Şimdi Ara

''INCA ASTRO 10.1' RK3066 IPS TABLET'' İncelemesi (20.04.2013 Konu Güncellendi) Root Yöntemi eklendi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.074
Cevap
9
Favori
106.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında haklısın, yapmamak lazım ama alternatif kalmadı. Neyse zaten hata verdi alamadım
  • Şu an için; edindiğim izlenime göre,çin tabletlerinde en iyi destek artes'in ama ben yine de, global marka bir tablet almaya karar vereceğim sanırım.. Asus nexus 7 - 16 gb'lık modeli 599 liraya media markt'ta satılıyor. Hiç olmazsa, Tegra 3 Quad-core işlemcisi ve yüksek çözünürlüklü Ips ekranlı bir tablet.. Ayrıca kaliteli 4250
    mAh batarya ile ortalama 6-7 saat kullanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cube U30GT modeli ile karşılaştırırsanız görüşleriniz ne olur acaba? Şu alttaki sitede 490 lira ve yanında Air Mouse'da hediye.

http://www.ucuzcity.com/asp/product/26579/Cube-U30GT-10-1-inc-10-1-inc-IPS-ekran-Dual-Core-CPU-Quad-Core-GPU-16Gb-1280x800-Beyaz-Renk
  • Yaz kardeş yaz, kafam iyice karıştı. Cube de baya güzel bir şeye benziyor. Tablet beyaz olsun 3 kuruş fazla olsun diyorum. Onun için Inca da ısrarcıyım ama bu da harika gibi..
  • frux arkadaş 7 inç tabletin cep telefonundan farkı yok....7 inç çok küçük sonra pişman olursun..10 inçten şaşma derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: KEDDI

Yaz kardeş yaz, kafam iyice karıştı. Cube de baya güzel bir şeye benziyor. Tablet beyaz olsun 3 kuruş fazla olsun diyorum. Onun için Inca da ısrarcıyım ama bu da harika gibi..

hakikaten hocam, valla son dakikaya kadar bekledim. nerdeyse alıyordum.
    9 & 10 ' tabletlerde 500 TL civarı alınabilecek en iyi tablet hangisi diye günlerdir araştırıyordum. özelliklere bakıldığında bu sekmentte en iyi inca gözüküyordu ama bir anda kayboldu siteden. demekki bi ince durum var. acaba ne ? diğer markalara bakıncada iyi markanın 7' tabletleri var, onlarında cep telefonundan farkı yok,

Kafa bi duman :((
  • Almayı düşünen arkadaşlar pasifik bilgisayardan durum hakkında bilgi alabilirler .. Ben 2 kere görüştüm .. cihaz hakkında kılıf vs sormuştum ama yani cihaz hakkında bilgi almanız mümkün hatta satış bölümü var santralde hatırlıyorum ...Direk servis aracılıgı ile gönderi yapıyorlar mı yada nerelerde satışı var yada neden satışı yok gibi sorulara cevap bulabilirsiniz... Sizin için müsait olursam yarın bende ararım bilgi alma adına ...
  • hocam ben buradaki yorumlarınız ve performans değerlendirmenizi hesaba katarak bir kaç model arasından bu marka ve modelde karar kılıp hb'den sipariş ettim amacım tablet isteyen eşimi sevindirmekti. ürün bugün geldi kull.kılavuzunu fln okuduk şarja taktık çıt çıt diye ses geldi açma tuşuna bastık açıldı biraz baktık ekran süper wireless'ı iki kat üstteki komşudan gayet iyi çekiyor, 10sn kdr fruit ninja oynadı eşim google'a tıkladığımız anda kapandı. şarj sorunu olduğunu düşündük bir süre bekledik şarj olmuştur diye düşünerek tekrar açtığımızda açılır gibi olup kapanıyordu. buarada şarj olduğunu gösteren bir ışık vs de yok. açılıyor biz dokununca kapanıyor. şarj adaptörü daha 1 saat dolmadan aşırı ısınmıştı. şimdi bu aletin yaptıkları normal mi? yoksa bozuk çıkma piyangosu bize mi vurdu? sizin makinada buna benzer birşey olmuşmuydu? acaba şarj süresi boyunca hiç dokunmayıp beklemek mi gerekiyor? kafam karıştı ve acayip moralim bozuldu cevabınız için şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanalfriend

quote:

Orijinalden alıntı: KEDDI

Yaz kardeş yaz, kafam iyice karıştı. Cube de baya güzel bir şeye benziyor. Tablet beyaz olsun 3 kuruş fazla olsun diyorum. Onun için Inca da ısrarcıyım ama bu da harika gibi..

hakikaten hocam, valla son dakikaya kadar bekledim. nerdeyse alıyordum.
    9 & 10 ' tabletlerde 500 TL civarı alınabilecek en iyi tablet hangisi diye günlerdir araştırıyordum. özelliklere bakıldığında bu sekmentte en iyi inca gözüküyordu ama bir anda kayboldu siteden. demekki bi ince durum var. acaba ne ? diğer markalara bakıncada iyi markanın 7' tabletleri var, onlarında cep telefonundan farkı yok,

Kafa bi duman :((

O ince durum aurora23 e denk gelmiş demek İnşallah sorun çözülür. cro@oan hocam da tabletle baya bi ilgileniyor, bilgilendiriyor sağolsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: aurora23

hocam ben buradaki yorumlarınız ve performans değerlendirmenizi hesaba katarak bir kaç model arasından bu marka ve modelde karar kılıp hb'den sipariş ettim amacım tablet isteyen eşimi sevindirmekti. ürün bugün geldi kull.kılavuzunu fln okuduk şarja taktık çıt çıt diye ses geldi açma tuşuna bastık açıldı biraz baktık ekran süper wireless'ı iki kat üstteki komşudan gayet iyi çekiyor, 10sn kdr fruit ninja oynadı eşim google'a tıkladığımız anda kapandı. şarj sorunu olduğunu düşündük bir süre bekledik şarj olmuştur diye düşünerek tekrar açtığımızda açılır gibi olup kapanıyordu. buarada şarj olduğunu gösteren bir ışık vs de yok. açılıyor biz dokununca kapanıyor. şarj adaptörü daha 1 saat dolmadan aşırı ısınmıştı. şimdi bu aletin yaptıkları normal mi? yoksa bozuk çıkma piyangosu bize mi vurdu? sizin makinada buna benzer birşey olmuşmuydu? acaba şarj süresi boyunca hiç dokunmayıp beklemek mi gerekiyor? kafam karıştı ve acayip moralim bozuldu cevabınız için şimdiden teşekkürler..

Günaydın herkese ...

Üstat ilk geldiğinde şarj hiç yoktu ...Açılmadı şarja taktım beklemek zorunda kaldım ...Evet şarj olduguna dahir bir işaret yok ..Ama şarja taktıgınızda sol üst köşede 2 penguen silüeti çıkıyor ...Bu şar oldugu anlamına geliyor ..Penguenler 4-5 sn sonra kayboluyor normal siyah ekran kalıyor ...Benim ilk işyerine gelmişti akiam paydosa kadar zaten kurcalmaya vakit bulamadıgımdan hep şarjdaydı yaklaşık 4-5 saat ...

Sonra sıkıntı çıkarmadan açıldı ... Adaptörde ısı sorunu yok ..Özellikle baktım hatta cihazda da yok gerek şarjda gerek kullanımda cihaz ısınmıyor ... Son durum nedir sizde bilemıyorum konuya yine yorum bırakırsanız yardımcı olmaya çalışırım ...Cihazla ilgili bir sıkıntı varsa vakit kaybetmeden tespit edip iadesi yada değişimi istenebilir ..

Şarj oldugunu soldaki penguen silüetinden anlayabilirsiniz .. Kabloyu taktıgınızda çıkması gerekıyor ...
  • Günaydın arkadaşlar

Tablet dünyasından hiç anlamıyorum düşünün daha dokunmatik telefonlara elimi bile sürmedim :) Dokunmatiklerin ilk versiyonu olan Samsung Star kullanıyorum hala düşünün ona da dokunmatik denemez herhalde :) Cem yılmaz ın bahsettiği o telefon bile kullanamayan insan benim :)

Şimdi gelelim asıl sorunuma. İlk tabletimi almayı düşünüyorum ve yüksek performanslı güzel bir şey istiyorum. Dark Evopad R9730 almayı düşünüyordum ama birden bu konuyu gördüm. İkisinin de özelliklerini karşılaştırıyorum ama doğal olarak hiç bir şey anlamadım :) Dark ta biraz teknik destek sorunu var sanırım ama öyle Piranhadaki gibi isyan boyutunda değil. Dark ın en çok eleştirilen yönü kamerası ve hoparlörü. Ben genel olarak kulaklıkla kullancam o konuda sıkıntım yok İnca da aynı zaten kamerada o konu da sıkıntı değil. Bataryaları arasında büyük bir fark yok onu da es geçtim.Bana asıl önemli olan oyunları kullanışın rahatlığı gi i şeyler yani teknik donanımı karşılaştırcak biri var mı? Dark ı alırsam ne kaybederim veya İnca için de aynı durum geçerli. Bir de Dark 600 tl fiyat farkı var biraz arasında İnca ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayn01

Günaydın arkadaşlar

Tablet dünyasından hiç anlamıyorum düşünün daha dokunmatik telefonlara elimi bile sürmedim :) Dokunmatiklerin ilk versiyonu olan Samsung Star kullanıyorum hala düşünün ona da dokunmatik denemez herhalde :) Cem yılmaz ın bahsettiği o telefon bile kullanamayan insan benim :)

Şimdi gelelim asıl sorunuma. İlk tabletimi almayı düşünüyorum ve yüksek performanslı güzel bir şey istiyorum. Dark Evopad R9730 almayı düşünüyordum ama birden bu konuyu gördüm. İkisinin de özelliklerini karşılaştırıyorum ama doğal olarak hiç bir şey anlamadım :) Dark ta biraz teknik destek sorunu var sanırım ama öyle Piranhadaki gibi isyan boyutunda değil. Dark ın en çok eleştirilen yönü kamerası ve hoparlörü. Ben genel olarak kulaklıkla kullancam o konuda sıkıntım yok İnca da aynı zaten kamerada o konu da sıkıntı değil. Bataryaları arasında büyük bir fark yok onu da es geçtim.Bana asıl önemli olan oyunları kullanışın rahatlığı gi i şeyler yani teknik donanımı karşılaştırcak biri var mı? Dark ı alırsam ne kaybederim veya İnca için de aynı durum geçerli. Bir de Dark 600 tl fiyat farkı var biraz arasında İnca ile

Kullanım amacınız oyun olacak ise ...İlk sayfadaki videolarda da göründüğü gibi oyunlarda sıkıntı yok ..ve eminim dark ın modelinde de yoktur ..Yani son zamanlarda çıkan modeller zaten bu konuda sıkıntı çıkarmıyor ..Eski androıd sürümlerde yada cihazlarda bazı oyunlar sorun olabiliyordu ...Aama artık oyun için 300 tl lik bir cihazda iş görür ..

Seçim konusunda siz karar verin ... Ben dark kullanmadım iyi yada kötü yorum yapamıyorum .. Inca astro güzel cihaz yeni oldugu için yaygın değil ..Ne kadar satış yapar bilinmez .. Zaten sanırım şu anda astroyu satan pek bir yerde yok ..Sebebini bizlerde bilemıyorum ...
  • bende dark la inca arasında kararsız kalmıştım..dark ta hdmı yani tv bağlantısı olmadığı için ıncada karar verdim..tablet bugün elime geçecek..akşam saatlerinde görüşlerimi yazacağım..
  • Bazı arkadaşlar acele etmeyin tablette demiş. Artes 9704 müydü tam hatırlamıyorum İnca Astro, Dark R9730 Cube u30 gibi tabletlerin hepsi aynı. Astro ve R9730 la ilgileniyorum özellikleri neredeyse aynı Dark çözünürlükte daha iyi sanırım. Ben aslında çok fazla oyun için düşünmüyorum ve dediğiniz gibi zaten bir çok oyunu son çıkan tabletler sorunsuz çalıştırıyormuş. Bir çok yabanci dizi ve anime takip ediyorum ve youtube channel larını. Ben günlük internete girmede arada sırada oyun oynamada ve bir yere giderken açıp bir bölüm dizi izleme gibi işlemlerde kullanacağım. Önemli olan güzel bir görüntü ve çözünürlükte film izlemek. Bu konuda hangisi daha iyi sizce. Gönlüm biraz Inca dan yana hem tanınmış bir marka hem teknik desteği daha iyi gibi. Zamanım bol bekleyebilirim konuyu takip edeceğim bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergun8691

bende dark la inca arasında kararsız kalmıştım..dark ta hdmı yani tv bağlantısı olmadığı için ıncada karar verdim..tablet bugün elime geçecek..akşam saatlerinde görüşlerimi yazacağım..

siparişi nerden verdiniz ben hiç bir yerde bulamadım tableti
  • Teknik olarak tatmin oldukdan sonra iş görüntüye kalacaksa ben Bu modeller arasında ınca yı tek geçerim ...Cihazı alan diğer arkadaşlarda foto paylaşırlarsa sevinirim ..Gerçekden ince ve ağır kasa muntazam beyaz olması ayrı bir zarif olmuş .. İnce kasada IPS ekran çok tatlı duruyor .. Bana aldıgım günden beri apple anımsatıyor ..Şimdi 10.1 inç kılıf bakıyorum ..Kamera vs .. önemli değil kasanın tam oturacagı güzel bir kılıf bulursam alacağım ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cro@oan

Teknik olarak tatmin oldukdan sonra iş görüntüye kalacaksa ben Bu modeller arasında ınca yı tek geçerim ...Cihazı alan diğer arkadaşlarda foto paylaşırlarsa sevinirim ..Gerçekden ince ve ağır kasa muntazam beyaz olması ayrı bir zarif olmuş .. İnce kasada IPS ekran çok tatlı duruyor .. Bana aldıgım günden beri apple anımsatıyor ..Şimdi 10.1 inç kılıf bakıyorum ..Kamera vs .. önemli değil kasanın tam oturacagı güzel bir kılıf bulursam alacağım ..

teşekkür ederim Inca daha ağır basmaya başladı kafamda. Anladığım kadarıyla retina ekrana herkes daha iyi diyordu IPS e göre ama Inca yine de daha ağır basıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayn01

quote:

Teknik olarak tatmin oldukdan sonra iş görüntüye kalacaksa ben Bu modeller arasında ınca yı tek geçerim ...Cihazı alan diğer arkadaşlarda foto paylaşırlarsa sevinirim ..Gerçekden ince ve ağır kasa muntazam beyaz olması ayrı bir zarif olmuş .. İnce kasada IPS ekran çok tatlı duruyor .. Bana aldıgım günden beri apple anımsatıyor ..Şimdi 10.1 inç kılıf bakıyorum ..Kamera vs .. önemli değil kasanın tam oturacagı güzel bir kılıf bulursam alacağım ..

teşekkür ederim Inca daha ağır basmaya başladı kafamda. Anladığım kadarıyla retina ekrana herkes daha iyi diyordu IPS e göre ama Inca yine de daha ağır basıyor

Hocam retina için bence erken daha ..2 Çekirdek işlemcide retinanın performansını kullanıcı yorumunu farklı farklı kaynaklardan okumadan para bağlamak risk olur ..Alabilirsen 4 çekirdekli retina ekran 2 gb ram eyvallh .. Ama bildigim kadarıylada bir tek ramos var bu özelliklerde ..Onuda yurtdışından getirmek gerek ..Kargo suresı ödeme gümrük vs.. ben uğraşamam açıkcası ..
  • hepsiburada.com da 13 şubatta sipariş vermiştim..100 tl de hediye çeki kampanyasıyla aldım..sanırım son tabletide ben aldım..
  • quote:

Arkadaşlar cihazı satan bir tek yer buldum nette 522 tl ye satıyor ..Site güvenlimidr bilmiyorum ... Ama şimdi şöyle bir dezavantaj doğdu ..Bu cihazın çok kullanıcısı olamayacak bir artes d821 gibi cube 30 gt gibi vs. bilindik bir cihaz olmayacak ..Buda şu demek sorun yaşadıgınızda kullanıcıya kaynak az olacak .. Muhattap bir bu konu birde servis olacak ..Bu konu ne kadar yetecek ? Servis ne kadar cihaza sahip çıkacak ?

İlginç gerçekten ..2 hafta ön sipariş al 1 haftada satışı durdur gibi bir durum oldu ... Kötüye yormak istemıyorum bu durumu ama çok artı bir durum olduguda söylenemez....

Güzel tablet görünümü olsun kullanımı olsun kötüleyeceğim bir yanı yok ..Ama servis olarak marka olarak 2. planda kalırsan aynı paralara onlarca seçenek var ister istemez insan onlara yönelir ..Sonucda 500 tl abi az değil ..

Aklıma şu örnek geldi .... Rover marka arabaların bazı modelleri, arabala full + full deri döşeme sanrof klima vs. fiyat 14-16 arası !!! Sebep servis yok usta yok parça sıkıntı fabrika bile kapatılmış bir marka ....Almak istersin o paralara ya sonra ? bir sorun oldugunda araçla başbaşa kalırsın ...

Şimdi Artes d821 çıktıgında aldım bir konu açdım halaa güncel hala gideri var cihazın ..Neden ? servis baş etken ..Adam nette yorumlara bile yorum yazıp yardımcı oluyor .Cihazın yazılım eksikleri güncellemesi vs malın arkasında duruyor .. Bu işler böyle .

INCA Astro zamanında çıkan çok satılmayan ama iyi olan bir cihaz olarak teknoloji çöplüğüne katılacaktır sanırım ...

Düşüncem bu yönde .. Çünkü yakın zamanda artık retinalar 4 çekirdekliler ortalıkda olmaya başlayınca bu cihazlar değer kaybedecek iş görecek ama gözden düşecek

Bizlerde tüketici olarak belki elimizdekileri çıkarıp yine bir arayış içine girip 4 çekirdekli cihazlara yöneleceğiz ..Bu böyle sürüp gidecek ..

buradaki yorumları okuyorum yok şunumu alsam bunu alsam arkadaşlar cro@oan hoca yukarıda durumu anlatmış.macara yaşamak istemeyenler yok servis yapmadı teknik destek yok sorunlarını yaşamak istemeyenler artes alsın.burada onun reklamını yapmıyorum.arkadaşıma d821 almıştım bir sorun oldu teknik desteği aradık yenibosna bize yakın diye götürdük hemen hallettiler.önemli olan ürünü almak değil sonrasında yaşanan sorunlar ve çözümlerdir.arteste bu bize sunuyor.astronun denki artes 9702 ıps kendim kullanıyorum bunun retinası da var hızlı alda 9702 modeli 499 tl.para kolay kazanılmıyor benim acizane görüşüm bin düşünüp bir ama tam almak saygılar
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.