Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1207. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.217.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12051206120712081209
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jjbraddock

Arkadaşlar bildiğiniz üzere yakın zamanda prins marka lpg taktırdım. Dün forumda dönen bir muhabbet vardı, aracın verdiği ortalama yakıt tüketim değerinin benzinli kullanım için geçerli olduğu, lpg ile ortalama yakıt tüketim değerini hesaplamak için aracın verdiği değerin üzerine %20 eklenmesi gerektiği söyleniyordu. Bugün ustaya uğradım biraz sohbet ettik bunu da sordum, alakası yokmuş (ustanın söylediği kadarıyla) ister lpg ile git ister benzin ile, o esnada motora ne kadar yakıt veriyorsan onu görürsün lpg sebebiyle artan yakıt tüketimi ekrana yansır dedi.

Evet hocam bence usta dogru soyluyor.
    Ben eski aurisime lpg takinca eskiden ornegin 6 gosteren tuketim lpg ile 7,5 gosteriyordu.
    Ama dogrusunu bulmak kolay. Siz kendiniz 100km de ortalamayi hesaplayin, bir de yol bilgisayarinkine bakin. En dogrusunu boyle ogrenmis olursunuz. Bize de soylersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• jjbraddock kullanıcısına yanıt
    Göstergedeki rakamların lpg ile ne alakası var Allah aşkına ustan saçmalamış yani

• azad_van A kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle yapıcam gazım bittiğinde depoyu fulleyip 100 km de tekrar fulleyerek hesaplayacağım sonuçtan sizleri de haberdar ederim.

• Dyce D kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle şu yanlış algınızı bir düzeltelim isterim. Klimanın içinde kendi yanmalı motoru yoktur. Klima gücünü ya direkt kayışla motordan alır ya da kendi elektirikli motoru vardır. Gücünü motordan aldığında çalışınca motora yük bindirir motor da zorlanınca biraz daha fazla yakıt tüketir ve biraz da olsa çekişten düşer. Kendi elektrikli motorundan aldığında da bu kez gücünü altenatörden alır bu kez yük alternatöre düşer bu da motoru etkiler yine araç biraz daha fazla yakar ama çekiş (benim bildiğim) biraz daha az hissedilir derecede az düşer. Çalışması kabaca bu şekildedir forumda bir yerlerde daha ustaca bir anlatım görmüştüm oradan biliyorum. Bulursam buradan paylaşayım. Yani her türlü o an neyle çalışıyorsa aracınız onu tüketir

Zaten LPG devreye girdiğinde LPG nin kendi beyni vardır motora giden benzin kesilir LPG gönderilmeye başlar o anda motora benzin gitmez (bazen ustalar motor sağlığı için yüksek devirlerde ekstra benzin de püskürtülmesi şeklinde ayar yapabiliyor).

• mehmetaliorbay M kullanıcısına yanıt
    Aslında ben de sizin söylediğiniz gibi biliyorum ama muhabbeti dönünce bugün sordum. Bahsi geçen usta Sivas'ın parmakla gösterilen ustası olduğu için acaba diyorsunuz, düşünün ki hangi sanayi de kime bana lpg ustası öner desen bu adama gönderiyor, zaten Toyota 0 km araçlarına burada brc taktırıyor, işin entresan tarafı bayideki 3 usta bu konuda hem fikir. Görüşünüz için çok teşekkür ederim hocam, gaz bittiğinde (daha ilk depo bitmedi) fulletip 100 km de tekrar fulleterek araçtaki değerle aldığım litreyi karşılaştıracağım, sonuçtan sizleri de haberdar ederim.

• Arkadaslar yarin toyota corolla 1.33 life inci beyaz modeli arac icin anlasmaya gitcem bayiye alirken jant taktirmakda istiyorum ama kararsiz kaldim resim yukleyemedim hata veriyor toyotanin sitesindeki beyaz olan jantimi yoksa siyahimi taktirayim sizce ne dersiniz

• anil0640 A kullanıcısına yanıt
    Toyotaya bu janti üreten cms nin dışarda 800 e 1000 tl ye aynı janti var. Bayi harici halledebilirsin. 1800 lira idi en ucuzu bayide

• daimler1905 kullanıcısına yanıt
    daimler 1905 e katılıyorum
    kesinlikle öyle bişey yok lpg tüketimini ekstra bişey taktırmadan göremessin
  • Merhaba cuma günü 10 bin bakımına gidicem nataş çok yakın olduğu için oraya bırakacağım , araç lpgli diye almıyoruz diyebilirler mi ? Bugün randevu aldım kimse lpgyi sormadı.
    Dumankayada böyle problemler yok ama uzak diye gitmiyorum

• tello2 T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim bu kadar detaylı ve güzel anlatım için

• jjbraddock kullanıcısına yanıt
    Sivas'ta misiniz? Kimmiş bu meşhur usta? Surtas lpg mi?

• kameriko8 K kullanıcısına yanıt
    Zarar görecek bi tarafı yok ama yinede fazla zorlanmamalı tırnaklar kırılabilir. Ben 4-5 sefer söktüm taktım. Tırnaklarını yerlerine bastırarak oturtuyorsun bende sorun olmadı. 2 yerde kablo bağlatısı var. Konnektörlere bastırıp yerlerinden kurtarıyorsunuz.

https://youtu.be/bU4EZn1wlhg

• Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    Üstteki gösterge panelini 1500 liraya yurtdışından getirtip taktırabilirsiniz. Beni cebimdeki 1500 liradan fazla rahatsız etmedi şimdiye kadar. ☁😊☁☁😊☁😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • acipbisey kullanıcısına yanıt
    Toyota fabrikasinda uretiliyor dediler.. Cms mi üreticisi disardan alcagimiz replika jant degilmi.. Arabayi alirken alcagim icin daha ucuza alcam ayakustu 1300e filan dusmustu musteri temsilcisi yani arabaya ek olarak 1000 liraya filan alirim gibi disardanda nerdeyse o fiyatlara alcam o yuzden bayii den alayim demistim. Bayi yarin 1000 tl ye filan dusmez ise disarda guvenebilecgim kaliteli jant satan yerler vardir degilmi?

• Arkadaşlar bu prins direct liquid sistemi bizim 1.6 corolla ya uygulanabiliyomu prins vsi2 den avantajı nedir?? Mustik özellikle ilgilenirsen sevinirim bide mini stepneye şu lastik basınç sensörünü adapte edebilirmiyiz ben bu lpg işini baya düşünmeye başladım

• quote:

Orijinalden alıntı: dekstra

Arkadaşlar bu prins direct liquid sistemi bizim 1.6 corolla ya uygulanabiliyomu prins vsi2 den avantajı nedir?? Mustik özellikle ilgilenirsen sevinirim bide mini stepneye şu lastik basınç sensörünü adapte edebilirmiyiz ben bu lpg işini baya düşünmeye başladım

Yüksek devir ve beygir güçlü performans veya jiplere genellikle o kit öneriliyor,
    1.6 136 bg için Araştırmalarıma göre silverline yeterlidir. Kullanıcı değilim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • caver kullanıcısına yanıt
    Sağol kardeşim

• anil0640 A kullanıcısına yanıt
    Bayiden olursa o fiyatlar çok iyi. Tercih senin tabi. Dışarda ve malum sitede toyota jant çok var.

• narec kullanıcısına yanıt
    Özelden yazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: anil0640

Toyota fabrikasinda uretiliyor dediler.. Cms mi üreticisi disardan alcagimiz replika jant degilmi.. Arabayi alirken alcagim icin daha ucuza alcam ayakustu 1300e filan dusmustu musteri temsilcisi yani arabaya ek olarak 1000 liraya filan alirim gibi disardanda nerdeyse o fiyatlara alcam o yuzden bayii den alayim demistim. Bayi yarin 1000 tl ye filan dusmez ise disarda guvenebilecgim kaliteli jant satan yerler vardir degilmi?

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA
    Benim aracım advance model, alır almaz üzerindeki orijinal 16 inç jant-lastik takımını jantçıya bırakarak resimde görülen ve yine orijinal olan 17 inç jant takımını 225/45/17 ölçülerindeki continental lastikler ile taktım, jantçı arkadaşım olduğu için 900 TL. fark ile olayı bitirdik.

• 
Sayfa: önceki 12051206120712081209
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.