Şimdi Ara

android uydu alıcısı kullanan var mı (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
568
Cevap
11
Favori
70.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam tesekkur ederim . Tivibu ozellikle aldigim bisey degil ekstradan masrafsiz geldi gibi bisey.yalin internet kullaniyorum 15 tl hat ucreti alinmayan tek paket olan 3lu avantaj kampanyasindan geldi. Esimde begendi kaldi basimiza :) neyse sanirim tivibu ihtiyac halince kenarda kalacak bende atlanta g4 ile android box + hd receiver olayını cozeyim iyisimi:) tesekkur ederim .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

şifresiz kanal oldugu için yazılan özelliklere göre (dvb-s2 ) açması lazım

2.lınktekı uydulardan sectıgınız ındırıp usb ıle cıhazamı atıyorsunuz ?

satıcıya sordunuzmu ?

Merhaba,
    Ekteki cihazdan satin aldım ama bir türlü kanallari bulamiyorum. Merkezi sistem 3 canak var. Kanallari simdilik dm800'den izliyorum. Onun dişinda hd film ve dizi izleme de hic takilma vs. yok. Yardimci olabilirseniz sevinirim.

http://turkish.alibaba.com/product-gs/dvb-s2-android-tv-box-satellite-tv-receiver-891074003.html

• delpina D kullanıcısına yanıt
    merhaba bu cıhazdan kullanmadım ama standart uydu ayarı
    diseqc 1 turksat
    2 hotbırd
    3 eutelsat w3a (mdu 2 veya mdu 4 )

yapmanız lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: delpina

quote:

Orijinalden alıntı: fatihmc

şifresiz kanal oldugu için yazılan özelliklere göre (dvb-s2 ) açması lazım

2.lınktekı uydulardan sectıgınız ındırıp usb ıle cıhazamı atıyorsunuz ?

satıcıya sordunuzmu ?

Merhaba,
    Ekteki cihazdan satin aldım ama bir türlü kanallari bulamiyorum. Merkezi sistem 3 canak var. Kanallari simdilik dm800'den izliyorum. Onun dişinda hd film ve dizi izleme de hic takilma vs. yok. Yardimci olabilirseniz sevinirim.

http://turkish.alibaba.com/product-gs/dvb-s2-android-tv-box-satellite-tv-receiver-891074003.html

Selamlar,
    Bu cihazdan 2 Adet geri gönderdim.
    2.nde de sorun aynıydı kanal bulamıyor.
    son 1 tanesine ise kanal buldu fakat görüntüde ara sıra yavaşlamalar oluyordu.
    Kısacası bu cihaz pek randımanlı değil.
    keşke almadan önce araştırıp sorsaydın.
    Geri gönderme imkanın varsa hemen göndermeni tavsiye ederim:
    Yerine dual core veya quad core cihaz almanı öneririm.,
    Birde Android+uydu cihazları pek randımanlı değil. (Ben başka modellerde denedim.Tavsiye etmiyorum) Türkiye'de satılanlar hariç.
    Türkiyede satılanları denemedim. bunlar hakkında yorum yapamam.

• ebay den almıştım. İade koşullarına bakayım. Çok teşekkürler.
  • yasaryasaryasar kullanıcısına yanıt
    bir süre şehir dışında olduğum için mesajı ancak okuyup cevap yazabiliyorum geldiğimde tekrar denedim, verdiğim linkteki dosyayı kurdum görüntüdeki yavaşlama kısmen gitti am şu kanal bulma işini bir türlü halledemedim.siz bir çözüm buldunuz mu ? anlattığınız gi manuel de denedim ama yok bulmuyor makina kanalı bulduğunuda bir süre sonra izleyemiyorsun kanal ucuyor frekansı var her şeyi var ama kanal izlenmiyor.LNB de sorun olabilir diye başka LNBlerlede denedim ama hüsran
  • ersinssahiner E kullanıcısına yanıt
    kanal bulma problemi çözülmedi malesef. başka dvb-s2 yazılımları da kurdum ama sonuç yok. Bu arada cihazı çine geri göndermenin bedeli de 30 dolar civarlarında. Artık olayı sineye çekip tv box olarak kullanmaya devam edeceğiz gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delpina

kanal bulma problemi çözülmedi malesef. başka dvb-s2 yazılımları da kurdum ama sonuç yok. Bu arada cihazı çine geri göndermenin bedeli de 30 dolar civarlarında. Artık olayı sineye çekip tv box olarak kullanmaya devam edeceğiz gibi görünüyor.

Cihazı Çin'e gönderme maliyetı 18.-TL'dir. Bilginiz olsun.
    PTT'ye gidiyorsunuz (PTT Kargo değil) Taahhütlü gönderi yapıyorsunuz. 2KG'a kadar gönderebiliyorsunuz.
    1.KG altında olduğu için 18.-TL civarı tutuyor.Arızalı gelen cihazlar için birkaç arkadaşada tavsiye ettim. onlarda aynı paraya gönderdi.
    Ben 2 tane gönderdim.
    Başka cihazlarda gönderdim 1.3 KG olan 27.-TL civarında tuttu. ama sizinki 1 KG'nin altında.
    Ne yaparsanız yapın ama kanal bulmuyorsa bulmaz . Bu cihazın içindeki uydu bölümü ayrı bir kart. şerit kablo ile board'a bağlanıyor.
    Tahminimle o arızalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halilyild -- 12 Aralık 2013; 12:19:21 >

• Kanal bulamama sorunu yaşayan pek çok arkadaşımız var.
    Özel mesaj bölümünden şahsen yardımcı olmaya çalıştıklarım da oldu, ama çoğunda başarılı olamadık.

Fakat bu kadar çok arızalı cihaz olması da pek mantıklı değil.

Cihaz ilk geldiğinde, hem bu cihazın hem de genel olarak receiver'ların acemisi bir kullanıcı olarak,
    ben de kanal bulmakta sıkıntı yaşamıştım.
    Kendimce kolay bir yol bulmuş ve forumda paylaşmıştım.
    Aşağıya tekrar kopyalıyorum;

''Türksat üzerinden tüm kanalları bulmakla ilgili ilk günler benim de sıkıntım olmuştu.
    Aslında bu sıkıntı Türksat'ta tüm receiverlar için geçerli sanırım.
    İnternette Türksat'ta kanal arama ile ilgili binbir türlü çelişkili bilgi var.

Benim uyguladığım yol (sadece Türksat izlemek istediğim için);

*Cihazdaki tüm uyduları sildim (uydunun satırına gelip ortadaki tuşa basarak seçmiş oluyorsunuz, hepsini seçip tek seferde kolayca sildim),
    *Kendim bir uydu ekledim, ismine istediğiniz değerleri girebilirsiniz, önemli olan WEST (batı) ve 42 derece bilgilerini girmek
    *LNB ayarlarının 9750/10600 olmasına dikkat edin,
    *LNB DİSEqC ayarlarında ben 1.0 olanını seçtim, gerekirse siz bunu farklı değerlerle deneyebilirsiniz.
    *Kendim bir TP ekledim, bilgileri; frekans 12015, sembol oranı 27500, H
    *Kendi kaydettiğim uydu üzerinde, kendi kaydettiğim TP'yi seçerek,
    arama seçeneklerinde de 'network' araması yaptırarak tüm kanalları (şifreli şifresiz 400 ün üzerinde) bulabildim.

Genelde sıkıntı yaşanan NTV, Star, Kanal D gibi kanalları sorunsuz bir şekilde bulabiliyorum bu şekilde....''

Kanal bulmasına, bir süre izlemesine rağmen, daha sonra bazı kanalları göremeyen arkadaşlar da ;
    kanal sıralaması yaptığımız ekranda, sıralamalar yaparken bazı kanallar için yanlışlıkla ''hide'' (gizle) seçeneğini işaretlemiş olabilirler.
    Kontrol etmekte fayda var.

• Android uydu cihazlarında çok başarılı yada % 100 olumlu değil anlaşılan. Next machina ve pandora modellerini inceledim ama sayenizde pandorayı eledim
  • Çin'li android uydu alıcısı kullanan arkadaşlardan anlık duraksama problemi yaşayanlar...
    çözüm olabilecek bir şey bulabildiniz mi?
    (hd16 dvbs2)
  • Arkadaşlar tükiyede dsmart ile android li cihaz kullanbileceğim sadece atlanta g 4 görünüyor. Bu cihazı tavsiye edermisiniz kusuru nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kenan_V

Arkadaşlar tükiyede dsmart ile android li cihaz kullanbileceğim sadece atlanta g 4 görünüyor. Bu cihazı tavsiye edermisiniz kusuru nedir

selam atlanta smart g4 kullanıcılarına sorabılırsın

https://www.facebook.com/groups/1388041691431551/

http://forum.donanimhaber.com/m_82429132/mpage_3/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 13 Aralık 2013; 23:49:16 >

• Sevgili arkadaşlar,

Android cihazlarla ilgili konu başlıklarında çok kereler yazdım ama tekrar yazayım.

Android cihazlarda, ARM Cortex serisi işlemciler bulunur. Bu işlemciler cep telefonlarında kullanılmak üzere geliştirilmiş işlemci 'lerdir. Yani diğer bir deyişle, bu işlemciler cep telefonlarında kullanılacak uygulamaların özellik ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanıp geliştirilmiştir.

Cep telefonlarında en önemli özellik olarak, bir özellikten örnek vermek gerekirse; cep telefonlarının internete bağlanması günümüzde zaruri bir ihtiyaç olmuştur.

İşte cep telefonunda bu özelliğin kullanılabilmesi için, üç şeye ihtiyaç vardır.

1. Uygun işlemci ; ARM Cortex serisi işlemciler

2. Uygun işletim sistemi ; Android işletim sistemi

3. Uygun web tarayıcı ; Adobe 'nin ürünü "Flash Player Programı"

İşte bu üç koşulun sağlandığı cihazlarda internete girmek, sörf yapmak kolay hale gelmektedir. Bu cihaz gerek cep telefonu olur, gerek USB stick cihaz olur, gerek ise, android yazılımlı uydu cihazı olur.

Konunun tam da burası itibariyle ;

Android yazılım altyapısı, cihazların internet ve medya özelliklerini iyi bir şekilde kullanırken, uydu bölümünü kullanırken aynı yeteneklerden bahsedemeyiz. Zaten böyle olduğu içindir ki, android uydu cihazları, uydu işlevlerini kullanırken çok değişik sorun/sorunlar baş göstermiştir. Esasında uydu işlevlerine kısaca; uydu işlevleri ihtisaslı bir alandır dersek, android cihazların uydu işlevlerinde neden yetersiz kaldığını doğru tanımlamış oluruz.

Daha android cihazlardaki cortex serisi işlemcilerin, görüntü işlemedeki kalitesizliğine değinmiyorum bile... Çünkü görüntü işlemedeki proses 'lerde çok detaylı konulardır.

Yani kısaca; android uydu cihazlarının sorunlarını iki ana başlık halinde incelemek daha doğru olur.

* Android uydu cihazlarının, uydu işlevlerine ait sorunlar

* Android uydu cihazlarının, görüntü kalitesine ilişkin sorunları...

Android cihazların internet özelliklerine tekrar dönecek olursak;

Android cihazlarda yüklü olan Flash Player programı, Adobe 'nin ürünü olan "Flash Player" programının free olan sürümüdür. Yani Flash Player'in gelişmiş sürümü değildir. Bu nedenle basit bir flash program desteği ile internet özelliği kullanılan android cihazları gözünüzde büyütmeyiniz.

Peki android cihazlarda; ihtisaslı alan olan uydu işlevlerine ait yazılım özellikleri geliştirilebilir mi ? diye sorulacak olursa !... Bu soruya yanıtım; kesin olarak hayır şeklinde olacaktır. Sebebi; ihtisaslı uydu alanında çalışanlar, uydu cihazı yazılımlarını temelde assembbly olarak anılan makine( PC cihazları ) dilinde geliştirmeye başlamışlardır. Assembbly 'den sonra Linux 'a geçilmiştir.

Halen assembbly 'de bulunan çoğu özellikler, Linux 'ta bulunmuyor ve Linux çözümleri üretilemiyor.

Belki android üzerinde çok çalışılırsa, android uydu işlevlerine uyumlaştırılmış sürümleri çıkarılabilir. Peki bu olabilir mi? diye sorulacak olursa, yanıtı yine hayır olur. Çünkü, android uydu alıcıları, tüm uydu alıcıları pazarının giriş seviyesindeki ürünler ile rekabet edebilmek için üretilmiştir. Malumaliniz olduğu üzere, giriş seviyesi ürünlere yazılım desteği, ürünün yaşam eğrisi boyunca verilir. Yani android uydu cihazlarının, uydu işlevlerine ait yazılım gelişimi söz konusu olmayacaktır, demektir.

Lütfen satır aralarındaki işaret ettiğim noktaları iyi özümseyiniz.

Saygılar, sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 14 Aralık 2013; 11:54:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kenan_V

Arkadaşlar tükiyede dsmart ile android li cihaz kullanbileceğim sadece atlanta g 4 görünüyor. Bu cihazı tavsiye edermisiniz kusuru nedir

selam atlanta smart g4 kullanıcılarına sorabılırsın

https://www.facebook.com/groups/1388041691431551/

http://forum.donanimhab...82429132/mpage_3/tm.htm

kusuru next fırması tarafında getırılmedı atlanta fırması tarafında getırıldı

• @halilyild

Arkadaşlar xbmc ye eklentileri ekleyebiliyorum ama yüzlerce eklenti, onların içinde yuzlerce kanal vs vs :) Dipsiz kuyu gibi.

Tavsiyelere ihtiyacım var.

Sinema filmleri ve spor kanalları şimdilik ilgi alanımda.
  • ttoygar T kullanıcısına yanıt
    FUSION kaynağını muhtemelen XBMC'ye eklemişsinizdir.
    (Henüz eklememişseniz, onu ayrıca anlatmak da fayda var)
    FUSION kaynağı içerisinde MOST POPULAR yolu var,
    en çok tercih edilen eklentiler onun içinde var aslında, bence onları bir deneyin.

Filmler için 1Channel ve Icefilm, spor kanalları için Sportsdevil en çok tercih edilenler arasında.

1Channel ve Icefilm'i kurmak için;
    SİSTEM-AYARLAR-EKLENTİLER-ZİP DOSYASINDAN YÜKLE diyelim,
    yanda açılan sayfada daha önce kaydettiğimiz FUSION u seçelim.
    Ordan da VİDEO-FREE TV-1CHANNEL REPOSİ.... dosyasını kuralım.
    Ardından EKLENTİLERİ AL diyoruz,
    ekrana gelen BSTRD...REPOSITORY sinin içinde EKLENTİ DEPOSU,
    onun içinde yine BSTR... var, onu kurup, bitiriyoruz.

Sportsdevil'ı kurmak da benzer şekilde,
    yalnız FREE TV değil de, SPORTS yolunu kullanıp oradaki ilgili dosyayı seçiyoruz.)

XBMC yeni bir dünya...
    Bilgisayar, tablet, android yazılımlı TV kutusu vb. cihazlar kullanıp da XBMC'yi henüz keşfetmemiş arkadaşlar varsa,
    mutlaka ama mutlaka denesinler.
    Başlangıçta biraz karışık gibi görünse de,
    kaynak ekleme ve eklenti kurma gibi basit bir kaç şeyi öğrendikten sonra karşınıza,
    film-video-altyazı-film afişleri-fotoğraf-müzik-arşiv programları ile sınırsız bir medya dünyası çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaryasaryasar -- 18 Aralık 2013; 10:06:46 >

• Resmi olmayan xbmc eklenti deposu. buradanda bakılarak kullanmak istediğiniz eklentileri indirip yıukarıda anlatılan şekilde yükleyebilirsiniz.
    Bende Android kullanmayan arkadaşları alıp kullanmalarını şiddetle tavsiye ederim. Hem birçok apk dosyası hemde xbmc Bu başka bir Keşif.
    http://wiki.xbmc.org/?title=Unofficial_add-on_repositories
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasaryasaryasar

FUSION kaynağını muhtemelen XBMC'ye eklemişsinizdir.
    (Henüz eklememişseniz, onu ayrıca anlatmak da fayda var)
    FUSION kaynağı içerisinde MOST POPULAR yolu var,
    en çok tercih edilen eklentiler onun içinde var aslında, bence onları bir deneyin.

Filmler için 1Channel ve Icefilm, spor kanalları için Sportsdevil en çok tercih edilenler arasında.

1Channel ve Icefilm'i kurmak için;
    SİSTEM-AYARLAR-EKLENTİLER-ZİP DOSYASINDAN YÜKLE diyelim,
    yanda açılan sayfada daha önce kaydettiğimiz FUSION u seçelim.
    Ordan da VİDEO-FREE TV-1CHANNEL REPOSİ.... dosyasını kuralım.
    Ardından EKLENTİLERİ AL diyoruz,
    ekrana gelen BSTRD...REPOSITORY sinin içinde EKLENTİ DEPOSU,
    onun içinde yine BSTR... var, onu kurup, bitiriyoruz.

Sportsdevil'ı kurmak da benzer şekilde,
    yalnız FREE TV değil de, SPORTS yolunu kullanıp oradaki ilgili dosyayı seçiyoruz.)

XBMC yeni bir dünya...
    Bilgisayar, tablet, android yazılımlı TV kutusu vb. cihazlar kullanıp da XBMC'yi henüz keşfetmemiş arkadaşlar varsa,
    mutlaka ama mutlaka denesinler.
    Başlangıçta biraz karışık gibi görünse de,
    kaynak ekleme ve eklenti kurma gibi basit bir kaç şeyi öğrendikten sonra karşınıza,
    film-video-altyazı-film afişleri-fotoğraf-müzik-arşiv programları ile sınırsız bir medya dünyası çıkıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: halilyild

Resmi olmayan xbmc eklenti deposu. buradanda bakılarak kullanmak istediğiniz eklentileri indirip yıukarıda anlatılan şekilde yükleyebilirsiniz.
    Bende Android kullanmayan arkadaşları alıp kullanmalarını şiddetle tavsiye ederim. Hem birçok apk dosyası hemde xbmc Bu başka bir Keşif.
    http://wiki.xbmc.org/?title=Unofficial_add-on_repositories

Biraz araştırdımda...

Windows için portable sürümünden bahsedilmiş. Malum denemek için şimdilik portable sürümü ile başlamakta yarar var.

Portable sürümü bulamadım. Yada dikkatimden kaçtı.

Portable sürümünü ekleyebilirmisiniz ?

Windows 8 enterprise 64 bit kullanıyorum. PC'nin donanımı epeyce güçlü.

• Teşekkürler, derdimi tam olarak anlamışsınız :) Sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum, izahatlar çok yeterli duruyor. Sağolun.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.