Şimdi Ara

Samsung Display, 4.99 inçlik Full HD Super AMOLED panellerin seri üretimine başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung Display, 4.99 inçlik Full HD Super AMOLED panellerin seri üretimine başlıyor

Küçük ölçekli OLED panellerde ilk defa Full HD çözünürlük standardını benimseyen ve aynı zamanda 440ppi piksel yoğunluğu barajını aşmayı başaran Samsung, yeni nesil Super AMOLED çözümünü geçen ay CES 2013 kapsamında sergilemişti. Oldukça ucuz ve tarama hususunda yüksek doğruluğa sahip LITI üretim teknolojisiyle geliştirildiği bildirilen panel, yapısında ihtiva ettiği yeni organik materyaller sayesinde çok daha az enerji tüketecek. Bununla birlikte yüksek çözünürlüğün getirisi olarak benzersiz bir görüntü kalitesi sunması beklenen ekranın seri üretimi çok yakında başlayacak. Güney Koreli DDaily gazetesinin endüstri kaynaklarından elde ettiği son gelişmelere göre; Samsung Display, en geç Şubat 2013 sonunda yeni Super AMOLED'lerin üretimini başlatacak.

Galaxy S3 ve Galaxy Note II gibi akıllı telefonların yüksek satış rakamları sebebiyle mevcut AMOLED fabrikalarında ancak 2012 ürün portföyü için gerekli donanımları tedarik edebilen Samsung Display, Las Vegas'ta sergilediği OLED televizyonlar, plastik tabanlı esnek OLED TV ve benzeri yeni nesil ürünleri için pilot üretim hatlarında bir süredir çalışmalarını sürdürüyordu. LITI tekniğini de uzun süredir fabrikalarına entegre edebilmek için geliştirmekte olan teknoloji devinin panel teknolojilerinden sorumlu alt kuruluşu, nihayet istenilen verimle Full HD Super AMOLED ekranlarını üretmeye başlayacak. Mart ayının başında Samsung'a teslim edilecek ürünler, yine aynı kaynakların iddiasına göre Galaxy S3'ün halefine eşlik edecek. Mart ayı içerisinde resmiyet kazanması beklenen dördüncü Galaxy S akıllı telefonunun 4.99 inçlik Full HD ekranının yanı sıra; ARM'ın big.LITTLE teknolojisini kullanan dört çekirdekli Cortex-A15 - Cortex-A7 işlemciler ile Midgard mimarili Mali-T600 serisi bir grafik birimini bünyesinde barındıracağı tahmin ediliyor. 

Geçtiğimiz yıllarda WVGA ile HD çözünürlük standartlarını standart RGB altpiksel dizilimiyle üretmekte sıkıntı yaşayan Samsung'un bu yıl 1920 x 1080 piksele ve daha da önemlisi 440ppi seviyesine nasıl yükseldiği bilinmiyor. Farklı bir piksel yapısı tasarladığı iddia edilen üreticinin yeni ekranıyla önümüzdeki aylarda teknoloji dünyasının karşısına çıkmasıyla gizemini koruyan yeni nesil Super AMOLED tamamen detaylanacaktır.

• stok sıkıntısı olacak o zaman s4lerde.. şubat sonu başlasa mayıs sonuna telefon çıkar anca ve az sayıda olur belli ülkelerde çıkar sadece.

• Yine PenTile piksel dizilimli bir SAMOLED ekran olacaktır. Daha 720p ekranı RGB dizilimi ile yapamazken 1080p ekranı hiç yapamaz. Umarım yine bunda da renklerini sapıtan aşırı doygun ve gerçekçilikten uzak renkler görmeyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pentile geliyor hadi bakalım :D

• S4 kokuyo

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

tebrikler dh samsung un telefonunun pentile ekranının bile zırt pırt haberini yapıyorsunuz tamam yapın

ama bugün xperia z nin Türkiye lansmanı yapıldı daha tek haber yok tamam ilgi duymuyor olabilirsiniz ama bu siteyi takip eden bi çok kişi xperia z nin Türkiye incelemsini bekliyor sdn de kamerası nasil çekiyor diye haber yaptılar siz birak incelemeyi haberini bile yazmadınız daha

Dostum erdi festen duyurdu Z incelemesi çok yakında diye.

• Samsung 720p rgb display uretti 1080pde uretecektir. Bahse girerimki yukarda laf atanlarda s4 ciktiktan sonra arazi olacaklar...

• quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Yine PenTile piksel dizilimli bir SAMOLED ekran olacaktır. Daha 720p ekranı RGB dizilimi ile yapamazken 1080p ekranı hiç yapamaz. Umarım yine bunda da renklerini sapıtan aşırı doygun ve gerçekçilikten uzak renkler görmeyiz.

Galaxy S2'deki 480x800 çözünürlükteki ekranda renkler iPhone 5'den bile daha gerçekçi... OLED piyasının şüphesiz mutlak hakimi olan Samsung'un yaptığı yatırımlar göz önüne alınırsa ekran PenTile olmayacaktır. Sakın olaki LCD'ler OLED'lerden iyi gibi bir alıntı yapmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sajuuk

Pentile geliyor hadi bakalım :D

440 ppi'da pentile bu diyebilecekseniz ayakta alkışlamak lazım. İnsan gözü o kadar küçük şeyleri adet (piksel) olarak algılayabilecek kapasitede değil. 300ppi'da piksel demetlerini fark edebilirsiniz ama 440 ppi için bu da mümkün değil. İşkembeden sallamaya devam...

Şimdi üretime başlanırsa stok sıkıntısı olur. Bırakın talebi karşılamayı tedarik edecek kadar stok oluşturmazlar. Ha özel bir yöntem ile diğer parçalar hazır olup sadece ekran koyulacaksa bir nevi çözüm olur ama pek sanmıyorum. 1.5-2 ay sadece hazırlık yapılması gerekir ki talebi karşılamaya yetecek kadar ürün üretilsin. Bu kadar büyük bir talep varlen bu kadar kısa zamanda nasıl yetiştirecekler bilmiyorum. Ya da tanıtımdan 1-2 ay sonra satışa başlayacaklar ki o zaman da geç kalmış olacaklar.

• Mali T-604 Kullanıcaklar Nexus 10 da 2560x1600 ekran var vede aynı gpu kullanılıyor vede sorun cıkarmıyor 1920x1080 de Mali T-604 İyi İşler Çıkaracaktır vede Exynos Octa nında bu Seri Galaxy s Lerde kullanılacagınıda sanmıyorum Exynos 5 in 4 Çekirdekli Cortex a15 ve Mali T-604 Gpu Su Olan bir işlemci ile gelecek bence

• Yok artık Lebron James o_O

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

tebrikler dh samsung un telefonunun pentile ekranının bile zırt pırt haberini yapıyorsunuz tamam yapınama bugün xperia z nin Türkiye lansmanı yapıldı daha tek haber yok tamam ilgi duymuyor olabilirsiniz ama bu siteyi takip eden bi çok kişi xperia z nin Türkiye incelemsini bekliyor sdn de kamerası nasil çekiyor diye haber yaptılar siz birak incelemeyi haberini bile yazmadınız daha

Benim çıkacak Xperia Z incelemesinden de hiç ümidim yok.
    Sony Xperia Neo'yu incelediklerinde telefon İCS sürümüne yükseltilmişti ve bundan haberleri bile yoktu. telefonun bir çok özelliğinden bahsetmediler bile. Gerçekten yazık... Sony haberlerinin almak için başka bir siteyi takip etmeye başladım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73181344B -- 6 Şubat 2013; 19:34:16 >
  • Yine mi pentile

• Keşke olmasa ama içimden bir ses gene Pentile olacak diyor. Bu Pentile olur, aynı çözünürlükteki Note 3'ün ekranı artık kaç inç olacaksa 5,8 inç diyelim, o rgb olur diye düşünüyorum. Aynı Galaxy S3-Note 2 ekranlarında olduğu gibi. Samsung bir kere tutturduğu ritüelini kolay kolay bozmuyor. Ama artık şu görüntüleme katili Pentile'dan vazgeçse güzel olacak.
  • Başladılar yine pentile muhabbetine, ulan sen S3'te pikselleri görebiliyorsan zaten insan olamazsın ancak bir hayvan olabilirsin

• Bilgi için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

Başladılar yine pentile muhabbetine, ulan sen S3te pikselleri görebiliyorsan zaten insan olamazsın ancak bir hayvan olabilirsin

puhahaha cok guldum buna gercekten.İnsanlar kendini atmaca saniyor her pixel i net gorecek kadar.Ben S3 alirken cok tereddutlu yaklastim ekranina ama ne piksel sayabildim nede baska bir sikinti oldu.Bu pentile muhabetini yapan ergenlerin cogu dizilimin nasil oldugunu , pentile in ne farki oldugunu bilmezler eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: itachi237

stok sıkıntısı olacak o zaman s4lerde.. şubat sonu başlasa mayıs sonuna telefon çıkar anca ve az sayıda olur belli ülkelerde çıkar sadece.

Hicam samsumg koskoca bir firma sen dusunduysen onlar da dusunmustur

• 1000 ppi da yapsalar pentile diyip beğenmiyecekler, cam gibi görüntü veriyor pentile olsa ne olmasa ne

• quote:

Orijinalden alıntı: memoseler

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Yine PenTile piksel dizilimli bir SAMOLED ekran olacaktır. Daha 720p ekranı RGB dizilimi ile yapamazken 1080p ekranı hiç yapamaz. Umarım yine bunda da renklerini sapıtan aşırı doygun ve gerçekçilikten uzak renkler görmeyiz.

Galaxy S2'deki 480x800 çözünürlükteki ekranda renkler iPhone 5'den bile daha gerçekçi... OLED piyasının şüphesiz mutlak hakimi olan Samsung'un yaptığı yatırımlar göz önüne alınırsa ekran PenTile olmayacaktır. Sakın olaki LCD'ler OLED'lerden iyi gibi bir alıntı yapmayın.

Zaten OLED teknolojisini LCD'ye karşı hep savunmuşumdur. Lakin S2'deki ekranda RGB dizilimi vardı SAMOLED+ olarak geçiyordu. Daha sonra çıkan Nexus, S3 ve Premier'de 720p çözünürlükte ekran vardı ve bu ekran RGB dizilimli değildi. Şayet buradaki ekran RGB dizilimli olsaydı SAMOLED+ olarak tanıtılırdı ama öyle tanıtılmadı. Hem zaten HD ekranı bile RGB dizilimli yapamamışken FHD ekranı RGB dizilimli yapabileğini pek sanmıyorum. Zaten SAMOLED+ renk konusında sıkıntılı bir ekran değil. Sıkıntılı olan PenTile SAMOLED. Tahminice PenTile ile gelecek.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.