Şimdi Ara

Cooler Master'dan yeni bilgisayar kasası: CM Force 500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cooler Master'dan yeni bilgisayar kasası: CM Force 500

Bilgisayar bileşeni üretiminde söz sahibi firmalardan Cooler Master, yeni bilgisayar kasası CM Force 500'ün tanıtımını gerçekleştirdi. İlk bakışta sade çizgileriyle dikkat çeken CM Force 500, şubat ayının ortasından itibaren 39.99 Euro'luk tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla Avrupa pazarına giriş yapacak.

190 mm x 426 mm x 491.5 mm boyutlarında ve yaklaşık 5.23 kg ağırlığında hazırlanan CM Force 500'de, micro-ATX / ATX form faktöründeki anakartlara, maksimum 320 mm uzunluğunda ekran kartlarına ve maksimum 163.9 mm yüksekliğinde işlemci soğutucularına destek veriliyor. 2 adet 5.25-inç'lik sürücü bölmesine, 8 adet 3.5-inç'lik sürücü bölmesine ve 1 adet 2.5-inç'lik sürücü bölmesine yer verilen bilgisayar kasasındaki PCI, PCI Express slotu sayısı 7.

Ön paneline 2 adet USB 2.0 portu, 1 adet USB 3.0 portu ve mikrofon / ses bağlantıları yerleştirilen bilgisayar kasasında güç kaynağı üst kısma monte ediliyor. Soğutma kısmına gelecek olursak bilgisayar kasasına toplamda 6 adet fan bağlayabiliyoruz. Ön yüze 2 adet 120 mm'lik / 1 adet 140 mm'lik fan, arka yüze 1 adet 120 mm'lik fan, sol panele 1 adet 120 mm'lik / 140 mm'lik fan, sağ panele ise 2 adet 120 mm'lik fan eklenebiliyor. Sağ paneldeki fanların, sabit disklerin serinletilmesi bakımından güzel düşünüldüğünü söylemek mümkün.

• Sade ve gayet şık bir kasa bana göre. Yan kapakta pencere olsaymış daha güzel olurmuş ama...
  • Yılların Dell firmasını Microsoft 25 milyar dolara satılıyor fakat burda haberi yok çok ilginç...

• Corsair çakması olmuş, ayrıca psu yerinin üstte olması da (-) EKSİ...
  • CM neden daha iyi kasaüretmiyor? mesala haf x gibi kaliteli ürünler çıkarsın bunlarne böyle.

• PSU üstte nasıl böyle bir hata yaparlar anlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishDrifter

PSU üstte nasıl böyle bir hata yaparlar anlamıyorum

Aynen, ilk dikkatimi çeken şey o oldu, ilginç..
  • ön taraftaki girişlerde kulaklık mikrofon vesair kablolu birşeyler kullanmak istersek kablo optik aletin çekmecesine takılabilir diye düşünmemişler mi

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

CM neden daha iyi kasaüretmiyor? mesala haf x gibi kaliteli ürünler çıkarsın bunlarne böyle.

Herkesin bütçesi aynı olmuyor, alt kesime de hitap etmeye çalışıyorlar sanırım
  • Kusursuz sayilmasada basarili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayrıca hdd yuvaları da olmamış.
  • PSU üstte diyenler kasayı ters çevirip kullansın :D

• PSU üstte onu geçtik, Ekran Kartı eğik durmuş :)
  • Bence fiyatına göre güzel bir kasa gerek görsellik gerek kasa içi tasarım gayet başarılı..

• hard disk yuvaları
  • Sade hoş bişeye benziyor.
  • tam komedi ya bu ne

• Görünüş daha şık olabilirdi
  • Oldukça sade ve güzel duruyor bence.Benim için tek sorun HDD yuvalarının yan kapağa doğru bakmaması.
  • oldukça kötü, hatta berbat 3. sınıf bir bilgisayar kasası olmuş bana göre..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.