Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (679. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sağolasın jantlar için, yarın taktıracağım inşallah.
    O zaman hiç bulaşmayayım Titiz'in krom çıtalarına. Zaten arabanın kendi siyah çıtaları üzerine yapışma olduğu için biraz daha kalınlık olacak. Sen al bakalım bende senden görüp alırım. O dediğin daha cazip ve orijinal gibi olur. Tabi soyulma vs. olmazsa iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAD34 -- 4 Mart 2015; 19:28:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gawhat

quote:

Orijinalden alıntı: Bombar Dıman

quote:

Bu kasa corollalar adapazarından mı avrupa dağıtılıyor var mı bilgisi olan?(kafama takıldı sadece :) ) Mesela aurisler İngiltere çıkışlı adapazarında üretilmiyor diye biliyorum

Bunlar Türkiye çıkışlı.

Bunlar Türkiye çıkışlı onu biliyorum da avrupadaki corollalar da mı Türkiye çıkışlı

Bildiğim kadarıyla evet. Avrupa, Türküye ve Rusya'dakiler Türkiye çıkışlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Sağolasın jantlar için, yarın taktıracağım inşallah.
    O zaman hiç bulaşmayayım Titiz'in krom çıtalarına. Zaten arabanın kendi siyah çıtaları üzerine yapışma olduğu için biraz daha kalınlık olacak. Sen al bakalım bende senden görüp alırım. O dediğin daha cazip ve orijinal gibi olur. Tabi soyulma vs. olmazsa iyidir.

Aynı şekilde düşünüyorum. Eğer sağlam bir ürün alınırsa sorun olmaz. İyi incelemek gerekiyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu kasa corollalar adapazarından mı avrupa dağıtılıyor var mı bilgisi olan?(kafama takıldı sadece :) ) Mesela aurisler İngiltere çıkışlı adapazarında üretilmiyor diye biliyorum

Bunlar Türkiye çıkışlı.

Bunlar Türkiye çıkışlı onu biliyorum da avrupadaki corollalar da mı Türkiye çıkışlı

Bildiğim kadarıyla evet. Avrupa, Türküye ve Rusya'dakiler Türkiye çıkışlı.

Anladım o zaman modelleri fabrikalara bölüştürmüşler sanırım İngiltere auris Corolla Türkiye diğerlerini bilmiyorum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar. Dizel aracim on bine geldi maşallah uc ayda :-) sormak istediği m konu var. Servis enjektör temizleyici katacağız diyor. Bu km de ki araca enjektör temizleyici katilir mi? Fiyat okarak da antep 450 adana 385 diyor fiyat farkı nasıl oluyor anlamak zor. Ayrica on bin cok az bari on bes bin olaydi. Dacia bile yirmi binde

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkiyemiz

Toyotaya 40 yaş üstü arabası diyorlar sizin fikriniz nedir.? Yeni Corolla aldim ama bu tür seyler denmesi hosuma gitmedi :(

Daha önce ben de burda yazmıştım da, forumdakilerin ortalaması 30-32 civarı sanırım. Rahat olun, yeni corollada yaş düştü gerçekten.
    Ben ilk toyotamı 26yaşımda aldım, şimdi 30 yaşımda yeni corollamı aldım.
    Aslında insanlar uzun yıllar toyotasını kullandığı için yaş ortalaması yüksek görülüyor. Örneğin 30 yaşımda aldım, 10 sene sonra zaten 40 olacam. Ben de zaten 10 sene kullanacam sonra da avensis alacam

• Arkadaşlar dizel otomatiklerde yokuşlarda kalkış yaparken, hillholderı devreye sokarakmı kalkmak araba için daha sağlıklı yoksa el freni ile mi kalmak daha sağlıklı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azad_van

quote:

Orijinalden alıntı: Türkiyemiz

Toyotaya 40 yaş üstü arabası diyorlar sizin fikriniz nedir.? Yeni Corolla aldim ama bu tür seyler denmesi hosuma gitmedi :(

Daha önce ben de burda yazmıştım da, forumdakilerin ortalaması 30-32 civarı sanırım. Rahat olun, yeni corollada yaş düştü gerçekten.
    Ben ilk toyotamı 26yaşımda aldım, şimdi 30 yaşımda yeni corollamı aldım.
    Aslında insanlar uzun yıllar toyotasını kullandığı için yaş ortalaması yüksek görülüyor. Örneğin 30 yaşımda aldım, 10 sene sonra zaten 40 olacam. Ben de zaten 10 sene kullanacam sonra da avensis alacam

Bende toyota aldım. Yaşım 30. Yeni toyotanın ön tarafı benim çok hoşuma gidiyor. Hatta bir öğretmen arkadaşımın oğlu(24 Yaşında), yeni corolla alacağımı duyunca "abi şu önü sivri olanlardan değil mi? O arabaları çok beğeniyorum" dedi. Yeni corollalar bence yaş ortalamasını baya indirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwert.

araç yoldayken "bana senin jant istediğin gibi geliyor sadece dilekçe talep edeceğiz tekrar gelmene gerek yok" dediler. dün tescil işlerini yaptırmadan teyit için aradım özellikle "2014 modeldeki jantlar mı geldi" dedim "evet" dediler. 2014 model aracı satacak halleri yok herhalde 2015 diye

Mümkün değil böyle birşey.. adamlar kendilerini karalamazlar. Ayrıca aracın 2014 olduğunu anlayabilirsiniz. Örneğin araç uygunluk belgesinde aracın üretim tarihi yazmaktadır. Ayrıca ruhsatta aracın ilk muayene geçerlilik tarihine üretim tarihinden 3 yıl sonrası yazılır. Ön farlara baktığınızda da farların 2015 te üretildğini görürsünüz. Araç lastiğine da bakabilirsiniz. Örneğin Benim aracın ön farlarının biri 23/12/2014 diğeri 24/12/2014 te üretilmiş. Araç lastikleri ise 2014'ün 47. haftasında üretilmiş. Yani Kasımın son haftasında üretilmiş. Araç ise fabrikadan 26/12/2014 tarihinde çıkmış. Bunları değiştirme şansları olmadığı için 2014'ü 2015 diye satma şansları yoktur. İçin rahat olsun. Sonuçta Toyota müşterisine çok önem verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inspector-e -- 4 Mart 2015; 21:50:53 >

• Bence bu yaş tartışması gereksiz. Çünkü mercedes'e binenlerin yaş ortalaması daha fazladır. Bu gün sokağa baktığımda şahin doğan binenlerin geneli çok genç olanlar.. Yani buradan ne sonuç çıkarılmaya çalışılıyor anlamadım.@Türkiyemiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inspector-e -- 4 Mart 2015; 21:55:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayhan466

Merhaba arkadaşlar. Dizel aracim on bine geldi maşallah uc ayda :-) sormak istediği m konu var. Servis enjektör temizleyici katacağız diyor. Bu km de ki araca enjektör temizleyici katilir mi? Fiyat okarak da antep 450 adana 385 diyor fiyat farkı nasıl oluyor anlamak zor. Ayrica on bin cok az bari on bes bin olaydi. Dacia bile yirmi binde

Gerek yok bu km de bir arac icin, para tuzağı bence. Periyodik bakım için ise ben 380 tl ödemiştim 10 bin bakımda.

• quote:

Orijinalden alıntı: inspector-e

quote:

Orijinalden alıntı: qwert.

araç yoldayken "bana senin jant istediğin gibi geliyor sadece dilekçe talep edeceğiz tekrar gelmene gerek yok" dediler. dün tescil işlerini yaptırmadan teyit için aradım özellikle "2014 modeldeki jantlar mı geldi" dedim "evet" dediler. 2014 model aracı satacak halleri yok herhalde 2015 diye

Mümkün değil böyle birşey.. adamlar kendilerini karalamazlar. Ayrıca aracın 2014 olduğunu anlayabilirsiniz. Örneğin araç uygunluk belgesinde aracın üretim tarihi yazmaktadır. Ayrıca ruhsatta aracın ilk muayene geçerlilik tarihine üretim tarihinden 3 yıl sonrası yazılır. Ön farlara baktığınızda da farların 2015 te üretildğini görürsünüz. Araç lastiğine da bakabilirsiniz. Örneğin Benim aracın ön farlarının biri 23/12/2014 diğeri 24/12/2014 te üretilmiş. Araç lastikleri ise 2014'ün 47. haftasında üretilmiş. Yani Kasımın son haftasında üretilmiş. Araç ise fabrikadan 26/12/2014 tarihinde çıkmış. Bunları değiştirme şansları olmadığı için 2014'ü 2015 diye satma şansları yoktur. İçin rahat olsun. Sonuçta Toyota müşterisine çok önem verir.

Desene farların biri tüm Corolla'lar da biri ertesi gün üretimi. Benim ki de sağ far 10.11.2014 ve sol far 11.11.2014 üretimi ve araba da 13.11.2014 / 00:25 de üretimden çıkmış.

• Cok doğru tespitler :) teşekkür ederim.

• CAD34 kullanıcısına yanıt
    CAD34 Hocam merhaba, foruma yeni katıldım size özelden mesaj yazmaya çalıştım ama sanırım başaramadım. Eklediğiniz resimlerdeki krom kapı eşikleri çok yakışmış iyi günlerde kullanın. Bende aracıma almayı düşünüyorum. Aldığınız yerin adres ve telefonunu verebilirmisiniz sakıncası yoksa.
  • Slm arkadaşlar. bende bir hafta önce corolla kullanıcısı oldum. Dizel otomatik advance inci beyazı nı teslim aldım. fiyatına gelince elimde nissan juke 2013 otm tekna vardı. onun üstüne 23.500 verdim. paspas ve trafik seti ve 40 tl yakıt hediye ettiler. garanti ekstrayı uzattım. protect artı bagaj havuzunu 880 tl ye iyi sattıklarını anladım formu okuyunca. Ama benim arabayı çok iyi fiyatlara sayınca çok da pazarlık edemedim[:).kaskoya gelince önceki arabamdan indirim vardı. 710 tl ye yaptırdım. sigorta 290 oldu anlamadım fazla oldu ama işdeyken kafam karışık bi anda aradılar tamam yapın dedim.
    - 100 km kullandım. sadece şehir içi seri kullandım sayılabilir ortalama yakıt tüketimi 8.1 . Yüksek geldi ama düşer diye umut ediyorum. (benzinden ağzı uanmış biri olarak)
    - benim araba da siyah jantlarla geldi. ilk başta sevmedim ama alışmaya başladım. camlara hafifi bi film attırıp bi daha bakacam. araba sanki daha agresif daha güçlü gibi duruyo bu antrasit jantlarla. Bana da değiştirebileceğimi söylediler.
    -hız sabitleyici nasıl olmaz anlamış değilim.
    - daha önce fiat, opel,opel, nissan kullanmış birisi olarak toyotanın sorunsuzluğunu çok merak ediyorum. Gerçi opellerde de sorun yaşamadım denilebilir.
    Bu arada kayseri toyotada dizel M/M advance paketi 74 e kadar indirdiler ama arabayla gelme dediler. takas istemeyiz hele hele nissan hele de juke olunca arabayı hiiç almak istemediler.

-

• drzafer80 D kullanıcısına yanıt
    hayrlı olsun aracınız, bende de aynı araç var, aynı renk.... başlarda benim de yakıt tüketimim o civarlardaydı, şu an aracım 6500 km'de. yakıt tüketiminin git gide düştüğünü bariz bir şekilde farkediyorum, şu sıralar şehir içi 6,5 civarında... özellikle geçen ay içinde uzun yol yaptıktan sonra (Antalya-Ankara-Antalya) yakıt tüketimi azaldı. İnşallah daha da azalacaktır. Kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MiD_NiGhT

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkan2324

Hayırlı olsun Kazasız, belasız sürüşler dilerim.....

Sağolasın, yarın öğlen taktıracağım inşallah ve ilk kez hayatımda alaşımlı jant alıp taktırıyorum. Bu arabama kısmetmiş.

Cok guzel bir tercih olmus daha şık ve daha spor duracak bence araciniz guzel günlerde kullanin.

Sağol teşekkürler. Aslında pazartesi günü iş yerimin karşısında ki lastikçi'den jant sipraişi vermiştim. 10 kollu ve düz. Ama replicaydı ve yıllardır bildiğim yer olduğu için sipariş verdim. Ama içime kurt düştü. Çünkü Çin veya Taiwan üretimi oluyormuş onlar genelde. Pazartesi akşamı nette araştırdım ve bir yerde olsun replica'nın yararını görmedim. Porya'yı dağıtanlar mı, replica'nın ağırlığından dolayı ön düzeni bozup sürekli balans ayarı yaptıranlar mı, 2 yıl bile geçmeden değişim yapanlar mı, en basit bir çukur da bile bir kaç geçişden sonra kırılanlar mı, ne ararsan var. Eh yani ben 10 yıl sorunsuz kullanmak istiyorum ve sabahı zor ettim ve dün sabah o replica jantları iptal ettirdim. Dedim servisde ki CMS'ler pahalı, bir de CMS sitesine bakıp bayi arayayım kendime dedim ve burası çıktı. Ve gittim baktım sadece CMS jant satıyor ve zaten bayisi. Jant ölçüm ve bijon aralaıklarıma uyan tiplerden bu hoşuma gitti ve perşembeye anlaştık. Replica'lardan 50 lira pahalı. Servis de ki jantlar dan da yarı fiyatına ucuza geldi. Ve CMS üstelik. Kafam rahat şimdi. Benden çıkan sac jant ve kapakları da İstanbul dışından bir arkadaşa sattım dün. Bir kaç gün sonra kargoya vereceğim.

Jant değişimlerinde lastik basınç uyarı sistemi ile ilgili bir konuda bilgi verilmişti bana. dışarıda değiştirirsen bu hususa dikkat et diye o konuda bir bilgin var mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volkan2324

Hayırlı olsun Kazasız, belasız sürüşler dilerim.....

Sağolasın, yarın öğlen taktıracağım inşallah ve ilk kez hayatımda alaşımlı jant alıp taktırıyorum. Bu arabama kısmetmiş.

Cok guzel bir tercih olmus daha şık ve daha spor duracak bence araciniz guzel günlerde kullanin.

Sağol teşekkürler. Aslında pazartesi günü iş yerimin karşısında ki lastikçi'den jant sipraişi vermiştim. 10 kollu ve düz. Ama replicaydı ve yıllardır bildiğim yer olduğu için sipariş verdim. Ama içime kurt düştü. Çünkü Çin veya Taiwan üretimi oluyormuş onlar genelde. Pazartesi akşamı nette araştırdım ve bir yerde olsun replica'nın yararını görmedim. Porya'yı dağıtanlar mı, replica'nın ağırlığından dolayı ön düzeni bozup sürekli balans ayarı yaptıranlar mı, 2 yıl bile geçmeden değişim yapanlar mı, en basit bir çukur da bile bir kaç geçişden sonra kırılanlar mı, ne ararsan var. Eh yani ben 10 yıl sorunsuz kullanmak istiyorum ve sabahı zor ettim ve dün sabah o replica jantları iptal ettirdim. Dedim servisde ki CMS'ler pahalı, bir de CMS sitesine bakıp bayi arayayım kendime dedim ve burası çıktı. Ve gittim baktım sadece CMS jant satıyor ve zaten bayisi. Jant ölçüm ve bijon aralaıklarıma uyan tiplerden bu hoşuma gitti ve perşembeye anlaştık. Replica'lardan 50 lira pahalı. Servis de ki jantlar dan da yarı fiyatına ucuza geldi. Ve CMS üstelik. Kafam rahat şimdi. Benden çıkan sac jant ve kapakları da İstanbul dışından bir arkadaşa sattım dün. Bir kaç gün sonra kargoya vereceğim.

Jant değişimlerinde lastik basınç uyarı sistemi ile ilgili bir konuda bilgi verilmişti bana. dışarıda değiştirirsen bu hususa dikkat et diye o konuda bir bilgin var mı ?

Aynen tembihledim sorun olmaz dediler, çıkartırken dikkat ederiz dediler. Şimdi taktırırken bir daha tembihlerim ve zaten başında da duracağım.

• Bombar Dıman kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Açıkçası siz memnun kalmayınca maceraya girmesem mi diyorum. Cam çıtası zaten düşünmüyordum ama krom alt kapı çıtalarını ya orjinal alacağım ya da vazgeçeceğim artık.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Skyline_GTR

siz memnun kalırsanız bende sizin aldığınız yerden düşünebilirim yorumlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Uygulamayı bugün gerçekleştirdim ancak pek memnun kalmadım. Alttaki parça fena değil ancak ince, koruyucu özelliği olacağını sanmıyorum. Cam çıtaları ise çok kalın, bu fiyata ancak bu kadar oluyor diye düşünüyorum. Yine de karar sizin.

https://store.donanimhaber.com/74/f2/91/74f2917c9ba6106f255e5443c2ccbb9c.JPG
    TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

Güzel olmuş, TİTİZ Krom'un çıtaları değil galiba. Jantları nereden aldınız?

Jantları internetten buldum. Az kullanılmış hatasız orijinal jant. 1100TL

Çıtalar Titiz'in değil, Life Tuning'in. İnterntten baktığımda aralarında fark göremedim. Siteye konulmuş resimler üzerinden hareket ettim ikisi de aynıdır diyerek bunları aldım. Titiz'in ürününün yakın plan çekimi var mı, görmek isterim.

Titizin ki bunlar. Ben 4 jant aldığım için krom çıtayı öbür aya bıraktım.

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

Pek farkı yok dostum. Bence bunlar orijinalin yerini asla tutmaz. Orijinal olan çok ince ama bunlar kalın. Resme dikkatli bakarsanız kalınlığı görürsün. Benim tavsiyem Aliexpress'ten krom film alıp yapıştırmak en iyisi. Şimdiki aklım olsa öyle yapardım. Fiyatı çok ucuz zaten. Ben deneme amaçlı iki top alıp sağlamlığına bakacağım, artı belli bir yüzeye uygulayıp eğer güzel olduğunu düşünürsem bunları söküp onu kaplarım. Alt çıtalar kalacak artık.

Bu arada senin jantlar da hayırlı olsun.

Hocam bu aksesuarlar sökülünce alttaki bantlar yapıştığı plastikte iz bırakıyor mu?

• 
Sayfa: önceki 677678679680681
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.