Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (802. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 800801802803804
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tam sentetik yağ koyulan hiçbir motora bır power koyma taraftarı değilim.

Ben yarı sentetik yağ kullanan revize motorda gördüm içinde beyaz tortu bıraktığı muhakkak sordum bor katkısından dediler.Ama bor power mı yoksa devşirme başka bir şey mi bilemem.

Tam sentetik yağ çok iş görüyor zaten.10 binde 1 değiştiği için de motorlarsa öyle aman aman bir problem yok Yüksek km lerde.Ben bir ara kullandım bor power Önceki araçlarımda.Geçici süre motor sesi azalıyor.Sonra yine aynı terane.O yüzden Her 10 bindw bır kullanmak yerine yağ değişiminizi 8 bin km de 1 yapın daha güzel sonuçlar alırsınız.Aynı hesaba gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

Tam sentetik yağ koyulan hiçbir motora bır power koyma taraftarı değilim.

Ben yarı sentetik yağ kullanan revize motorda gördüm içinde beyaz tortu bıraktığı muhakkak sordum bor katkısından dediler.Ama bor power mı yoksa devşirme başka bir şey mi bilemem.

Tam sentetik yağ çok iş görüyor zaten.10 binde 1 değiştiği için de motorlarsa öyle aman aman bir problem yok Yüksek km lerde.Ben bir ara kullandım bor power Önceki araçlarımda.Geçici süre motor sesi azalıyor.Sonra yine aynı terane.O yüzden Her 10 bindw bır kullanmak yerine yağ değişiminizi 8 bin km de 1 yapın daha güzel sonuçlar alırsınız.Aynı hesaba gelir

Benim bildiğim kadarıyla bu tür katkılar genelde çok kullanılmış, hatta yağ yakmaya başlamış motorlarda kullanılıyor, motorun bir müddet daha verimli çalışabilmesi için; zamanla piston içinde sürtünmeden kaynaklı aşınma ve çizilmeleri kapatmak amaçlı. sıfır bir motora koyarsanız sorun yaratabilir, şöyleki geçmiş zaman bir arkadaş yeni aldığı arabaya motor-up denilen yağ katkısı koydu bir hafta sonra silindirler pistonlara yapıştı, motor sıkıştı çeviremez oldu komple motor yaptırdı, heleki yeni teknoloji araçlara hiç gerekmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: karakabus_

hocam biz 1.4 D-4D Touch M/M modelini aldık. acaba buna sonra hız sabitleyici ve yağmur sensörü takılır mı ? takılırsa fiyatları ne olur sizce ?

(yanlış hatırlamıyorsam sizde daha önce fiorino vardı herhalde.)

CC Takılıyor ama ap 900 diye bir parça ve cc kolu gerekli. 1000 tl ye yakın bir maliyeti var. Servis yapmıyor kendiniz yapmanız lazım. Yağmur sensörü hakkında bilgim yok.
  • 2013 premium corolla aracimi satmak istiyom gercek piyasasi nedir acaba arkadaslar
  • esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    Evet aynen öyle oluyor. Dışarıdan arama gelince anlık açılıyor, arama bitince kapanıyor. Sadece dışarıya arama yaptığımda tekrar kendiliğinden kapanmıyor. Başka açık kaldığı durumlar var mı bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah06

Evet aynen öyle oluyor. Dışarıdan arama gelince anlık açılıyor, arama bitince kapanıyor. Sadece dışarıya arama yaptığımda tekrar kendiliğinden kapanmıyor. Başka açık kaldığı durumlar var mı bilemiyorum.
    arkadaşlar premiumların hepsinde far yıkama yokmu?
    malum sitede premium yazan ilanların bazılarında ön park sensörü var ama far yıkama yok,,,
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfr2001

malum sitede premium yazan ilanların bazılarında ön park sensörü var ama far yıkama yok,,,

Fark yıkamayı sonradan çıkardılar. Normalde birşey eklenir ama bu sefer çıkardılar. İyi de ettiler bence. Hiçbir işe yaramıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: azad_van

quote:

Fark yıkamayı sonradan çıkardılar. Normalde birşey eklenir ama bu sefer çıkardılar. İyi de ettiler bence. Hiçbir işe yaramıyor.

tşkr ederim,
    2014 model dizel otomatik premium ederi nedir sence?
  • quote:

quote:

quote:

tşkr ederim,

Valla hiçbir fikrim yok. Benim ilgi alanım benzinliler :) Gerçi sanırım onların fiyatlarından da anlamıyorum :)

• azad_van A kullanıcısına yanıt
    foruma da yazdım cevap yazan olmadı,
    72 bin liraya anlaştık bir aksilik olmasa yarın alacam, araştırdığım kadarıyla fiyatı iyi, (sıfırı 85 bin tl) forumdan fikir almak istedim henüz cevaplayan olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah06

İyiymiş. Ben ilk müdahalede açılıp bir daha kapanmıyor sanıyordum. Teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

tşkr ederim,

Tahminimce 70-75 bin arası olabilir. Km 50000 altı boya değişen olmadığını varsayıyorum. Ben ocak ayında bulmuştum bir tane 2014 15bin km hatasız premium 74 bin yazmıştı. 70-72 arası bi fiyata alınırdı. İlan sahibi de sonradan 72 ye düşürdü zaten. Yaz başında piyasa biraz hareketlenir. Fiyatlar artmış olabilir. Ben sadece tahmin yürütüyorum.
    Edit: Ben yazarken anlaştığınızı yazmışsınız. Fiyat bence makul hayırlı uğurlu olsun. Naçizane bir tavsiyede bulunayım. Arabayı almadan mutlaka serviste ekspertiz yaptırın. Dizel motor km ye bakmaz. Hor kullanılmış olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esatgelmedi -- 26 Mayıs 2015; 0:02:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

quote:

quote:

quote:

tşkr ederim,

Tahminimce 70-75 bin arası olabilir. Km 50000 altı boya değişen olmadığını varsayıyorum. Ben ocak ayında bulmuştum bir tane 2014 15bin km hatasız premium 74 bin yazmıştı. 70-72 arası bi fiyata alınırdı. İlan sahibi de sonradan 72 ye düşürdü zaten. Yaz başında piyasa biraz hareketlenir. Fiyatlar artmış olabilir. Ben sadece tahmin yürütüyorum.
    Edit: Ben yazarken anlaştığınızı yazmışsınız. Fiyat bence makul hayırlı uğurlu olsun. Naçizane bir tavsiyede bulunayım. Arabayı almadan mutlaka serviste ekspertiz yaptırın. Dizel motor km ye bakmaz. Hor kullanılmış olabilir.

Alıntıları Göster
    tşkr ederim,
    araç 20 bin km de 1 hafta önce 20 bin bakımı yapılmış kazasız boyasız çiziksiz, inci beyazı

• quote:

tşkr ederim,
    araç 20 bin km de 1 hafta önce 20 bin bakımı yapılmış kazasız boyasız çiziksiz, inci beyazı

Alıntıları Göster
    an itibarıyla bende toyotacı oldum
    2014 model premium otomatik beyaz renk 20 bin km kazasız boyasız,
  • quote:

hayırlısı olsun hocam. bizde haber bekliyoruz. araba gelsin gideceğiz almaya. 1.4 dizel otomatik touch versiyon bizimki.
  • sfr2001 kullanıcısına yanıt
    Kazasız belasız ağız tadıyla bin.
  • hakankaran kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bahsettiğin yağ yakma sorunu çok eskilerde kaldı toyatanın değişken subap zamanlamasını ilk kullandığı yıllardan.
  • quote:

Hayırlı olsun arkadaşım ALLAH kaza bela vermesin...
  • amin... ALLAH razı olsun arkadaşlar cümlemize kazasız cezasız sürüşler dilerim.
  • Arkadaslar var mi arabaniza yaptiginiz degisiklikler varsa neler soylerseniz belki bizde yapariz fikir edinmis oluruz.
  • 
Sayfa: önceki 800801802803804
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.