Şimdi Ara

android uydu alıcısı kullanan var mı (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
568
Cevap
11
Favori
70.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: munib

çinliler ürünleri sattımı kaldırdımı anlamadım hiç bulamadım ebayda bulan varmı

Hocam sizin kullandığınız cihazı güvenilir bir siteden bulabilirseniz haber verin alalım.Dvb s2 li cihazı da görüp kullanmış oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 19 Şubat 2014; 18:38:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

Benim cihazın takipi 17track'a yansıdı. Şuanda durum bu ;

senin ürün ülkemize girmiş

15/02/14 15:23 2014-02-15 15:23:00 Receive item from customer (Otb) Gonderi musteriden alinmistir CHINA (Yurt Disi)
    16/02/14 13:03 2014-02-16 13:03:00 The item was forwarded to the destination country (Otb) Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) CHINA (Yurt Disi)
    20/02/14 07:39 2014-02-20 07:39:28 Receive item at office of exchange (Inb) Gonderi (Varis)alip verme merkezinde alindi TÜRKIYE
  • quote:

ürünün dağtıma çıkmış hayırlı olsun
  • munib kullanıcısına yanıt
    Aynen şimdi baktım yüksek ihtimal bir kaç saate gelir. Beklediğimden hızlı oldu gerçekten de. Gümrük kontrolüne uğramadığı içindir belki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasaryasaryasar

quote:

Orijinalden alıntı: katip2000

http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-Android-4-0-IPTV-box-Google-Internet-TV-box-Android-Set-Top-Box-FULL/740058305.html linkindeki cihazi aldim. Cihaz uydu bulmuyor. bu ikinci cihazim. Ayarlar ayni fakat bulmuyor.

Ayrica arada bi cihaz kendini tekrar calistiriyor.

Sizdeki cihaz benim kullandığımla aynı cihaz.
    Daha önce sizinle yazışmıştık, kanal bulma konusunda kendimce tecrübemi sizinle paylaşmıştım sanırım.

Eğer tamamen çözümsüz kalırsanız, ben Ankara'dayım.
    İsterseniz elinizdeki cihazı Çin'e göndermeden önce bana bir gönderin.
    Bir de benim binamdaki tesisat ve benim cihazımdaki ayarlarla denemiş oluruz.

En azından tesisat veya ayar farklılığı sorunu aklımızdan çıkmış olur.

Tesekkurler ben yurtdisinda yasiyorum. gondermem mumkun degil. Kaldiki satan firma mesajima dogru durust cevap vermiyor. Yenisini indirimli gonderelim veya biraz indirim yapalim gibi mesajlar gonderiyor.

Bu benim ayni firmadan aldigim 2. cihaz. Ayni cihazdan daha once kendime aldim, sorunsuz calisiyor. Kanallari buluyor. Uyduda hafif bir yavaslama haricinde hic bir sikayetim yok. Parasina gore mukemmel bir cihaz bence. 2. cihazi bir arkadas icin siparis verdim ama malesef cihaz galiba bozuk. Bir turlu uyduda kanal bulamiyor. Ayni ayarlari ayni lnb baglantisini ayni listeyi denedik olmadi. Simdi arkadas sadece android bolumunu kullaniyor. Oda bazen yeniden calisiyormus.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: katip2000

http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-Android-4-0-IPTV-box-Google-Internet-TV-box-Android-Set-Top-Box-FULL/740058305.html linkindeki cihazi aldim. Cihaz uydu bulmuyor. bu ikinci cihazim. Ayarlar ayni fakat bulmuyor.

Ayrica arada bi cihaz kendini tekrar calistiriyor.

cihaza istersen yeni yazılımını dene tıkla
    Bende bu cihazdan daha önce kullandım.merkezi sistem kullanıyorsan lnb 1 yap dene hassas tarama yap geçmiş yazıları okursan anlatım var galiba
    şuan elimdeki cihazın menusü tamamen farklı
    Not:daha önceki cihazdan aldığım kanal listesi yedğini yollayım yapamazsan

Bu firmware ile eskisinin arasindaki fark ne biliyormusunuz.

• Cihazı biraz önce teslim aldım. Satıcıdan alınıp gelmesi neredeyse 1 hafta sürdü. Toplamda 9 gün gibi bir sürede geldi. Akşam resimlerini de paylaşıcam biraz kurcalayayım
  • quote:

Cihazı biraz önce teslim aldım. Satıcıdan alınıp gelmesi neredeyse 1 hafta sürdü. Toplamda 9 gün gibi bir sürede geldi. Akşam resimlerini de paylaşıcam biraz kurcalayayım

Cihazınız hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Meraktan bende sizin aldığınız yerden 3 cü cihazı kapıp alacaktım.Başka birisi aldı.Yetişemedim.Bende mini usb olan android cihaz aldım.Gelmesini bekliyorum.Kısmet görüp kullanmak başka zamana kaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 21 Şubat 2014; 15:53:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38
    Cihazınız hayırlı olsun.Güle güle kullanın.Meraktan bende sizin aldığınız yerden 3 cü cihazı kapıp alacaktım.Başka birisi aldı.Yetişemedim.Bende mini usb olan android cihaz aldım.Gelmesini bekliyorum.Kısmet görüp kullanmak başka zamana kaldı.

Teşekkür ederim. Sizin cihaz da hayırlı olsun. Bu arada cihazla ilk izlenim harika. Beklediğimden hızlı çıktı.

@munib İlk geldiği hali ile uydu ekleme bölümü vs. boştu. Ben de verdiğiniz en son yazılımı kurdum. Uydular çıktı. Fakat scan ettiğimde kanal bulamıyorum. Bende eutelsat 7 derece ve turksat 42 derece uyduları var. Bir de hotbird var ama onu kullanmıyorum. Acaba lnb ayarı falan mı yapmak gerekiyor? Sizde durum nasıl siz nasıl tarama yaptınız?

android uydu alıcısı kullanan var mı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Teşekkür ederim. Sizin cihaz da hayırlı olsun. Bu arada cihazla ilk izlenim harika. Beklediğimden hızlı çıktı.

@munib İlk geldiği hali ile uydu ekleme bölümü vs. boştu. Ben de verdiğiniz en son yazılımı kurdum. Uydular çıktı. Fakat scan ettiğimde kanal bulamıyorum. Bende eutelsat 7 derece ve turksat 42 derece uyduları var. Bir de hotbird var ama onu kullanmıyorum. Acaba lnb ayarı falan mı yapmak gerekiyor? Sizde durum nasıl siz nasıl tarama yaptınız?

hayırlı olsun cihaz
    LNB tiype 9750 10600 yap
    lnb disec1.0 none yi aç LNB 1 yap diğelerinide kullanacaksan lnb lerini aç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 21 Şubat 2014; 16:43:43 >

• Orijinalden alıntı: katip2000
    Bu firmware ile eskisinin arasindaki fark ne biliyormusunuz.

pek fark yok cihaz çökerse elinde hazır oluyor yazılım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 21 Şubat 2014; 16:57:13 >

• quote:

hayırlı olsun cihaz
    LNB tiype 9750 10600 yap

Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yaptım oldu. Fakat 79 tane turksattan kanal buldu o kadar. Ulusal kanalları ve hd kanalları falan da bulamadım. Sizde kaç adet çıktı?

Düzenleme: Kör tarama yaptırdım bayağı bir kanal buldu şimdi tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sah!n -- 21 Şubat 2014; 17:53:20 >
  • quote:

quote:

hayırlı olsun cihaz
    LNB tiype 9750 10600 yap

Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi yaptım oldu. Fakat 79 tane turksattan kanal buldu o kadar. Ulusal kanalları ve hd kanalları falan da bulamadım. Sizde kaç adet çıktı?

Arama yaparken derin tarama yap tarama baş harfi defult netfork birde blind scan ile başlıyordu blind scan ile başlayanla tarat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munib -- 21 Şubat 2014; 17:56:11 >
  • munib kullanıcısına yanıt
    Aynen daha önce yaptığımda çıkmadı ama şimdi denedim oldu tamamdır çok teşekkür ederim.
  • quote:

Aynen daha önce yaptığımda çıkmadı ama şimdi denedim oldu tamamdır çok teşekkür ederim.

hadi sıralama işini çözmek sana düştü artık.çinli mesajda yazmıyor sana yazdımı sıralama hakkında
  • 9 günde Çin'den cihaz geliyor,
    iyice hızlanmış sevkiyat...

Umarım cimbom38 arkadaşımız da çok beklemez.

Güle güle kullanın cihazlarınızı.
  • @munib Bana da yazmadı. Ürün yok bir tane daha almak istesek nereden bulucaz dedim senin ürün kargolandı geliyor dedi ben de bişey demedim

@yasaryasaryasar Teşekkür ederim hocam sağolasın.

Cihazın gelir gelmez bir kaç fotoğrafını çektim ;

Böyle geldi direk ;

Sıkı paketlenmiş. Beyaz zarf kalın ve baloncuk korumalı. Paketleme güzel. Kumandanın malzeme kalitesini çok iyi bulmadım fakat çok da kötü değil hafif oldukça ve pil gelmiyor yanında. Cihazın kendisinin malzeme kalitesini beğendim. Hdmi kablo ve av kabloyu kullanmadım. Hali hazırda bulunan hdmi kablomu kullandım. Ayrıca her Türk gibi kullanım klavuzunu açmadım bile

Ilk izlenim olarak android performansı açısından daha önce kullandığım Himedia Q5'den çok daha hızlı onu bir kere söylemeliyim. Yüksek ihtimal işlemciden kaynaklı çünkü q5 tek çekirdek a9 kullanırken (m3tü sanırım) bu cihaz çift çekirdek amlogic mx serisi işlemci kullanıyor. Ramleri aynıydı.
    Görüntü kalitesi de bizim emektar lcd'de dm500'den iyi bir görüntü veriyor. En azından hd kanalları açıyor Görüntü konusunda amatör olduğumdan yorumum şimdilik bu kadar.

Optik çıkıştan ev sinema sestemime bağlantı yaptım. Sesi başarılı bir şekilde iletiyor.

Şimdilik yuvarlamam bu kadar. Sadece media player olarak bile 200 liraya mantıklı bir seçim gibi duruyor. Performansını sürekli takip ediyorum. Her hangi soru, sorun ve görüşte hemen bildiririm. Sizlerin de merak ettikleriniz varsa elimdem geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sah!n -- 21 Şubat 2014; 20:28:58 >

• quote:

ewet paketleme benimde aynıydı mükemmel hadi şu kanal sıralamayı çöz artık
  • quote:

quote:

ewet paketleme benimde aynıydı mükemmel hadi şu kanal sıralamayı çöz artık

Kurcaliyorum valla elimden geldiğince

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.