Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (712. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ahmetlal Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
35.051
Cevap
332
Favori
2.217.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mercilless

quote:

Orijinalden alıntı: esatgelmedi

quote:

Orijinalden alıntı: mercilless

Arkadaslar selamlar,

Sizlere bugun fark ettgm bir durumu sorman istiyorum. 2014 dizel otomatik corolla aracimda, birinci, ikinci, ucuncu ve dorduncu viteslere arac 2000-3000 arasinda gecis yapiyor. Ancak dorduncu vitesten besinci vitese gecistr arac 3000 devir ustune geciyor ve 4000 e yaklasinca anca besinci vitese geciyor. Araba bayada devir yukseldiginden ses yapiyor. Bu durum sadece 4 ten 5 e gecerken var. diger vites gecisleri normal. Sizce bu durum normal midir ?

2015 1.4 d-4d otomatik aracımda böyle bir sıkıntı yok. Vites değiştirme aralığı sizin gaza basış şeklinize göre değişiyor. Eğer gaza biraz fazla basarsanız performans istediğinizi düşünüp yüksek devirde vites değiştiriyor. Eğer ani bir şekilde gaza basarsanız hemen vites küçültüp hızlanmaya başlıyor. ES modunda ise 4000 5000 devire kadar vites değiştirmiyor. Manuel modda ise devir kesiciye giriyor yani siz yükseltmedikçe vites değiştirmiyor.

biraz önce çıkıp emin olmak için aracımla test sürüşü yaptım. malum trafik içerisinde genelde 5. vitese ulaşamıyoruz.

aracın vites geçişlerini özellikle izledim, 1-2-3-4 te cidden hiç kusur yok, tıkır tıkır vites geçiyor. diğer vites geçişlerinde ayağımı gaz pedalına nasıl basıyorsam 5. vites geçişinde de o şekilde bastım. fakat bariz bir şekilde 4 ten 5 e geçerken devir 4000 lere yaklaşıyor. belki yol dan kaynaklı belki 4ten 5 e geçişte özel birşey var belkide araçta bir sorun var ben çok anlam veremedim. yarın servisi arayıp sormak en doğrusu olacak sanırım.

Ayağınız sabit ve yol da düz ise araçtan kaynaklanıyor olabilir. Benim aracım 4000 km ye geldi. Dikkat etmesem bırakın motor sesini vitesin değiştiğini bile çoğu zaman farketmiyorum. İnişli çıkışlı yollarda bazen kafası karışıyor ama sizinki gibi bir sorun hiç yaşamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre2882

Arkadaşlar aracı teslim aldığımda satış elemanı bana bakımlarının 10bim km de bir olduğunu söylemişti ama ilk 1000 veya 1500km bakımı hakkında birşey dememişti.
    1000 veya 1500km bakımları yokmu veya satış elemanı söylemeyimi unuttu?

1000 kmde yapılan sadece genel kontrol. Servise 15 dakika uğruyorsun sadece.

• cvt şanzımanın motor freni olayını çözemedim bir türlü. Konya yolunda yokuş aşşağı inerken frene bastım, daha sornada gaza basmadım. Bu şekilde kullanınca motor freni yapıyor, gaza basarsanız normale dönüyor. Ben gaza bastım ama önüm dolu olduğu içi fazla basamadım, buda az bastığım için motor frenini bırakmadı bende manuele aldım mecbur. Hem bu motor freni hem de çok yüksek viteslerde gitme problemi için ince ayar niteliğinde bir yazılım yapmaları lazım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: babaeski39

Malasef kapanmıyor öyle kalıyor kapansa daha iyi olucak ama işte boşuna çalışmış oluyor ayarlarda böyle bir secenek yok malasef

dün biraz daha kurcaladım...touch ekranın gündüz modunu iptal ederseniz ve ekranı kapatırsanız ekran otomatik olarak kapanıyor. Aracı tekrar çalıştırınca da ekranın üstünde ses kapalı yazısı çıkıyor ve ekran kararıyor... AMA radyo ya da mp3 için kullanmak isterseniz ekran tekrar tamamen açılıyor ve otomatik olarak kapanmıyor**** dinlerken ekranı kapatırsanız üstte müzik özellikleri gözüküyor ve ekranın kalan kısmı kararıyor.bir şeye dokunursanız ekran tekrar açılıyor yani ekranı kullanınca her seferinde ekran kapalı tuşunu aktif etmek gerekiyor.Saçma sapan birşey olmuş

• quote:

Arkadaşlar aracı teslim aldığımda satış elemanı bana bakımlarının 10bim km de bir olduğunu söylemişti ama ilk 1000 veya 1500km bakımı hakkında birşey dememişti.

ilk 1000km de kontrol kılavuzda yazıyor galiba. ama kimi servis 1000-1500, kimi beni çağırdıkları gibi 2000km de gel diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

cvt şanzımanın motor freni olayını çözemedim bir türlü. Konya yolunda yokuş aşşağı inerken frene bastım, daha sornada gaza basmadım. Bu şekilde kullanınca motor freni yapıyor, gaza basarsanız normale dönüyor. Ben gaza bastım ama önüm dolu olduğu içi fazla basamadım, buda az bastığım için motor frenini bırakmadı bende manuele aldım mecbur. Hem bu motor freni hem de çok yüksek viteslerde gitme problemi için ince ayar niteliğinde bir yazılım yapmaları lazım artık.

cvt enteresan bir şanzıman...Düz yolda da aniden gaza yüklenince eco ışığı sönüyor , devir artıyor araç hızlanıyor .VE ayağınızı hafifçe gazdan çekip tekrar hafifçe gaza dokunursanız motor bağırması kesiliyor devir biraz düşüyor eco ışığı yanıyor ama araç hızlanmaya devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan2324

quote:

ilk 1000km de kontrol kılavuzda yazıyor galiba. ama kimi servis 1000-1500, kimi beni çağırdıkları gibi 2000km de gel diyor.

Bilgiler için teşekkürler,
    Ben satış elemanını arayıp sorayım en iyisi
  • quote:

Arkadaşlar biraz baktım ama bizim touch ekran kullanılmayınca OTOMATİK kapanmıyor galiba her seferinde ekran özelliklerinden manuel kapatmak gerekiyor. değil mi?Ses kapalı yazan bir ekran çıkıyor ve öyle kalıyor ekran kapanmıyor!!! Ayarlara baktım ama konu ile ilgili bir şey bulamadım...

Arkadaşım yanlış bilgilendirmek istemem yeni ve acemi biri olarak ama arabayı ilk gün aldığımda kapatmak için bastığımda ses yok diye yazıp kalmıştı bende basılı tutsam kapanıyormu diye denediğimde kapanmıştı diye hatırlıyorum ama şuan net hatırlamıyorum çünkü bir kere denemiştim ve ilk günün heyecanıda vardı malum

Uzun süre bi basılı tutun yanlış hatırlamıyorsam kapanıyordu komple

• Emre2882 kullanıcısına yanıt
    Valla onu ben de sonradan denedim ama bu seferde mp3 kaldığı yerden başlamıyor sıfırlanıyor galiba!!! Tlf ekranı gibi hiç kullanılmadığı zaman ekran belli bir süre sonra otomatik kapansa iyi olurdu.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar biraz baktım ama bizim touch ekran kullanılmayınca OTOMATİK kapanmıyor galiba her seferinde ekran özelliklerinden manuel kapatmak gerekiyor. değil mi?Ses kapalı yazan bir ekran çıkıyor ve öyle kalıyor ekran kapanmıyor!!! Ayarlara baktım ama konu ile ilgili bir şey bulamadım...

Arkadaşım yanlış bilgilendirmek istemem yeni ve acemi biri olarak ama arabayı ilk gün aldığımda kapatmak için bastığımda ses yok diye yazıp kalmıştı bende basılı tutsam kapanıyormu diye denediğimde kapanmıştı diye hatırlıyorum ama şuan net hatırlamıyorum çünkü bir kere denemiştim ve ilk günün heyecanıda vardı malum

Uzun süre bi basılı tutun yanlış hatırlamıyorsam kapanıyordu komple

uzun basınca yeniden başlatıyor bende.

• quote:

quote:

quote:

Bilgiler için teşekkürler,
    Ben satış elemanını arayıp sorayım en iyisi

banada satış elemanı ilk bakımın 1000-3000 km arasından gelmemi söylemişti ben 2000 de gitmeyi düşünüyorum araç şuan 1300 km oldu hepsi farklı şeyler söylüyor peki hangisi doğru ?

• volkan2324 V kullanıcısına yanıt
    Hocam dediginiz hersey normal ama gazdan cektikten sonra hizlanmaya devam etmesinin sebebi olabilecek en yuksek vitesi secmesidir. Hal boyle olunca arac motor freni yapmadigi icin hizlanmaya devam ediyor.

• Ekrani kapatma olayini ayarlardan ekrani kapata tiklayarak yapabilirsiniz ama bu sistemi tamamen kapatmaz, sadece ekrani kapatir yani muzik calmaya devam eder. Araba her calistiginda sistemin kendiliginden acilmasi iyi bir sey bence.

• ARKADAŞLAR MERHABA; ARKADAŞIM COROLLA ADVANCE MODELİNİ ALDI 2015 MODEL.. ARACIN YOLCU VE ŞOFÖR KOLTUĞUNUN ALTINDA KOLTUKLARA BAĞLI KABLOLAR VAR.. BUNLAR NEDİR? NE İŞE YARAR? BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.
    AYRICA DİKİZ AYNALARIN KUMANDADAN KAPANMA İHTİMALİ VAR MI? (YAZILIM İLE FALAN? )
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇİKO07

ARKADAŞLAR MERHABA; ARKADAŞIM COROLLA ADVANCE MODELİNİ ALDI 2015 MODEL.. ARACIN YOLCU VE ŞOFÖR KOLTUĞUNUN ALTINDA KOLTUKLARA BAĞLI KABLOLAR VAR.. BUNLAR NEDİR? NE İŞE YARAR? BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.
    AYRICA DİKİZ AYNALARIN KUMANDADAN KAPANMA İHTİMALİ VAR MI? (YAZILIM İLE FALAN? )

benim bildiğim sensörler var. koltukta biri oturuyorsa araç önden kaza yaptığında sistem airbagleri açıyor.
    dikiz aynasını kumandadan kapatmak için ayrı bir modül var. serviste takıyorlarmış. ben de tam olarak bilmiyorum.
  • tkafkas T kullanıcısına yanıt
    TEŞEKKÜR EDERİM ...
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çalar Çalmaz Çalan Zil -- 1 Nisan 2015; 20:57:38 >
  • Arkadaşlar bugun aracımın lastik havalarını kontrol ettim 41 di. Bana çok geldi. Fabrikadan boyle çıkmış, ben de ilk kez kontorol ettim.
    Kapının arkasında 38/38 33/33 yazıyordu. Anlamadım. İkisinde de hız 160 yazıyordu.
    Ben de ortalama olsun dedim hepsini 35 yaptım
    Siz ce kaç yapayım?

• arkadaşlar merhaba, 2 hafta önce bir tır sol dikiz aynamı kırdı, (2014 corolla premium multıdrıve s) aynayı serviste 840 (parça) + 60 tl (işçilik) =900 tl karşılığında değiştirdim ve karşı tarafın trafik sigortasından almak için başvurdum, eksper inceleme yapmış ve %100 karşı tarafı kusurlu bulmuş, ama karşı tarafın trafik sigortası bana 534 tl ödeyecekmiş, ekspertiz raporunda böyle yazıyor. Mersin boranlar bana şu şekilde bilgi vermişti, sigorta şirketleri yan sanayi fiyatı ödeyebilir demişti bende ne yapalım kaskoyu bozdurmaktan iyidir demiştim. Şimdi eksper raporunda parça fiyatı (arka kapak hariç) 680 tl yazmış ama hemen altınada 217 tl iskonto yazmış . arka kapak fiyatına 30 tl yazmış ve altınada 10 tl iskonto yazmış. yani sonuç olarak hiç kusurum olmamasına rağmen 370 tl zarar gördüm. anlattığım şeyler normal mi, servis beni kazıklamış mı, fikri olan aydınlatırsa sevinirim arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atincov1122 -- 1 Nisan 2015; 18:46:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atincov1122

arkadaşlar merhaba, 2 hafta önce bir tır sol dikiz aynamı kırdı, (2014 corolla premium multıdrıve s) aynayı serviste 840 (parça) + 60 tl (işçilik) =900 tl karşılığında değiştirdim ve karşı tarafın trafik sigortasından almak için başvurdum, eksper inceleme yapmış ve %100 karşı tarafı kusurlu bulmuş, ama karşı tarafın trafik sigortası bana 534 tl ödeyecekmiş, ekspertiz raporunda böyle yazıyor. Mersin boranlar bana şu şekilde bilgi vermişti, sigorta şirketleri yan sanayi fiyatı ödeyebilir demişti bende ne yapalım kaskoyu bozdurmaktan iyidir demiştim. Şimdi eksper raporunda parça fiyatı (arka kapak hariç) 680 tl yazmış ama hemen altınada 217 tl iskonto yazmış . arka kapak fiyatına 30 tl yazmış ve altınada 10 tl iskonto yazmış. yani sonuç olarak hiç kusurum olmamasına rağmen 370 tl zarar gördüm. anlattığım şeyler normal mi, servis beni kazıklamış mı, fikri olan aydınlatırsa sevinirim arkadaşlar

Böyle bir durumda hiç uğraşmam direk kaskodan yaptırırım.Zaten en ufak hasar 500 den başlar. Etraf it çakal dolu.Adını sanını duymadığım firmalar bana hasar paramı ödeyecek diye beklemem.Ayroca hasarsızlık delinse ne olacak ne kadar delinecek.isterse 1000 lira olsun fazla ödeyeceğim tutar ben yine de kaskodan karşılatırım.

Böyle durumda elbetteki bir dava yolunuz vardır.Ama uğraşmaya vaktiniz var mı?Değer mi?

Benim yaris aracımda 8100 tl hasar oldu kasko ödedi eşşek gibi.3 ay sonra satıp yeniden yaris aldım fark eden 200 tl oldı 3 sene önce.

• 
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.