Şimdi Ara

s5830i (galaxy ace) hiç kimsede olmayan ses sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
19
Cevap
2
Favori
26.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • meraba arkadaşlar. google a yazmadığım terim kalmadı. benden başka kimse bu sorunu yaşamıyor sanırım. telefonum bundan 3-4 gün önce herhangi bir rom veya kernel yüklememe rağmen (orjinal stock rom kullanıyorum) müzik çaların ve ahizenin sesi durduk yere gitti. birisi ararken telefon gayet bangır bangır çalıyor. ancak telefonu açtığımda benim sesim karşı tarafa gidiyor, karşı taraftan bana ses gelmiyor. hatta bana ödemeli atan arkadaşım "senin telefonun bozulmuş olm" dediğinde "ne bozulması olm senin telefonunda sorun var. kaç aydır kontör yüklemiyosun 'sayın abonemiz' diye konuşma yapan kadını bile küstürmüşsün" diye makarasını da yapmıştım. ama telefonum bana küsmüş haberim yok...

özetle sorunlarım şunlar;
    -arama esnasında ahizeden ses gelmiyor ancak sesi hoperlore verdiğimde geliyor.
    -müzik çalardan sarkı acıyorum sesi son kademeye getirmeme rağmen hoperlorden en ufak ses gelmiyor.
    -kulaklığı taktığımda bütün sesleri duyabiliyorum ancak kulaklıkta sol tarafta %80 ses kaybı var. çok az ses geliyor ancak sağ taraftan hiçbir sıkıntı yok.

not: demin 2 kere rom yükledim sorun hala aynı.

• yukarı, sorun hala devam ediyor
  • yukarı
  • yukarı. yardım edebilecek kimse yokmu
  • yukarı
  • yazılımla düzelmedi ise, sorun demekki donanımsal. servis yolundan başka çare yok.
  • arkadasım buna benzer bir sorun bende de var. bende bu teli alalı 1 ay oldu ama telefonda durup dururken ses gidiyor ne müzikçalardan ne ne telefonun kendisinden ses gelmiyor. fakat telefonu açıp kapayınca düzeliyor. 3 kere oldu bu durum. sen halledebildin mi? ya da bana bu konuda yardımcı olacak birisi var mı?
  • Ayni telefon ve ayni sorum bendede var sorunu anlamam beni baya zarara soktu telefonu net mzk radyo icin kullanrim.Samsungun kullakligindan soldaki hoporlerden ses gelmiyimce attim sonra yeni kullaklik aldim ondada ses gelmedi samsungun orjinel kullalikligi copte arama yaparken sesiniz karsi taraga gidiyo ama ses gelmiyo bunuda konusurken hoporleri acarak halledersiniz.Bu yazilimsal bir sorun degil ne rom attim nede baska bisey .tamamen donanimsal buyuk ihtimalle jack girisinde bi sikinti var haziranin basinda telefonu servise vercem internette baktim cozum yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeşim bendede aynı sorun var yeni oldu kulaklık taktım çıkardığımda ise ses gelmiyordu büyük ihtimal seninde böyle olmuştur kulaklık sanal olarak takı kalıyor şu an çözüm bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: şahinS

kardeşim bendede aynı sorun var yeni oldu kulaklık taktım çıkardığımda ise ses gelmiyordu büyük ihtimal seninde böyle olmuştur kulaklık sanal olarak takı kalıyor şu an çözüm bulamadım

quote:

Orijinalden alıntı: pcLog

Ayni telefon ve ayni sorum bendede var sorunu anlamam beni baya zarara soktu telefonu net mzk radyo icin kullanrim.Samsungun kullakligindan soldaki hoporlerden ses gelmiyimce attim sonra yeni kullaklik aldim ondada ses gelmedi samsungun orjinel kullalikligi copte arama yaparken sesiniz karsi taraga gidiyo ama ses gelmiyo bunuda konusurken hoporleri acarak halledersiniz.Bu yazilimsal bir sorun degil ne rom attim nede baska bisey .tamamen donanimsal buyuk ihtimalle jack girisinde bi sikinti var haziranin basinda telefonu servise vercem internette baktim cozum yok

beyler ben telefonu garantiye gönderdim garantide rom atıp hoperlörü değişmişler sorun çözülmüş olarak bana geri geldi ancak bikaç gün sonra tekrar aynı şey oldu. açıkcası telefonu tekrar garantiye gönderip tekrar 20 gün beklemeyi gözüm kestirmedi. sorunun çözümünü kendim aradım ve buldum şuan telefonun müziği radyosu aramalardaki sesler herşey gayet iyi çalışıyor. sorun şu telefon kulaklığı takılı olarak algılıyor ve çoğu sesi hoperlor yerine kulaklık girişine yönlendiriyor. doğal olarak sesleri ve aramalardaki sesleri duyamıyoruz ancak aramalarda sesimiz yine gidiyor.

çözüm şu;
    bu sesi kulaklığa yada hoperlore aktarmayı yöneten bir uygulamamız var. bu uygulama sayesinde bütün sorunlarımız düzeliyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix

bu uygulamayı yükleyin ve kulaklık modunu off yapın. sorun çözülecektir.

• Aynı sorun benim başıma da gelmiş bulunuyor ve dediginiz yazılımı indirdim ama nasıl yapılıyor çözemedim

• telefonumun mikrofonu, telefon görüşmeleri haricinde kesinlikle çalışmıyor. ne SoundHound programı ne ses kaydedicisi kesinlikle yok. ya bağlantı hatası veriyor ya başka bir şey. bu, modelin kronik bir sorunu herhalde.

• Aynı sorun bende de oldu telefonu fabrika ayarlarına geri yükledim sorunum düzeldi
  • Benzer bir sorun benim Galaxy Gio'da da var. Telefonda konuşurken telefondan sesimi duyuyorum ama karşı tarafa ses gitmiyor nedense.
  • ben de sesle ilgili problem yaşıyorum buzzer'i (hoparrlör) değiştircem. sanırım donanımsal sorun
  • arkadaşlar bu sorun bende de olmuştu. uzun bir süreliğine şehir dışında olduğumdan bu sorunu halledememiştim. ancak bir wi-fi bulup telefondaki uygulamaları güncellediğimde sorun kendiliğinden çözüldü. telefondaki bazı uygulamalar da bu soruna sebebiyet verebiliyor. güncelleme gelen uygulamalarınızı bir güncelleyin derim. olmazsa silip baştan kurun; özellikle mikrofon ve/veya hoparlörü kullanan uygulamaları.
  • Telefondan ses gelmiyor haporlolerden geliyo sadece muzik caliyor ama ses gelmiyor

• haketti H kullanıcısına yanıt
    Kardesim yillar gecmis bu yaziyi yazmanın uzerinden hala işe yariyo servise vermekten kurtuldum Hala Allah razı olsun diyenin var bil istedim🖑

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.