor, phase vs vs gibi...

Aradaki fark ekstra hdmi girisleri, 7.1 vs 5.1, iphone air play internet radyo vs gibi ivir zivir ozellikler...sadece film izlemek icin bence 520 ve 921 arasinda inanilmaz fark olmaz, belki stereo da olursa olur oda cok az olur...pure direct modunda tabiki, 921 de eq ayarlari bant olarak daha fazla oldugundan eq devrede olursa tabiki fark yaratacaktir...ben film icin aradaki farki hoparlore yatirma taraftiriyim...stereo icin zaten iki kanalli bir amfi sart, receiver larin cogu, giris ve orta segmentler stereo da basarisiz...

• quote:

Orijinalden alıntı: hozes

Ben 520 ile 921 arasinda cokta fark olmadigini dusunenlerdenim...zira ben pure direct modunda zaten filmleri izlemeyi tercih ediyorum, haliyle eq devre disi kaliyor, bunun yaninda butun ses islemleri devre disi oluyor, phase vs vs gibi...

Aradaki fark ekstra hdmi girisleri, 7.1 vs 5.1, iphone air play internet radyo vs gibi ivir zivir ozellikler...sadece film izlemek icin bence 520 ve 921 arasinda inanilmaz fark olmaz, belki stereo da olursa olur oda cok az olur...pure direct modunda tabiki, 921 de eq ayarlari bant olarak daha fazla oldugundan eq devrede olursa tabiki fark yaratacaktir...ben film icin aradaki farki hoparlore yatirma taraftiriyim...stereo icin zaten iki kanalli bir amfi sart, receiver larin cogu, giris ve orta segmentler stereo da basarisiz...

Giris te orta da üst de avrler in yapılışı sınıfı. Içerisinde barındırdıkları tum özellik Ler ile stereo için üretilen bir cihaz degil stereo muzik için analog stereo anfi daha dogru bir secim olur

520 ile 921 arasında ki farka gelince hic alakası hic bir benzerliği olmayan iki cihaz aralarında güç tork şekil özellik olarak cok fark var 500 liraya 520 alnaktansa ikinci el 800 tl ye 921 alın kesinlik le gecen gun ben bu fiyata lx serisine geçtiğim için Sattim tertemiz 921 i boyle bir cihaz bulursanız kaçırmayın arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: hozes

Ben 520 ile 921 arasinda cokta fark olmadigini dusunenlerdenim...zira ben pure direct modunda zaten filmleri izlemeyi tercih ediyorum, haliyle eq devre disi kaliyor, bunun yaninda butun ses islemleri devre disi oluyor, phase vs vs gibi...

Giris te orta da üst de avrler in yapılışı sınıfı. Içerisinde barındırdıkları tum özellik Ler ile stereo için üretilen bir cihaz degil stereo muzik için analog stereo anfi daha dogru bir secim olur

520 ile 921 arasında ki farka gelince hic alakası hic bir benzerliği olmayan iki cihaz aralarında güç tork şekil özellik olarak cok fark var 500 liraya 520 alnaktansa ikinci el 800 tl ye 921 alın kesinlik le gecen gun ben bu fiyata lx serisine geçtiğim için Sattim tertemiz 921 i boyle bir cihaz bulursanız kaçırmayın arkadaslar

Eray arkadasimiza kesinlikle katiliyorum.520 921 farkı tabiki var.daha guclu ve tok bur sesi var 921in.ayrica 921 manuel equalizer yapilabiliyor ki bu ses kalitesine doğrudan etki ediyor. 520de otomatik mcaa yapiyor mudahale edemiyorsunuz.

• Arkadaslar 528 alma arifesindeyim, hemen hemen kafada kesinlestirdim gibi.

Son bir kez daha sorayım;Sizce 528 mi, 921 mi yoksa ikinci el 520 alıp daha kaliteli hoparlor mu alayım

528 ile 520 arasında da bariz fark var mıdır

• Yukarıdaki sorularıma cevap verebilecek arkadaş yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DreamX -- 1 Ocak 2014; 14:25:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinerfru

Arkadaslar 528 alma arifesindeyim, hemen hemen kafada kesinlestirdim gibi.

Son bir kez daha sorayım;Sizce 528 mi, 921 mi yoksa ikinci el 520 alıp daha kaliteli hoparlor mu alayım

528 ile 520 arasında da bariz fark var mıdır

921 al

• Sebebini de söyler misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinerfru

Sebebini de söyler misiniz

Cok daha iyi olması

• 520 nin fiyatı 600 tl sıfırı, 921 sıfırı 100 tl ye alınabiliyor...

921 in artıları; 9 band eq, advanced mcacc, 1080p upconversion, air play, internet radyo, iphone compability, fazladan hdmi girişi, 7.1 olması, kanal başına fazla güç vermesi...

şimdi bu özellikler için bence fazladan para veriyorsunuz..arada cok tork farkı yok, tork farkı lx serisinde baslıyor arastırmalarıma göre, veya sc modellerinde...

bir iki kaynaktan fazla cihazınız yok( ki bence bir bd ve media player yeterli, belki esktra olarak oyun konsolu ) fazladan hdmi ihtiyacınız olmayacak
    1080p full kaynaktan görüntü izliyorsanız 1080p upconversion a gerek yok...
    pure direct modunda( yani yönetmen nasıl duyulmasını istiyorsa filmdeki seslerin öyle duyulsun sekliyle izliyorsanız) advanced mcacc veya 9-band eq gerek yok( bütün ses işlemeleri devre dışı oluyor zira bu modda )
    eger sadece sinema için kullanıyorsanız, stereo ile hiç işim olmaz diyorsanız( 921 inizde olsa stereo da iş yapmaz gerçi neyse ) fazladan tork a, airplay a, internet radyo ya gerek yok...
    filmlerin bir cogu 7.1 native değil zaten, 5.1 dts hd veya true hd, ayrıca 7.1 kanal için cogu oda bence kücük,buna da gerek yok...

seste fark eder mi? fark olur tabiki ama bu kullandıgınız hoparlöre göre değişir, üst seviye hoparlörleri zaten her iki anfiyle de süremezsiniz... sinema sistemlerinde subwoofer oldugundan zaten cok büyük kule kabinlere gerek duymuyorsunuz... küçük kabinler, bookshelf--uydu hoparlörler-- sinema için yeterli...bookshelf alt-mid seslerde avantajı oldugu için biraz daha tercih edilesi gibi...

zaten cogu kişinin salonu 30 m2 civarında ve apartman dairesinde oturuyor, kule kabinlere bence bu büyüklükteki evlerde ve odalarda sinema da gerek yok... frekansları daha stabil olan, özellikle midlerde basarılı, kaliteli komponentlerden olusan bir hoparlör almak daha önemli...iyi bir subwoofer cok önemli... ayrıca izlenilen kaynakta cok önemli, dts-hd veya truehd barındırması, seste oldugu kadar gözede hitap etmesi için 1080p tercih edilmesi daha önemli...

haa bu kanıya nerdenmi vardım, iki haftadır avsforum, avforum, amazon.com gibi 100 ün üzerinde baslık okudum, soundand vision sitesindeki bütün reviewlwew tek tek baktım, abartmıyorum en az 20 tane hoparlör baslıgında, cambridge minx, cambridge s30, energy take classic, psb b1, polk tl1600, dali zensor, definitive procinema, pioneer sp-bs21 vs vs vs kullanıcı yorumlarını okudum, onkyo denon pioneer avr baslıklarında zira yüzlerce kullanıcı yorumu okudum...

sonuc; iş paraya bakıyor...eger cok kaliteli hoparlörler alabiliyorsanız, iyi bir avr alın...ancak hoparlörler idare eder seviyede ise, bookshelf hoparlörler kastım, polk tsi, dali zensor 1, cambridge s30 vs vs 100 watt lık 5incve 6inc sürücülü bookshelfler için giriş seviyesi avr ler yeterli...

ekstra özelliklerine göre belirleyip avr alın...ekstra özellikleri kullanmayacaksanız bosuna para vermeyin...

stereo kısmını tamamiyle ayırıyorum, o cok ayrı bir mevzu...

• hozes H kullanıcısına yanıt
    Sizin bu yorumlara göre z5500 alın çok fazla yeter 520 de çok bence iki cihazında kullandım 520 de 921 de şim di lx serisini de hiç biri birbirine ses olarak benzemiyor hepsi birbirinden sırayla üst segment. Siz böyle ona gerek yok buna gerek yok der şeniz her gereken durumda bir üstünü almak için verdiğiniz paranın yarısına satar her seferinde çok zarar edersiniz ettiğimden dolayı biliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben iki avr nin farkından bahsediyorum...siz kullanımıssınız tabiki daha iyi yorum yapabilirsiniz, ama benim sahsi fikrim aradaki fiyat farkını daha cok yukarıda saydıgımız ekstra özelliklere veriyoruz, arada verilen fiyat farkı ses kalitesinde cok acayip bir değişikliğie yol acmayacagını düşünüyorum ( her iki amfide pure direct modunda iken )...tamamen sahsi fikrim ve prof ve kullanıcı yorumlarına göre kendi düşüncelerim... her iki amfiyi aynı sartlar altında test edemeden bilemem tabiki, ancak bzı kullanıclar placebo effect ten dolayı bence arada muazzman fark oldugunu düşünüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hozes -- 1 Ocak 2014; 18:46:12 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.