Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (748. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KIRŞEHİR

corolla cvt nin şehiriçi yakıt tüketimi belli bir km den sonra duser mi ? Düşerse ne zaman ve ne kadar duser ?

Benim cvtli corolla aldığımda 8.5- 9 civarındaydı şimdi 4600 km ve ortalama tuketim 7.3, bundan iyisi şamda kaysı.42 litre lpg ile yaklaşık 430 km şehiriçi yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack33 -- 18 Nisan 2015; 10:33:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustik61 kullanıcısına yanıt
    Valla mustafa hocam yirmi bin bakımı yapılali daha 3 bin km oldu. Kitapçık görev yerimde evde olunca bakamıyorum sürekli yanmıyor zaten ama kontağı açtığımda 4.5 defa yanıp sönüyor. Ya teknik bi eksiklik var servisten kaynaklı ya da bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KIRŞEHİR K kullanıcısına yanıt
    10 binden sonra %5-8 kullanana göre.
    40 binden sonra ilk alındığı haline göre %10-15 ilk alındığına göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecz_mel

benimki niye habire yükseliyor o zaman? ilk aldığımda 6.9. 10000km sonra 7.5. şimdi 33.000 de 7.8. benim arabada bir lazlık var ya neyse
  • quote:

Iyi ozaman sanayiye gideyim de km yi
    40.000 e ayarlatayim bari.😊

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Sayın moderatör yeni avensis konusundaki düşüncelerinizi alabilir miyiz.malum dış görünüm olarak aynı corolla gibi o da çekici olmuş. .

• quote:

Orijinalden alıntı: jack33

quote:

Orijinalden alıntı: KIRŞEHİR

corolla cvt nin şehiriçi yakıt tüketimi belli bir km den sonra duser mi ? Düşerse ne zaman ve ne kadar duser ?

Benim cvtli corolla aldığımda 8.5- 9 civarındaydı şimdi 4600 km ve ortalama tuketim 7.3, bundan iyisi şamda kaysı.42 litre lpg ile yaklaşık 430 km şehiriçi yapıyor

Alıntıları Göster
    Bu motor Isındiktan sonra hiç ama hiç yakmıyor. Asıl mesele motor ısınana kadar geçen sürede .Denemek için şehir içinde motor Isındiktan sonra yakit tüketimini sifirlayın.sürüşe devam ettiğinizde şehiriçin de de tüketimin benzin de 6-7 lt arasında olduğunu göreceksiniz. Ortalama hızınız şehiriçin de düşük te olsa araç 1000 1500 çevirdiği icin manuele göre farkı işte burada ortaya çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KIRŞEHİR -- 18 Nisan 2015; 13:20:55 >

arabayı ilk çalıştırdığımda muhakkak 3 dk rölantide çalıştırırım ki motor ısınsın diye bu motor koruma olarak bence iyi bir şey ama bunu satış elemanları söylemiyor malasef onlar sadece sattıkları araca bakıyorlar

23 nisanda köye gitmeyi düşünüyoruz 100 km yakın yol yapıcam araç ort. olarak şu aralar 6.5-6.8 gösteriyor bu sefer kaç göstericek merak ediyorum 6 altına düşücek mi araç 1.300 km de şuan pek gezmiyorum
    Gelecek olan modelde şasi değişmdi.Sadece dış dizayn sağlam makyaj yedi.Ben yetersiz buluyorum. Yorgunluk tespit şerit takip ve göstergeden navigasyon da gelecek dendi.Bu denenler ne kadar gelir bilmem Gelmeden peşin sevmek yada sevmemek hata olur.Haziran sonu görüşürüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrshn

Valla mustafa hocam yirmi bin bakımı yapılali daha 3 bin km oldu. Kitapçık görev yerimde evde olunca bakamıyorum sürekli yanmıyor zaten ama kontağı açtığımda 4.5 defa yanıp sönüyor. Ya teknik bi eksiklik var servisten kaynaklı ya da bilmiyorum

Servis aracın beynine bakımı işlenmiştir.

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Mustafa hocam Bakircilari aradım görüştüm. Yağ değişimi uyarısı imiş. O sembol. Servis sıfırlama yapmayı unutunca yirmi bin bakımında, o uyarı çıktı. Telefonda tarif ettiler tarif üzerine yaptim sifirlandi. şu an sembol çıkmıyor artık.bu arada on bin bakımına 8 bin küsür de girmiştim 23 bin küsür de bu işaret çıktı arada 15 bin km var. Demek ki on beş bin de bir bakıma alsalar sıkıntı olmayacak aracın beyni 15 binde vermiş oldu yağ değişimi uyarısını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrshn -- 18 Nisan 2015; 17:37:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack33

quote:

Orijinalden alıntı: B.Cakir

Hocam geçmiş olsun bende ilk defe duydum böyle bir arızayı Allah başka kaza bela vermesin, yanlız benim anlamadığım Türkiyede Adapazarında üretilen daha doğrusu montajı yapılan araba için yurtdışından niye parça gelmesi bekleniyor. Birde kaskoya dünyanın parasını ödüyoruz bir kaza olmadığında zaten sorun yok fakat en küçük bir sıkıntı yaşadığında ya kapsam dışı oluyor yada kasko bozuluyor diye kullanamıyoruz.

Teşekkür ederim. Bu kaskoya 11 seneden beri para veriyorum ve çok şükür şimdiye kadar hiç ihtiyaç duymadım. Tam lazım oldu o da kapsam dışıymış. Toyotanin yaptığı da saçmalık ,neymiş 10 günde hallolmazsa o zaman araç verebilirlermiş. O 10 günde müşteri ne yapar mağdur olur mu eşi okula arabayla gitmezse yolu 1 saate kadar uzar mı hafta sonu eşinin ailesi samsundan bir haftalığına gelir mi bunu düşünen yok...

Kasko poliçesini ve garanti el kitabına bakın derim eğer söyledikleri şeyler orada yazmıyorsa vermek zorundadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrshn

Mustafa hocam Bakircilari aradım görüştüm. Yağ değişimi uyarısı imiş. O sembol. Servis sıfırlama yapmayı unutunca yirmi bin bakımında, o uyarı çıktı. Telefonda tarif ettiler tarif üzerine yaptim sifirlandi. şu an sembol çıkmıyor artık.bu arada on bin bakımına 8 bin küsür de girmiştim 23 bin küsür de bu işaret çıktı arada 15 bin km var. Demek ki on beş bin de bir bakıma alsalar sıkıntı olmayacak aracın beyni 15 binde vermiş oldu yağ değişimi uyarısını.

Avrupada bakım 15.000 de bir zaten corollanın. Ama kullandıkları yağ farklı. Castrol edge muadili yağ kullanıyorlar. Bizim için fark etmez çünkü yılda 15 binden fazla yapmıyoruz. O yağda 1 yılda değişiyor.

• quote:

Gelecek olan modelde şasi değişmdi.Sadece dış dizayn sağlam makyaj yedi.Ben yetersiz buluyorum. Yorgunluk tespit şerit takip ve göstergeden navigasyon da gelecek dendi.Bu denenler ne kadar gelir bilmem Gelmeden peşin sevmek yada sevmemek hata olur.Haziran sonu görüşürüz.

Aynı kasaya ikinci makyajın yapılmasını yadırgadım şahsen. Toyota'ya yakışmadı. Bu konuda Punto'ya rakip çıkarmaya mı çalışıyoruz, ilginç..

• Bombar Dıman kullanıcısına yanıt
    Ben baya bi kızıyorum ama nafile.Bunu da gördük.

• Bakalım yeni makyajlanan modeli ne zaman görücez vede neler değişicek ne gibi değişikler yapılcak benim merakım bu yönde büyük olasılıkla frenler vede direksiyon ile ilgili şikayetler vardı bunlar giderilir başka sorun varsa bunlar eklenir
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Lazlık bende son 4 aydır 9,4 altını görmedim
  • makyaj sonrasına, arka taraf için havalandırma ızgarası fena olmazdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: babaeski39

Bakalım yeni makyajlanan modeli ne zaman görücez vede neler değişicek ne gibi değişikler yapılcak benim merakım bu yönde büyük olasılıkla frenler vede direksiyon ile ilgili şikayetler vardı bunlar giderilir başka sorun varsa bunlar eklenir

Arka tarafa bir ayar verseler güzel olur. Araba önden ve yandan çok iyi duruyor ama arkadan bakınca sıradan bir tasarımı var.

• Arkadaslar Merhaba 95 model corollamizi sattik, sifir 1.33 corolla almayi dusunuyorum suanki fiyati 50 bin gibi bi rakam istiyorlar, sizce nasil suanki fiyati bir de sifir araba alirken bayidwn bayiye bir fark olur mu ekstra aksesuar hediyesi gibi bilgilendirirseniz cok memnun olurum.

• 
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.