Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1009. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gencuse

Evet arkadaslar,toplamda 970 km suren seyahatimi tamamlamis bulunmaktayim.bu seyahat suresi boyunca aracin hem cekisini hem de yakit tuketimini degerlendirme sansim oldu.Aracin yakit tuketimi gercekten harika.kontagi kapattigimda hala son ceyrek deponun yarisi kadar daha yakit vardi.Range 128km daha gidebilecegimi gosteriyordu.Ortalama tuketim degerim ise Avg. de 4,8 litre olarak gorunuyordu.Gelelim son hiza,Aydin-Izmir arasinda 190 km'ye kadar ciktim.biraz daha zorlasam belki 200km hizi bulabilirdim.Aracin yuksek hizlardaki stabilitesi oldukca iyi.120 km hizla ilerlerken arac 90'la gidiyormus hissi veriyor.Hem tirtirli hem de kaymak asfalttaki ses yalitimini oldukca begendim.Bu arada bagajim agzina kadar doluydu ve aracta 4 yetiskin kisi vardi.Toros daglarini asarkende hic zorlanmadim.4.viteste 80-90km hizlarda bircok uzun rampayi asmayi basardim.En guzeli tum bu rampalari ve yuksek suratleri 4,8 litre ortalamayla tamamlamam oldu Bu saatten sonra kimse Corolla'yi kotulemeye kalkmasin.Ben duyduguma degil,gordugume inanirim.

Araçta hangi motor mevcut?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Corolla depo kaç litre acaba

• Dilocrom kullanıcısına yanıt
    Bence rakamsal olarak mantıklı ancak sırf kasa için yapacaksanız anlamı yok. 2 ay sonra 2016 gelecek yine model yılı düşük olacak. Touch donanımda yeterli bence. Hız sabitleyici ekleyin keyfinize bakın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: dekstra

Arkadaşlar 10000 km benzinli bakım fiyatları kasım kampanya fiyatı alan var mııı ???

2015 dizel otomatik 20 bin bakımı için 440 tl fiyat aldım. yağ, yağ filtresi, polen filtresi, enjektör temizleyici ve genel kontroller için. 1lt yağ hediye kampanyası varmış. gidince 400 e indirmeye çalışacağım.

düzeltme: benzinli demişsiniz sonradan gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatgelmedi -- 19 Kasım 2015; 20:44:50 >
  • MAVİ0967 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiginiz durum birkaç kez de benim başıma geldi. Dediginiz gibi özellikle düşük hızlarda sanki fren pedalı boşalıyormuş gibi bir his veriyor, ilk fırsatta bende bi sevise uğramayı düşüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: zuu19

Corolla depo kaç litre acaba

Benzin deposu 55 litre
  • quote:

Orijinalden alıntı: oz26

Bahsettiginiz durum birkaç kez de benim başıma geldi. Dediginiz gibi özellikle düşük hızlarda sanki fren pedalı boşalıyormuş gibi bir his veriyor, ilk fırsatta bende bi sevise uğramayı düşüyorum.

Sonucu bildirirseniz sevinirim, belki bir arıza belkide önemsizdir, bilemiyorum, benim srvis (GENÇ TÜYLÜOĞLU - ZONGULDAK EREĞLİ) teknisyeni hidrolik valflerinden falan bahsetti ben bişey anlamadım.
  • MAVİ0967 kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı durum benim aracımda da var. 20-30 km ve altındaki hızlarda bazen yapıyor bunu ne olduğunu çözemedim açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.Cakir

Hocam aynı durum benim aracımda da var. 20-30 km ve altındaki hızlarda bazen yapıyor bunu ne olduğunu çözemedim açıkçası.

oz26 servise bi gitsin bakalım ona ne diyecekler, olmazsa sizde bi gidin servise durumu anlatın servisten servise fark var belki mantıklı ,anlaşılır bişey söylerler...
  • Ben de Samsun bayiinden aldım, dediğinize katılıyorum. İndirim konusunda da hediye konusunda da elleri çok sıkı maalesef. İmkanınız varsa başka şehirlerdeki bayiilerden teklif alın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: axilic

Ben de Samsun bayiinden aldım, dediğinize katılıyorum. İndirim konusunda da hediye konusunda da elleri çok sıkı maalesef. İmkanınız varsa başka şehirlerdeki bayiilerden teklif alın derim.

Geçti artık haftaya araç geliyor bana hayırlısıyla. Millet vw bayilerine cimri diyor ama onlar en azından anahtarlık bari vermiş bunlar bi halt vermediler. Yani bir süre sonra istemekten utandım ama nafile

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben bagaj havuzu arka park sensörü ve trafik sigortası hediye aldım.Hatta orjinal kauçuk paspas için de iyi bir indirim aldım.Zaten anahtarlığın hiç bahsi bile geçmedi zaten standart veriyorlar. Belki siz araç fiyatı üzerinden iyi bir indirim yaptırdıysanız o yüzden hediye konusuna girmemiş olabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

Hocam ben bagaj havuzu arka park sensörü ve trafik sigortası hediye aldım.Hatta orjinal kauçuk paspas için de iyi bir indirim aldım.Zaten anahtarlığın hiç bahsi bile geçmedi zaten standart veriyorlar. Belki siz araç fiyatı üzerinden iyi bir indirim yaptırdıysanız o yüzden hediye konusuna girmemiş olabilirler.

1500 indirim. Hediyeden bahsetmediler bile sonra özellikle istedim yok şöyle yok böyle diyerek vermediler. Millet bunca şeyi alırken bizim bir şey alamamız sinir etti. Kısaca Samsun bayisinden almayın, uğramayın bile. Çünkü ne düzgün indirim var ne de hediye. Arabayı almaya gittiğimizde bomboş depo vereceklerinden korkuyorum.

• Arkadaşlar benim araç cvt.Önceki sayfalarda yokuş inişlerde devir yükseltip motor freni yaptığı yaxıyordu ama bende öyle bir durum yok.Vitesi manuele alıp vites düşürüyorum.
    Diğer sorum yine önceki sayfalarda benzin ışığının kalan km. bilgisi 0 gösterdiğinde yandığını yazan arkadaşlar vardı.Bende ise ışık 50 km.kala yandı sizlerde durum nasıl.

• Emin olun depo boş olacak
  • Hocam nasip buymuş deyip geçeceksiniz artık.Boşverin zaten sensör piyasa malı 150 tl. Bagaj havuzu internette 60-75 tl. birşey zaten.Aracınız hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dilocrom

Emin olun depo boş olacak

Trafik sigortası bile yapmadılar. Bari onu yapın falan desek de yok. Cidden oradan aldığımıza pişman oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0D5961688 -- 20 Kasım 2015; 15:37:14 >
  • quote:

Hocam nasip buymuş deyip geçeceksiniz artık.Boşverin zaten sensör piyasa malı 150 tl. Bagaj havuzu internette 60-75 tl. birşey zaten.Aracınız hayırlı olsun.

Teşekkür ederim umarım sorunsuzca kullanırız. Astra 1.6'yı tercih etmememizdeki tek sebep sorunsuz araba isteğimiz. Bari bu beklediğimiz gibi olsun :)

• Aracı teslim ederken anahtarlık veriyorlar ama onu bile bir tane vermişlerdi, yedek için vermediler bana. 1000km bakımında Aydın servisten istemiştim. Lastiğin ucunda sallanan Toyota anahtarı, karizmaya bak.
  • quote:

Arkadaşlar benim araç cvt.Önceki sayfalarda yokuş inişlerde devir yükseltip motor freni yaptığı yaxıyordu ama bende öyle bir durum yok.Vitesi manuele alıp vites düşürüyorum.
    Diğer sorum yine önceki sayfalarda benzin ışığının kalan km. bilgisi 0 gösterdiğinde yandığını yazan arkadaşlar vardı.Bende ise ışık 50 km.kala yandı sizlerde durum nasıl.

Hocam o motor freninin belli şartları var. Sanırım frene birkaçkez basınca devreye giriyor. Bende hep tam zamanında girdi. Özellikle girsin diye uğraşmayın, o girecektir.
    Yakıt ışığı bende de sizinki gibi.

• 
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.