Şimdi Ara

Samsung, Galaxy Fame ve Young modellerini resmi olarak duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Samsung, Galaxy Fame ve Young modellerini resmi olarak duyurdu

Samsung'un yılın ilk ayları için 8 orta ve giriş seviyesi Android cihazı tanıtacağının ortaya çıkmasının ardından ilk tanıtımlar gelmeye başladı. Firma giriş seviyesi olduğu anlaşılan Young ve Fame modellerini resmi olarak duyurdu.

Galaxy Young modelinde 3.27 inçlik HVGA ekran yer alıyor. 1GHz saat hızında çalışan işlemci, 4GB depolama kapasitesi, 768MB RAM, 64GB'a kadar microSD desteği, 3MP çözünürlükte arka kamera, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi, geliştirilmiş TouchWIZ arayüzü, A-GPS, akselerometre, Bluetooth 3.0, WiFi, WiFi-Direct, 1300mAh batarya, 12.5mm kalınlık, 112gr ağırlık şeklinde diğer özelliklerini saymak mümkün.

Galaxy Fame modelinde ise 3.5 inçlik HVGA ekran, 1GHz saat hızında çalışan işlemci, 4GB depolama kapasitesi, 512MB RAM, 64GB'a kadar microSD desteği, 5MP çözünürlükte arka kamera, VGA ön kamera, Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi, geliştirilmiş TouchWIZ arayüzü, A-GPS/GLONASS, akselerometre, Bluetooth 4.0, WiFi, opsiyonel NFC, 1300mAh batarya, 11.6mm kalınlık, 120gr ağırlık şeklinde özellikler bulunuyor.

Modellerde cihazı sallayarak güncelleme, ters çevirerek sessize alma şeklinde harekete duyarlı özellikler de eklenmiş. Modellerin Galaxy S3 ile başlayan tasarımı benzer çizgilerle yansıttığı görülüyor. Bu modellerin çift SIM destekli versiyonları da bölgeye göre satışa sunulacak. Hybrid Dual SIM özelliği ile bir kart üzerinde 3G bağlantısı kurarken, diğer kart üzerinden aynı anda konuşma yapmak mümkün olabilecek. Modellerin MWC 2013 etkinliğinde tanıtılması ve fiyatın netleşmesi bekleniyor.

• zibilyon tane model çıkarıyorlar ondan sonra bekle ki güncelleme alsın. yeter da artık. 3-5 tane adam gibi model olsun adam gibi güncelleme alsın ben o telefona 1500 tl vermeye razıyım

• Samsung bile kaç tane telefon modeli sunduğunu bilmiyordur eminim. Resmen çöplüğe çevirdiler.

• giriş seviyesi telefonlarda bile bu tasarımı kullanmaya başladın samsung ee o kadar para verip s3 alanların farkı ne peki? 300-400 liralık telefonlarda bile aynı tasarım var artık kuscaz bıktık bu tasarımdan

• quote:

Orijinalden alıntı: brshr

zibilyon tane model çıkarıyorlar ondan sonra bekle ki güncelleme alsın. yeter da artık. 3-5 tane adam gibi model olsun adam gibi güncelleme alsın ben o telefona 1500 tl vermeye razıyım

Note 2 yada s3 seni bekliyor... gerekli güncellemeleri de legal yada illegal veriliyor ... E daha ne duruyorsun helva yapsana, pardon alsana..
  • Bu haftaki Samsung modellerinin de sonuna aynı kasa, dip donanım(giriş modeller olması nedeniyle) ile gelmiş bulunmaktayız. Haftaya aynı tipteki Samsung modelleriyle görüşmek üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi danGerfuLL -- 5 Şubat 2013; 13:19:49 >
  • Yeter artık

• Bitmedi gitti şu ego isyanınız. Yok "Zibilyon tane model çıkmış da kendimzi özel hissedemiyoruz" yok "2000 TL lik telefonla 700 TL lik telefonun tasarımı nasıl aynı olur."

Adamlar her kesime model sunuyor her kesimi tatmin ediyor. Parasını da kazanıyor. Sen ister gider 700 TL lik alırsın istersen 2000 TL lik alıp egonu da tatmin edersin. Ya da o kadar para verebiliyorsan iPhone al. Milyon çeşit marka, model varken niye burda gelip "devlet bize bakmii" tarzı feryatlanıyorsunuz onu anlamıyorum. Aynı durum HTC kullanıcıları için de geçerli. Tek bir modeli bile 20-40 milyondan fazla satmış firmalara "ben kendimi özel hisstemek istiyorum diyemezsin. Özeli mi kalmış bunun. Sadece siz kullanın diye üretilmiyor o telefonlar.

• Android ekosisteminde güncelleme olarak nexuslardan sonra samsunglar gelir, hala kötüleyenler var. Üst seviye cihazlarına legal-illegal tonlarca stabil yazılım desteği mevcut, kusura bakmayın ama zaten zor çalışan galaxy mini, ace, fit gibi modellere güncelleme beklemeyin

Bu modellerde özellikle fame'de 512mb ram ile 4.1 jb olması beni şaşırttı google bile nexus s'i en son 4.1de bıraktı

• Ekran boyutu küçük olan telefonlardaki işlemci ram hep kötü olmak zorundamı?

• quote:

Orijinalden alıntı: brshr

zibilyon tane model çıkarıyorlar ondan sonra bekle ki güncelleme alsın. yeter da artık. 3-5 tane adam gibi model olsun adam gibi güncelleme alsın ben o telefona 1500 tl vermeye razıyım

sen 300-350 tl lık telefondan guncelleme mı beklıyorsun? eger guncelleme almak ıstıyorsan galaxy s2 s3 note 1 ve note 2 var.. bunları alırsan guncelleme derdınden kurtulursun..

• Bu tasarımın da B..u çıktı artık:) Samsung'un amacı bu tasarımdan tiksindirmek ise yakında başaracak :)

• Akilli tel alacaksan en iyisini alacaksin. Yoksa sinir hastasi olursun.

• Fiyatları 500TL den yukarı olmaz umarım...

• 512 mblık telefonda nfc var bana tuhaf geldi

• Yeter artık kusucam bu s3 vari oval tasarımlardan. yeter yawwwwww. Milleti düdüklemenin yolunu bulmuş Zamsung.

• quote:

Orijinalden alıntı: obiwan165

512 mblık telefonda nfc var bana tuhaf geldi

Nfc yi ne saniyorsun
    Bluetoothdan daha eski cok az bir alani kapsayan ancak guc gerektirmeyen iletisim standardı.ogrenci kartlarinda akbillerde nfc var mesela

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • herhalde nfc en çok amerikada kullanılyordur buna rağmen apple bile iphone a nfc koymaz iken samsungun telefonun raminden kısıp tele nfc eklemesini tuhaf buldum. gereksiz bir özellik suan için. nfc nin ne olduğunu biliyorum buarada

• Young guzel ibi 768 ram var zaten 1.8 oc yaparsin telefon saat oyunlar yag gibi akar

• Tamam tasarım tuttu anladık da en tepe modeli kullanan bize resmen kaka dedi ya. S3 Mini ve üzeri cihazlarda kullanır anlarım da her seviye cihazda aynı tasarım cidden baydı. Adına ne derseniz deyin ama en üst modeli alan biraz da olsa özel olmak ister. Aynı tasarım ile zilyon tane cihaz olunca bir anlamı kalmıyor. 2000 liralık telefonda da 500 liralık telefonda da aynı tasarım olunca olmuyor. Ego ise ego umrumda değil ben gidip firmanın en üst modelini alıyorsam o firmanın en iyi modelini isterim. Hem donanım hem yazılım hem de tasarım olarak. Samsung'a bastım eksiyi...

Bu arada o cihazlara jb verene kadar galaxy s ve s2 gibi cihazları jb'e güncellesin. Öyle ertele ertele nereye kadar?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.