Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (928. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    onu bilemiyorum hocam, belki şase numarasından serviste öğrenilebilir.
  • dekstra kullanıcısına yanıt
    Ben superb ın otomatik farkını yazdım zaten.Superb gibi avensis de otomatik olmak zorunda.

Ayrıca avensis nerdeyse 8 yıldır aynı şasi ön tampon değişince içindeki deri altı sünger kalınlaşınca araba değişmşyor.(ki önceki avensis de muadillerime göre donanım fakiriydi ve 1.6 dizeli yoktu.Superb önceki kasayla çok iyi iş yaptı ve yeni kasa öncekinin aynısı bile olsa yine iş yapardı)

Önceki avensise göre farkı olmayan bir aleti ben tam 2 yıl bekledim hacı bekler gibi.Sonuç hüsran oldu.Çektiği fiyatta satmamak üzere çekilen bi fiyat.

O sınıfta diz mesafesi belirleyicidir orta segment kalite algısında nasıl corollayı her yerde kötüleseler de sınıfının en geniş en ferah iç mekanı yüzünden alıyolarsa superb in herkese 2 metre boyluymuş muamelesi yapan genişliği ve afaki bagajı superb i sattıram yegane şey.Bunun üstüne donanımları da eklenince superb satar avensis satmaz.

Fiyatları aynı bile olsa o sınıfta avensis 1.6 dizeli geç getirerek ve otomatik hala getirmeyerek maalesef superb i daha da iddialı yaptı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 11 Ağustos 2015; 11:35:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar. Fiesta olsun cruze olsun diğer forumlarda insanlar araçlarının bagaj kapagini otomatik tam açılır şekilde yapıyorlar bir yay ile bizim araçta bunu yapmamız mümkün mu acaba çünkü gerçekten kumandadan bagaj düğmesine basınca sonuna kadar açılıyor çok güzel oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: edgarallenpoe

Arkadaşlar. Fiesta olsun cruze olsun diğer forumlarda insanlar araçlarının bagaj kapagini otomatik tam açılır şekilde yapıyorlar bir yay ile bizim araçta bunu yapmamız mümkün mu acaba çünkü gerçekten kumandadan bagaj düğmesine basınca sonuna kadar açılıyor çok güzel oluyor.

benim 2011 corolla nın kapagı tam aciliyor kumandadan basınca, kardesimde de var corolla 2012 model onun acilmiyor.
  • mcroses kullanıcısına yanıt
    Bizimkide tam açılmıyor iste adamlar bagajın bir yerine yay takarak yapıyorlarmış ama bizimkine baktım yay takacak gibi bir yer bulamadım belki daha önce yapan vardır burda diye soruyorum ...

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Belki avensis için söylediğiniz doğru olabilir ama kalite algısı için superbden kötü diyenem bu arada şu kötülenen corolla en çok satan sedan c sınıfı araçlar arasında 1. İlk 6 aydajetta ve focus gibi rakiplerinin filo satışlarına rağmen adet olarakda açık ara fark atmış.
    İ

• Arkadaşlar kış lastiklerini şimdiden alsak indirimli alabilir miyiz yoksa bekleyelim de kışın mı alalım. Bir de hangi marka kış lastiği gider corolla ya

• quote:

Arkadaşlar. Fiesta olsun cruze olsun diğer forumlarda insanlar araçlarının bagaj kapagini otomatik tam açılır şekilde yapıyorlar bir yay ile bizim araçta bunu yapmamız mümkün mu acaba çünkü gerçekten kumandadan bagaj düğmesine basınca sonuna kadar açılıyor çok güzel oluyor.

2015 model temmuzda aldim araci 1.33 life. Bagaj kapagi kumandadan aciliyor. Revize edilip duzeltmisler sanirim

• Bu lastik basınç göstergesi nerde acaba?nasıl kontrol edebilirim,hiç denk gelmedi.Araç 1.6 MDS ADVANCE
  • quote:

Orijinalden alıntı: wectorman

quote:

2015 model temmuzda aldim araci 1.33 life. Bagaj kapagi kumandadan aciliyor. Revize edilip duzeltmisler sanirim

Kumandadan açılıyor ama ben geçen araç kitli iken sadece bagajı açıp eşyayı koydum. Poşetin ağzını bağlamak için de anahtarı koyup kapağı kapatmışım. Eger yedek anahtar yanımda olmasaydı kelebek camını kıracaktım. Anahtar bagajda iken bagajın kitlenmemesi gerekir. Size tavsiyem bagaja elleriniz dolu iken birşeyler koyacaksınız Otomatik sistemi komple Açınız yani kapılarda açık olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadurak -- 11 Ağustos 2015; 16:28:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

quote:

quote:

Kumandadan açılıyor ama ben geçen araç kitli iken sadece bagajı açıp eşyayı koydum. Poşetin ağzını bağlamak için de anahtarı koyup kapağı kapatmışım. Eger yedek anahtar yanımda olmasaydı kelebek camını kıracaktım. Anahtar bagajda iken bagajın kitlenmemesi gerekir. Size tavsiyem bagaja elleriniz dolu iken birşeyler koyacaksınız Otomatik sistemi komple Açınız yani kapılarda açık olsun.

Bagaj otomatik olarak sonuna kadar mi açılıyor hocam ?

• merhaba , dün ani bir kararla aracıma atiker gold lpg kitini taktırdım. Umarım sorun yaşamam. Şuanda az bir performans kaybı var lpgciye tekrar ayara gideceğim.
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airarmada -- 11 Ağustos 2015; 16:53:30 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

quote:

quote:

Bagaj otomatik olarak sonuna kadar mi açılıyor hocam ?

benımkinde öyle sonuna kadar acılıyor kapak.

• Merhaba arkadaşlar

Bugün eşim araçla her zamanki gibi işe giderken bir minibüsün sıkıştırması sonucu aşağıdaki resimlerde görünen yeri sürtmüş

Sağlık olsun olan olmuş da size sormak istediğim;

Böyle bir yeri mini onarimla (sigorta şirketi auto king firmasiyla anlasmali) onartsam çok dikkat cekermi lokal baya vs veya varsın kasko bozulsun diyip toyata servisine mi yaptirsam.

Açıkçası yakindan gormedim araci resimleri whatsapp dan ekledim tam nedir ne değildir diye eve varinca bakacağım. Anladigimca eziklerde var surtmenin yaninda. Bi silip pasta cila atarim sonra gercekler ortaya daha detayli görünür.

Belkide hicbir işlem yaptirmam kararsizim orasi öyle de kalabilir (internetgen baktimda kucuk yerler icin bir dunya yeri zimparalayip boyuyorlar)

• quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

hocam aracın hangi ayda üretildiğini nereden bulabiliriz ? üretim tarihi nerede yazıyor ?

Ilk muayene geçerlilik tarihinden 3 yıl geriye gelin. Böylece üretim tarihini bulabilirsiniz

• edgarallenpoe E kullanıcısına yanıt
    Bende bagaj sonuna kadar açılmıyor yarıya kadar açılıyor.
  • Emre2882 kullanıcısına yanıt
    Hocam geçmiş olsun. En kötüsü bu olsun Allah beterinden korusun.eğer ezik göçük yok ise pasta cila yapın ve ben diyorum ki imkan ve niyetiniz var ise yan kapı krom citalardan yaptırın hem aracınızın havası değişir hem de o sürten yerin üstü kapanır biraz.göze batmazben de aracımin sağ çamurluğu ile tampon birleşiminin olduğu yeri sürttüm hafif bir ezik derin çizik oldu.oje ile kapattım ezik kısmını Ellemedim.ve psikolojik olarak o kisim dikkatimi çekmesin diye krom sport yazısıni o bölgenin gerisine musait alana yapistirdim

• Emre2882 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam.
    Çok bişey olmamış, oyle kalabilir. Ama yaptıracaksanız mini onarım yapın bence, servis işlemi genişletebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: lkuzgun

Bu lastik basınç göstergesi nerde acaba?nasıl kontrol edebilirim,hiç denk gelmedi.Araç 1.6 MDS ADVANCE

Göstergelerin ust sağ tarafında, sarı renkli, inik laatik gibi yuvarlak ve içinde unlem var. Kontağı tek tık açtığınızda yanıp soner.
    Uyarı vermeyinceye kadar da kontrol edemezsiniz ne yazıkki. Yani basıncı sayısal olarak kontrol edemiyorsunuz basınçları. Saçma durumlardan biri, sensor var ama bize basınçları vermiyor.
    Zaten toyota genel anlamda gösterip vermeyen cinsten.

• quote:

Orijinalden alıntı: dekstra

Lütfen böyle konuşmayalım komik falan diye herkesi forumlarda istediği gibi yazmaya davet ediyodunuz ama sizde aynısını yapıyosunuz
    1. si Ben Toyotayla Skodayı kıyaslamakla zaten komik bir hata yapmışım
    2. si siz yeni superbi incelediniz mi yakından gidip baktınızmı ve yeni avensisi ?
    3. sü ben bu forumda corolla sahibi olarak aracımın artı eksi ve sorunlarıyla alkalı paylaşımlarda bulunup yararlanmaya çalışıyorum.
    Bu kadar Toyotadan hoşlanmayan ve hatta corollaya sahip olmayan insanların hem aracı hemde markayı bu kadar yerden yere vurması beni rahatsız ediyor. Umarım kırıcı olmamışımdır.

dostum öncelikle seni yanlış anlamışım özür dilerim. ama şu " corollamızın kıymetini bilelim" lafına takıldım. mercedes 500k sahibi olsan, yada duesenberg model j sahibi olsan yada mclaren f1 sahibi olsan yada yenilerden aston martin rapide sahibi olsan kıymetini bil. ama dünyada 40 milyon satan, kendi sınıfında hiçbir konuda çıta belirleyicisi olmayan, kendi ülkemizde şu yada bu sebeple yüksek fiyat biçilen corollayı sen beğenip onca para verip almışsın bırak toyota senin kıymetini bilsin corolla kim ki? sen, ben yada bu forumdaki hepimiz eminim ki çok daha iyi arabalara layığız ama bu vergi ve kur yüzünden bunlara biniyoruz. allah kaza bela vermesin. güzel zamanlarda kullanmanı dilerim.

quote:

Malzeme kalitesi olarak avensisle bir üstünlük sahibi olduğu yok

melih bey;
    bir önceki cuma superb i , son cuma da yeni avensis i ve yeni auris i inceleme fırsatım oldu. içtenlikle söyleyebilirim ki aurisin iç mekan kalitesi bile avensisten ötede. nerede kaldı ki superb. bu arada iskenderun toyota da yeni auris 1.6cvt test ettim açıkçası makyaj işe yaramış göz okşuyor, motor bu şanzımanla çok daha iyi iş görüyor ve en ilginci de bir opel kadar sessiz. auris hb küçük olduğu için station olanını inceleyeceğim. eğer 69 civarı bırakırlarsa düşünülebilir.

• 
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.