Şimdi Ara

''INCA ASTRO 10.1' RK3066 IPS TABLET'' İncelemesi (20.04.2013 Konu Güncellendi) Root Yöntemi eklendi (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.074
Cevap
9
Favori
106.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cro@oan

quote:

Orijinalden alıntı: kenan_balci

@cro@oan

Yaklaşık 2 haftalık kullanımını genel anlamda özetler misiniz.

Cihaz stabil çalışıyor dokunmatik hassas...Wifi güçlü kopma yada çekmeme sorunu yaşamadım ...( bir kat üstte modem + ap var ...Alt katta laptop telefon gibi tablette sıkıntısız sinyali alıyor nete bağlanıyor )

Oyun performansı zaten iyi ..( Bu bir ayrıcalık değil sanırım artık hemen hemen bütün modellerde oyun oynanabiliyor ...Kullanılan ekran kartıda bu ayarda cihazlarda aynı ...Bazen yazılımsal sorunlar nedeniyle oyun performansı düşük cihazlar olabiliyor ..Bu cihazda yazılımsal bir sorunlada karşılaşmadım )

Kasa sağlam eline aldıgında tokluk hissi veriyor ..Bazı cihazların kasası eğreti duruyor bağlantı montaj sıkıntısı olabiliyor malzeme kalitesiz oldugunu belli ediyor ..Bu cihazda bu sorun yok arka kapak alamium renginde ( sanırım alamium karışımlı bir malzeme ) ...Ön panel beyaz apple anımsatıyor ince olması benim hoşuma gidiyor ... Butonlar başarılı elinde kalacakmış gibi bir his vermiyor sağlam olmuş ...

Ses çıkışları iyi hoparlörler ön panele koyulmuş ( sağ ve sol ) Müzik dinlerken oyun oynarken yeterli ses veriyor ..

IPS özelliği olan cihazların bazıları sözde IPS dir ..Pek bir fark göremessiniz ..Bu cihazda IPS oldugu bariz belli ..Parlak canlı renkler ve IPS panel yine bu ayarda cihazlar arasında başarılı sınıfında rahatca yerini alır ..

Çözünürlük 1280 x 800 olması bence bir artı ...benzer cihazlarda 1024 olabiliyor ..

Batarya yeterince güçlü ..Takip ettiğim kadarıyla çok extreme olmadıgı sürece benzer cihazlarda 6000 mah a kadar pil kullanılıyor ..Cihaz 8000 mah pil kapasitesiyle gün içerinde işinizi rahatlıkla görmenizi sağlıyor .. Dolum süresi 3 saatin üstünde 4-5 saat kadar şarjda tutmanız gerekiyor ..Şarj cihazı adaptörü kablosu vs. hatta usb kablosu otg kablosu kısacası kullanılan kablolar kaliteli bazı çin modellerinde çok ucuz basit kablolar kullanılıyor ..

Cihazda gördüğüm kadarıyla kesinlikle ısı sorunu ısınma yoktur ...

Eksi yanları ...

Orjinal kılıfları yok ...Olmayacak diyede servisden bilgi almıştım ..Sonradan değişiklik yaptılar mı bilemıyorum

Şarj süresince dolup dolmadıgını anlamak için hiçbir işaret yok ...

Şarja kapalıyken takılırsa kendiliğinden açılıyor stand by modda dolum devam ediyor .... Özellikmidir arızamıdır çözemedim çokda önemsemedim ..

Ntfs uzantılı 500 gb hdd çalıştıramadım ....Belki ben becemedim

şarz mıktarını gosteren proglar var..bu programlarla sarz dolum mktarı problemını asamazmıyız..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaan116

quote:

@kaan116 istediği sitedeki 720p videolar ..Sıkıntısız çalışıyor ...

''INCA ASTRO 10.1' RK3066 IPS TABLET'' İncelemesi (20.04.2013 Konu Güncellendi) Root Yöntemi eklendi

''INCA ASTRO 10.1' RK3066 IPS TABLET'' İncelemesi (20.04.2013 Konu Güncellendi) Root Yöntemi eklendi

Çizgi filmler lanlı lonlu çeviriliyor artık öyle mi ? ...İlginç iyi birşey mi kötümü bilemedim ama

Hocam aslinda cizgi film demiye biliriz japonyada bu soze cok kiziyolar orda anime/manga bir sanat gibi birsey olarak kabul ediliyor :) biz nasil dizi izliyosak bunun mantigida ayni turleri bile var korku savas vs. Gibi yani cocuklara hitap eden birsey degil pek o yuzden ceviriler oyle bazilarinda siddet on planda oldugundan turkiyede yayinlanmaya basladiktan sonra 10-15 bolum yayinlanip siddet icerigi fazla oldugundan yayindan kaldirilmis

Anladım Hocam ... açıklama yapmasan çizgifilm olarak hala biliyor olacaktım .. bilgim yok bu konu üzerine ..

hocam hangi site burası

• Anime bir sanattır :) Ben de bir kaç anime izliyorum çizgi film dediğimde "animeci" denilen arkadaşlarım linç girişiminde bulundu :)
    Gerçekten animeye çizgi film denilmesinden hoşlanmıyorlar nedense :) Aslında haklılar da çizgi film dediğinizde zeka unsuru pek bulunmaz.
    Ama animelere bakıyoruz maşallah demeden olmuyor hele bir de DeathNote denilen bir şey var akıllara zarar :)

Teknobah hocam sanırım turkanime.tv olması lazım binlerce anime var sitede :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mayn01 -- 24 Şubat 2013; 17:47:26 >
  • @teknobah

türkanimetv
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kenan_balci

@cro@oan

Yaklaşık 2 haftalık kullanımını genel anlamda özetler misiniz.

Cihaz stabil çalışıyor dokunmatik hassas...Wifi güçlü kopma yada çekmeme sorunu yaşamadım ...( bir kat üstte modem + ap var ...Alt katta laptop telefon gibi tablette sıkıntısız sinyali alıyor nete bağlanıyor )

Oyun performansı zaten iyi ..( Bu bir ayrıcalık değil sanırım artık hemen hemen bütün modellerde oyun oynanabiliyor ...Kullanılan ekran kartıda bu ayarda cihazlarda aynı ...Bazen yazılımsal sorunlar nedeniyle oyun performansı düşük cihazlar olabiliyor ..Bu cihazda yazılımsal bir sorunlada karşılaşmadım )

Kasa sağlam eline aldıgında tokluk hissi veriyor ..Bazı cihazların kasası eğreti duruyor bağlantı montaj sıkıntısı olabiliyor malzeme kalitesiz oldugunu belli ediyor ..Bu cihazda bu sorun yok arka kapak alamium renginde ( sanırım alamium karışımlı bir malzeme ) ...Ön panel beyaz apple anımsatıyor ince olması benim hoşuma gidiyor ... Butonlar başarılı elinde kalacakmış gibi bir his vermiyor sağlam olmuş ...

Ses çıkışları iyi hoparlörler ön panele koyulmuş ( sağ ve sol ) Müzik dinlerken oyun oynarken yeterli ses veriyor ..

IPS özelliği olan cihazların bazıları sözde IPS dir ..Pek bir fark göremessiniz ..Bu cihazda IPS oldugu bariz belli ..Parlak canlı renkler ve IPS panel yine bu ayarda cihazlar arasında başarılı sınıfında rahatca yerini alır ..

Çözünürlük 1280 x 800 olması bence bir artı ...benzer cihazlarda 1024 olabiliyor ..

Batarya yeterince güçlü ..Takip ettiğim kadarıyla çok extreme olmadıgı sürece benzer cihazlarda 6000 mah a kadar pil kullanılıyor ..Cihaz 8000 mah pil kapasitesiyle gün içerinde işinizi rahatlıkla görmenizi sağlıyor .. Dolum süresi 3 saatin üstünde 4-5 saat kadar şarjda tutmanız gerekiyor ..Şarj cihazı adaptörü kablosu vs. hatta usb kablosu otg kablosu kısacası kullanılan kablolar kaliteli bazı çin modellerinde çok ucuz basit kablolar kullanılıyor ..

Cihazda gördüğüm kadarıyla kesinlikle ısı sorunu ısınma yoktur ...

Eksi yanları ...

Orjinal kılıfları yok ...Olmayacak diyede servisden bilgi almıştım ..Sonradan değişiklik yaptılar mı bilemıyorum

Şarj süresince dolup dolmadıgını anlamak için hiçbir işaret yok ...

Şarja kapalıyken takılırsa kendiliğinden açılıyor stand by modda dolum devam ediyor .... Özellikmidir arızamıdır çözemedim çokda önemsemedim ..

Ntfs uzantılı 500 gb hdd çalıştıramadım ....Belki ben becemedim

şarz mıktarını gosteren proglar var..bu programlarla sarz dolum mktarı problemını asamazmıyız..

Alıntıları Göster

Deneyip konuda paylaşırım ..Ama onlar genelde kullanım anındaki şarj miktarını gösteriyor diye biliyorum ..Bahsettiğiniz gibi şarj olurken işe yarayan bişi var mı diye araştırmak lazım sanırım ..

Bu arada kitapcıgında şarj oldugunda pil işareti ile ilgili açıklama var ..Ama cihazda pil işareti yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro@oan -- 24 Şubat 2013; 17:51:17 >

• Orijinalden alıntı: cro@oan

Deneyip konuda paylaşırım ..Ama onlar genelde kullanım anındaki şarj miktarını gösteriyor diye biliyorum ..Bahsettiğiniz gibi şarj olurken işe yarayan bişi var mı diye araştırmak lazım sanırım ..

Bu arada kitapcıgında şarj oldugunda pil işareti ile ilgili açıklama var ..Ama cihazda pil işareti yok

tamm bakıp bılgı verırsenz sevınırım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cass93

Herkese merhaba !
    Uzun süredir kararsızlık içinde boğuluyorum. İpad mini ya da INCA ASTRO 10.1' 32 GB IPS TABLET alacağım aşırı kararsızım. Öncelikle neden tablet almak istediğimi sizlere anlatayım. Dizi ve film izlemek istiyorum ama her an da yanımda taşıyabilmek istiyorum tabletimi. Yani birçok uzantıya uyumlu olmasını istiyorum. Bundan once android hiç kullanmadım iosu her turlu tercih ederim ama üniversite öğrencisiyim ve office programlarını çok sık kullanmam gerekiyor biraz da bunun için ipad e şüpheli yaklaşıyorum. Bir de hdmı çıkışı olayı var bu da kafamda büyük bir soru işareti digitürkplay üyeliğim var tv ye bağlayabilsem cok guzel olurdu. Sizce ne yapmalıyım siz ne tavsiye edersiniz ? Haftalardır kafam patladı düşünmekten sıkılıp yanlış bir karar vermekten korkuyorum. İosu tercih etme sebebim sistemin kolay kolay yorulmaması ve eskimesi. Malum öğrenciyiz aldık mı en az 3 sene kullanmak istiyorum.
    Bilgilendirirseniz çok teşekkür ederim.

Yapmak istediğin izlemek istediğin dizi film video vs.. yada ofis dosyaları herneyse konuda örnek verirsen kontrol eder size çalışıp çalışmadıgını sorun olup olmadıgını söyleyebilirim ..

Mesela bugun elinizde olsa hangi sitelerden ne izlemek isterdiniz bir iki örnek verin cihazda sorunsuz çalışacak mı bakabilirim ..Ayrıca ofis probramlarında artık kötü performansda tabletler bile sorun çıkarmaz diye düşünüyorum ..Bugun cep telefonlarında bile her türlü ofis belgelerini açabiliyoruz ..Zaten onlarca ofis yazılımı mevcut ..Ben daha cihazın açmadıgı bir dosya ile karşılaşmadım ..Ama bununlada ilgili konuda bilgi verirseniz bakıp kontrol edip size bilgi verebilirim .. Aldıgınızda en azından içinize sinmiş olur ..Yada farklı bir markaya yönlenirsiniz ..

Ben tableti herhangi bir amaçla kullanmadıgım için konuda merak edilenleri deneyerek hem kendime uğraş çıkarıyorum hemde bende öğrenmiş oluyorum yeri geldiğinde biyerlerde banada lazım olursa işe yarasın en azından ..

divx, hd , falan filan gibi tüm uzantılı videoları çalıştırıyor mu mesela ? Ofis programları dedıgım excel,world ve powerpoint . Bilgilendirirsen sevinirim.

• @Cass93

Hiçbirisinde sıkıntı yok cihaz çalıştırıyor .. Gerek pc den atarak gerekse onlıne ..
  • Hi-level tabletler için söyleyecek bir şeyiniz var mı ? inca modeliyle karşılaştırdım sadece 16 gblık kapasıte farkı var ve arada 150 lira kadar bir fark var. Kafam iyice karıştı
  • quote:

Hi-level tabletler için söyleyecek bir şeyiniz var mı ? inca modeliyle karşılaştırdım sadece 16 gblık kapasıte farkı var ve arada 150 lira kadar bir fark var. Kafam iyice karıştı

kafanı ııce karstırayım kardes..hılevel de pıxel garantısı yok dıye bılıyorum:)..bnde senın urumundayım..
  • quote:

Hi-level tabletler için söyleyecek bir şeyiniz var mı ? inca modeliyle karşılaştırdım sadece 16 gblık kapasıte farkı var ve arada 150 lira kadar bir fark var. Kafam iyice karıştı

artı..400 verceme 500 kusur verım de 75 word puan ve 100 tl hediye ceki meselesi de var:)
  • çözünürlük farkı biraz boyut farkı ve 32 ye 16 gb hafıza farkı var ... Bunun dışında servis hakkında bilgi almalısınız hı level hakkında ..ıncanın servis sorunu bulunmamaktadır...hı levelde servıs hakkında bilgim yok ..Cihaz hakkında sorun yaşadıgınızda insan görüşebileceği hatta yardım edebilecek birilerini arıyor ..Buda bence çok önemli ..
  • Youtube da izlediğim videolar sayesinde ve bugüne kadar ki yapmış olduğun yorumlar sayesinde bu tabletten almama vesile olcaksın cro@oan teşekkürler herşey için :)
    Emeklerine sağlık..
  • quote:

hocam ben de bi süre ilgilendim. Ufak tefek farklılıklar var dokunmatik gibi ama donanımsal olarak aynı iki tablette. Yalnız ölü piksel garantisi yok ve baya baya da ölü piksel çıkıyor. Ayrıca uygulamalarda bir kaç sorunları oluyor konusunu gezersen anlarsın. En memnun kişi bile garantiye gönderdi cihazını mesela burada croan hocamın göndermesini düşün :) Garantisi inca gibi sanırım kolay ulaşılıyor çünkü 3-5 arkadaş garantiye göndermişti tebletini. Kafana hangisi yatarsa onu al ancak inca alman daha iyi gibi düşünüyorum ben

• cro@oan hocam tablete 2 tb lik harici diski taktım 3.5 inçlik okudu :D ama 2.5 liği okumuyor galiba güçü yetmiyor 2.5 luk gücünü usb porttan alıyor o yüzden çalıştıramıyor galiba ama 3.5 in ayrı adaptörü olduğu için sorunsuz okudu :D :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: cennterr

cro@oan hocam tablete 2 tb lik harici diski taktım 3.5 inçlik okudu :D ama 2.5 liği okumuyor galiba güçü yetmiyor 2.5 luk gücünü usb porttan alıyor o yüzden çalıştıramıyor galiba ama 3.5 in ayrı adaptörü olduğu için sorunsuz okudu :D :D

Bende de okumadı ..Samsung 500 gb var ..sanırım 2.5 luk ..
  • quote:

quote:

cro@oan hocam tablete 2 tb lik harici diski taktım 3.5 inçlik okudu :D ama 2.5 liği okumuyor galiba güçü yetmiyor 2.5 luk gücünü usb porttan alıyor o yüzden çalıştıramıyor galiba ama 3.5 in ayrı adaptörü olduğu için sorunsuz okudu :D :D

hocam 2 tb liği okuması çok hoşuma gitti de bunun dışında 21 gb lik full hd bluray yüzüklerin efendisi vardı elimde onu açmaz diye dünüyordum ama açtı buna çok şaşırdım en çok da o filmi hızlı bir şekilde sardırabilmesine şaşırdım bu filmi açıp sardırma olayını ilk fırsatta videoya çekecem bu filmi bu kadar hızlı bir çok bilgisayar sardıramıyor bile

• quote:

quote:

quote:

hocam 2 tb liği okuması çok hoşuma gitti de bunun dışında 21 gb lik full hd bluray yüzüklerin efendisi vardı elimde onu açmaz diye dünüyordum ama açtı buna çok şaşırdım en çok da o filmi hızlı bir şekilde sardırabilmesine şaşırdım bu filmi açıp sardırma olayını ilk fırsatta videoya çekecem bu filmi bu kadar hızlı bir çok bilgisayar sardıramıyor bile

hocam o versiyonu nasıl buldunuz öyle söyleyin ben de indireyim 21 gb falan yerim ben onu :D

• quote:

Orijinalden alıntı: mayn01

quote:

quote:

quote:

hocam o versiyonu nasıl buldunuz öyle söyleyin ben de indireyim 21 gb falan yerim ben onu :D

Hocam ben seriyi, hobbitin vizyona girdigi siralarda torentte altin sunum olarak vermislerdi 21. 24. 28 gb toplam. 74 gb olarak o sira indirmistim . Suanda torentin kaynagi var mi bilmiyprum acikcasi

Edit : unutmadan belirteyim hocam extendet versiyon oarak geciyor dublajinda olmayan butun sahneler dahil bu seride

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cennterr -- 26 Şubat 2013; 5:26:28 >

• quote:

quote:

quote:

Videoyu merak ettim ..Musait oldugunuzda çekip konuda paylaşırsanız sevinirim ..Bende ilk msja eklerim ..Cihazın performansı adına iyi bir çalışma olacaktır ..

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.