Şimdi Ara

Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
844
Cevap
21
Favori
55.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 520 artuk yok 322 ise daha yeni girdi piyasaya güç olarak yeter zaten hangimiz sonluyoruz ki aslında ülkemize gelmeyin bir çok model var bunun sebebi talep az vede stoklar anca bitiyor
  • Fiyat farkı da çok yüksek; amerika'da 200-250 dolara satılan giriş seviyesindeki receiverlar burada 1000 liraya yakın fiyatlardan başlıyor.
    Denon 1513 bestbuy'da 199 dolar, burada 1199 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: multimode

Fiyat farkı da çok yüksek; amerika'da 200-250 dolara satılan giriş seviyesindeki receiverlar burada 1000 liraya yakın fiyatlardan başlıyor.
    Denon 1513 bestbuy'da 199 dolar, burada 1199 lira.

Demekki Amerikadan Zenginiz, Vatan - Millet - Sakarya Cebini dolduran Doldurana...!!
  • Merhabalar vsx 520 kullanıcıları arasına yaklaşık 2 hafta önce bende katıldım başlığı yeni farkettim ama çok faydalı önce görseydim fazla debelenmezdim ama kendimce bende çözdüm sayılır anfiyi ama 1 kaç sorumda yok değil. Öncelikle x overi 100 hz diyorsunuz bunu nerden değiştireceğiz acaba.

Pionner vsx 520
    Denox magnifucus set kullanıyorum çok güzel ses alıyorum. memnunum.

Şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba öncelikle aramıza hoşgeldin stoklar bitmişti iyi bulmuşsunuz x-overı gelirsek sub var mı yoksa sp setup ı açıp ordan yön tuşlarıyla aşağı yukarı ilerleyin en sonda x-over var oraya girin ve sağ sol tuşlarla ayar yapabilirsiniz kolay gelsin anlamadığınız bir yer olursa sorun çekinmeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

Merhaba öncelikle aramıza hoşgeldin stoklar bitmişti iyi bulmuşsunuz x-overı gelirsek sub var mı yoksa sp setup ı açıp ordan yön tuşlarıyla aşağı yukarı ilerleyin en sonda x-over var oraya girin ve sağ sol tuşlarla ayar yapabilirsiniz kolay gelsin anlamadığınız bir yer olursa sorun çekinmeyin

bende vsx-520 var arkadaşlar, sadece film için kullanıyorum 5.1 olarak...sub Pioneer s-21w, uydular s-sp24ql ( s-11 ile aynı yanılmıyorsam ), centerı jamo ile değiştirdim ( film izlemede centerın daha önemli olduğunu düşünüyorum )

neyse uyduları yine compact küçük uydularla değiştirme düşüncem var; jamo a-102, böse acuostimass veya canton plus gx...

daha sonrada subwoofer i değiştirmeyi düşünüyorum ( set olarak böyle almıştım )

yukarıdaki uydular hakkındaki düşünceniz nedir??

• Arkadaşlar bende vsx-520 ile denox lentus set ile kullanıyorum filmlerde ve oyunlarda bir sıkıntım yok ama müziklerde bir woofer eksikliği aramıyor değilim aklımda iki model var
    http://www.testfreaks.com/hifi-subwoofers/yamaha-yst-sw012/
    http://www.testfreaks.com/hifi-subwoofers/yamaha-yst-sw030/
    Bu iki model arasında kaldım sw012 250 tl civarı sw030 ise 400 tl aradaki fiyat farkı ve amfinin kaldırıp kaldıramayacağı hakkında bilgisi olan arkadaşların yorumlarını ve önerilerini bekliyorum

• Merhaba öncelikle hoşgeldin sizin set htp-200 tarzı aynı bende htp-200 le başladım tabi değişiklik yaptım sizin gibi film işine gelirsek center ı değiştirmeniz iyi olmuş çünkü bende değiştirdim filmlerde en önemlisi zaten uydu ve suba gelirsek şimdiki kullandığınız ve alacağınız uydular arasında pek fark olmayacaktır neden derseniz çünkü onlarda tek yollu o yüzden bence kule düşünmüyorsanız bookself tarzlarına bakabilirsiniz birde subı ihmal etmeyin

• Merhaba hocam öncelikle avr lerde subı kaldırıp kaldırmayacağı yoktur çünkü avr subı beslemez sadece sinyal gönderir sinyalide aktif sub alır ve sürücüye verir
  • quote:

Merhaba öncelikle hoşgeldin sizin set htp-200 tarzı aynı bende htp-200 le başladım tabi değişiklik yaptım sizin gibi film işine gelirsek center ı değiştirmeniz iyi olmuş çünkü bende değiştirdim filmlerde en önemlisi zaten uydu ve suba gelirsek şimdiki kullandığınız ve alacağınız uydular arasında pek fark olmayacaktır neden derseniz çünkü onlarda tek yollu o yüzden bence kule düşünmüyorsanız bookself tarzlarına bakabilirsiniz birde subı ihmal etmeyin

aynen hocam set olarak o sekildeydi benimkide...center ve woofer bence en önemli parcalar film sisteminde, diğer surroundlarıda uydu düşününce pek alternatif yok belli fiyat marjında; jamo a-102 çifti 300 tl, canton plus gx çift 350 tl, bose acuostimass sa teki 100euro falan galiba...

canton plus gx çift yollu alında, 11ccm woofer ve tweeter mevcut, jamo a-102 ise aynı pioneer s-11 ler gibi tek...

bookself düşünmüyorum hocam, bana küçük uydu hoparlörlerin görüntüsü daha güzel geliyor...

ozaman uydulardan önce woofer işine el atayım, pioneer s-21w var su an sette...

ondan neye geçelim sizce, tavsiye, cokta devasal paralar harcaman istemiyorum, malum apartmanda oturunca ses bir yere kadar acılıyor...

• Merhaba hocam o zaman jamodansa canton daha iyi gibi bendede şuan s-21 var ama benimde niyetim değiştirmek tabi evden izin çıkarsa açıkçası ben wharfedale vardus sub 10 düşünüyorum ama siz nasıl düşünürsünüz bilmem yamaha yada pioneer da bakılabilir tabi bunlardan başka markalar var eğer birde dinleme şansınız olursa iyi olur daha rahat karar verirsiniz
  • Merhaba arkadaşlar bence birazda sistemlerimizin fotoğraflarını payşaşalım
     Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu Pioneer VSX-520 Kullananlar Topluluğu

• quote:

Merhaba öncelikle aramıza hoşgeldin stoklar bitmişti iyi bulmuşsunuz x-overı gelirsek sub var mı yoksa sp setup ı açıp ordan yön tuşlarıyla aşağı yukarı ilerleyin en sonda x-over var oraya girin ve sağ sol tuşlarla ayar yapabilirsiniz kolay gelsin anlamadığınız bir yer olursa sorun çekinmeyin

Teşekkürler bilgi için hocam subbas şimdilik düşünmüyorum.

Cihazı İstanbul hifiden getirtmiştim ama sonradan ankara forum mediamarktan arkadaşada aldık.

• merhaba bendede sizin cihazdan var. ama acemiyim bunu tvye bağlayabilirmiyim bağlarsam nasıl olacak. 5 hoperlör, samsun es6140 ve hometech player, hdmı, optik kablo ve tivibu var. yardımcı olursanız sevinirim.
  • ahmetkavak A kullanıcısına yanıt
    Merhaba öncelikle media oynatıcıyı amfiye hdmi la bağlayın tivibu için ise hdmi çıkış var ise onuda bağlayın amfiye ve out tan televizyona çıkın eğer 5+1 ses istiyorsanız optik kablo alacaksınız yada media oynatıcı hdmi üzerinden 5+1 sesi yollarsa gerek yok gene anlamadığınız yer olursa sorun
  • tivibu cihazında bir optik birde hdmi girişi var. optik kablom var. servis tivibudan tvye hdmi ile girdi, ben tivibudan optik kabloyla amfiyemi gireyim. media playerı sık kullanmayacağım tvden ses alabilmem için mediaplayer şartmı. birde tvden ayar yapmam gerekirmi kabloları taktıktan sonra. yani yeni cihaz ayarla diyecekmiyim yoksa otomatik algılarmı?
  • kardeş şansımı deneyeyim dedim sesi aldım gerçekten teşekkürler. optikten tivibuyu amfiye bağladım. tivibu hdmi ile tvye bağlı. yalnız ses ayarını yapamadım cinema tuşuna ve diğer 3 tuşa basınca farklı tonlarda hoperlöre dağıtıyor. 5inden birden ses alabilirmiyimki.
    Merhaba öncelikle sürekli tivibuyu kullanacaksanız amfiye hdmi girin herhangi birine ordan tv ye çıkın bu sayede optik kabloya gerek kalmaz birde taktığınız hangisiyse kumandadan ona basın yada sıgnal select basın bulur birde tüm hop tan sesi almak için adv surround modlarını kullanın yada standart basmanız yeterli onlardan seçebilirsiniz kolay gelsin
  • des955 çok teşekkür ederim verdiğin bilgi için hallettim sese doyduk.
    Merhaba rica ederim siz mutlu olduysanız bana yeter
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.