Şimdi Ara

Yeni dolandırıcılık yöntemi mutlaka okuyun (542 757 59 88)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
12.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun öğlen saatlerinde bimcell hatlı telefonuma 542 757 59 88 numarasından çağrı geldi. Yes tuşuna bastım bi telesekreter çıktı. Numaranız gizli no aramaya kapalı olduğu için birisi bağlanmak istiyor gibi bişey dedi kabul etmek istiyorsanız 1e etmiyorsanız 2ye basın dedi. Zaten bn burda anladım bişey olduğunu ve kapattım telefonu. Sonra nette araştırdım meğerse dolandırıcıymış.

http://kimaramis.net/detail.jsp?05427575988

bu sitede herkes şikayetçi dakika başına 1,98 yansıtılmış deniyor. Bulgar istilası yetmedi birde bunlar çıktı başımıza. Allah tezinin kökünü kurutsun. Ben kurtuldum siz de düşmeyin bu tuzağa..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Limonen -- 5 Şubat 2013; 19:23:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Inverness

Bugun öğlen saatlerinde bimcell hatlı telefonuma 542 757 59 88 numarasından çağrı geldi. Yes tuşuna bastım bi telesekreter çıktı. Numaranız gizli no aramaya kapalı olduğu için birisi bağlanmak istiyor gibi bişey dedi kabul etmek istiyorsanız 1e etmiyorsanız 2ye basın dedi. Zaten bn burda anladım bişey olduğunu ve kapattım telefonu. Sonra nette araştırdım meğerse dolandırıcıymış.

http://kimaramis.net/detail.jsp?05427575988

bu sitede herkes şikayetçi dakika başına 1,98 yansıtılmış deniyor. Bulgar istilası yetmedi birde bunlar çıktı başımıza. Allah tezinin kökünü kurutsun. Ben kurtuldum siz de düşmeyin bu tuzağa..

757 ile başlayan hatlar bildiğimiz 900'lü hatların cep telefonu karşılığıdır. Özel içerik/sohbet servisi hatlarıdır. Yasal olarak açılmış numaralar bile kanunları hiçe sayarak dolandırıcılık yapabiliyor artık bravo

Numarası gizli numaralardan aramaya engelli olanlara böyle bir bildirim yapıldığını zannetmiyorum. Karşı tarafa sizin reddettiğiniz bilgisi gider ve bağlantı kesilir. Öyle birşey olsabile 757'li özel numaradan gelmez.

Ne kadar işe yarar tartışılır ama, btk ihbar hattına olayı bildirmeyi denediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 5 Şubat 2013; 15:41:17 >

• ihbar hattına bildireceğim. napıcaz bilmiyorum hertaraf dolandırıcı kaynıyor.
  • quote:

ihbar hattına bildireceğim. napıcaz bilmiyorum hertaraf dolandırıcı kaynıyor.

Çok ilginç bir dolandırıcılık yöntemi,
    Ödemeli aramadan para kazanma fikrini,nasıl aklediyor bunlar?
    Bunlara kim yetki veriyor,neden göz yumuyor,hangi mantıkla izin veriliyor?
    BTK denen illet neden önlem almaz?
    Adamlar herşeyden bir hırsızlık kapısı buluyor,Allah belalarını versin.
    Bu arada;
    Sizi arayan numarayı,başlığa yazarsanız,bilgilendirme için,kolaylık olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

tanımadığım numaraya geri dönmüyorum. işi olan bir daha arar zaten....
    tavsiye ederim dediğin gibi dikkatli olmak lazım.
  • bugün benide Med Yapımdan aradıklarını söyleyerek 0212 709 26 ... nolu telden aradılar. yeni başlayacak yarışma için yarın form göndereceklerini söylediler. med yapımın sitesinden baktım numara farklı. Aradım teyid etmek için meğerse alakası yokmuş. Dolandırıcılık yöntemiymiş. Ne kazanacaklar ne yapacaklar akıl, sır ermiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pastaa

bugün benide Med Yapımdan aradıklarını söyleyerek 0212 709 26 ... nolu telden aradılar. yeni başlayacak yarışma için yarın form göndereceklerini söylediler. med yapımın sitesinden baktım numara farklı. Aradım teyid etmek için meğerse alakası yokmuş. Dolandırıcılık yöntemiymiş. Ne kazanacaklar ne yapacaklar akıl, sır ermiyor..

Beni de 0212 905 xx yy ve 0216 706 xx yy ile başlayan numaralardan arıyorlar. Kiminde sigarayı bıraktıralım diyorlar kiminde D-smart satmaya çalışıyorlar. Yani hepsi farklı farklı şeyler.

Dikkat edin 0212 alan kodu ve 9xx ile devam eden numaralar çıkmaya başladı.
  • İlk defa duyuyorum, ararlarsa ben de açmam
  • benide aramışlardı ben direk kapatmıştım tabi kapatmadan evvel söydüm iyi bir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

Orijinalden alıntı: pastaa

bugün benide Med Yapımdan aradıklarını söyleyerek 0212 709 26 ... nolu telden aradılar. yeni başlayacak yarışma için yarın form göndereceklerini söylediler. med yapımın sitesinden baktım numara farklı. Aradım teyid etmek için meğerse alakası yokmuş. Dolandırıcılık yöntemiymiş. Ne kazanacaklar ne yapacaklar akıl, sır ermiyor..

Beni de 0212 905 xx yy ve 0216 706 xx yy ile başlayan numaralardan arıyorlar. Kiminde sigarayı bıraktıralım diyorlar kiminde D-smart satmaya çalışıyorlar. Yani hepsi farklı farklı şeyler.

Dikkat edin 0212 alan kodu ve 9xx ile devam eden numaralar çıkmaya başladı.

alan kodu ve arkasından 9 ile başlayan telefonlar, aynı 850 alan kodu gibi voip numaralarıdır. tek farkı, bulunduğu ilin alan kodunu almasıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Dün akşam benide aradılar. 05427575988 no'lu numaradan.
    Çağrı bırakmıyorlar direk arıyor ve bir telesekreter çıkıyor.
    Numara gizleme servisini kullanarak bir bayan sizinle görüşmek istiyor kabul ederseniz 1 basınız diyor sen 1'e basmadan hat direk bağlantıya geçiyor zaten
    uyanık olup o an kapatırsan bi sıkıntı yok.
    Umarım kimse bu dolandırıcıların tuzağına düşmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: 42barış83

quote:

quote:

Numara gizleme servisini kullanarak bir bayan sizinle görüşmek istiyor kabul ederseniz 1 basınız diyor sen 1'e basmadan hat direk bağlantıya geçiyor zaten

bir "bayan" sizinle görüşmek istiyor...

Tuzak olduğu ne kadar da belli Yaz: Uyudun mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

quote:

quote:

quote:

bir "bayan" sizinle görüşmek istiyor...

Tuzak olduğu ne kadar da belli Yaz: Uyudun mu?

Bağlanmadım tabi ki o an kapattım, numarasını gizlemek isteyen bayanla ne işim olur.

• arkadaslar,bende dün arandım. tuşlamayı ters söylüyor. o la ki acan olursa,kabul etmek istemiyorsanız 1 e, kabul ediyorsanız 2 ye basın diyor. telefonum görüşmeleri kaydettiğinden,tekrar dinledim. siz en iyisi direk telefonu kapatın
  • quote:

quote:

quote:

uyarı için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: funnygirl

arkadaslar,bende dün arandım. tuşlamayı ters söylüyor. o la ki acan olursa,kabul etmek istemiyorsanız 1 e, kabul ediyorsanız 2 ye basın diyor. telefonum görüşmeleri kaydettiğinden,tekrar dinledim. siz en iyisi direk telefonu kapatın

Haklısın sanki öyle dedi.çok hızlı konuştu anlamadım zaten.

• quote:

quote:

quote:

quote:

uyarı için teşekkürler

Rica ederim faydalı olur inş.

• vay arkadaş bunu da mı yaptılar.
    dur bakalım daha ne yapacaklar milleti soymak için.

konuyu açan arkadaşa uyarısı için teşekkür ediyorum.
    birçok dolandırıcılık yöntemini biliyordum da bunu ilk defa duydum.
  • Tşkler uyarı için.

Binbir türlü yol deniyorlar. Birbir türlü ah alıyorlar. Allah akıl fikr versin.
  • Bugün beni de aradı bu numara. Araba kullanadığım için açamadım. Eve gelince bi arayayım dedim. Böyle bir numara kullanılmıyor diyor... Demek ki dolandırıcıymış.. :)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.