Şimdi Ara

Google'ın tasarladığı Chromebook Pixel adlı bilgisayara ait tanıtım videosu sızdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google'ın tasarladığı Chromebook Pixel adlı bilgisayara ait tanıtım videosu sızdı

Chromebook ortakları arasına bu yıl HP ve Lenovo gibi sektörün lider üreticilerini ekleyerek Chrome işletim sistemini yaygınlaştırma yolunda önemli hamlelere imza atan Google, donanım endüstrisine kendi markasıyla ilk olarak akıllı telefon, ardından tablet bilgisayarlar ve tamamen kendi üretimi ev eğlence sistemi Nexus Q ile giriş yapmasının ardından, şimdi de yine bizzat kendi geliştirip ürettiği bir dizüstü bilgisayarla anılmaya başladı. Geçen yıl ortaya atılan bir iddia; internet devinin yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip bir Chromebook tasarladığını ileri sürmüştü. Bu iddiayı destekleyen ilk delil, bugün internete sızan bir tanıtım videosu oldu.

Slinky.me'nin hazırladığı ve firmanın sunucularına saldırılması sonucu sızdırıldığı CEO Victor Koch tarafından açıklanan video, 2560 x 1700 piksel çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip Chromebook Pixel'i gün yüzüne çıkartıyor. 4 milyon pikseli yapısında barındıran bu bilgisayar, "en sonuncu pikseline kadar" Google'ın eseri olacak. Mountain View merkezli şirketin herhangi bir üretici ile işbirliğine gitmeden tamamen kendi ürettiği ikinci ürün olarak önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek. Dizüstü sektörüne yeni bir soluk getirmek amacıyla böyle bir çözüm geliştirdiğini tanıtım videosunda da vurgulayan teknoloji firması, ilk bilgisayarını muhtemelen 15 Mayıs'ta başlayacak olan Google I/O 2013 konferansında resmen tanıtacak.

Google Link adlı bir proje kapsamında bir süredir şirket içerisinde test edildiği bildirilen Chromebook Pixel'in diğer teknik özellikleri henüz ortaya çıkmış değil. Ancak videoda aygıtın hangi giriş-çıkışlara sahip olduğu açıkça görülüyor. Dizüstü bilgisayarı için makul bir fiyat belirlemesine kesin gözüyle bakılan Google'ın Chromebook Pixel'ine ait ilk tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

• Google chromebooklarla gerek fiyati olsun gerek internet kullanimi olsun iyi bir ilerleme katediyor.Bu arada Google I/O 2013 cok guzel gececege benziyor bir suru yenilikle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaalisahin -- 6 Şubat 2013; 23:31:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pes atılıyor mu bunda :D şaka bir yana film müzik internet için ideal hem ucuz oluyorlar ancak. Microsoft varken çok zor özellikle program ve oyun konusunda...
    Öyle markette 1 milyon küçük uygulama ile olmuyor bu pc sektörü..

• macbook proya benzemiş şimdi eğri oturalım doğru konuşalım

• quote:

Orijinalden alıntı: itachi237

macbook proya benzemiş şimdi eğri oturalım doğru konuşalım

Aynen , vidyoyu izledim ve kafamı çevirip solumda dura macpro'ya baktım, oha aynısı bu..

• applecı diyeceksiniz ama macbok pro'nun önüne benzemiş

• Sapına kadar google :-P

• şimdilik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip bir dizüstüden fazla bişey vaad etmiyor. Bekleyelim görelim.

• Bakalım nasıl olacak. Bilgi için teşekkürler.
  • imac kullanıyorum ama şahsen android ve chrome os un acilen laptoplara uygun halde cıkması gerek

• pixel idalı bir isim olmuş ilk alan kişinin pixel sorunu vamı sorusunu akla getiren isim
  • touchpad'in büyüklüğü ve şeklinden tut ön tarafta ekranı kaldırma kısmına kadar macbook pro. adını da chromebook pixel değil pro koysalarmış keşke.

• Chromebooklar bu kadar kalın olmak zorundamı. Ne bileyim basit bir işletim sistemi zaten ultrabooklar gibi ince yapılı olsalar daha iyi olur.

• hayır arkadaş nedir bu tasarım muhabbeti nlamadım yakında firmalar apple yüzünden bir şey üretemez hale gelecek heralde telefon çıkar aha iphona benzemiş pc çıkar aha mac booka benzemiş bu nedir ya...

• Tanıtım videosu nasıl sızar? Bilginin sızdığını sızdırıldığını biliyoruz da tanıtım videosu zaten adı üzerinde tanıtım amaçlıdır, nasıl sızar ki...

• Özel içerik.

Üzgünüz, ancak bu içeriği sahibi tarafından özel olarak etiketlendiği için görüntüleyemeyiz.

• Apple buna dava açarsa kızmam gerçekten Çin malı gibi taklit ve berbat olmuş Casper'lara kızardım Apple çakması diye bu çakma değil bildiğin klon...

• quote:

Orijinalden alıntı: vbalikci

quote:

Aynen , vidyoyu izledim ve kafamı çevirip solumda dura macpro'ya baktım, oha aynısı bu..

Özet : Macbook prom var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pearl Jam

quote:

quote:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pearl Jam

quote:

quote:

Retina :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.