Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
840
Cevap
21
Favori
55.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba 322 eksik olarak oto kalibrasyon yok oda ne kadar gerekli 520 de olmayan ise arc var yani 322 giriş ve çıkışlar yönünden azaltılmış bir avr ha şöyle bi durum var ben 520 de sadece hdmi ve otik kullanıyorum diğerleri gereksiz zaten artık herşey hdmi dan bağlanıyor size 322 de yetecektir
  • Tekrar merhaba,

Sayenizde kararımı verdim. htp-322 set ve de linkteki bluray player'i alacağım. Toplamda 1400 lira gibi bir rakama gelecek. Bluray playeri özellikle tv ile aynı kumandadan kullanabilmek için samsung seçtim.

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/blu-ray-players/blu-ray-players/BD-F5500/XU

Ancak sormak istediğim bir kaç şey daha var. Bu sistemdeki kule hoporlorler arasında kablo bağlantısı var sanırım bluetooth yok. öndekiler problem değil ancak arkadaki hoporlorlere kabloyu duvar kenarından götürmek için yaklaşık 10 metreden biraz daha fazla bir kablo ihtiyacı olacak. kendisindeki standart kabloları kaç metredir. Bana yetmezse ben bu konuda ne yapacağım.

Aldıktan sonra ilk kurulumu servis mi gelip yapıyor? Onlar bana ilk ayarlar için yardımcı olacaklar mıdır?

Sistemi aldıktan sonra sorularımla başınıza baya bir bela olacağım :)
  • nynpkl kullanıcısına yanıt
    merhaba karar vermenize sevindim şimdi kablo arkalar için büyük ihtimal 10 metredir bende öyleydi eğer yetmezse media markete gidin orda çıplak hoparlör kablosu satılıyor 1.5 luk alın ihtiyacınız kadar kurulum alacağınız yere sorun büyük ihtimal kurarlar ısrar edin biraz ayar için basitçe yaparlar sizde zamanla öğrendikçe yaparsınız ben açıkçası 322 leri bilmiyorum ama elimden geldiğince tahmini yardımcı olurum
  • Dg.TURK kullanıcısına yanıt
    duvarın dibindeki süpürgelikleri söktüm, kabloları içinden geçirdim tekrar duvara çivileyip silikonladım. yukarı çıkan bölümü ise kirişin arka tarafından tam köşeden yukarı doğru çektim. yapıştırıcı özellikli silikonla duvara yapıştırdım.(pattex) asla dikkati çekmiyor, birisi göstermeden görmüyorsun bile.
  • merhabalar adım ozan ben aslında Sony BDV-E4100 hazır sistem alımını yaptım ürün henüz elime gelmedi alım yaptığım yerde Pioneer HTP-170 de vardı ve aklıma takıldı aralarında 200 tl fark vardı tabi birde 3d player almam gerekiyor 500 tl diyelim sizce sony den vazgeçip pioneer i mi almallıyım pioneeri alırsam bu set beni tatmin edermi sistemi 12 metrekarelik bir odada sadece film amaçlı kullanıcam setteki S-SP50-G hoparlör takımı ile ilgili bilgim yok bu hapörler ler 2 yönlümüdür?forum sayfalarını inceledim sistemin ses kodlarını çözebilmesi için bağlanan bluray playerin hdmi dan ses göndermesi gerek demişsiniz zaten hdmi ın özelliği aynı kablodan hem ses hem görüntü göndermek değilmidir?eğerki pioneer alırsam blu ray player olarak Sony BDP-S4100 3d player alıcam pioneer 3d uyumlu değilmi yani blurayı pioneere bağladığımda 3d görüntüyü tv ye taşıyabilirmi?asıl merak ettiğim bluray playere usb disk bağladığımda oynattığım filmde hd ses var ise bu ses kodunu pioneer çözebilirmi bildiğim kadarıyla ürünün kendinde bir harici disk bağlamak için usb girişi yok.inşallah bugün içinde cevaplarsınız yarın sabah satıcıya kararımı bildirmem gerekiyor,saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine41 -- 4 Ağustos 2013; 14:18:43 >
  • constantine41 C kullanıcısına yanıt
    merhaba adım emre şimdi size elimden geldiğince yardım edeyim 3d blu-ray yerine media player alabilirsiniz ama orjinal seyrederim derseniz iş değişir şimdi pioneer set hazırlara benzemez açıkçası alıp uğraşırım merakım var yeni hoparlör alıp bağlarım derseniz bu iş hoşunuza gidiyorsa alın yok ben bi sefer alayım bana yeter derseniz o zaman hazır seti alın uğraşmayın pioneer set hoparlörler 2 adet full-range hoparlöründen oluşuyor eğer fazla bi beklentiniz yoksa sizi tatmin eder zaten kullanacağınız alan için yeter gelelim ses kodlarına eğer 7+1 ise kaynak hd sesleri çözmek için hdmi dan sesi aktarıyoruz bu blu-ray playerda olur media oynatıcıda yani bu özelliğin olmasına dikkat edin 3d ise pio destekli sıkıntı olmaz gelelim usb disk işine tahminimce çözer ama tam emim değilim denemek sormak lazım benden bu kadar inşallah yardımım dokunmuştur gene sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba adım emre şimdi size elimden geldiğince yardım edeyim 3d blu-ray yerine media player alabilirsiniz ama orjinal seyrederim derseniz iş değişir şimdi pioneer set hazırlara benzemez açıkçası alıp uğraşırım merakım var yeni hoparlör alıp bağlarım derseniz bu iş hoşunuza gidiyorsa alın yok ben bi sefer alayım bana yeter derseniz o zaman hazır seti alın uğraşmayın pioneer set hoparlörler 2 adet full-range hoparlöründen oluşuyor eğer fazla bi beklentiniz yoksa sizi tatmin eder zaten kullanacağınız alan için yeter gelelim ses kodlarına eğer 7+1 ise kaynak hd sesleri çözmek için hdmi dan sesi aktarıyoruz bu blu-ray playerda olur media oynatıcıda yani bu özelliğin olmasına dikkat edin 3d ise pio destekli sıkıntı olmaz gelelim usb disk işine tahminimce çözer ama tam emim değilim denemek sormak lazım benden bu kadar inşallah yardımım dokunmuştur gene sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplarım

peki o zaman şöyle sorayım emre bey aslında alırım kullanırım ilerleyen zamanda hoparlör değişimi filan yapacağımı sanmıyorum bu konularda bilginiz var sanırım iki seti göz önünde bulundurursak hangisi daha tatmin edici sonuç verir?full-range hoparlör dediğiniz 2 yollu oluyor sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine41 -- 4 Ağustos 2013; 14:56:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: constantine41

quote:

peki o zaman şöyle sorayım emre bey aslında alırım kullanırım ilerleyen zamanda hoparlör değişimi filan yapacağımı sanmıyorum bu konularda bilginiz var sanırım iki seti göz önünde bulundurursak hangisi daha tatmin edici sonuç verir?full-range hoparlör dediğiniz 2 yollu oluyor sanırım

Bu konudan niye ben haberdar ediliyorum biri bana açıklayabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dessan

quote:

Orijinalden alıntı: constantine41

quote:

Bu konudan niye ben haberdar ediliyorum biri bana açıklayabilir mi ?

kusura bakma benim hatam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine41 -- 4 Ağustos 2013; 14:59:48 >
    merhaba ozan bey değişim şöyle kule tipi bookself gibi yada daha farklı uydu kombinasyonları açıkçası ben amfi+hoparlör taraftarıyım zaten bende şuan vsx-520 kullanıyorum full-range tek sürücü üzerinden tüm sesler yani bas orta tiz yalnız bas beklemeyin uydulardan onun için sette ayrı subwoofer var mid+tiz olarak değerlendirin valla karar sizin çünkü benim dediğimi alıp memnun olmazsanız ben üzülürüm sonradan pişman olmayın keşke demeyin o yüzden size bıraktım ben
  • quote:

merhaba ozan bey değişim şöyle kule tipi bookself gibi yada daha farklı uydu kombinasyonları açıkçası ben amfi+hoparlör taraftarıyım zaten bende şuan vsx-520 kullanıyorum full-range tek sürücü üzerinden tüm sesler yani bas orta tiz yalnız bas beklemeyin uydulardan onun için sette ayrı subwoofer var mid+tiz olarak değerlendirin valla karar sizin çünkü benim dediğimi alıp memnun olmazsanız ben üzülürüm sonradan pişman olmayın keşke demeyin o yüzden size bıraktım ben

açıkçası çok bütçe ayırmak istemiyorum iki set arasında yaklaşık 550 tl lik bir fark çıkıyor,pioneerin avantajları ortada ilerleyen zamanda sistem parçalarını değiştirebiliyorsunuz hoparlör ve player oynatıcı gibi sony dezavantajı tümleşik sistem olması playerdeki bir arızada tüm sistem gidiyor gerçi çok aşırı kullanmadığım için sorun olmaz ama asıl beni çelişkiye düşüren şu 3d filmleri orjinal alıcam ama diğer filmleri netten indiriyorum netten indirdiğim filmler dts ses kodlu hd ses kodluları bu ses sistemleri sony gibi tümleşik sistemler desteklemiyor ama pioneeri alırsam usb den hd ses filmleri izleyebilcem aslında şunu sormam lazım dts ses ile hd ses arasında farkedilir bir fark varmı yani bu 550 tl lik farkı vermeye değecek kadar?birde otomatik kalibrasyon olayı pioneerde var sony de yok bu çok önemlimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi constantine41 -- 4 Ağustos 2013; 15:20:35 >
    merhaba ben sizi anladım siz biraz ileriye dönük düşünüyorsunuz birde 3d filmleride internetten indirebilirsiniz media oynatıcı aldınız mı deymeyin keyfinize hem hd ses sorunu yok tüm formatları destekliyor dts ve hd arasında fark vardır ama ben denemedim şahsen ama deneyenler var diyor otomatik kalibrasyon sizin yapamayacağınız ayarı yapıyor güzel bi özellik gelelim farka açıkçası ben hazır setlere 1000 liraya acıyorum ben size bir link yollayacağım onu izleyin yardımcı olacaktır
  • quote:

merhaba ben sizi anladım siz biraz ileriye dönük düşünüyorsunuz birde 3d filmleride internetten indirebilirsiniz media oynatıcı aldınız mı deymeyin keyfinize hem hd ses sorunu yok tüm formatları destekliyor dts ve hd arasında fark vardır ama ben denemedim şahsen ama deneyenler var diyor otomatik kalibrasyon sizin yapamayacağınız ayarı yapıyor güzel bi özellik gelelim farka açıkçası ben hazır setlere 1000 liraya acıyorum ben size bir link yollayacağım onu izleyin yardımcı olacaktır

linkte gönderdiğiniz videoyu yaklaşık 2 saat önce izlemiştim :) kararsızım biraz düşüneyim en iyisi
  • quote:

kararımı verdim sony siparişimi iptal edip Pioneer HTP-170 modelini alıyorum,usb den hd ses ve ses otomatik kalibrasyon özellikleri ve güncellemeye açık olması kararımı etkiledi bu üründe otomatik kalibrasyon var değil mi ve içinden gerekli mikrofon çıkıyor mu?ürün özelliklerimde MCACC yazıyor sanırım bu otomatik kalibrasyon demek oluyor.emre bey bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.saygılar
    merhaba ozan bey öncelikle karar vermenize sevindim oto kalibrasyon var mikrofon içinden çıkıyıor ürün gelsin kurulum ve bağlantılar hakkında yardımcı olurum yardımcı olduysak ne mutlu bize kalın sağlıcakla
  • quote:

merhaba ozan bey öncelikle karar vermenize sevindim oto kalibrasyon var mikrofon içinden çıkıyıor ürün gelsin kurulum ve bağlantılar hakkında yardımcı olurum yardımcı olduysak ne mutlu bize kalın sağlıcakla

kurulum aşamasında bol bol yardım alacam sizden şimdiden hazırlıklı olun :) teşekkür ederim sizde kalın sağlıcakla
    merhaba sıkıntı yok cihaz zaten ezberimde önemli değil hayırlı olsun kalın sağlıcakla
  • quote:

merhaba sıkıntı yok cihaz zaten ezberimde önemli değil hayırlı olsun kalın sağlıcakla

emre bey son olarak VSX-520 ile VSX-520-K arasında fark varmı alacağım yerde set içerisinde VSX-520 receiver var satış sayfasına bakıyorum hiç 3d den bahsetmemiş bir yanlışlık olmasın emin olalım Pioneer HTP-170 modeli içindeki VSX-520 receiverde 3d desteği var değil mi?biraz sorularla sıktım ama idare edin artık :) internette bakıyorum hep karşıma 3d destekli VSX-520-K modeli geliyor
  • birde son olarak Pioneer HTP-170 seti kullanna arkadaşlar set içerisinden çıkan S-SP50-G 5.0 Hoparlör Takımının duvara montaj için ayakları çıkıyormu kutu içerisinden bunu merak ettim.
    merhaba ozan bey 520-520K aynı hiç bir fark yok içiniz rahat olsun 3d desteği var K rengini belirliyor mesala türkiyeye gelmeyen S modeller var o yüzden takılmayın
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.