Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ecz_mel

quote:

Orijinalden alıntı: bpnr16

Bugün itibariyle ben de Toyota Corolla ailesine katıldım kısmetse yarın teslim alacağım .Aracım 0 km 2013 1.6 Premium Multidrive S Inci Beyazı bej döşeme.2014 Advance M/S mi yoksa 2013 Premium M/S mi konusunda baya gidip geldim sonunda 2013 premium almaya karar verdim.Aşağı yukarı aynı paraya gelecekti.Allah hayırlı günlerde kullanmak nasip eder inşallah.Beklentilerimi tam olarak karşılayacağını düşündüğüm için Toyota Corolla'da karar kıldım.Arabaya sadece ayna katlama modülü taktırıcam o da orijinal olduğu için, cam kapatma modülü orijinal toyota çıkışlı olmadığı için bayideki yetkili biz müşterilerimize yaptırmamayı öneriyoruz dedi.
    Bu konudaki yorumlarınız nelerdir?

Ben yaptirdim. Ayna kapatma dugmesi zaten var.O yuzden sadece cam kapatma yaptirdim.
    Ayna kapatma da cam kapatma da orjinal seyler degil aracin sigorta tablosuna takilan switchler.Isterseniz sokturebilirsiniz sonra.Benim oglan cami acik birakti bir kere ondan sonra yaptirdim.
    Araciniz hayirli olsun kazasiz belasiz iyi gunlerde binin insallah.

Ben özellikle birkaç Toyota Plazayı aradım ve cam katlama modülünün orjinal olup olmadığını sordum ve kesinlikle Toyota çıkışlı orjinal olduğunu belirttiler aradığım tüm bayiler.Cam kapatma modülünü ise birçoğu yaptırmamayı önerdi orjinal olmadığından çünkü ilerleyen zamanlarda camların düğmelerden kapatılması esnasında problem yaratma olasılığı oldukça yüksekmiş.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Ayrıca Toyotayı birkaç noktada kınadım.İnsan bi ışık koyar cam kaldırma düğmelerine artı bir de davlumbaz olayı.Bunları yapmak çok zor olmasa gerek.Bunlar da olsaydı daha da bi hoş olabilirdi tabi.Ama bunlar Toyota almama engel olmadı.İyi günlerde kullanırız uzun yıllar inşallah.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bpnr16 -- 18 Nisan 2014; 9:43:46 >

• 1.6 advance dusunuyorum 2013
    kullanan arkadaslar -ist.ozellikle -sehirici degerlerini yazabilir mi?tuketim nasıl?
    tsk
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendizz

1.6 advance dusunuyorum 2013
    kullanan arkadaslar -ist.ozellikle -sehirici degerlerini yazabilir mi?tuketim nasıl?
    tsk

benim araç 1.6 advance manuel. alır almaz lpgyi çaktım.yol bilgisayarını hiç sıfırlamadım aldığımdan beri, 12 litreden başladı 8.9 litreye düştü şuanda, 1900kmdeyim, dahada düşeceğini düşünüyorum. şehirdışı 90 geçmezsem 6.5 kadar düşüyor.(pompadan aldığım ortalamadır) şehir içide 10 litreyi kesinlikle geçmiyor. ama ben çok dur kalklı, kısa mesafe kullanıyorum. aynı şehir içi şartlarda daha önce 1.3 dizel fiorinoyla 8.2 yakıyordum.geçen ortalama hızıma baktım 4 km gösteriyordu. siz düşünün nasıl kullandığımı..
    istanbul içi ne yakar bilmem ama 8 litreyi geçmiceni tahmin ediyorum. yakıt tüketimi her araçda ağırlığa ve hıza göre çok değişiyor. araçdaki her 100kg ağırlık farkı,her 20km ortalama hız farkıda %10 yakıtı arttırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustik61 -- 17 Nisan 2014; 10:28:46 >

• Neden bana sanki boş kutu gibi bir arabaymış hissi veriyor? Fluence ve Latitude aynı hissi vermişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustik61

quote:

Orijinalden alıntı: kickboxmuaythai

Herkese selam arkadaşlar. Arabayla 1500 km toplam uzun yol yaptım. Cok şükür gayet iyi herşey. Yag eksiltme vs de yok.yol tutuşu konfor on Numara. Tek sorunu söyleyeyim arac özellikle kamyon tir sollarken müthiş derecede turbulans yaşıyor. Bildigin sarsiliyor hatta ruzgar tarafindan tutulup araci sollayinca ipten boşanmış gibi oluyor. Bunun nedeni yuksek olusumudur nedir bilmiyorum ama acemi birisi bu sekilde kaza yapar. Sizin yorumunuz nedir bu konuda merak ettim doğrusu. 1400 kg ye yakin araba ağır vasita sollarken niye ruzgara kapilir? Normal ruzgardan niye bukadar etkilenir cozemedim

Konya ovasindan gectiyseniz ruzgarin tedirgin etmesi cok normal. Surat fazlayken her arac ruzgardan etkilenir.corollaya has bir durum oldugunu sanmiyorum.ozellikle yan ruzgar 120 ile giden bir araci yoldan bile cikartabilir.kazasiz belasiz yolu bitirmissiniz gecmis olsun.

1500 kmdeki yakit tuketiminiz ne oldu paylasabilirmisiniz .aracda kac kisi ,kac kg yuk ile ne yakti merak ettim.

Hocam iki kişi bagaj dolu 5 lt civarı gezindi. Arac 6500 km oldu. Sanki çok yakti ama nor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zevkler ve renkler tartışılmaz. konsol çok yumuşak değilmiş, kotuklar ısıtmalı değilmiş, tekerde davlumbaz yokmuş ,start stop yokmuş, cam düğmelerinde ışık yokmuş, benim için sorun değil.
    hız sabitleyici var, çift bölgeli dijital klima var, 132hp canavar gibi bir motor var, lpgde 18 kuruş yakıt tüketimi var, çok klas bir ön tasarım var, navigasyon var, süper sesssiz bir kabin var, müthiş ısı yalıtımı var. bize yetiyor.
  • quote:

zevkler ve renkler tartışılmaz. konsol çok yumuşak değilmiş, kotuklar ısıtmalı değilmiş, tekerde davlumbaz yokmuş ,start stop yokmuş, cam düğmelerinde ışık yokmuş, benim için sorun değil.
    hız sabitleyici var, çift bölgeli dijital klima var, 132hp canavar gibi bir motor var, lpgde 18 kuruş yakıt tüketimi var, çok klas bir ön tasarım var, navigasyon var, süper sesssiz bir kabin var, müthiş ısı yalıtımı var. bize yetiyor.

BENCE ARTIK COROLLA HAKKINDAKİ HİÇBİR ELEŞTİRİYE CEVAP VERMEMEK LAZIM, ZATEN ALAN ALMIŞ MİSLER GİDE KULLANIYOR ALAMAYANDA Bİ ŞEKİLDE ELEŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR.
    YENE COROLLA MİS GİBİ BİR ARABA KRALLARA LAYIK ALAN HERKES GÜLE GÜLE KAZASIZ BELASIZ KULLANSIN ALAMAYANLARADA ALLAH EN KISA ZAMANDA NASİP ETSİN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAVİ0967

quote:

zevkler ve renkler tartışılmaz. konsol çok yumuşak değilmiş, kotuklar ısıtmalı değilmiş, tekerde davlumbaz yokmuş ,start stop yokmuş, cam düğmelerinde ışık yokmuş, benim için sorun değil.

BENCE ARTIK COROLLA HAKKINDAKİ HİÇBİR ELEŞTİRİYE CEVAP VERMEMEK LAZIM, ZATEN ALAN ALMIŞ MİSLER GİDE KULLANIYOR ALAMAYANDA Bİ ŞEKİLDE ELEŞTİRMEYE ÇALIŞIYOR.
    YENE COROLLA MİS GİBİ BİR ARABA KRALLARA LAYIK ALAN HERKES GÜLE GÜLE KAZASIZ BELASIZ KULLANSIN ALAMAYANLARADA ALLAH EN KISA ZAMANDA NASİP ETSİN.

Kimseyi incitmemek lazim. Para ile imanin kimde olduğunu kimse bilmez. Corollayi elestiren ,almayan ,tercihini baska marka modele kullanan cok rahat corolla alabilecek durumda cok arkadas var. Sadece alamayanlarin elestirdigi yonundeki yorumunuza katilmiyorum. Kırıcı olmamaya dikkat edelim, rica ediyorum.saygilarimla iyi gunler.

• quote:

aynen mustafa hocam çok tuşlu çok donanımlı ışıklı olması benim için de önemli değil. belli donanımlar var onlar olduktan sonra ekonomik güvenli sorunsuz bir araç bana da yeter de artar bile. mustafa hocam lpg performansı nasıl aracınızda. performans kaybı oluyor mu. merakımdan soruyorum eski model araçlarda ben hissedilir derecede performans kaybı gördüm de. tabi yeni sistem lpg kitleri daha farklıdır eminim. belki ilerleyen zamanda benzin lpg olayına geçerim bir sonraki aracımda

• Arkadaşlar torpidoda ambians ışığı dışında herhangi bir aydınlatma yok mu? Benim araçta ambians ışığı olmadığı için hiçbir ışık yok o naktada. Ampul vs var yanmıyor mu yoksa cidden yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrshn

quote:

aynen mustafa hocam çok tuşlu çok donanımlı ışıklı olması benim için de önemli değil. belli donanımlar var onlar olduktan sonra ekonomik güvenli sorunsuz bir araç bana da yeter de artar bile. mustafa hocam lpg performansı nasıl aracınızda. performans kaybı oluyor mu. merakımdan soruyorum eski model araçlarda ben hissedilir derecede performans kaybı gördüm de. tabi yeni sistem lpg kitleri daha farklıdır eminim. belki ilerleyen zamanda benzin lpg olayına geçerim bir sonraki aracımda

Ugur hocam benzinden farki yok. Zaten gazli oldugunu ayna ayarlarinin oraya koyduklari 25 kurus buyuklugundeki gosterge olmasa anlazsin.250 km yol yaptim hafta sonu 48 liraya doldu.acelem vardi bastim biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: emre0808

Arkadaşlar torpidoda ambians ışığı dışında herhangi bir aydınlatma yok mu? Benim araçta ambians ışığı olmadığı için hiçbir ışık yok o naktada. Ampul vs var yanmıyor mu yoksa cidden yok mu?

Farları açınca ışık yanması lazım torpidoda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhendizz

1.6 advance dusunuyorum 2013
    tsk

19-22 km/s hız ortalama olduğunda 7,8-8,3 lt civarında yakıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MAVİ0967

quote:

Kimseyi incitmemek lazim. Para ile imanin kimde olduğunu kimse bilmez. Corollayi elestiren ,almayan ,tercihini baska marka modele kullanan cok rahat corolla alabilecek durumda cok arkadas var. Sadece alamayanlarin elestirdigi yonundeki yorumunuza katilmiyorum. Kırıcı olmamaya dikkat edelim, rica ediyorum.saygilarimla iyi gunler.

aynen katılıyorum

• mustik61 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam benim için performans kaybi yoksa sorun yok.mazottan ekonomik olmasi ya da biraz pahali olmasi dert değil.ben benzinli araç hayranıyım ezelden beribenzinli aracin motor sesine hastayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

quote:

Arkadaşlar torpidoda ambians ışığı dışında herhangi bir aydınlatma yok mu? Benim araçta ambians ışığı olmadığı için hiçbir ışık yok o naktada. Ampul vs var yanmıyor mu yoksa cidden yok mu?

Hiçbir ışık yanmıyor ne yazıkki, önceki corollamda yanardı ama bunda yok. :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Emekkk

quote:

Hiçbir ışık yanmıyor ne yazıkki, önceki corollamda yanardı ama bunda yok. :(

Aracınız advance ve üstü değilse ışık yok.Bende de active var, torpido ışığı yok ne yazık ki

• Arkadaşlar selamlar,sizlere danışmak istediğim nokta,şimdi ben tam 1 aylık 2013 model corolla 1.6 benzinli premium düz vites inci beyazı 400 km de aracım var.Aracı sıfır aldığımda 62.000 tl idi ve akabinde 2700 tl değerinde full aksesuar taktırdım.Haliyle araba bana 64700 e gelmiş oldu.Az evvel bayi ile görüştüm CVT konusunda hani almadığıma pişman oldum dedim keşke önceden CVT alsaydım filan dedim.bayideki arkadaş senin aracı 60.000 tl sayarım,2014 model CVT premium benzinliyi ise 70000 TL den veririm dedi yani 10000 Tl fark istedi benden,haliyle CVT corolla aksesuarsız olacak demek istedim bu farkı verip almaya değer mi? fark çok mu? yani ne yapsam bilemedim!!!bana bir yol gösterin yanlış yapmak istemiyorum hani.Yardımlarınız için çok teşekkürler.
  • marseltalon M kullanıcısına yanıt
    cvt çok keyifli haklısınız ama 10 bin çok ciddi bir fark sanki.birde aksesuarlarınız var...bence alışmaya çalışın tabi bu söylediklerim maddi gücünüz iyi ise geçerli değil.alın keyfine bakın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: surgical

cvt çok keyifli haklısınız ama 10 bin çok ciddi bir fark sanki.birde aksesuarlarınız var...bence alışmaya çalışın tabi bu söylediklerim maddi gücünüz iyi ise geçerli değil.alın keyfine bakın derim

Bilgilendirme için teşekkür ederim,bakalım diğer arkadaşlar ne diyecek...
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.