Şimdi Ara

Analiz : HTC M7 bileşen sıkıntısı yaşayabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
425
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : HTC M7 bileşen sıkıntısı yaşayabilir

HTC'nin 19 Şubat'taki etkinlikte tanıtacağı tahmin edilen 4.7 inçlik Full HD ekranlı ve 4 çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemcili M7 modeli, global olarak başarılı satışlar yapmayı hedefliyor. Ancak modelin önünde bazı engeller olabilir.

Bazı analiz uzmanlarının Tayvanlı tedarik zinciri firmalara dayanarak verdiği bilgilere göre, HTC ciddi şekilde bileşen tedariğinde sıkıntılar yaşamaya başladı. Üretiminde sıkıntı yaşanan bileşenlerden bazılarının metal kasa ve anten olduğu belirtiliyor. 

M7 modeli firmanın bu yıl iyi bir çıkış yaşayabilmesi için kullanacağı en önemli kozu olacak. Yılın ilk çeyreği için HTC'nin, 3 milyon adet sevkiyat rakamı hedefi belirlediği dile getiriliyor. Ancak firma sıkıntı sebebiyle bunu 500 bin seviyesine çekmiş durumda.

Yılın ilk çeyreği için firmanın mali tablo öngörülerinde yine düşüşe yer vermesi analizi destekliyor. 

Tüketiciler tarafından da merakla beklenen M7 modelinin henüz ilk aylarında tedarik sıkıntısı yaşamaya başlaması, Samsung, Sony gibi rakiplerinin de önemli amiral gemi modelleri karşısında firmanın bocalamasına neden olabilir. Beklediği modelin çok geç çıkması da tüketiciyi farklı modellere yönlendirecektir. Modelin 3 katmanlı bir sensör yapısı ile kayıpsız zoom yapılabilen ve düşük ışıkta en iyi performansı veren 4.3MP çözünürlükte Ultrapiksel bir kameraya da yer vereceği konuşuluyor. 

• Boyle giderse bu telefon cikamicak :)

• Htc nin sadece arayüzü hoşuma gidiyor.

• 4.3 Mp Ultra Pixel Yanlış Tabir,Doğrusu 4.3 Up (Ultra Pixel) Olmalı Ekrem Bey.İyi Çalışmalar.

• yanları bence çok kötü durmuş biraz genişletseler daha harika olur :D

• xperia z den geç gelirse bu telefonun türkiye pazarında pek satacağını düşünmüyorum ki geç çıkarsa çok satılcağınıda düşünmüyorum ama alıcısı olacaktır elbet
  • HTC neyi doğru düzgün yaptı ki. One X'de de Wi-Fi ve pil sorunu vardı.

• telefon cıkmadan sorunları cıkıyor ilginç :)

• Birazcık BlackBerry Z10 a benzemiyormu? sadece benmi benzettim acaba?

• Ben bu olayı biryerden hatırlıyorum...

Geçen sene s4 işlemcili çıkardıkları One s'i işlemci üretimindeki sıkıntı nedeniyle sonradan s3 işlemcili çıkarıp güzelim telefonu heba eden sanırım aynı firmaydı...
  • bu telefonun tasarımı çok hoşuma gidiyor. umarım arkası 8x gibi bombeli olmaz.

• htc'nin kendisinden başka rakip aramasına gerek yok. kendi ayağına kurşun sıkmak için bu kadar çaba sarfeden bir firma yok

• bu model htc için herşeyin değişebileceği bir model.. eğer bunda da hata yaparlarsa geçmiş olsun artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssbrutality

4.3 Mp Ultra Pixel Yanlış Tabir,Doğrusu 4.3 Up (Ultra Pixel) Olmalı Ekrem Bey.İyi Çalışmalar.

Şimdilik firmanın teknolojisini nasıl isimlendireceği net olarak bilinmiyor bu bakımdan farklı tanımlamalar kullanılıyor

• Her hafta amiral gemisi çıkartırsan elinde malzeme kalmaz tabi

Bu işin şakasıydı ama gerçekten merak ediyorum hammadde nasıl dayanıyor milyonlarca bileşene
  • Hoş telefon.Ancak bana xperia s'i hatırlatıyor

• Bu model tutar.butterfly ilk hafta japonyada iphone 5 ten daha çok sattı.bu model butterflydan da iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şazenuş -- 8 Şubat 2013; 14:14:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tasarım güzel görünüyor ama one x teki gibi donanımsal hata olmasın da yine gerisi halledilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: leren

Ben bu olayı biryerden hatırlıyorum...

Geçen sene s4 işlemcili çıkardıkları One s'i işlemci üretimindeki sıkıntı nedeniyle sonradan s3 işlemcili çıkarıp güzelim telefonu heba eden sanırım aynı firmaydı...

Bunda da aynı sıkıntılar çıkarsa zaten htc hepten ayvayı yer. Zaten ben dahil çoğu kullanıcı bir daha htc almayı düşünmediği için bunda hata yaparsa hazır m7 alacakları da vazgeçirir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık şu S4 Pro'yu kullanmasınlar 2013 amiral gemilerinde, hem Full HD ekran için gelecek vaad eden bir performans sunmuyor, hem de bu sene artık 4 çekirdekli Cortex-A15 tabanlı işlemcilerin yılı olmalı. A15'ler ne zamandır bekleniyor, artık kullansınlar şu işlemcileri daha da geciktirmesinler arkadaş! Samsung'dan umutluyum bu konuda, Galaxy S4'te 4 çekirdekli A15 işlemciyi kullanacaktır ve diğer firmalar S4 Pro ile gelirse performans olarak bu sene hepsine fark atacaktır ilk etapta, tıpkı zamanında Galaxy S2 ile yaptığı gibi. Bunu da hesaba katıp diğer firmaların da artık A15 tabanlı işlemci kullanmaları gerekiyor bu seneki amiral gemilerinde.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.